Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

mrkvicka28
17. mar 2011

@kvietky tak to tě teda musím zklamt já jsem na kluky sama ( samozdřejmě manža pomáha,ale chodí do práce) a máme ještě staršího kluka a nevidím na to nic co by se nedalo zvládnout. Nežiju v žádnem stresu nikam se nehoním prostě si to užívám.
Nechápu co je na tom tak nemyslitelného,ale možná je to tím že už jednoho prcka mám a mám tedy odkud čerpat zkušeosti. Je pravda že na to co tě ček s trojčátkama se nedá připravit protože si to nikdo nedokáže představita v jedné moudre kdnize psali, že trojčatka b měl mít jen ten kdo je opravdu chce a pokud máš sebemenčí pochyby tak to bys je mít něměl.
Nevím od kud jsi,ale my bydlíme na malé vesníčce takže chodíme do přírody a až kluci žanou chodit tak se nemusím bát že by je zajelo auto jsou tady kolem nás jen louky a les Naše vesnička není ani průjezdná tekže sem jezdí jen ten kdo tu bydlí.
Nemyslím si že by to bylo něco vyjmečného starat se sama o tři mimča prostě mi to tak vyhovuje a užívám si každou chvíli s nimi, protože čas strašně letí a než se otočím tak půjdou do školky 🙂

mojmacik
17. mar 2011

@lucia00123 nedaj sa odbit ,ze na 30 dni..je to na dobu 3 roky a maximalne mesacne na 30 dni...ved som ti pisala,ze sme to riesili aj cez ministerstvo,kde to odobrili

mojmacik
17. mar 2011

@kvietky to mas v kazdom meste inac a vies ako to bolo..ved nam ju chceli dat na 30 dni...nepamatas,ze Jozo obvolaval kadetate?...a tu v Bb je to suma...ufff

mojmacik
17. mar 2011

@mrkvicka28 ...a preco by som nemala vyuzit to na co mam narok..a fakt..ked boli chore a bluznili tak neviem ako by si to znasala sama...obe sme z mesta /ja a Kvietky/ a dokonca 1 rok sme boli v tom istom meste spolu..obe byvame v trojizbovom byte...a ja momentalne v blizkosti hl.cety...takze ako som ti uz pisal sama von nehrozi..napr. vcera sme boli v obchodnom centre a kazde vbehlo do ineho obchodu a nahanaj ho sama....lebo aj do obchodu treba ist ...nie na kavicku ako by si si mozno myslela,takze ja si za opatrovatelkou stojim

mrkvicka28
17. mar 2011

@mojmacik ve městě to máte určitě složitější.A u nás mi město nabídlo jen výpomoc v domácnosti ( vaření,žehlení nákup) u nás totiž zákon neukládá jakou formu pomoci ti má město poskytnout záleží jen na něm. A jak už jsem psla předtím záleží jak to komu vyhovuje,ale rozhodně nesouhlasím s tím ,že je to nemyslitené být na ně sama. Zvládnout se to dá a to i když jsou nemocní a co sa týká nákupu chodím na nákup s malýma od jejich cca 3 měsíců. Používám kočárek peg perego a dostanu se s ním absolutně všude. A když píšeš že se ti rozběhnou ve dvou letech právě můžou být ještě v kočárku a jak bys to dělala kdybys měla tři děti po sobě třeba 4 leté ,3leté a roční to žádnou chůvu nedostaneš a nakupovat taky musíš. Já mám prostě o výchově dětí svou představu a ani u stasšího syna neexistovalo aby si sám šel( vběhl )kam chtěl. Nevím jací budou kluci až budou větší,ale udělám vše proto abych s nimi mohla jít kamkoliv beze strachu že je nezvládnu. Ale jak už jsem psala já už jedno dítě mám a tak si dovedu představit co mě ve kterém věku čeká a kluci budou mít ve starším bráchovi vzor takže z tohohle pohledu je u nás situace jiná.
Ale samozdřejmě chápu ,že jsi rádá za chůvu a rozhodně mi to nepřijde jako nic zvláštního je to běžné vždyt si vem že kolikrát i maminám s jednim mimčem pomáhá babička a vůbec se v péči střídá celá široká rodina.

kvietky
17. mar 2011

@mrkvicka28 - v tomto sa nedohodneme - myslim si, ze jedno je pisat a druhe je realita... ja som na zaciatku tehotenstva urcite nebola pripravena na trojicky - ale mala som dost casu sa na ne dobre pripravit a dnes mi je zadostucinenim , ze moje dievcata chvali okolie aj lekari.
Tu nejde o skusenosti - ci uz mas predtym dieta alebo nie, nejde tu o vypustenie do prirody na dedine alebo pred panelak , nejde tu o nakupovanie, preboha... - tu ide predsa o 100% venovanie sa, rozvijanie sa kazdej osobnosti a u nas kazda je povahovo ina - ku kazdej musim mat samostatny pristup - ale musime riesit aj spolocne hry, tanec, komunikaciu - ucit veci zakladne, samostatne papat, cikat nie? a tam preboha nemozes ani na 1 zachod napr. posadit vsetky 3 naraz - nemozes ich naraz obliekat napr.... ked obliekas jedno a napr. nechce velmi spolupracovat - co ti robia ostatne dve? su niekde zavrete, ci, co a cakaju poslusne, tisko... Nase deti mali vzdy volnost, ale volnost s tym, ze som im musela byt v patach, a davat pozor, kym sa naucili, aby nesli do nebezpecenstva alebo si neublizili a stale vysvetlovat jednej, potom opat druhej a tretej. A to je len zlomok z celeho dna - ak toto vsetko zvladas lavou zadnou tak potom kedy varis, umyvas riad, peries, zehlis, upratujes venujes sa potrebam toho starsieho syna. A hlavne nemozes to zvladat uz len vtedy, ked mas za sebou nevyspatu noc a to mas urcite - hladne, ked su deti chore... ked si v noci aspon na 90% neoddychnes nemozes sa tym detom nemozes na 100% venovat - lebo jednoducho telo a mysel niekedy nevladzu. Ibaze si super zena... nejaky nadclovek.

kvietky
17. mar 2011

Tymto v tomto fore koncim, lebo nemozem citat co sa tu pise - poviem uprimne lutujem niektore deticky trojicky.
Priznat, ze k vychove - 100% vychove svojich deti potrebujem pomoc nie je hanba. Odporucam neskusat vychovavat trojicky jednou osobou. Moze sa vam to vymknut z ruk a pre niekoho z vas sa to moze skoncit zle...

mojmacik
17. mar 2011

@mrkvicka28 ...ked budu mat dva roky a vyberies sa do mesta,tak sa ozvi...hlavne chcem vidiet ako ti budu sediet v kocikoch..
.

mrkvicka28
18. mar 2011

holky to co píšete o věnování atd je sice pravda,ale na to já rozhodně sama nejsem manža se klukum v téhle stránce supr věnuje. a co se týká zkušeností naši kluci od počátku vědí, že nejsou sami že je tady tarší brácha se kterým si rádi hrajou a on s nimi a jejich pohled na rodinu je tedy jiný než u vás . To nelze porovnávat asi jako by jste porovnávali dítě v rodině jedináčka a sourozence. Když máš víc dětí za sebou tak se taky každému musíš věnovat na 100% at jsi vyspaná nebo ne . A sezení v kočárku to je věc výchovy ,ale jak říkam nelze porovnávat rodiček kteří mají jen trojčátka a rodiče kteří už jedno a víc dětí mají opravdu to v každé te rodině funguje jinak.
Já vás ne jednu stranu obdivuji protože nevím jak bych brala trojčátka jako "první " dítě a nevědět nic co se týká výchovy atd.

@kvietky mohla bys mi vysvětlit ty poslední věty? Odporucam neskusat vychovavat trojicky jednou osobou. Moze sa vam to vymknut z ruk a pre niekoho z vas sa to moze skoncit zle...
Nic proti,ale až děti skutečně vychováš do dospělosti tak někomu něco doporučuj broučci maji teprve 2 roky a zasadní milníky ve výchově tě teprve čekají,a navíc si myslím že každý vychvává dítě jak nejlíp může ale jstli se ti to povede nebo né se dozvíš až za 20 let. A kde mají dětičky otce ten se na výchově podle toho co píšeš asi moc nepodílí a to je dost smutné.

bibka333
18. mar 2011

ahojte musim reagovat lebo som taka vytočena až ja mam tri deti každe ma iny vek a každe bolo ine ale neviem čo by som robila s trojičkami určite treba opatrovatelku mojmacik a kvietky su užasne maminy a zvlašt kvietky keby sa každa maminka aj s ocinkom starali o detičky ako oni tak by si zaslužili medailu za vychovu a viem o čom hovorim ked chceš vychovavaj si deti sama ale @mrkvicka28 nedraždi tu mamičky ktore su na stopercent mamičkami

mrkvicka28
18. mar 2011

@bibka333 ¨já nikoho dráždit nechci , já je neodsuzuju za to , že mají výpomoc na výchovu vždyt už jsem na začátku pslala že každému to vyhovuje jinak. Nikdy jsem nenapsla že by nebyly skvělé mámy a ani si to onich nemyslím, jen jsem nesouhlasila s názorem, že nemužeš být na trojčátka sama to je celé. Je pravda že celý můj den je jen kolem dětí ,ale mě to vyhovuje a když pak přijde manža tak se jim zase věnuje on a já si udělám co potřebuji. Já si mateřskou s klukama opravdu užívám protože vím, že další mimnko už nebude . Možná jsou naši kluci prostě tak hodní, že se to s nimi dá zvládnout a jak píšeš každé dítě je jiné.i oni jsou každý jiný. Nedokážu vám to nijak vysvětlit ,ale mi prostě nepříjde nic co by se na tom nedalo zvládnout., ale chápu i to že jsou holky rády ,že mají někoho k ruce.
A pokud tě něco naštvalo tak sorry byla tio jen výměná názorů nikoli útok na někoho koho ani neznám a poto bych i vživotě nedovolila ho soudit. 🙂

zuzka72
18. mar 2011

Nepatřím sem, ale dovolím si reagovat. Myslím, že je to každého věc jestli zvládá, nebo nezvládá děti, zda potřebuje pomoci, nebo ne, každý jsme jiný, někdo to zvládá levou zadní, někdo hold to zvládá za pomoci jiných. Já za sebe-mám sice jen dvojčata, ale nikdy mi je, tak, jako starší děti nikdo nehlídal, takže 24hodin jsem na děti sama a za sebe mohu říci, že taky levou zadní, zkrátka člověk si asi zvykne, že to asi ani jinak nejde a musí to zvládnout sám. Na druhou stranu, pokud by mi byla přidělena soc. pracovnice na pomoc tak bych ji rezolutně odmítla-jsou to moje děti a nikdo jiný je vychovávat a starat se o ně nebude 😝 jednou jsem je chtěla, tak se o ně dokáži postarat. Klidně dalších 10 dětí......Ale je to pouze můj názor............ 😉 tak né, že mě holky ukamenujete 😀

mrkvicka28
19. mar 2011

@zuzka72 zuzi jako bys mi mluvila z duše 🙂

mojmacik
20. mar 2011

@mrkvicka28
@zuzka72...chcela som sa na to vykaslat ale.... len si precitajte stranu 28..nezda sa vam ze si tak trochu protirecite...ako sa na vas mesto vysr...aka ake jeto strasne...tak o com je tu rec...mrkvicka,keby ti vysli v ustrety,tak by si tu opatrovatelku mala a ty zuzka tiez preco je to strasne na str 28..a teraz v ziadnom pripade opatrovatelku,dokonca by si ju odmietla ..takze len tolko...a ano je to kazdeho osobna vec ci ju ma alebo nie.

zuzka72
20. mar 2011

@mojmacik hi,hi a kde jsem jako to psala já??? Já a cizí babu do domu, aby mi tu na něco chytala-VŽIVOTĚ-promiň se znám, to já bych nesnesla, takže jsem to ani napsat nemohla 😝 na to se dost dobře znám, ale jak píšeš, je to každého věc, já si s tojím za tím, že pomoc nechci od nikoho(fin. injekce by nebyla k zahození 😝 ), ale pokud někdo potřebuje pomoc, tak ať ji má. Kurnik žensky, co se tu vlastně řeší za blbosti??? Každá jsme snad jiná a jinak žijeme, nemůžou být všichni stejní a nezabývejte se koninama, ne-li pi..... a pořádně se radujte z dětí 😉 Já mít trojčata tak skáču 5metrů vysoko a vy si tu pomalu ještě vzájemně vjedete do vlasů 😝

A jestli jsi myslela na straně 28 tuhle moji větu.............. tiše závidím, že máš hlídání, já bych občas taky brala, kdybych mohla třeba jen na hoďku měsíčně vypnout...ale bohužel není kdo by hlídal....... tak ta byla myšlená jen na mé babičky, které nikdy nehlídali ani 5minut.... :D

mojmacik
20. mar 2011

@zuzka ...to si vravela mrkvicke zuzka72..... @mrkvicka28 tak to je strašny, že město nepomůže,..a ako sa mesto vysr..pisala mrkvicka

mojmacik
20. mar 2011

@zuzka72 ...to si vravela mrkvicke zuzka72..... @mrkvicka28 tak to je strašny, že město nepomůže,..a ako sa mesto vysr..pisala mrkvicka

zuzka72
20. mar 2011

@mojmacik no jasně, ale myslela jsem, že nepomůže ji a to i finančně.... ale nikde není o tom, že já chci pomoci...o tom snad tu psalas, tak prosím nepiš, co není pravda. Děkuji 😉

mrkvicka28
20. mar 2011

@mojmacik to že se město vysralo je pravda,ale hlavně v tom že na nás kašlou všeobecně a to jsou tady první trojčata za 60 let. A jestli bych opatrovatelku měla i kdyby mi ji město nabídlo spíš ne protože prostě není potřeba,ale to je můj styl života , ty jsi taková jaká jsi a já nehodlám trávit čas debatovaním nad blbostma . Mám 4 děti a vím že je vychovat z manželem zvládneme bez chůvy i bez babiček i když je to občas složité žijeme si po svém.
Ty chceš hold pomoc ( ikdyž jsme zvědavá co budeš dělat až ti nárok ny chůvu skončí) tak jí máš .

mojmacik
20. mar 2011

@mrkvicka28 moja aj ja som hocikedy s nimi sama doma ..ked opatrovatelka skoci budu mat 3 roky...3rocne su uz rozumnejsie takze ma to nezaskoci 😉 ..a opatrovatelku vyuzivam nie na 24 hodin moja zlata...manzel robi na smeny sviatok nesviatok..rodicov mam starych ,chorych....a skoda slov ste proste dokonale ...a preco teda vravis,ze ti nemali aku opatrovatalku ponuknut,len na vypomoc ..kvazi uklizecku...o tom sme sa bavili,ze aj ja si najradsej robim vsetko sama a nezniesla by som aby mi niekto varil,vysaval...zrejme si o nu predsa len ziadala alebo ta same mesto oslovilo ale oni ti nemali aku ponuknut len tu pani?.....joj uz som sa zamotala 🙂

mojmacik
20. mar 2011

@mrkvicka28 ,
@zuzka72 a uz skocime,kazda si mysli ze ma tu svoju pravdu,tak ju aj majme..zdraviiiim

ani_sama_neviem
20. mar 2011

kkks ja vas obdivujem jak mozte zvladnut tri deti naraz?? ale faktm a by ot zaujimalo to sa aj da??? :O Fakt mate u mna velky obdiv! :P

zuzka72
20. mar 2011

Že Vás to holky baví 😝

mrkvicka28
20. mar 2011

@mojmacik já jsem se byla na pečovatelskou službu ptá ještě v těhotenství a po porodu jsem ji prostě nevyužila poznala jsme, že to zvládám sama . To že nemáš chůvu 24 hod denně je mi jasné a jestli si myslíš že 3 leté dítě už je rozmnější tak seš na omylu a asi se budeš hodně divit a ti chůva odejde,ale jak už jsem psala tobě to tak vyhovuje. já jsem kolikrát taky s klukama doma clý den až do večera uplně sama a ještě vozíme staršího do školky a ze školky.
Já si mateřství užívám a vím že jdenou nebudu litovat že jsem si malé děti měla užít víc a po svém.

mrkvicka28
20. mar 2011

@kvietky tak my máme¨dům zařízeny už od prvního syna ( to je ten rozdíl ) tak aby se dětem nemělo co stát. když děti oblékám tak systematicky nejdříve všem mikinu, potom všem tepláčky atd. takže jsou na konec oblečeni všichni v jeden čas. Vypravit se na procházku nám trvá 30 minut . A potom pere pračka, žehlit nemusím má sušičku s žehlícím programem ,nádobí taky nemusím umývat protože, mám myčku a uvařit zvládnu když kuluci spinkaji ( cca 40-50 minut) a když nemusím vařit tak si uklidím co potřebuji. Když jsou kluci vzuru věnuji se jen jim hrajeme si nebo jsme venku na procházce koukáme na stromečky ,ptáčky zkoumáme okoli. A doma když nás přestanou bavit hračky v jednom pokoji přesunem se vedle zpívám jim písničky ,říkame říkadla až budou větší budem tancovat a hrát si tak jako s tím starším. A že je každé dítě jiné je jasný. Když přijde starší ze školky bud se k nám přidá nebo se o prcky postará manža a já se můžu na plno věnovat staršímu.
A nevyspání není pro mě zas takový problém ráno mě nakopne káva a když kluci spinkají a já jesm moc unavená jdu si lehnout taky a nějaky úklid nebo vaření prostě počká.
Není v tom nic super jen mám prostě systém jak vše zvládnout a pár mechanických pomocníků kteří mi šetří čas.
Pokud chceš ještě něco vysvětlit klidně si napiš. 🙂

tribitka333
24. mar 2011

ahojte, kvietky len odpoviem na tvoju otazku, ze za opatrovatelku platime 1 euro na hodinu, cize podla toho ako vyjde mesiac - od 130 - 170 EURO.. takze preto som povedala, ze je to pre mna dost.. ale bohuzial ina moznost nie je a urcite ju budem vyuzivat kym sa bude dat, cize az do troch rokov ak na to budeme mat korunky.. ja osobne si vobec neviem predstavit byt s chalanmi sama viac ako jednu hodinu... ale mozno je to tym, ze som nebola od malicka s nimi sama a tym padom chlapci na to nie su nauceni... su DOST zivi, len ked to porovnam s kamaratkinou dcerou - narodila sa den pred nimi, je to kludne a pokojne dieta pri ktorom si ona vypije kavu pretoze sa hra v ohradke, nicoho sa nedotkne a podobne... my mame vystahovanu obyvacku a chalani si najdu stale nieco kde by mohli nieco "skumat" a "objavovat".. takze stale im musi byt jeden clovek za zadkom aby na nich dohliadol.. navyse clovek musi dat pozor aby si neublizili a neublizili si zaroven navzajom... viem ze kazdy ma na vychovu deti a staranie sa o nich iny nazor a ja mozem povedat sama za seba, ze nemat maminu, svokru, muza ktory mi pomaha v noci a sesternice tie prve mesiace zvladam DOST TAZKO... kazdy v mojom okoli mi hovori, ako to mozem zvladat, ako som stale v dobrej nalade, ale v podstate je to o tom, ze som tu situaciu prijala taku aka je, tiez sa cely den venujem len detom, ALE BEZ POMOCI BY TO VSKUTKU NESLO!... a tym nemyslim len pomoc fyzicku, ale aj psychicku... dalo by sa k tejto teme veeela hovorit, ale skutocne je to len o podmienkach a konkretnej situacii. viem ze napriklad moja spoluziacka tiez mala trojicky, nemala opatrovatelku, uz maju 6 rokov, ale pomalal jej otec a aj svokra...
ona mi napriklad povedala, ze ked s nimi bola sama si sadkali do kutika, citala im knizku a oni pocuvali.... ona mala jednoducho kludne a pokojne deti a moje deti su neskutocne temperamentne... takze tazko zrovnavat trojicky a trojicky.... tak pekny den maminky

mrkvicka28
25. mar 2011

@tribitka333 přesně tak záleží jaké jsou děti jestli sjou klidné nebo né, ale to placení tí tedy fakt nezávidím je to dost.

janakar
25. mar 2011

Zdravím maminky.

Omlouvám se, že sem vstupuju, ale nedá mi to. Musím se ohradit vůči těm, kteří tady podsouvají, že se trojčátka prostě nedají zvládnout bez pomoci. Já sice trojčátka nemám, ale mám dvojčátka a jen o 17 měsíců starší holčičku, takže je to taky ještě prtě malinký. A mně osobně nesmírně vytáčelo a vytáčí, když mi okolí v těhotenství neustále podsouvalo, jak strašný život po narození dvojčat čeká vzhledem k naší malé holčičce. Taky mě štve, když mě okolí lituje, jak to musí být náročný a odpovídá si: Ale babičky kmitají co? Já péči o s vé děti zvládám i bez babiček a užívám si to. Je to to nejkrásnější, co mě v životě potkalo a neměnila bych. Já si myslím, že je to přesně tak, jak píše @mrkvicka28. Péče o trojčátka je určitě nesmírně náročná a já před Vámi všemi smekám, ale dle mého názoru je to především o organizaci. Člověk se s novou situac zžije, vytvoří si určitý "systém" a pak to může zvládnout i sám. Osobně mi mnohem větší problém dělá sladit péči o větší karolínku s péči o dvojčátka, i co se týče procházek, návštěv dr. apod. Karolí je malá, ještě neposlouchá a přitom už musí chodit po svých, tak mám kolikrát co dělat, abych ji s dvojčátky uhlídala. Tak si myslím, že kdyby mi seděli v kočárku tři děti, bylo by to v jistém směru jednodušší. Ale nemůžu to samozřejmě srovnávat, protože trojčátka nemám.Samozřejmě ale nevidím nic špatného na možnosti využít pečovatelku, pokud to mamince vyhovuje, je to naprosto v pořádku.
Všem vám držím palce, ať si své děti užijete co nejvíc, ať již s pečovatelkou nebo bez ní.

petra89
26. mar 2011

@tribitka333 euro na hodinu? to kto ti dobrovoľne opatruje decká za euro na hodinu ? či to máš cez nejakú nadáciu
/organizáciu ?

hakanka
26. mar 2011

Ahoj, holky jen k názorům "nepustím si domů cizí ženskou". Já dělala při studiu brigádně v peč. i ošetřovatelské službě a myslím, že si dnes málokdo dovolí nerespektovat klienta. Navíc o každé dítě dřív nebo později cizí člověk pečuje - učitelka, zdravotní sestra.. Tedy pokud některá mamka čte a rozhoduje se, zda pečovatelku ano či ne, doporučuji zjistit si možnosti a pak se rozhodnout. pečovatelku vždycky můžete odmítnout, požádat o výměnu, ale pokud např. by měly děti zdravotní potíže a museli jste s nimi cvičit vojtovku apod, přijde mi dobré mít v záloze výpomoc. A vůbec mamky, přijde mi, že všechny trojčátkové děti o kterých se tu píše jsou úplně zdravé a bez problémů. To mi přijde úžasné, moc gratuluju, sestřenka má dvojčata a chlapeček má následky způsobené vícečetným těhotenstvím a předčasným porodem.