Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

mojmacik
28. máj 2009

Jeeeeej babenky, my sme v junovej Mamine.Este som to necitala ani nevidela ale sme tam isto.

dafy
28. máj 2009

ahojte gratulujem vsetkym mamickam trojičiek 🙂 vsetky deticky su nadherne.je to obdivuhodne.
predsa len jednu otazocku mam na vas to ste vsetky po IVF?vsetkym vam vkladali po 3 embryjka?

ja som dneska po transfere tak ma to tak troska zaujima 😎

pekny dnik vam zelam a pevne nervy na tie vase krasne deturence fakt su zlatučke 😀

mojmacik
28. máj 2009

Dafy-tak ja som po IVF,vlozili mi dve a jedno sa rozdelilo. Dievcatka mam teda jendovajecne. predtym som bola este 2x na IVF a vzdy sa ujalo len jedno embryo,no potratial som v 1. trimestri. A najmladsie trojky z fora su tiez taky pripad ako ja,dokonca sme boli v tom istom CAR

smilers
28. máj 2009

dafy i ja mam holky z IVF a ja jsem si nechavala zavadet tri, ale ted uz by se to nemelo delat

dafy
29. máj 2009

dakujem vam za odpovede ste zlate.chodim stale sa pozerat na tie vase trojcatka a tesim sa aj na tie najcerstvejsie ktore sa narodili myslim ze to bolo 21 meno si nepamätam.maminke prajem skore uzdravenie 🙂

tomaslavka3
autor
29. máj 2009

dafy-dakujem pekne.Nie ja som nebola na umelom,nase trojcatka som pocala prirodzene,bola to velka nahoda,ze po dvoch detoch sa mi narodili trojicky. 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
4. jún 2009

ahojte-pisala som si s kvietky vsetky vas pozdravuje
ma opatrovatelku a dievcatka su zdrave
casu na MKnema,takze ked si ho najde ozve sa nam 🙂 🙂 🙂

womenne
4. jún 2009

no už som aj rozmyšlala ako sa maju 🙂 je fajn že ma pomoc aspon si trolinku oddychne 😅

smilers ty si ešte stale sama??teda klobuk dolu si šikula

najjulinka
6. jún 2009

Ahojte.
My máme doma 2 bábiky a plánujeme si vziať z domova dvojičky vekovo medzi našimi babami. Velkostne asi ako naša Lucinka (Lucinka má sice 2 roky, ale je to predčasniatko a má 80cm aj s topánkami 😀 😵 )... A leto sa blíži.. Dovča už dohodnutá... No a začínam mať pocit, že to asi tie izby v penzionoch a hoteloch nezvyknu byt také velké, žeby sme tam 4 cestovné postielky dali... Mate nejaké skusenosti s dovolenkovaním??? Ja viem, že to moc dofča nebude pri 4 detoch,a le je to aj o tom, že sme fajn partia a sa tam stretneme (každý od inokade) a tak možeme sa asopn vykecavat...
No a ruhý problém je auto... Máme Formana... Má niekto z Vás Formana??? Ako s troma autosedačkami??? (štvrté nám na dovču vezmu naši do auta). .Aké autosedačky su uzke??? Máme vajičko MAXI COSI a potom ROMER 9-18kg a pre dvojky by som rada kupila 0-18kg, lebo odhadujem, že budu tak na rozhrani hmotnostne a do vajička už asi jeden apolročné deti nedám... Páčia sa mi BERTONI sedačky... Ale nemám šajn či je vobec šanca dať do Formana 3 autosedačky a ak áno, tak aké???

jeudi
6. jún 2009

holky koukala jsem do albumu a je to tak krasne videt tri miminka pohromade a asi daji zabrat co??ale je to krasne 🙂

smilers
6. jún 2009

Ahojky womenne ano ja jsem na ne porad sama, teda pres tyden od tech 7:30 do 14:30 😉 pak uz dojde muj tatka, moje mamka a nakonec manzel 😉

najjulinka u nas doma mame forda galaxy, je nas ted hodne 😀 a hlavni je, ze je 7 mistny, zatim mame sedacky babypoint do 13kg vajicko a v pohode se nam tam vlezou, do formana nevim

jeudi mluvim za sebe, kdyz to jsou mala miminka, tak je to o necem jinem, kdyz jsou treba ted uz skoro pulrocni, kazde obdobi am sva pro i proti😀

tomaslavka, ze kvietky pozdravuji a at si to hezky uziva, nekdy bych i ja tu opatrovatelku potrebovala ale tak nejak se me to prici, mela bych strach, ze si na ni holky vic zvyknou a celkove je me to divne, ale ja to beru z pohledu, ze mam pomocniky, kdybych nemela, asi bych si ji taky poridila, pokud by to teda slo 😉

najjulinka
6. jún 2009

No my ked už by sme sa mali pozviechat na väčšie auto, tak 9miestne... normálne dodávku, nech sme sebestační a nemusí batožinu nosiť nam niekto... 😀 😀 😀 predsa len kočík(y), cestovné postielky a potom všetky tie maličkosti tiež zaberú kooopec miesta.... a nech máme rezervu... sedadla sa vždy daju sklomiť, demontovať, tak 9 miestne....

smilers
6. jún 2009

najjuli, tak to aby jste si udelali ale ridicak na dodavku, pac aspon tady v CRje osobak do 8 mist, pak uz musi byt ridicak na autobus 😉

najjulinka
6. jún 2009

smilers myslim 9 miest je aj u Vas v čr ešte na osobné.. .rata sa aj vodič.. .čiže vodič + 8 miest.... a ja vodičák nemám voooobec 😅

smilers
6. jún 2009

najju, u nas uz musis met na 9 mist jiny ridicak nez skupinu B 😉 manzel je ridic, takze to musi vedet 😉 na becko max 8 mist i s ridicem

najjulinka
6. jún 2009

no fíííha... hlavne že naši aj po čr chodili 9miestnym autom s normalnym vodičákom 😀 😀 😀 😅

najjulinka
6. jún 2009

http://www.e-autoskola.cz/ridicsky-prukaz/ - smilers zblbnes ma.. .ešte ti uverím.... ale inak aj u nas najdem clanky, kde pišu, že 8 miest je max. na B 😀

smilers
6. jún 2009

jajju , ok tak 9 😉 kazdy tvrdi neco jineho 🙂

bibka333
6. jún 2009

smiler babulky sa drzia su zlatunke 🙂

mounty
9. jún 2009

ahojte, prosim mohli by ste mi niekto poradit,( najlepsie cez IP), aky ma narok na davky alebo dake financie pocas tehu matka ktora ma uz tri deti (2, 4, 6 rocne) a caka trojicky? Verim ze na nieco ma narok, ale hladat a patrat na uradoch je dost zdlhavy proces, tak ak je tu niekto s podobnou situaciou alebo vie poradit, vopred DAKUJEM 😉

smilers
9. jún 2009

mounty toz ja nevim jak v SR ale v CR, treba ja osobne nemam narok na pridavky na dite, materskou a rodicak mam pocitanou pro jedno dite, pocas tehu jsem nedostala nic, taky proc, krom prijmu mesicniho od zamestnavatele, po porodu jsem dostala porodne, coz bylo 38000kc, na trojcata pramalo, kdyz vemu,kolik stoji vybava a kocarek, urcite dostava pridavky na deti, ne? pokud je na pracaku, tak ji pripsiva zivotni minimum pracak, to same materskou a u nas pokud je na pracaku, tak automaticky dostava rodicak na 4 roky, po porodu ma narok na osetrovatelku ze zakona ( kterou plati mesto nebo obec)

smilers
9. jún 2009

nepises v jake je zivotni situaci, myslim i socialni zazemi atd. me by to osobne taky zajimalo, i kdyz v takove situaci teda nejsem a docela pani obdivuju, ze sla do dalsiho ditete v dnesni dobe 😉 klobouk dolu

mounty
9. jún 2009

smilers, je momentalne na materskej, lebo najmensia dcerka ma dva roky........manzel je uctovnik a teda nic moc nezarobi, navyse je kriza, tak firma kde je ma problemy.........maju dvojizbovy byt a prave kupili pozemok ze postavia dom, ale so stvrtym dietatkom uz neratali, toboz nie s trojickami ☹ su z toho veeeeeelmi nestastni lebo im nema kto pomoct, ja sa snazim aspon info pre nu zohnat........ona by totiz potrebovala prispevok na zaplatenie opatrovatelky uz teraz pocas tehu, len neviem ci sa take nieco da ziskat aj pocas tehu, ved to nie je sranda, aj ja som bola dva krat tehu a je to fuska............dik za rady

mounty
9. jún 2009

budem tera zhnusna ale preco romovia, cigani dostavaju kadejake prispevky extra a poctivy biely clovek ma jednoducho smolu, je to diskriminacia nas bielych.............. 😠

smilers
9. jún 2009

mounty no to je prekerka a pani to vubec nezavidim, uz s trojcatama je hodne prace, nevim jestli bude met narok na pecovatelku po cas tehotenstvi, vim, ze neco podobneho se resi, pokud je zadatel socialne slabsi, na toto je opravdu nejlepsi se zeptat primo na mistnim urade nebo na socialce, ja v tomto moc neporadim,v takove situaci nejsem a doufam, ze ani nebudu, dalsi deti nechceme

snad ti poradi holky a kor, kdyz jsi ze Slovenska, prece jenom mate jine zakony, ze pani moc drzim pesti

mounty
9. jún 2009

smilers, Ty sem chodis asi castejsie, je tu niektora maminka zo Slovenska s podobnymi detickami a ma trojky? Dik za odpoved.........mas pravdu , bude to mat hodne tazke, ale ked kojis, tak sa moc neda planovat, ovulacia si prisla ako sa jej zachcelo, ani oni uz nechceli viac deti..........ale ja si vravim ze radsej byt tehotna ako mat rakovinu............

lienocka235
9. jún 2009

mounty pani nech zajde na mestky urad na socialny odbor.. oni su opravneni rozhodnut ci jej pridelia opatrovatelku alebo nie.. nech im vysvetli svojiu situaciu...

inak co sa tyka prispevkov statu tak pocas tehotenstva neviem o ziadnom ze by mala narok... predpokladam podla veku deti z enepracovala po dobu poslednych dvoch rokov.. cize bude dostavat jeden rodicovsky plus pridavky podla poctu deti..
moze poziadat o prispevky v hmotnej nudzi.. ale to je na dlhe lakte zavisi to od toho kolko zarobi jej manzel ale poziadat moze..

skoda ze to nie je treti porod.. lebo potom by mala narok na 3*25 000 ale aj tak je pri dvojcatach patri zvysena vyska prispevku..

smilers
9. jún 2009

mounty pokud nechteli deti, tak je tu prece antikoncepce nebo jina ochrana, ale to je ted jendo, ted musi vyresit svou situaci, me neprislusi ji odsuzovat 🙂 sice sem tu dlouho ,ale takove nikoho neznam, ale jsou tu i dalsi diskuze, kde jsou maminky i treba vicere deti, tam bych taky napsala, urcite ti poradi🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mounty
9. jún 2009

lienocka aj smilers, velka vdaka, asi bude ozaj najlepsie sa obratit na urady........este raz vdaka za cas venovany....majte sa........verim ze sa najdu dobri ludia. 🙂

smilers
9. jún 2009

mounty ja myslim, ze tam uz pani urcite reknou presneji na co ma a nebo nema narok, ono se to tezko radi a prece jenom s tim maji aspon nejake zkusenosti

vubec nedekuj, od toho tu kazda jsme aby jsme aspon necim poradili 😉 drzim moc palce