Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

jakubliasofi
17. apr 2009

bibka, diky za info, som velmi rada, ze je kvietky aj jej princeznicky ok a tesi ma, ze ma dost mliecka, to je super, dufam, ze aj nam sa bude tak darit 🙂 kvietky srdecne pozdravujem 🙂

bibka333
17. apr 2009

jakubliasofi pozdrav odovzdam 🙂 a ty sa ties drskaj a pozdravuj babetka 🙂

jakubliasofi
17. apr 2009

diky bibka, drzime sa zubami nechtami 😀

jakubliasofi
20. apr 2009

ahojte dievcata, Vy ste zrejme vsetky niekde vonku na slniecku, ani sa necudujem
🙂
ja sa chystam do nemocnice az buduci pondelok, mam dojst na siedmu na ten test tehu cukrovky
a potom budem hned hospitalizovana, ak by som sa citila zle, mam dojst uz zajtra, no zatial sa citim
fajn, akurat mam problem v noci so spanim, naspim tak 4 hodky a mam dost a rano potom vyzeram
jak angorak... to sa dnes mojej doktorke nepozdavalo, vraj, ze ked sa ani dnes poriadne nevyspim,
tak mam dorazit do nemocnice uz zajtra...dnes pri ultrazvuku asistovalo 6 medikov, chudatka pozerali
na ten monitor jak teliatka 😀 , nas fesak ma 1420 g a babulky cca 1300 g, este musime podrast
prajem Vam vsetkym krasne slnecne 😎

jakubliasofi
20. apr 2009

dni

bibka333
20. apr 2009

jakubliasofi ja s si myslela že si už v nemocke tak behom hajkat 🙂

jakubliasofi
21. apr 2009

bibka, tak v noci som hajala suprovo, do ruzova, len raz som bola na wecko a dnes som akurat
dala prat a povesala pradlo a tiez len lezim, pretoze vcera som uz mala opuchnute trosku aj
nohy, prsty na rukach mam uz asi mesiac, ale len tak trosku 😉
Tvoje deti maju pekne mena, rozmyslam nad menom Adrian, ak by sa z dievcat vykluli chlapci a este
jedno musim vybrat
Dnes uz ide kvietky domov, hejze? To sa tesim, ze jej to tak rychlo ubehlo. Tak pekny den Tebe a aj
kvietky prajem krasny navrat domov uz s pokladikmi 😵

bibka333
21. apr 2009

jakuliasoi ty uz nevesal pradlo ty len oddychuj a meno Adrian vymyslel mm mne sa teraz pacilo meno pre chlapca Marian 🙂

jakubliasofi
24. apr 2009

bibka, aj Marian je pekne
ja dnes zacinam 31 tt, citim sa dobre, len polihujem, no rano ma tak bolia ruky, hlavne prsty, neviem ich
zovriet v päst a vecer uz mavam trosku opuchnute nohy, no inak v pohode, od zaciatku tehu som pribrala 14,5 kg, no ked pozeram na to svoje brusko, tak uz fakt neviem ako sa este moze zväcsit, uz sa mi spravila stria pod pupkom, no nevadi, hlavne nech su deticky zdrave a vydrzia este mesiac v brusku
Elisku kojis? prajem krasny slnecny den 😉

bibka333
24. apr 2009

ahoj Elisku kojim
a neboj budu zdrave a krasne včera som sa bola prejst s malou a volakto kriči na mna a to Kvietky išl na nakup pustili ich domou v utorok babyky su ok a matka si odsava mliečko tak piju čisto jej tak je rada dufam ze vydrzia aspon do 2 mesiaca tak je sikulka som rada za nu 🙂 🙂 🙂
aj vam praje prekrasny den a oddychovat 🙂 😉 😉

tomaslavka3
autor
26. apr 2009

ahojte maminky-tak nam cas ide jedny trojicky z porodnice druhe do porodnice.A tie nase vymyselnicky,len by sa hrali na dvore,kreslili kriedami.Keby sa ich dalo hodit cele do pracky,take byvaju ufulane.No zato sa pekne pohraju. 🙂 🙂 🙂 .Zavidim vam tie cistucke,vonavucke babatenka 🙂 🙂 🙂

jakubliasofi
26. apr 2009

ahojte, tak ja som si prave zbalila veci do nemocnice, predtym som pol hodiny revala, nechapem co mi je, akosi som sa zacala bat ako to vsetko s manzelom zvladneme, doteraz som bola pozitivne naladena a dnes mam v kuse
slzy v ociach, dufam, ze su to len tie hormony ☹ tak sa drzte, prajem krasne slnecne dni plne pohodicky a radosti s Vasimi babätkami a drzte mi palce, nech sa aj mne narodia zdravucke baba, papa 🙂 🙂 🙂
tomaslavka, mam na Teba tel.c., tak poslem info z nemocnice 😉

fajn
26. apr 2009

Jakubliasofi,neboj zvládneš to určitě a dětičky budou zdravé a krásné. Teď pláčeš protože jdeš do nemocnice a nechce se ti tam ,protože doma je doma. Nejdeš tam na pořád za chvilku budeš doma i s mimouškama. Tak hlavu vzhůru a mysli zase jenom pozitivně ať vydržíš do 38 týdne a jdete brzo domů. Tak držím pěsti a pa pa

bibka333
26. apr 2009

jakubliasofi ty si silna ženska a to su len hormony a babatka budu zdravučke a krasnučke budu ti robit len radost 🙂
drzkaj sa pa 🙂

ededik
27. apr 2009

Ahojte babuľky, máte moje uznanie.... 🙂
naša Adelka sa narodila veľmi skoro, tiež sme si prežili dosť...ale keď by som si pomyslela, že toto všetko x3...no teda uf....

kvietky
27. apr 2009

Ahojte vsetky babenky, tak konecne sme uz doma huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pre mna je to super pocit aj ked makame doma vsetci na plne obratky.
V tej nemocnici ma ku koncu uz niektore detske sestry maximalne vytacali, parkrat som uz neudrzala slzicky, ale vsetko sa da vydrzat pre nase pokladiky.
Domov nas prepustali s tym ze babulkz slabo papkaju a doma za tyzden sa vypracovali z davky 30 ml na 80 ml, takze mame krasne 2 briadky a plne licka. Este im davam svoje mliecko stale sa mi fajn produkuje - vdakabohu, ale v noci chcem mat kus klud a nie si odsavat, tak im 2 krat cez noc davam umele mliecko Nenatal, pekne potom spinkaju.
Zajtra ideme na sono klbikov, 5.5. mame poradnu, ale mame preventivne aj kontrolu ociek aj kardiologiu - domov nas vsak prepustali, ze je vsetko v poriadku. Len den pred odchodom Danielka a Paulinka mali hranicne hodnoty hemoglobinu - anemia, tak im davali transfuziu krvicky - doplnili ten hemoglobin.
Momentalne skumame ci nemam nahodou uz mliecko riedke lebo starka chovala Danielku s 80 ml a teraz jej davame este 20, lebo si oblize celu rucku 🙂 😉
no dobre babenky musim sa ist venovat Paulinocka nervaci - idem zachranit ocka 🙂
Poydravujem vas babenky drzkajte sa aj so svojimi ratolestami, paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂

womenne
29. apr 2009

kvietky babetka su užasne,take malinke 😵 😵 😵 😵 miery mali podobne našim drobunke mi ich pripomenuly 😵
a ako sa vam dari doma?zvladaš to???užasny pocit byt konečne doma však???

jakubliasofi
30. apr 2009

ahojte, hlasim sa z nemocnice a som rada, ze mi manzel vybavil net 🙂
zatial je vsetko ok, mame kludovy rezim a denne uzivam 8x500 mg magnezia+2x zelezo, z ktoreho mam hnusne hnacky,
bibka, fajn, vdaka za podporu, uz tie depky nejak presli 😵
pozerala som album kvetiniek, tak si hovorim, ze musim vydrzat este min. 2 tyzdne ako kvietky,aby boli drobcekovia dost velki, utz mi robili, no baba nemerali, tak neviem ako su velki, no mali by mat po 1,5 kg, chlapcek aj viac, aj ked ho kocky dobiehaju

bibka333
30. apr 2009

ahojte kvietky male su krasne a mate to pekne podelene aj na ocka je podoba aj na mamku 🙂 drzkajte sa
jakubliasofi tak sa drtkaj a neboj budu vsetky babatka zdravucke a oddxchuj lebo potom sa ti nebude dat 🙂 pa

smilers
30. apr 2009

kvietky moc hezke holcicky 😵 clovek si hned vzpomel, jake holky byly pri narozeni 😉 hezky si to uzivej, ty zacatky jsou vice mene v pohode zvladatelne 😉

jakubliasofi
1. máj 2009

mamicky trojiciek, viete mi povedat ake vysetrenia Vam robili v nemocnici? tu stale posielaju baby na nejaky monitor a mna neposlali este ani raz, robili mi len ultrazvuk krcka, mal 29 mm a pozreli polohu drobcov, no nemerali ich, tak dufam, ze je vsetko oky, brali mi krv, hemoglobin je 122, takze dobre a tlak mam tiez ovkej, no mam brat 8x500 mg magnezia denne...nie je to vela?

fajn
1. máj 2009

Nejsem maminka trojiček,ale myslím si že jsou to ozvy miminek.Dělá se to to tak že ti na břicho pásem přidělají takovy dvě placky a ty pak slyšíš miminko -miminka 😉 . Je to jakoby stádo koní utíkalo,zkus se na to zeptat. _U normálního těhu se to dělá asi tak 38 až 40 tt nebo až do porodu v porodnici. Doufám že jsem ti to trochu vysvětlila 😀

chasencha
1. máj 2009

presne tak fajn,aj mne to robili ale az ked som lezala na porodnej sale,strasne ryyychlo bilo srdiecko a ja som sa spytala sestricky ze co to je?? 🙂 a ona na to ze vase babatko 🙂

smilers
2. máj 2009

jakub, lezela jsme v nemocnici 2 mesice na rizikovce a skoro mesic na pooperacnim po cisari, co jsem lezela na rizikovce, tak urcite kazdy den nam poslouchali srdicka mobilnim pristrojem, ( rikali jsme tomu konik 🙂),kazdou ne jsme se vazili, ut jsme meli malou a velkou vizitu, pri velke si nas zvali do vysetrovny a tam nas hmatem prohledli, s tim, ze co 14 dni nas posilali bud na premereni mimin, nebo na mereni cipku, pozdeji kolem toho 30tt i na dopplera ( coz jsou prutoky- ten sem mela kazdej tejden), pak nataceli mimicum KTG ( kardiotokograf-srdicka) nebo merili frekvenci delohy na stahy, me delali i rozbory moci n( 24 h jsme musela sbirat moc) pac jsem mela zacinajici preeklampsii, pak me kazdy den merili 2x tlak, dostavala jsem magnesium3xdenne 2tbl., gynipral na sklidneni delohy a pro predcasne kontrakce 6x denne 1tbl., zelezo 2x denne 1tbl, kys.listovou 1xdenne 1tbl., pak jsem kolem 25tt dostala injekci aby mrnatum dorostly plice, urcite me bravali krev, zatezovej test jsem nastesti nedelala, nu a pred cisarem me delali predoperacni vysetreni, vyplnovala jsem dotazniky, delali me EKG, brali krev

jen nevim jak je to u vas ohledne pece u vicecetnych tehu

jakubliasofi
2. máj 2009

diky moc za informacie,
smilers velka vdaka za podrobne udaje o vysetreniach a liekoch
esteze Vas mam
krasny den prajem 😵 😵 😵

jakubliasofi
4. máj 2009

AHOJ SMILERS,
mne uz zase znizili magnezium z 8 tabl. na 4 . Tlak mam v poriadku. Mna len trapia hnacky zo zeleza a cele telo
ma stale svrbi, inak vsetko ok. Rano a vecer nas pocuvaju tym konikom a moja lekarka, ku ktorej som chodila do poradne mi v sobotu robila ultrazvuk. No vraj to mam brat s rezervou, lebo sa drobci velmi zle merali. Ani sa mi tie vahy nezdaju. Chlapcek ma vyse 1600 g a holky len 1400g, tolko mali aj pred 10 dnami, nejak sa mi to nezda. Dufam, ze podrastu. Nepamätas si kolko vazili Tvoje dievcatka v 32 tyzdni?

smilers
4. máj 2009

jakub holky me merili ve 31tt+4

1.plod mel: 1972g
2.plod mel: 1631g
3.plod mel: 1721g

jakubliasofi
4. máj 2009

smilers, tak to su moje deticky nejake male, ja si myslim, ze ich zle pomerala, pretoze doteraz rastli ukazkovo podla knihy, tak zeby zrazu prestali? a ja som za tento tyzden v nemocnici pribrala 1 kilo, no miery mam stale take iste, tak len dufam, ze budeme ok
mne nedavali zatial ani pesar ani nerobili serklaz a ani na ten monitor ma este neposlali, stale hovoria, ze krvny obraz mam ukazkovy, tlak tiez, prietoky su ok a aj plodovej vody je dost, tak len trpnem, ci nedojdu nejake bolesti, nech uz mame za sebou aspon 33 tt

smilers
4. máj 2009

jakub mozna je opravdu spatne zmerili, ono se ani neni co divit, zachytit tri prtata, takze klid, me taky rikali , ze nebudou met tolik pri porodu a na trojky meli i tak dost 😉

na co delat cerklaz? me nic takoveho nedelali, ja rodila s ciplkem 35mm 😉 ja rodila 33tt+3, neboj to utece a pak si zase budes rikat, kez by tam jeste zustali🙂

jakubliasofi
5. máj 2009

tak ja som mala minuly pondelok cipok 29 mm a odvtedy ho nemerali, dnes mi uz ani tlak nemerali,asi preto, ze bol cely tyzden v poriadku, no povedala som doktorke, ze ma strasne svrbi cele telo a hlavne chodidla a ruky, tak mi maju urobit biochemiu🙂
a som trosku vyplasena, lebo spolubyvajuca, ktora je tiez v 32 tt a cakala dvojicky vcera porodila....do desiatej sme pozerali telku, potom sme zalahli a o pol hodky dosla z wc, ze ma krvavy vytok a boli ju brucho, tak sla za sestrickou a ta jej povedala, ze je to kontrakcia, nech si ju mera a pocka na lekarku kym sa vrati od porodu, no a o 10 minut na to ju vysetrili s tym, ze jej povedali, ze je na 7 cm otvorena a ide rodit,tak som jej rychlo pomahala co to zbalit, ani neviem ako sa ma, tak len dufam, ze my ukoncime min. ten 33 tt
A ako sa maju Tvoje deticky? A TY? 🙂