Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
1. máj 2011

@andysok Ja som váhu kúpenú nemala, dievčatká sa mi narodili v 37 tt. mali 2700g a 2600 g, ale s pôrodky som ich priniesla malicke 2,4 kg. 😒 Pre pokoj v duši sme si kupili váhu pre bábätká, a keďže ich iba kojím som spokojná ako priberajú. Aj keď do poradne v pediatričke chodíme každé 3 týž. Váha nás stále nejakých 50€, a zapamata si aj posledné merania a vie namerať aj ked sa deticky hybu. Ja som s váhou velmi spokojna.

mamoka4
1. máj 2011

@simonessa Mne doktori hovorili, že dvojičky nechcú nechávať dhlšie ako prvé dni 38 tt. lebo pri dvojičkách je optimálne vraj ukončovať teh. cca o 2 tyz. skor ako pri jednom dietati.

dana_l
1. máj 2011

@mamoka4 podobne sa vyjadril aj moj doktor. deti pojdu von medzi 38-39tt. takze uvidime. dufam ze to dovtedy "dogulame".

dana_l
1. máj 2011

@zuzika30 neboj. aj ja mam mis-mas zo slovenskych miest. esteze mapy funguju 😀 😀 😀

smejko
2. máj 2011

@wera werus, co to presne znamena, ze ti kleslo brusko ? citala som o tom vela ze to moze byt naznak bliziaceho sa porodu, ale vobec neviem ako to spozorovat ... dik

mamoka4
2. máj 2011

@dana_l Treba veriť, ked sa dá oddychovať, aj ked to máš s 2 malými deťmi ťažšie...a už vieš čo čakáte??

janette77
2. máj 2011

@zuzika30 Ahojko, mna si sa vobec nedotkla.🙂) Ja len, ze sme dost vzdialeni od BA, tak preto bolo skoro jasne, ze o nasu dedinku nepojde. 🙂 Ako sa citis? Mas vyborny tyzden, to Ta fakt nechavaju na nahodu?

wera
2. máj 2011

@smejko už nemám bruško tak vysoko, kleslo mi nižšie... už mi ani nie je vidno spredu šušu 😀
a vidím to aj pri nábytku, predtým som v pohodičke prešla s bruškom nad sušiakom a teraz do neho bruškom už búcham...
ale neviem presne čo to znamená, uvidíme vo štvrtok na kontrole v nemocke čo mi povedia... minulý týždeň na poslednej poradni u môjho Dr. mi povedal že mi už mäkkne krčok, tak uvidíme...

wera
2. máj 2011

@zuzika30 naozaj krásny týždeň, som zvedavá čo Ti povedia na poradni ako to vyzerá, kedy vlastne ideš... držím palčeky 🙂

matelko1
2. máj 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@wera aj ty mas krasny tt.
baby super sa drzite 🙂

wera
2. máj 2011

@matelko1 ďakujeme 🙂 sama tomu nemôžem uveriť že sa takto držíme.... po všetkých komplikáciách na začiatku som si myslela že to takto ďaleko ani náhodou nedotiahneme.... ale babatkam je v brušku asi dobre a nechce sa im von 🙂 🙂 🙂 tak ešte dva týždne by mohli v brušku pobudnúť.... aj keď si neviem predstaviť ako sa tam vôbec môžu zmestiť.... včera som mala obvod bruška 127cm.... už sa za chvíľku ani do dverí nezmestím 😀

matelko1
2. máj 2011

@wera neboj ony maju miesta tam az,az 🙂 ...ja som si tiez nevedela predstavit....ja som to dotiahla do 37tt,hospitalizovali ma preistotu a o 4 dni mi nadranom o 2:30 odtiekla plodova voda a porod sa zacal,nechali ma sice cakat az do 7-mej kym nepride primar a uz ma brali na sal 🙂

wera
2. máj 2011

@matelko1 a rodila si prirodzene alebo cisárskym? ... ja si ešte stále neviem predstaviť že idem rodiť, a ako to bude keď budem mať drobčekov pri sebe... teraz som sa celých 9 mesiacov venovala iba sebe a prídu mi dvaja drobčekovia...

žienky a ak smiem otázočku koľko mali drobčekovia keď ste začali kočíkova po vonku? ja sa na to totižto už taaaaak strašne teším 😀

zuzika30
2. máj 2011

@janette77
@wera dnes som bola u Dr. v poradni ,krcok je len s kraja pootvoreny ,takze budeme drzat a drzat 😀 , hadam sa zlutuju v nemocnici na den terminu ,ze by bolo vhodne nieco robit , ale ved sa to moze rychlo zmenit 😉
objednala som sa na sono do Heliosu aspon nech skontroluju prietoky a ci nie su omotany pupocnou snurou ,lebo u nas v nemocke to nekontroluju, overia polohu drobcekov,tak sa budem moct psychicky pripravit na sposob porodu, a nie stresovat na poslednu chvilu, co je pre mne typicke ,hadam mi ich aj pomera ,tak sa tesim aky valibukovia vo mne byvaju 🙂
wera - fiiiiha brusko 127cm ,moja aj sa vyspis, ja mam 120cm a mam pocit ,ze ich tam strasne musim pucit 😉 , ale si super, aj ja som sa bala ci vydrzime do 36tt i ked sme nemali nijake problemy a vidis nie a nie porodit ,aby si aj ty tak nebola ,ale uz si za vodou takze pohoda

janette77
2. máj 2011

@wera velmi Ti drzim palceky, si ma uz o 1cm tromfla, co sa tyka obvodu bruska, uz mi klesol hrebienok.🙂)))))))))))))) My sme zacali kocikovat dost skoro, na to, ze bol februar, uz sme si dovolili 3-tyzdnovych, ale PORIADNE nababusenych a zo zaciatku len 15-20 minut. No a v dni, kedy sme mali poradnu sme uz potom von nesli, uz to sme povazovali za prechadzku (od domu to mame tak 10 minut chodze)... A cakas tiez parik, je to krasa, mas sa na co tesit. Ja sa stale neviem nabazit tej euforie a dakujem za drobcov snad tisickrat denne! Boli casy, ked som si myslela, ze sa mi len prisnili, ze mne sa take velke stastie nemohlo udiat. 🙂) Prave dnes som pisala dakovny mail a poslala foto nasmu CAR, ale chystame sa tam aj osobne. Dnes maju nase slniecka presne 3 mesiaciky.🙂

janette77
2. máj 2011

@zuzika30 dik za infosky. Normalne by uz aj mne odlahlo, keby Ti dali konkretny termin. Hadam nebudem spat za Teba! Drz sa, drz sa, drza sa, si velmi statocna!

matelko1
2. máj 2011

@wera cisarak som mala,chlapci boli KP...chlapci sa narodili 26.1. a von som sla ked mali 2,5tyzdna,

smejko
2. máj 2011

@wera jedna kocka z nasho domu rodila v decembri a uz po tyzdni od narodenia boli prvykrat vonku, co sa mi zda moc skoro ... mne kamosky hovorili, ze treba pockat tak 10-14 dni, ale neviem, ked bude vonku teplo, asi ma to bude lakat 🙂

janette77
2. máj 2011

@smejko nie som odbornik (kludne sa popytaj detskej lekarky), ale aj ja si myslim, ze ak budu babatka zdravucke, tak v teplych dnoch to mate urcite vyhrate, aj ako 2tyzdnovi...

wera
2. máj 2011

@zuzika30 jeeeej teda vyzerá to tak že sa maličkým naozaj nechce na svet 🙂 🙂 🙂 im je v brušku dobre 😉
presne toho sa aj ja bojím či ich v brušku nepučím keď ležím na jednej alebo druhej strane... inak sa mi spáva docela dobre keď si nájdem tú správnu polohu, najhoršie je otočiť sa z jednej strany na druhú, na to by som potrebovala žeriav 😀
to je super že pôjdeš na sono do Heliosu, radšej nech si v kľude a drobčekov popozerajú 😉
uvidíme ako dopadnem ja vo štvrtok v nemocke na poradni a tiež ak mi ich nepomerajú a nespravia prietoky tak sa objednám niekde na utz, aby všetko skontrolovali nech som na kľude... 🙂

@janette77 jej už máte 3 mesiace, to je krásne gratulujem 🙂 🙂 🙂 ja ešte stále nemôžem uveriť že som tehotná a že prídu babatká, príde mi to také nereálne... som sa bála že sa nám to ani nepodarí...
aj ja sa chystám potom poslať fotečky do CARu a som aj rozmýšlala že mojej doki by som poslala aj kvety... uvidíme 🙂
keď bude vonku teplejšie tak môžeme chodievať na prechádzky aj trošičku dlhšie, však?

inak mám na Vás jednu otázočku ešte, mám problémy v dome kde bývame... chcela som dať spraviť rampu na schodisko aby som vedela s kočíkom prejsť k výťahom od vchodových dverí... máme dve rovnaké široké schodiská k výťahom, takže na jednej strane by nikomu tá rampa nezavadzala ale múdra tetuška tu u nás v dome čo je ako "vedúca všetkých vlastníkov" mi stále hovorí že to nemôže lebo že ak by tam niekto na tom spadol tak to bude na jej triko.... ale podľa mňa je to blbosť, veď ak by tu bol niekto imobilný tak by to nejako museli riešiť... ja si neviem predstaviť ako budem niesť dvojkočík.... milá tetuška mi povedala že nech mi niekto pomôže ale zabudla na to že v dome je 90% dôchodcov ale takých nad 80 rokov čo už pomaly ani nevychádzajú z bytov... neviem ako to mám riešiť...

janette77
2. máj 2011

Boze baby, mna asi rozpuci od radosti. Chodim nakukat na poklady (buvaju v postielkach) a Misko sa zo sna taaak rehoce.🙂) Aj v noci sa mi smeju obaja, je to nieco neskutocne...ten pocit, ze vam babo venuje usmev, ked vas zbada, ked sa on idete postarat...ved tie nocne "povinnosti" okolo babatiek, to je uz normalna radost. Naozaj tych slz ubuda a dzavotu pribuda. Juj! 🙂))))))))))))))))))))))))

janette77
2. máj 2011

@wera 🙂 dakujeme pekne za gratulku. Navrhujem rampu poriesit s niekym "nad tetuskou", su ludia, ktori zasadne vo vsetkom vidia problem. Aspon skus oslovit niekoho snad viac kompetentneho...
Keby som mala jarne, alebo letne babatka, tiez by som ostavala aj v zaciatkoch vonku dlhsie, pokial by boli ok.
My sa tiez chystame do CAR s darcekovym kosom pre Dr. a kyticou pre sestricky...vsetci boli totiz rozpravkovo mili, citila som sa tam po cely cas ako v bavlnke. Na take ja nezabudam a velmi si to vazim.🙂

matelko1
2. máj 2011

@wera ano ked bude teplo tak mozte byt aj von dlhsie,ale zo zaciatku to stupnuj,ja som bola prvy krat len 15min,potom 20 a tak som stupnovala....
no a co sa tyka rampy,tak to je tazke ked susedka nesuhlasi....tak jej povedz nech ti ona potom pomaha,ze jej budes zvonit,ze ides von,alebo dnu....

matelko1
2. máj 2011

@janette77 super,ze sa tak usmievaju a ze je to krasne ked sa tak krasne usmievaju....ja som sa nevedela vinadivat na chlpacov 🙂 🙂

juliagregor
2. máj 2011

@wera nepýtaj sa a namontuj...to čo je? ved všetci mali deti. 😠 .. nech si tetuška trhne nohou...
stači, ked to natrieš nejakou výraznou farbou....

zuzika30
2. máj 2011

@janette77 jej uz maju 3 mes., to je uzastne, az mi slzy vyhrkli ked pises o tych usmevoch, ty to vies tak krasne opisat
ako pise wera ani mne to nedochadza, ze tu budu s nami, ale hlavne ze mi dochadza ten strach ci budem schopna sa o ne postarat 😒, ale ono to pride asi samo 🙂

wera
2. máj 2011

@juliagregor
@matelko1 juj no neviem ako to riešiť... u nás v dome je totižto skoro 100 bytov tak sa bojím či nie je treba nejaké povolenie alebo niečo také, aby sa tu niekto nezačal búriť.... je to strašné riešiť takéto malichernosti...
najhoršie je že tu u nás v dome nie je žiadne babatko a ani mladí ľudia, ktorí by sa chystali mať babatko...
skúsim si pozrieť ešte nejaké zákony o bezbariérovom prístupe či tam niečo nenájdem... 🙂

zuzika30
2. máj 2011

@wera presne namontuj a hotovo a ako pripadny stit pred tetuskou pouzi manzelika 😀

wera
2. máj 2011

@janette77 musí to byť úžasný pocit keď sa babatenka tak usmievajú 🙂 🙂 🙂 ja sa už na to tak neskutočne teším 😀

wera
2. máj 2011

@zuzika30 neboj určite sa budeme vedieť o drobčekov postarať 🙂 🙂 🙂 veď potom všetkom čím sme si prešli to bude malina 😉
najlepšie je ako mi všetci naokolo (hlavne neznámi ľudia) hovoria aké to bude ťažké a neviem aké iné somariny....hlavne keď oni dvojičky nikdy nemali.... to ma dokáže vytočiť... ja si myslím že sa to dá zvládnuť keď má človek na to odhodlanie 🙂

zuzika30
2. máj 2011

@simonessa ako sa mas? mozno budeme spolu rodit v 40tt, to sa potom splni manzelov sen ,ze porodim 13.5 v piatok, tak sa narodil aj manzel a povazuje to za stastny den 🙂