Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

antonia008
7. apr 2014

@polynka9 ahoj, ja som na tom podobne ako ty, tiez moju svokru nemusim, aj by som ju mala rada, ale vadia mi je blbe hlasky a hlavne ton akym mi to hovori, uz samo o sebe mi dviha adrenalin.
Urcite to zvladnes sama, este sa kvoli tomu nestresuj ani na to nemysli ake to bude ked sa deticky narodia, ved nejak to uz bude a uvidis ani to nie je take narocne, hlavne ked uz budes mat rezim. Teraz si hovorim, ze mat dve deticky to nie je nic :o) Keby ze mame len dvojky, tak uz by sme mali zivot lahsi, ale kedze nam pribudol krasny valibucik, tak mame o trosicku narocnejsie, ja som na deti sama, ako cez tyzden tak aj cez vikendy, keby mi muz viacej pomahal mala by som to super. Uplne ti bude stacit, ked ti bude muz pomahat. Aspon u mna to tak je, ja som taka blba povaha, ze mi velmi vadi, ak mi tu pride niekto mudrovat, kto vobec ani nevie ake je mat viac deti naraz v rovnakom veku.. a byt pritom na vsetky deti sama + zvladat aj domacnost a varenie, + chodit s detmi von pred obedom a po obede. Ufff, taka au-pairka by sa veru zisla :o)

polynka9
7. apr 2014

@antonia008 Ahoj, si zlata, dakujem, dufam, ze to zvladneme bez nej .... Mas moj obdiv, ako vsetko zvladas a k tomu mas este mensieho drobceka, si SUPERMAMA 😉 ale naozaj, ....verim, ze to bude aj u nas a budeme fungovat samostatne, skor sa obavam toho, ze ona sem chodi kedy chce, neklope, vojde, jej to je jedno, ze som v pyzame, alebo naha, a to bude vyzerat aj pri detoch, tak neviem ci to s nou zvladnem, nechcem jej do predu krivdit, ale uvidime, ako to bude, najdolezitejsie je teraz ich pekne vynosit co najdlhsie a zvysok budeme riesit za pochodu, ako sa vravi . 🙂 .. dodala si mi chut a nadej, ze to dame a zvladneme 😉

zuzzina
7. apr 2014

@shania31
@deborah1
@dana_l
@marbalulka babule bola som dnes na kontrole krčku a on držííííííííííí 🙂 tyzden som visela dolu hlavou,ale oplatilo sa 🙂 doktor si este robil srandu,ze aby mi este pri porode nemuseli skakat na brucho 😀 taka som rada ,uz som sa videla ako balim kufor do nemocky :-P Hadam uz vydrzime co najdlhsie 🙂 Pekny dnik Vam prajem vsetkym 🙂

dana_l
7. apr 2014

@zuzzina to je super sprava. len teraz aj tak velmi nebehat aby si nemusela predsa len do nemocnice. drzim palce nech to este tie zvysne tyzdne pekne doma vydrzis

polynka9
7. apr 2014

@zuzzina Ahoj, tesim sa s Tebou, pekne oddychuj ak sa da, 😉 Ako Ti zistil doky, ze krcok nedrzi ? Robil Ti USG krcka ? Mna to tiez caka - doky chce mat istotu ....
Musel Ti ho zosivat ? - prepac tolko otazok 😅

zuzzina
7. apr 2014

@polynka9 doktor ma vysetroval rucne a zistil,ze je makky,nezosivali ma,ja som sa neotvarala,len som musela tyzden lezat dolu hlavou :-P

@dana_l budem posluchat aj nadalej 🙂

polynka9
7. apr 2014

@zuzzina 🙂 aspon, ze tak .... musime to vybojovat, tie nase deturence 🙂

avana7
8. apr 2014

Ahojte, viem, že teraz sa tu viac rieši, že čakáte ešte len dvojičky. Ale chcem sa tak trochu vykecať, aby sa mi uľavilo. Mám polročné dvojičky - dievčatká a teraz sme začali s príkrmami. Jedna už pekne otvára pusinku a papá a druhá ani za svet, nechce ju otvárať a keď jej to dám do pusky, tak to vyplúva, niečo trochu zje, ale dlho jej to trvá a tá druhá už to má dávno spapané a čaká, toto ma neskutočne vytáča. Včera sa mi dokonca rozplakala, tá čo pekne papá, lebo stále nešla ďalšia lyžička a potom už len revala a nechcela už, inak by pekne papala, des. Dúfam, že sa do toho čoskoro dostane a ja nebudem stíhať dávať do pusiniek 🙂 A teraz ešte, že si mám nechať doma syna, nemôže chodiť do škôlky, lebo má bacilov v nose, takže mimo kolektívu treba, nech sa to vylieči. No mňa šlahne, ale verím, že to nejako zvládnem.

dana_l
8. apr 2014

@avana7 netrap sa ze jedna ti papa lepsie ako druha. aj u nas to tak bolo. ta co nechce tak jej nedavaj, len trosku a medzitym daj druhej aj viac lyziciek. ono to neovplyvnis ake budu. aj keby boli jednovajecne tak mozu mat rozdiely.
ze musis mat aj starsieho doma, ved si ho uzi. ja som mala obe starsie doma. mate krasne pocasie. zober jedno pre deti von a tam ich v kociku nakrm. a maly nech beha okolo vas. aj on sa bude tesit ze je doma.
ono to bude este chvilu trvat kym si budes moct sadnut a nechat deti same hrat sa. my sme teraz v tom stadiu. ale aj tak je tam este dost roboty okolo nich. len pevne nervy a bude lepsie

avana7
8. apr 2014

@dana_l je pravda, že to neriešim, až tak, že koľko ktorá zje, viem, že jedna zje viac, aspoň zatiaľ, tak to nesilím. Tak ja som rada, že som aj s ním, len je to ťažké zladiť ich režimy, každý ma iný. A nemôžem sa mu až tak venovať, ako by som chcela. Von chodím 2x, to si neviem predstaviť, že by som bola stále doma, ja keď môžem som vonku. No vonku ich krmiť si neviem predstaviť, ešte sa to len učia, celé špinavé a tak to radšej doma a hlavne ešte ich kojím, aj po jedle. A vonku obidve naraz kojiť sa mi nedá 🙂

antonia008
9. apr 2014

@polynka9 urcite zvladnete, treba ju len trosku ignorovat a nestresovat sa kvoli nej, bude to tazke, mozno aj obcasne hadky padnu. Ja beriem tu svoju s rezervou, uz k nam tak casto nechodi a ked aj, tak sa rozprava s manzelom na mna ani nepozrie. Lutujem len deti, lebo ked k nam pride, deticky chcu ist k nim, byvaju vedla a maju tam aj malu sesternicku. Oni tomu este nerozumeju..

angieska
9. apr 2014

@avana7 neboooj, ono sa to zvladne casom a uz budu pekne papat 🙂 nase zaciatky boli vselijake, raz manzelovi pri jedeni jedna zaspala, lebo sa nevedela dockat dalsej lyzicky, kedze sestra odmietala otvorit pusu :D teraz sa na tom dobre smejeme . aj teraz mame obdobia, ked jedna papa krasne, druha ani za svet, jednej dam 10 lyziciek, druha ledva jednu, aj to polovicku povypluva a to uz zacinaju aj same jest tuhe jedlo, takze je to zase zabavne 🙂 neboj sa krmit vonku, ked budu spinave, nic sa nestane, my sme bezne vonku papavali, celkom to bol pre ne zazitok, obdivovali okolie a otvarali pusy lepsie 🙂

polynka9
9. apr 2014

@antonia008 Viac menej si ju nevsimam uz vyse roka, ale tak dufam, ze to zmakneme a budeme OK, ... tiez si myslim, ze deti budu odsuvane, nakolko o zahradu vyssie je moja super svagrina a jej dokonale deti, ktore su u nej ako doma. Mne to nevadi, budem sa snazit, aby to nepocitovali, neboli ukrivdene, i ked to bude tazke, no nechcem jej tiez zase do predu krivdit, ale tak casom sa ukaze.

syabina
15. apr 2014
syabina
15. apr 2014

Ahojte baby tak sa hlasime po troch mesiacoch 😊je super mat dvojicky 😘😘

capuletka
15. apr 2014

Ahojte zienky,mam taku otazocku.... ked ste sa rozhodovali do akej porodnice pojdete rodit, hralo ulohu aj to ako su vybavene na starostlivost o predcasniatka? Totiz, uz som mala vybratu....taku co mam blizko pri nas, kde som uz aj na gynekologickom lezala, kde to uz viacmenej poznam a chcela by som tam zacat chodit aj na predporodnu pripravu. A taktiez ak ma moj Dr posle na rizikove poradne, tak tam by som chcela tiez chodit, lebo to nemam daleko s dochadzanim. Lenze teraz som sa na ich stranke docitala, ze deti narodene do 35tt sa prevazaju do druhej nemocnice v nasom kraji. Tak neviem co mam robit.... ci mam vsetko od predporodnej, cez rizikove poradne az po porod riesit rovno v tej druhej porodnici...alebo co. Tu druhu mam dost daleko na dochadzanie, aj keby nahodou bolo treba veeeelmi rychlo do nej prist, mam obavy ci by sme po ceste prilis nestresovali. Ale samozrejme, nechcem aby deturence prevazali po porode :( nehovoriac o tom ze zrejme bezomna .... ja viem ze porodit nemusim pred 35tt, ale stat sa moze, nie? a asi by som sa uz teraz mala rozhodnut.... tak prosim o rady, ako ste to riesili vy s porodom dvojiciek . Dakujeeeem ;)

polynka9
16. apr 2014

@capuletka Ahoj, riesim podobnu dilemu, tiez chodievam do jednej nemocnici, ale ak by sa babatka narodili pred 34 tt, viac menej mam ist len do jednej, ktora je vybavena pre takto skoro narodene deti. Tiez nemam dobru skusenost, ale musim sa preniest cez vsetko a chystame sa do tej, kde sa o babatka dokazu najlepsie postarat. Aj ked verim, ze to vydrzime dlhsie ako 34 tt, tak pojdem len do tej jednej jedinej 😅
Doky Ta posiela do rizikovej poradne ? Mna zatial nikam neposlal, alebo tam sa chodi az od niektoreho tyzdna ? 😨

capuletka
16. apr 2014

@polynka9 Do rizikovej ma este neposlal....ale zatial teda co som pocula tak v neskorsich mesiacoch sa zvykne uz chodievat na rizikovu priamo do porodnice... ono ved nakoniec sa predsalen budeme rozhodovat podla toho kedy to na nas pride... 🙂 ak skoro tak pojdem rovno smer Trencin. Ak vydrzime po 35tt tak pojdem do PB. Skor mam ale dilemu, ze ci to potom nevadi, ked budem navstevovat aj poradne aj pripravu v Povazskej... a nakoniec sa rozhodnem pre Trencin....

polynka9
16. apr 2014

@capuletka Myslim si, ze to nevadi, im je to viac menej jedno a ked moj doky zistil, ze dvojicky, tak sa ma opytal ci nechcem ist inam, lebo je to komplikovane, potom to sice otocil na srandu, a poslal ma za inym lekarom, ale tak ci tak budem rodit mimo nich, takze si myslim, ze v pohode, nebude to vadit nikomu, a ak aj ano a bol by jesitny, tak predsa ide o moje babatka a ich bezpecnost, no nie ? 😉

zuzzina
18. apr 2014

Ahojte babulky,dlhšie som sa neozvala,ale prerabame byt,takže sme zháňali náhradné ubytko,potom balenie celého bytu - to je hruza koľko haraburd človek nazhromazdi v byte !!! Potom zase vybalovanie na dočasnom bývaní ,uf ,kríže som si necítila ešte 3 dni,zaberacka to bola riadna ,ale už je lepšie.A teraz ta krajšia časť správy 🙂 15.4. sme boli na sone a babulky sú stále babulky ,všetko je v úplnom poriadku a vážia cca 535 a 560 gramov.Zodpovedajú nášmu týždňu a už sa "tešíme" 24.4. Na poradňu a na sladkú gebuzinu,ble.Tak zatiaľ asi toľko,pekne tehulkovanie a skoro som zabudla 🙂 prajem vám všetkým krásne veľkonočné sviatky papa.

carlito313
23. apr 2014

Ahoj. Cakam dvojicky na zaciatku jula a riesim momentalne monitor dychu. Na internete som nasla ze musia byt dosky ulozene od seba na urcitu vzdialenost., ale ja mam dvojpostielku takze miminka budu vedla seba. Neviete mi poradit prosim? Nemate niektora skusenosti 🙂

zuzzina
23. apr 2014

@carlito313 ahoj,ja som sa rozprávala s kamoskou,ona je sestrička na novorodeneckom oddelení a vravela mi,že kľudne môžem dať dva monitory vedľa seba,vraj to nevadí,že každá podložia vníma len to babo,ktoré na ňom leží.Aj ja chcem mať najprv len jednu postielku pre obidve,tak to snáď nebude vadit.

carlito313
23. apr 2014

@zuzzina ahoj, ja som citala ze jedna mamicka mala dve podlozky v jednej postielke a ked vybrala jedno miminko tak monitor nezacal piskat, pretoze reagoval stale na to druhe aj ked to malo pod sebou svoju podlozku 😒 . Vobec neviem ci ich mam kupovat.

capuletka
24. apr 2014

@carlito313
@zuzzina citala som rovnake skusenosti mamiciek dvojok... podlozkove kupovali len tie, co mali kazdy monitor v inej postielke....lebo sa vzajomne "rusia". JA preto idem riesit radsej tie SNUZY za plienocku. Najskor pojdu do jednej postielky. A neskor snad oddelene 🙂 a mozeme ich pouzivat aj ked budu spat s nami v posteli, v kocikoch, v autosedackach...

carlito313
24. apr 2014

@capuletka Ja som dnes po dlhom premyslani kupila SNUZA hero 🙂 🙂

capuletka
25. apr 2014

@carlito313 aj ja 🙂 ale objednavala som odtialto z bazariku.

katla
26. apr 2014

@carlito313 ahoj. Ja mám angel care. Teda dva. Jeden je aj s pestunkou. Ak by si mala záujem máme ich už napredaj.

katla
26. apr 2014

@carlito313
@capuletka ak sa narodia nedajbože skôr tak urcite kupte normálne monitory. Naši sú o mesiac skôr a aj v prepustacej správe sme mali napisane aby sme používali monitor a aj na oddeleni povedali, že urcite monitor a nie žiadne náhrady. To len pre info

orimelka
27. apr 2014

Ahojte,hlasim sa aj ja.Mam dvojicky chlapcek a dievcatko,vcera mali 2.rocky a 9 mesiacov...Zacinaju nas nepocuvat,vystrajaju a pritom v skolke su najlepsie deti...

polynka9
27. apr 2014

@orimelka Ahoj, to uz mas babatkovske casy ako tak za sebou, 🙂 Nemam vlastne skusenosti, tak neviem co povedat, ale musi to byt uzasne i ked nepocuvaju 😉
Pozeram, ze si okres KE, mozes mi pls povedat kde si rodila ?Lebo zvazujem a mam dilemu Nova nemocnica resp. Saca. Dakujem 🙂