Dvojičky - keď jedno hryzie druhé. Máte skúsenosti?

ivushka
11. sep 2008

Ahojte,
maminy dvojiciek, neviem najst podobnu temu, tak to risknem takto nanovo..
Mam 22mesacne dvojicky a Ema (Áčko) stale strasne hryzie Kuba (Béčko). On je dobracisko od kosti, este nikdy jej to nevratil. Uz to riesime dost dlho, ani neviem, ako na to prisla, ze je to vlastne dobra zbran.. Vysvetlujeme jej to stale dokola, uz som zvysila aj hlas, aj som jej capla po puse, dokonca som ju skusila na radu kamosky tiez raz pohryzt, no nic to s nou nespravilo. Teda urcite som ju nepohryzla moc silno, ved zase to neslo, hryzt si vlastne deculo... Ale Kubo ma napr. momentalne na rukach asi 5 brutalnych gulatych modrin od jej zubov. Je mi ho uz strasne luto. Aj jej to ukazujem, ake velke a bolave bobo spravila bracekovi, ale niet tej sily, ktora by ju zadrzala. Kubovi uz aj vravim, nech jej to vrati, ale v nom to proste nie je. Nemozem byt pri nich stale.. Emusa je strasna potvorka, sak je to baba a verim, ze tuto svoju dravost raz pekne aplikuje na chlapoch 😀, ale este je priskoro.. No keby Kuba teraz videli zo socialky, tak idem asi na vysluch 😖
Mate niekto skusenosti a nejaky dobry typ?

jonatanka
11. sep 2008

ahoj ja ti asi neporadim, no mozmno ju to prejde ked sa tvoj Kubko osmeli a hryzne on ju. inac aj ten moj maly sinter sa doplazi k sestre a strasne rad jej hryzie hlavicku-namiesto hraciek. len moji su este drobci aby v edeli, ze robia nieco zle

mixka
11. sep 2008

u nas je momentalne v kurze tahanie za vlasy a capanie sa po tvaricke 😖 najprv smiech a potom slzy... a je to vzajomne 🙄

astora
12. sep 2008

ivushka moji drobci maju už 3 roky kusanie je už na ustupe ale to si mala vidieť ako vyzerali ked mali pokusane tvare to bol problem ist aj von s nimi ja ich niekedy kusnem späť vraj to zabera teraz už sa kušu pomenej tak držím päsťičky inak aj kamoška mi vravela že čo ich znama mala dvojky tiež sa kusali a po jednom takom vratenom kusanci to prestalo tak neviem.

ivushka
autor
12. sep 2008

dik baby za podporu.. vidim, ze to zdaleka este nekonci, ako vravi astora.. 😲
este som pocula aj taky trik, ze hned treba dat malemu "hryzoňovi" na jazycek cierne korenie... lenze to mi pripada dost krute a okrem toho, kym by som to spravila, uz by emusa nevedela, za co ju trestam. to by som musela mat asi vo vrecku stale korenicku 😀

lululu
17. okt 2008

aj u nas je to prave in.. neriesim to, kubko to domke vzdy vrati 😀

jaja0110
17. okt 2008

Ahojte, ani mi nevravte ze toto nas caka 😲 U nas Kiarka (acko) je ovela dominantnejsia ako Nelka (becko), berie jej kazdu jednu hracku s ktoru sa hra a staaale ju skriabe a stipe... zatial to neriesim, ved maju len 7 mesiacov, ale ako tak citam 😖 😖 zuby este tiez nemame, takze nehryzieme, ale ak by jedna uhryzla druhu, asi by som zakrocila, cim skor tym lepsie 😕 😕 snazim sa ich viest k tomu aby si pomahali, ked sa jednej nieco podari, s tou druhou jej tlieskame 🙂

ivuska- ja by som vyskusala tu metodu "supernanny", dat ju do kuta na "naughty step", vysvetlit jej preco tam je (lebo hryzt sa nesmie), poukazat na dosledky (bolest) a nechat ju tam kym sa nepride ospravedlnit trebars povedat len bracekovi "prepac", alebo ho objat... musi si uvedomit svoj cin a znasat zan "nasledky"...

Daj vediet ako sa vam dari... som rada ze je tu tato tema, lebo konkurencia medzi dvojickami je vzdy vecny boj 😝 😝

A inak vyskumy dokazuju, ze rodicia pri vychove dvojiciek robia ovela menej vychovnych chyb ako pri mono dietati... 🙂 🙂

miriamkac
23. okt 2008

Ahojte. Nasi chlapci su na seba dobry u nas roby "vietor" ich sestricka, ta ich "obhospodari" oboch 😖 Tiez mali kusance po rukach a po plieckach ☹ ...Ja pevne dufam, ze to prejde. Verme. 😎

ivushka
autor
8. dec 2008

Caute,
neviem, ci je to nahoda alebo mi to niekotra z vas vsugerovala, ale ako som zalozila tuto temu, napadlo mi jedno riesenie.. Skusila som ist na to tak, ze vzdy, ked Ema pohryzla Kuba, musela mu to bobo sama pofukat a spravit "moj Kubko" - pohladkat ho. Nuz a nechcem to zakriknut, KLOP - KLOP, ono to zrazu uplne prestalo. Ona ho proste prestala hryzt.. Mam z toho velku radost 😀
Blbe je, ze ked ma "nervy", co ma pomerne dost casto, akosi sme v obdobi vzdoru uz v 2 rokoch..., zacala kusat samu seba do rucky na opak dlane. Uplne sa pri tom trasie a zubami si natahuje tu kozicku na ruke... Je na to strasny pohlad. Takze Kubo je bez modrin, zato Emusa ich ma skoro stale. Je strasne vzdorovita a nastve ju takmer vsetko. Vsetko chce spravit sama, lenze vela veci nevie, pochopitelne.. Ale priblizit sa k nej, ze jej pomozem, je este horsie. A tak zuri, hadze sa o zem a kuse sa 😖
Male deti su take trdielka.... aaaaaaach .. to aj my sme boli take??? 😀

ivushka
autor
8. dec 2008

..a ozaj, jaja0110, to s tymi vyskumami ma nesmierne potesilo.. clovek ma konecne lepsi pocit, ze ako rodic predsa len nie som uplne na nic 😀 ..co teda pri dvojickach tento pocit prichadza pomerne pravidelne.... 🙄

krasulka
8. dec 2008

Ahojte maminky, ja len ci niektora nemate zaujem dat si nakreslit portret vasich deti,alebo aj ine, podla fotky.Viac info v IP 🙂

dvojicky88
1. sep 2012

No ja mám 15m. baby tie sa mi začali hrýzť asi tak pred mesiacom navzájom , vysvetľovanie nepomáhalo tak som "tresla" po ústach slabúčko, viem nemá sa používať násilie, ale baby prestali. Teraz keď vidím náznak, že jedna ide uhryznúť skríknem,že nesmie , že hryzie havo a bude bac a neuhryzne. Dúfam, že ich to prešlo.

44anka
20. jún 2013

naše dievča hryzie chlapca od 1 roku, a niekedy ešte aj teraz 10 ročná. Keď som na to prvý krát pri kúpaní prišla, vyhŕkli mi slzy, pretože mal chlapec dohryzený komplet celý chrbát. On je oveľa väčší a silnejší a ona si chce asi vydobiť rešpekt. Snažili sme sa podobrom aj pozlom, ale úplne to vyriešiť sa nám vlastne nepodarilo doteraz...

ivina11
12. júl 2013

Vyrastú z toho, len trpezlivosť. Naši chalani majú 14 rokov a cca 1,5 - 2 roční sa hrýzli navzájom a neostali si nič navzájom dlžní. Myslím, že v škôlke ako 2-ročných ich to prešlo. Teraz sa už "len" sáču a nadávajú si. Ale na druhej strane dokážu aj do druhej v noci debatiť a rozprávať si zážitky. PS: každý vek má svoje čaro....

felicita2
9. okt 2013

no aj moja Vikina hryzie Sama ale dostala uz parkrat dobre na rit, odkedy nam znama povedala, , ktora mala tiez ten problem , ze ich doktorka na to upozornila, ze kusance su dost nebezpecne, ze moze z toho byt rakovina - neviem ci je to pravda, ale ked som videla tie modriny a krvave podliatiny u maleho ked ho ukusla, tak vazne dostala pekne na zadok a od vtedy si dava pozor, sice ju to este niekedy napadne, ked je rozurena, ale aj maly je uz pouceny, ze ma utekat a nie drzat ako teliatko 😀 a kricat mama, alebo tata 😀

felicita2
9. okt 2013

a aby ste si nemysleli, neriesime vsetko nasilim a bitkou ... to na vysvetlenie ak by ma tu chcela napadnut niejaka ,,dokonala mamicka,,, ktora svoje dieta nikdy neudrela , ake sa tu par nejdu na tomto fore

danse
19. jan 2014

Ahojte, my mame uz skoro trojrocne baby Oliviu a Nataliu, a Olivia hryzie tiez uplne do krvi. Nebijeme ich, ale za toto dostane trest "po zadku" a vie, ze urobila zle. Ked ju prejde hnev, tak aj povie Natalke prepac a pofuka jej to, na tom trvam. Uz to nebyva tak casto a vsimla som si, ze urobi to vacsinou vtedy, ked uz je hladna a samozrejme, Natalia jej zobrala hracku a podobne, tento dovod je tam vzdy. Ale niekedy to bolo len tak, bez dovodu a to myslim, ze bol ten hlad 🙂