Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
6. júl 2011

@zuuuzana7 dakujem, ano ideme do toho, posledny mrazacik z prvej OPU....verim, ze to vyjde...

matelko1
6. júl 2011

@deinad ahoj.kedy idete do boja....ako dlho mas mrazakov....lebo cim su dlhsie v mraze tym niesu take kvalitne...
ale drzim palce,musi to uz tentokrat vyjst...to je dobre,ze si veris...

deinad
6. júl 2011

@matelko1 mrazacik je posledny a je od oktobra 2010, co nie je az tak dlho, ale od toho to prilis nezalezi, aj den zamrazene embryjko sa nemusi rozmrazit...takze treba len verit, ma 1 znamku a je to expandovana blastocysta, tak sanca tam je velka. mame to naplanovane na 11.7.2011, dufam, ze to bude ten najstastnejsi den v zivote 🙂
Schvalili nam aj ziadost o druhe IVF, tak pre istotu aj zadne dvierka...ale verim, ze nebude potreba...

modra
6. júl 2011

Ahojte.. nam zase nejde net tak ani nemozem prispievat..
Baby poradte aj mne ku gyn. ste doniesli nejake tlacivo alebo to ma on u seba na ten prispevok? A na rodinne pridavky mate nejake tlacivo? Lebo to pojde asi v piatok muz vybavovat KONECNE po dokopani 🙂 🙂 lebo nam to prepadne a bude..
Dik..

lucia.kl
6. júl 2011

@modra mne dali všetky tlačivá na úrade práce ale dajú sa aj stiahnuť na nete na http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

wera
6. júl 2011

@modra ahoj 🙂 tu nájdeš tlačivká 🙂
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
na vybavenie potrebuješ potvrdenie od gyn a od detskej lekárky 🙂
a neboj neprepadne Vám to, dá sa to vybaviť tuším do 6 mesiacov po narodení 🙂

lucia.kl
6. júl 2011

@deinad tak to ideš v deň výročia svadby čo mám s mm, tak to musí byť šťastný deň 🙂 budem držať palčeky a aj baby určite, tak to bude hádam dosť palčekov 🙂

wera
6. júl 2011

@lucia.kl 😀 😀 😀 vidím že sme rovnako rýchle a šikovné 😀 😀 😀

lucia.kl
6. júl 2011

@wera 😀
ako sa máte?? a kedy sa stretneme na kočíkovanie??

wera
6. júl 2011

@deinad budem držať palčeky aby Vám to vyšlo 🙂 bude to krááásny dátum tak sa určite musí embryjko uchytiť 😉

wera
6. júl 2011

@lucia.kl ahojky 🙂 🙂 🙂 máme sa super, drobci sú zlatučkí a poslúchajú tak sa teším 🙂
mohli by sme sa stretnúť niektorý deň budúci týždeň, čo Ty na to?

lucia.kl
6. júl 2011

@wera som za, ako chodíš kočíkovať - ja som vonku ráno od devietej do pol dvanástej a poobede od tretej do piatej pol šiestej...

deinad
6. júl 2011

@lucia.kl super, tolko podpory ma velmi tesi, dakujem moc moc 🙂

deinad
6. júl 2011

@wera dakujem krasne, aj ja mu verim, ze ten den bude pre neho stastny, lebo sa dostane ku mne do bruska 🙂

mijam
6. júl 2011

Ahojte skúste nakuknúť na stránku http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky...

wera
6. júl 2011

@lucia.kl ahojky, no môžeme niekedy doobeda 🙂 🙂 🙂 veď sa dohodneme cez víkend podľa počasia 😉

janette77
7. júl 2011

@nattalia
@smejko
@ivikli Ahojte, babulky, tak dnes nam lekarka predpisala ten "Kerasal" na Miskinu supinkovu hlavku. Dam vediet, ako zabralo... 🙂

matelko1
7. júl 2011

@deinad tak drzim palce,je to krasny datum,moj mm ma vtedy narodky,narodil sa 11.7.musi to vyjst... 🙂

ahojte a prajem pekny den 🙂
u nas je krasne slnecno...

ivikli
7. júl 2011

@janette77 dakujem, ja som si zas cez kamaratku zohnala Biodermu Babysquam (momentalne je to vypredane), to odporucala nasa pediatricka. tiez budem informovat 🙂
neplanovala si uz zacat s prikrmami? ako vam to ide?

smejko
7. júl 2011

@wera jaku mas krasnu fotecku v pase 🙂 ste krasna rodinka

zuzuliatko12
7. júl 2011

ahojte, tak som tu zase s prosbou o radu. Simonka včera dva krát strašne zvrackala ale až tak, že to išlo ako z fontány, ja som to ešte nezažila ale od vtedy nič. Zvracajú aj Vaše detičky tak alebo to mám začať riešiť s pediatrom, len neviem či zbytočne nepreháňam, lebo ona sa aj rada napapá, tak či sa neprejedla. Obidve teraz papajú po tých 100 až 130 ml mliečka. ďakujem

janette77
7. júl 2011

@ivikli ...s prikrmami sme zacali v sobotu, dnes mame este mrkvicku so zemiakom a od zajtra pridavam kalerab. Drobci sa najskor tvarili vselijako - Miska prvy den napinalo, ani mu to velmi neslo, Miska sa podujala spolupracovat, ale prvy den tiez s velkou nechutou.🙂 Zo dna na den je to ale lepsie, tak sa tesim. Mam aj sikovneho pomocnika na radu skusenych maminiek - od Aventu parak+mixer v jednom a velmi mi to ulahciloj pripravu papanicka, ale aj drobcom, zda sa, odvtedy viac smakuje. No a tiez mam velmi fajn lyzicky od MAM - take stihle, deti ich dobre znasaju...

janette77
7. júl 2011

@zuzuliatko12 Ahoj, ak sa to stalo prvykrat, tak este neries, uvidis, ci sa to bude opakovat...Miske tiez sem-tam vyleti mliecko, ale lekarka nam k tomu povedala, ze "refluxove deticky" vyzeraju uplne inak a ze taketo obcasne neduhy su o.k.

zuzuliatko12
7. júl 2011

@janette77 no zatiaľ sa to neopakovalo, len ma to včera strašne vyľakalo ale teraz sa nejako viac bojím ako pri prvom synovi asi je to tým že som staršia a opatrnejšia🙂

lucia.kl
7. júl 2011

@zuzuliatko12 moja nicol mala občas takéto stavy, ale u nás to vždy súviselo s horúčkou, keď začala grcať vedela som, že je teplota - väčšinou po očkovaní...

smejko
7. júl 2011

@zuzuliatko12 my sme na tom rovnako, tiez chlapci grckaju, ale pediater mi povedal, ze kedze priberaju, tak je to ok. Ale tiez som bola poriadne vystrasena, nasi mali tiez obcas "gejzir". Zacali sme na odporucanie pediatra s Bebou AR, ale miesam ju s HA a detickam to robi dobre.

Koceny, opytam sa este na dve veci, sorry za podrobnosti - Samko sa nevie vykakat, kaka kazdy druhy az treti den aj to len za pomoci - rekt. tycinka, tepla voda pred jedlom, masaz bruska, tepla plienka na brusko, rozvarena slivka ... prve hovienko je vzdy strasne tvrde a potom uz to z neho vsetko len vyleti .... ale s prdikmi nemame problemy, to chvalabohu. Alex kaka kazdy den aj 3krat, s tym nemam problemy. Obaja pritom papaju to iste ☹

A ta druha vec - Alex nechce spavat, v noci ma prestavku 3 hodinky, to mrnci, prevaluje sa, trosku place, cez den vydrzi spat v kuse max 1,5 hodinky a vzdy je poldna hore (na striedacku doobeda alebo poobede). Najnovsie uz ani po kupani nechce spat a vacsinou je hore az do dalsieho krmenia (a to je pritom napapany, stlaci od 120-150ml). Mali ste podobny "problem" ?

zuzuliatko12
7. júl 2011

@smejko my sme na tom rovnako... Simonka kaká skoro stále a Sárinka raz za deň, ale ja som teraz začala dávať harmančekový čaj do mliečka a už jej nemusím pomáhať ale vykaká sa sama. Predtým tiež u nás fungoval teplomer a všetky tie rady starých materí 🙂 A s tým spaním to neviem, lebo my vyspíme skoro celý deň a večer začínajú štrajkovať tak do polnoci a potom zase spia

wera
7. júl 2011

@janette77 ahojky a ak sa smiem spýtať tak ten Kerasal Vám predpísala pediatrička? a aké sú to šupinky? aj náš Adamko má takú suchšiu kožičku na hlavičke a keď sa kúpe tak sa mu to trochu šúpe...

wera
7. júl 2011

babuľky a mám ešte jednu otázočku... moja Emka keď papá tak stále vydáva nejaké zvuky, stále hmmmka... robia to aj Vaše deťúrence?

wera
7. júl 2011

@smejko ďakujem si zlatá 🙂 🙂 🙂