Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

schaja
26. aug 2011

@dana_l ja som bola v nemocnici od nedele- lebo som mala teplotu, hnacku a zvracala som a zacala som sa otvarat a mat kontrakcie. Baby sa narodili v pondelok o 11 cisarskym a ostali sme v nemocnici do piatku. Pustili by nas aj skor ale ja som mala prilis vysoky tlak a baby si nevedeli udrzat telesnu teplotu.

dana_l
26. aug 2011

@schaja no to si toho mala dost naraz. hlavne ze je to uz ok.

linduska2
26. aug 2011

@wera ahoj co je to ten rotateg ako pises to je vakcina proti rotavirusom na predpis?nas maju tiez zacat ockovat ale nemame zahojene ockovanie proti tbc tak cakame.

lucia.kl
26. aug 2011

@schaja ahoj, ja som išla von hneď v deň ke´d nás pustili z pôrodnice... 🙂 a mali na sebe len dupky a boli zakryté plienkou, alebo dekou, to už si nepamätám, boli strašné horúčavy vtedy, a kočík ich chránil, a môžem povedať, že sme zatial neboli ani raz choré a to už majú 14mesiacov... otužujeme sa stále, aj teraz sú len v plienke a naboso 😀

wera
26. aug 2011

@linduska2 ahojky, hej je to na predpis ale hradíš si to plne... ☹ jedna dávka stojí 38€ a je ich treba 3 pre každého...

sssilvy
27. aug 2011

no ja už to mám za pár.........som v 35+4 týždni. Bola som na 4 dni v nemocnici na pozorovaní, či mi nehrozí predčasný pôrod, lebo by som mala ešte tie dva týždne vydržať. Ale už je to utrpenie nosiť také veľké brušisko. Budú to dve dievčatká a už teraz majú jedna 2800 g a druhá 2700 g. Ale už nevládzem a mám bolesti v podbrušku a v krížoch. V ktorom týždni ste rodili vy?

matelko1
27. aug 2011

@sssilvy drzim palce,mas krasny tt..takze 2 baby to budu,super...a maju krasnu vahu,jasne,ze to bude +,- nejaky gram.ja som rodila v 37tt+1den....

ahojte a prajem peknu sobotu 🙂

zuzuliatko12
27. aug 2011

@sssilvy ahoj máš krásne váhy... ja som rodila 37+0 a držím ti palce aby si ešte vydržala a aby všetko dobre dopadlo 🙂

sisi79
27. aug 2011

Ahojte musím sa pochvliť 18.8. sa nm narodili naši dvaja krásavci Jožko 3080 g a 49 cm a Jakubko 2720 g a 47 cm 😀 rodila som v 38. týždni /37+1/ cisárskym lebo obaja drobci boli otočení koncom panvovým

parvitas
27. aug 2011

@sisi79 gratulujem 🙂 to su super miery a vahy. nech sa vam dari 🙂

ozaj, maminky, ako dlho ste boli v porodnici? kym deticky nepribrali alebo ako vlastne? zaujima ma to najma kvoli dcerke, nech nie som od nej prilis dlho prec...

janette77
27. aug 2011

@sssilvy Ahoj, drzim palce aj ja a krasne vahy mate, mne na sono den pred porodom odhadovali menej, ako Ty uvadzas a realita bola - dcerka rovnych 3000g a syncek 3490g.🙂 Tak to uz pekne dogulaj, si v krasnom tyzdni, prajem vsetko dobre. A brusko verim, ze je uz tazke, ja sa priznam, ze posledne noci som uz aj slzy pustala, uz som nevedela ani lezat, ani sediet, ledva som sa dvihla z postele bez pomoci. Este cerstvo pamatam.🙂

wera
27. aug 2011

@sssilvy ahojky, gratulujem k dievčatkám, máte krásne váhy 🙂 neboj tých pár dní to ešte spolu potiahnete 😉
ja som rodila v 37+0 🙂

wera
27. aug 2011

@sisi79 gratulujem k chlapcom a krásnym váham 🙂 🙂 🙂

wera
27. aug 2011

@parvitas ahoj, my sme boli v pôrodnici po cisaráku 8 dní, drobci mali žltačku tak sa nám to predĺžilo... 🙂

janette77
27. aug 2011

@parvitas Ahoj, tak bude doma krasny babinec. 🙂 Mna hospitalizovali dva dni pred planovanou sekciou a domov som sla na 8. den. U nas vahy boli fajn, len u Michala sa crtala zltacka, no nespustila sa a tak nas pustili. Drzim palceky.

wera
27. aug 2011

@parvitas jej až teraz som si všimla že budete mať domka tri dievčence 🙂 krásne mená budú mať všetky, začiatok mena na E a všetky trojpísmenkové 😀 krásne 🙂 aj my sme uvažovali nad Elou 😉

parvitas
27. aug 2011

dakujem kocky, za info. to je super, lebo som sa bala, ze tam kvoli dvojickam treba byt omnoho dlhsie... mozno, ked sa narodia predcasne... co dufam nebude nas pripad 🙂

@wera take kratke sme vyberali hlavne kvoli priezvisku. a ema a ela su zatial len "pracovne verzie", lenze uz si ich zapamatala aj evka a hovori o nich, akoby ten vyber mien bola uz hotova vec 🙂

wera
27. aug 2011

@parvitas ak by sa dvojky aj narodili predčasne tak Teba by s najväčšou pravdepodobnosťou prepustili z nemocky a ich by si tam nechali (ak by boli na oddelení pre nedonosené detičky)... Ty by si domka odsávala a nosila im mliečko...teda aspoň tak to bolo na Kramároch...
chi no ak tak už detičky voláte tak to tak možno aj zostane, aj my sme drobcov pomenovali v 20tt hneď ako sme sa dozvedeli pohlavie a ostalo to tak, od toho dňa sme drobčekov tak volali a bolo 🙂

parvitas
27. aug 2011

@wera ok, to som si aj povodne myslela, ale stretla som maminu, ktora bola s dvojickami skoro mesiac v nemocke.
dik za info.

lucia.kl
28. aug 2011

@sisi79 gratulujem 🙂

lucia.kl
28. aug 2011

@parvitas ja som bola v pôrodnici aj s príchodom a odchodom 5 dní, v sobotu som rodila a v stredu ma pustili... hlavne záleží ale od toho kedy porodíš a ako na tom budú detičky...

lucia.kl
28. aug 2011

@sssilvy ahoj, vydrž ešte... ja som rodila v 39tt - presne 38+1 ale moje baby mali len 2360 a 2580g, takže to nebolo až také ťažké na nosenie 😀

tterkat
28. aug 2011

ahojte baby idem sa vás opytať nakoľko mate alebo ešte čakate dvojičky 🙂 mám taky problem ze vzdy ma zo spodu pichne alebo boli dlhsie ale prevazne iba pichne to by som sa ani celkom neznervoznovala ze sak maternica sa roztahuje.. ale bolela vas aj ta kost dole na pišinke? lebo mna obcas boli akoby som sa tresla dakde o rurku na bicykli alebo ja neviem.. a pritom som sa nikde nebuchla ani nic podobne 😨

zuzika30
28. aug 2011

@tterkat ahoj aj ta bolest lonovej kosti je normalna, ona sa tiez rozostupuje ako sa posuvaju panvove kosti, aj mna to bolelo aj pichalo, to prejde ,aj na najviac vsetko bolelo na zaciatku tehu a potom sa to telo akoby prisposobilo a do konca tehu ma uz kosti neboleli 🙂

zuzika30
28. aug 2011

strach o svoje dieta je hrozny...........pocitili sme na vlastnej kozi, az hnackujeme 😉
malicky ma bolave hrdielko s aftami ,chudatko moje malicke , dnes je to uz lepsie , ale vcera otras horucka, rical ako o zivot, celu noc na rukach ,strasne som sa bala 😢
boli sme na pohotovosti tam ani neprisli na tie afty az na krcnom ,chuda krmime striekackou ,vytierame harmancekom ,odreveme si to lebo kazdy glg boli ☹ , ale uz sa nam aj raz usmial -to ako prival energie
ATB nemame, davame Nurofen cipky a vytierame harmancekom a ked nechce papat natrieme mu jasienka gelikon na jasna s lidokainom, to je hrozne nic nieje na take hrdielko aby to umrtvilo, alebo o niecom neviem...

parvitas
28. aug 2011

@zuzika30 chudatko male.. to znie priserne... viem, ze na afty mi nieco daval zubar, ale asi to nie je vhodne do hrdla ani pre male dietatko... herbadent sa ta vodicka volala.
myslim, ze ten gelik a harmancek je ok, snad to rychlo prejde... a nech sa to uz nevrati...
ako sa vam to vlastne stalo, ze ste prisli k aftam?

sssilvy
28. aug 2011

@sisi79 ....gratulujem aj ja sisi. Donosit zdravé dvojcatka až do 9 mesiaca je boj. Aj ja to mam za pár dni. Som v 36 týždni a už je to namáhavé. Aj sa ti podarilo kojit?

sssilvy
28. aug 2011

@matelko1
@zuzuliatko12
@janette77
@wera
@lucia.kl ...no je to riadny boj, vydrzat až do konca. Doteraz sa dalo nosiť to bruško. Na fotke som v 32 tt, ale teraz už trpim. Opuchnute nohy, panvove kĺby ma nechcú nosiť atd...Asi preto sú ženy predurčene rodiť, lebo to by chlapy zrejme nezvládli tak ako my. Tak ako píše Janette, uz sa ani vyspat nedá.

nikita308
28. aug 2011

@zuzika30 nehnevajte sa, že sa vám tu vmiešam do témy, iba chcem zuzike poradiť, že na afty je dobrý Mundisal gel (môžu ho aj tehotné aj malé detičky), je mentolový a trošku to otrnie... ja som síce veľká, ale momentálne zápasím s aftami aj ja... tak veľa zdravíčka prajem... 😉

zuzika30
28. aug 2011

@parvitas neviem vsetko olizuju a rucicky stale v papulke, ale neviem mozno aj z prehriatia, vraj sa zapari hrdielko a potom sa to stane ,tak neviem , nech je to uz fuc fuj fuj choroba