Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

84matulik
29. nov 2011

@dzu jéj super, ten chcem aj ja...ktorú farbu si si kúpila???? fúúúúúúúúúúúúú tak som zvedavá ako to zvládneme....už si asi aj všetko schudla, že???? koľko týždnov majú ???? a teda čítam že kojíš, že???? Ak sa pýtam to isté čo už v tejto téme odznelo, strácam sa...hih

84matulik
29. nov 2011

@mamoka4 to nie je podla mňa choroba....lebo cítim sa OK, len tie hlieny...včera som si dala dve tabletky coryzalia - to sú homeopatika a je to zase OK...do kedy....hih

dzu
29. nov 2011

@84matulik ja som kupila ten cierno cerveny. Je lahucky, lubi sa mi. Hned po porode som schudla 12 kg, este mi 4 kg ostali. 3.11. sa narodili v 34+1tt. Kojim, aj odsavam a davam z flasky kedze z prsa sa mi nenajedia uplne, tak musim dokrmovat, zatial iba MM. Uvidim dokedy, papaju stale viacej a viacej.

84matulik
29. nov 2011

@dzu no aj mne sa veľmi páči, a konštrukciu máš červenú, alebo????no tak to budeš raz - dva -tri na pôvodnej váhe....to je srandička...A rodila si normálne? alebo sekciou? Tak držím palce aby si čo najdlhšie kojila, lebo tá umela strava neni ani taká dobrá a ešte k tomu aj dosť prachou☹(((

meusicka
29. nov 2011

@betina1984 dnes dalsia poradna za nami a drzime pokope ako klieste 😀 krcok je pevny takze mam dalsu poradnu az o 2 tyzdne, vraj by som dovtedy mala vydrzat. uvidime 🙂 baby maju cca 1900g, ale velmi tazko ich uz meral, vsade daka kost zavadzia, tu rebro, tam panva, a ta matez ruciciek a noziciek uprosted 😀
zajtra behame po uradoch, dufam ze ma nikde neprekvapia a ze moj prestup z RD na MD pojde hladko. 😝

jankatinka
29. nov 2011

Ahojte dvojičkové maminky. Máte niektoré prosím vás skúsenosť s odberom pupočníkovej krvi? Ako je to s platbou pri dvojičkách? A aký máte názor na odber Ďakujem. 🙂

zuzika30
29. nov 2011

@jankatinka ahoj aj mi sme chceli, ale nakoniec sme si to rozmysleli, je to sakra drahe a prever si info : ak ti ochorie dieta od ktoreho odoberu pupocnikovu krv, je vysoko pravdepodobne ,ze sa nebude dat jemu pouzit lebo zarodky choroby budu uz v tej krvy ,takze ta krv je najvhodnejsia pre surodenca pokial je odberove dieta zdrave a este sa zameraj ci je pravda, ze podla vysetrenia krvy a obsahu erytrocytov v krvy sa da vypocitat do akej hmotnosti dietata sa da krv pouzit, ak tam bude malo erytrocytov povedzme ze vypocitaju do 15-20kg vahy dietata a potom co ked dieta vyrastie a ochorie
su to info z clanku co som k tomu citala a uz si to presne nepamatam , nechcem nikoho poburovat a zavadzat, ale myslim si, ze odber je natolko drahy, ze stoji za to si preverit kazdu informaciu, ale musis hladat clanky a lekarske nazory, na firemnej stranke sa nic take nedozvies
A pladba : mne vtedy povedali, ze su ustretovy a daju zlavu pri dvojickach a dokonca ze sa to moze zaplatit aj na casti ,ale ku konkretnym sumam sme sa nedostali

juliagregor
29. nov 2011

@jankatinka pred 3 rokmi chceli od nás 50000 Sk, pre nás finančne neunosné...chcela som darovať, ale nemali zaujem 😝

mima595
29. nov 2011

@jankatinka - my mame, rodila som cisarakom, dali nam zlavu vtedy 10 tis. Sk, namiesto 50 tis. sme vtedy platili 40 tis. SK
oni su v podstate ustretovy, zaplatis vopred nejakych cca. 8 tis. za jedno dieta, a zvysok doplatis asi do mesiaca, ked ti poslu fakturu, že sa odber podaril, že krv nebola kontaminovana....
oni ti hned aj poslu list, v ktorom uvedu tie kg, do ktorých je to ucinne..dvojicky maju jeden 108 kg a druhy115 kg a najmladsi ma len 65 kg...
keby sa podarilo odobrat malo krvi, a ty sa rozhodnes, že ju nechce dat uskladnit, tak ti preddavok vrátia.....

my sme sa rozhodli preto, že to berieme ako životnu poistku, a ked ju nikto z nich ani surodenci nebudu moct pouzit, tak budem len a len rada.....
peniaze to teda su riadne, ale ja som to tiež brala tak, že aj ked dietau platis zivotnu poistku, tak po 20 rokoch tie peniaze nemaju taku hodnotu, ako v sucasnosti, takže tak....

dana_l
30. nov 2011

@parvitas kojenie sa da zvladnut aj ked uz mas male deti doma 😉

parvitas
30. nov 2011

@84matulik jasne, chapem. ani ja to nedokazem... maximalne na pri tom natiahne... som rada, ze tie homeopatika zabrali...

parvitas
30. nov 2011

@dana_l to dufam 🙂

marccelina
30. nov 2011

@meusicka jeej ahoj, celkom som sa potesila, ked som ta tu nasla s podobnym osudom...myslim to dobre, tiez cakame dvojcatka dievcatka 11.1.2012:-) aj ked najnovsi termin porodu mame 2.1.2012 🙂 aj ked lekar tvrdi,ze pridu skor cca o 2 tyzdne.

mmisu
30. nov 2011

Mile mamicky dvojiciek, chcela by som sa Vas opytat, ako ste riesili spanie v prvych mesiacoch? Na webe som nasla postielku pre dvojicky, lebo si myslim, ze im spolu bude lepsie, ako keby mal byt kazdy vo svojej. Niektore maminy davaju obe babatka do klasickej postielky pre jedno babo. Ako ste to riesili Vy? Velmi pekne dakujem za radu.

chrobulka
30. nov 2011

@mmisu - od zaciatku mali moje baby rozlozene 2 postielky, kazda vlastnu, ALE
prve tyzdne, ked sme prisli z nemocnice, boli v jednej postielke spolu. niektorym to vydrzi aj 3 mesiace, u nas len par tyzdnov, lebo mam doma slonice 😉 a spavali aj na dlzku vedla seba, aj na sirku neskor, takto:

dzu
30. nov 2011

@mmisu ahoj, moje spia tak isto ako chrobulka ma na fotkach, nechcela som ich hned rozdelovat. Neviem sice do kedy takto vydrzime, ale zatial sa zmestime do jednej. Ked uz bude tesno, alebo sa zacnu budit, tak dame dve postielky, zatial nam to aj im vyhovuje 🙂

jankatinka
30. nov 2011

@mima595
mimka a dá sa aj tak, keby som chcela odobrať len jednému dieťatku, či to musím obidvom potom. dakujem
🙂

betina1984
30. nov 2011

@meusicka ahojky. AJ ja došla z poradne, ale už z pôrodnice. Povedal, že som na tenký prst otvorená, že ak sú hlavičkami dole, budeme rodiť normálne, čož sú, takže normálny pôrod. Ešte povedal, že môžem kľudne zostať aj oddnes na príjme, ale načo budem zbytočne týždeň v nemocnici, aj tak mi to nevyvolajú. Že mám prísť budúcu stredu už aj s vecami a predpokladám, že vo štvrtok sa bude vyvolávať...🙂. Konečne, už sa neviem dočkať.

nattalia
30. nov 2011

@mmisu My sme mali dve postielky hned od zaciatku... u nasich na navsteve spali v jednej, ked si potrebovali pospinkat, ale doma mal kazdy vlastnu 🙂 Bolo to fajn aj koli tomu, ze manzel mal strach, ze si ich pomyli 😎 , tak sme na nich mali este aj take drevene pismenka (zaciatocne pismenko mena).

nattalia
30. nov 2011

@jankatinka my sme to nakoniec nedali...

bisy
30. nov 2011

Ahojte, mate niektora kocik Cosatto You2 ? Daju sa k nemu zohnat madla? Diky

mmisu
30. nov 2011

Vsetkym velmi pekne dakujem za nazory !!! A prajem vsetkym bezproblemove tehotenstvo a rychly porod 🙂)

mima595
30. nov 2011

@jankatinka - to už neviem...ale to je take...a ktorému dáa a ktorému nie???

dzu
30. nov 2011

@betina1984 juchuuuuuuuuuu 🙂))

dibik
30. nov 2011

@mmisu my mame baby od zaciatku kazdu vo vlastnej postielke kvoli monitorom dychu 🙂

dana_l
30. nov 2011

@mmisu my ich mame este stale spolu v jednej postielke - na sirku. ale uz su pridlhe a budeme musiet rozdelit do dvoch postielok.

gemini2
30. nov 2011

@mmisu ahoj ja mam postielkv
Pre dvojicky uz mame 8mes.ale je to blud. Budia sa navzájom, rusia, tak jedneho davame do cestovnej. Radsej zainvestuj a kup dve postielky

betina1984
30. nov 2011

Ja plánujem zo začiatku jednu, tak do 3-4 mesiacov a potom dve. Obidve postieľky máme ešte po nás...🙂, len matrace sme kupovali nové...

mamoka4
30. nov 2011

@marccelina Jeeej, gratulujem ku krásnemu tyzdnu a pozeram ze budes dalsia 4 detná maminka....prajem vela vela sil a bezproblémovy porod. A maličkým si vybrala krásne mená. 😉

mamoka4
30. nov 2011

@jankatinka Ahoj, odporúčam ti porozprávať sa o odbere s tvojím gynekologom, ja som to tu už písala, ja som pri dvojkách nedala, lebo nielen gynekolog ale i hematologicka mi potvrdila, že dvojicky su kontraindikácia na odber pupoc. krvi...nizsia porodna váha, uz to ze je tehotenstvo rizikove - gemini....za všetko hovori samotný fakt, že iný darca by nikdy nedostal pupocnikovu krv od dietata z dvojičkoveho tehotenstva. Ja celý odber pupoc. krvi u nas povazujem za velky biznis....moja staršia dcera ma zobratu pupoc. krv, pred 6 r. som sa dala tiez nalákat...ale ked viem dnesné fakty.....tak si hovrim, že som bola hlupa....TREBA SA ZAMYSLIET PREčO NAPR. V NIEKTORYCH STATOCH USA, čI BELGICKU JE ODBER NA VLASTNE UCELY ZAKAZANY.