Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

daja.112
12. aug 2011

Maminky trojčátek, které jste na Facebooku, nechcete se přidat k nám?http://cs-cz.facebook.com/groups/245553665466728/. Název je Bazárek pro dvojčata + pokec:o) Máme tam ale i maminky trojčátek:o)

dianka12
8. sep 2011

čaute baby, už som tu dlho nebola, chalani už spia dlhšie celú noc, tak mám večer viac času.musím súhlasiť s tebou jakublianasofia, ja mám síce 7-mesačnýc chlapcov, ktorí ešte nelozia, ale neviem si predstaviť, aby som nemala rodinu a opatrovateľku aspoň na štyri hodiny. a nechcem vyzerať, že som nemohúca, ja nemám problém naložiť chlapcov do auta a ísť na návštevu sama, alebo vezmem dvoch a idem ku kámoške, s manželom sme dosť flexibilní, ved ešte staviame dom, ale bez svokry, manžela a opatrovateľky, neviem, ako by som šla na rehabilitáciu s jedným, resp. ísť vybavovať veci na úrady, alebo zájsť do sekáča na nákupy. na prechádzky chodím s manželom, ten chodí do práce každý štvrtý deň, a poviem Vám, dá to zabrať ak ostanem pár hodin sama s detmi, sú síce zlatučkí ale aj veľmi živí, naučení, že je stále niekto s nimi, neviem, či ste drobcov kojili, ja som do 6-mesiaca odsávala, teraz už papáme, ako ste napr. stíhali navariť pre deti, zacvičiť vojtovku? chodiť na odborné vyšetrenia? zatiaľ bývame u svokry, ktorá nám varí a veľmi pomáha s detmi, ak by som mala bývať v byte sama s detmi a manžel by chodil každý deň do práce, tak neviem, neviem a to som relatívne vyspatá, kedže chlapci spia celú noc..akurát zajtra ideme na gastroenterologiu - vrámci tých vyšetrrení, ktroé musíme absolvovať v rámci jedného roka. takže zatiaľ toľko, dúfam, že tu trošku rozprúdime debatu, bola by som rada, lebo ako mama trojčiat mám kopec otázok na vás maminy...napr. kedy vám začali chlapci loziť?

mrkvicka28
9. sep 2011

@dianka12 ty to máš asi složitějši než my,my žádna spešl vyšetření nemuseli abysolvovat. Chodili jsme jen na rehabku a tam to bylo uplně supr sestřička si kluky užívala a chodil jsme jednou za 14 dní pak už jen jednou měsíčně a k neurologovi 1 za tři měsíce. Ted už chodíme jen k dětské dr. jako všechna miminka.
ale asi to bude i prostředím kde bydlíš já když jdu s klukama nakoupit tak mi ten nákup i zabalí

v kolikátém týdnu se kluci narodili.?

dianka12
9. sep 2011

na slovensku musia absolvovať všetky detičky, ktoré sa narodili predčasne vyšetrenia ako napr. očné, kardio, gastro, bedrové klby, hematologia, neurologia, rehabky - to cvičím len s jednym. deti sú zdravé, takže žiaden problém 🙂 aspon tak mi to bolo vysvetlované - čo sa týka tých vyšetrení...
chlapci sa narodili v 32 týždni, ja ked idem nakupovať, tak si deti rozdelím, ideme max. s dvoma, kde ich máš, ked nakupuješ? ved kočiar ti nevojde do predajne ? a tvoji chlapci, v ktorom týždni sa narodili ? a kedy začali loziť?

mrkvicka28
10. sep 2011

@dianka12 my sme se narodili v35tt a měli každý 2 Kg.
U nás klukům tyhle vyšetření dělali jen po narození takže ještě v porodce pak už nic vše bylo Ok. Vojtovku jsme cvičili jen do 6 měsíců a jen 2 cviky takže to bylo vcelku v pohodě
Já mám kočárek peg perego triplette sw a s tím v obchodech projedu v pohodě.
A ohledně lození tak první začal tak v 8 měsící a do toho roku lezli všichni, ted už kluci stojí a chodí oklolo nábytku .ale setřička ne rehabce říkala,že bud se děti rozlezou nebo si sami sednou. když si kluci uměli sednout a léz tak už nás právě propustli z rehabky i od neurologa.
A co vy už se plazíte nebo i lezete?

tomaslavka3
autor
21. sep 2011

Tak sa s vami chcem podelit o moju radost,ze prave dnes je uz 5rokov,co so porodila zdrave ,krasne trojcatka-dievcatka. 🙂 🙂 🙂

mrkvicka28
22. sep 2011

@tomaslavka3 Tak vám moooooooooooc, gratulujem k těm pětinám supr. 🙂 🙂 🙂

petrakm
27. nov 2011

ahoj vsem mamickam, omylem jsem zabloudila a mate moooc krasna 3catka..akorat jsem koukala, ze vetsinou stejna pohlavi..ja mam 2 chlapecky a kdyby se mi narodili jeste 3 kluci 😀 😉 jeeee to bude pritelkyn v baraku..drzim vam palce, mnoho zdravi a stesti vsem

juliagregor
3. jan 2012

ahojte,
maminky trojčatiek, davam do pozornosti https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/celoslovenske-stretnutie-dvojciat-a-viacerciat-v-juni-2012/
sice mame len dve 😎 , ale ak by ste niektora prišla boli by sme velmi radi... 🙂

bobinkask
13. jan 2012

ahojte som tu nová a konečne som sa odhodlala prihlásit sa 😅 moje trojčiatka oslávia čoskoro 9-te narodeninky a velmi rada sa pridám k maminám s rovnakým osudom... 🙂

mrkvicka28
14. jan 2012

@bobinkask to už jsou velcí školáci a máš kluky holky nebo mix. A když tě tady mám měla bych dotaz jestli si to teda ještě pamatuješ , jak si učila děti na nočník , po jednom nebo všechny na ráz?

smilers
14. jan 2012

@bobinkask vitam, sice uz sem moc lidi nechodi, ale i tak vitej🙂 Koukam, ze mas jednoho kluka a dve holcicky, tak to mas super, tak jsme to chtela i ja🙂
@mrkvicka28 ja ucila holky najednou🙂 odplenkovane byly cca ve 2 a pul letech🙂

bobinkask
14. jan 2012

@mrkvicka28 ano moje detúrence sú už druháci a mám dve dievčatká a chlapca a sú trojvaječné trojčatá, aj ked každý hovorí,že sa dost podobajú...deti som na nočník učila všetkých naraz, ono je vačšia šanca ,že niektory z tej trojky to skor pochopí čo od neho očakávaš a ostatní sa už len pridajú, teda aspon u nás to bolo tak 🙂

mrkvicka28
14. jan 2012

@smilers Ahoj jak se mají holky ve školce líbí se jim tam jak to ráno zládáte? A kdy jsi učila holky samostatně jíst?

bobinkask
14. jan 2012

@smilers dakujem za privítanie 🙂 aj ja som rada,že sa to tak podarilo 2a1 😀 máš velmi pekné dievčatká -chodíte už do školky? ako to zvládate?

dyrberg
14. jan 2012

@bobinkask jeej no krasa a to sa podarilo prirodzenou cestou ? normalne zavidim 🙂

bobinkask
14. jan 2012

@dyrberg bola som po hormonálnej liečbe a v rodine máme niekolko dvojčiat ...takže určitý predpoklad na viacpočetné tehotenstvo u mna bolo...ale aj tak ma to vtedy dost prekvapilo 🙂

smilers
15. jan 2012

@mrkvicka28 ahojky🙂 holkam se ve skolce libi moc 🙂 a co se tyce rasna, tak to zvladame v pohode, holky se tesi do skolky a nedela jim problem rano vstavat🙂

co se tyce te samostatnosti jist jidlo, tak to uz si moc nepamatuju 😀
@bobinkask diky, jj, holky chodi od zacatku ledna, a zatim musim rict, ze to zvladaji naprosto bravurne🙂

bobinkask
17. jan 2012

@smilers perfektné- nastup do školky ste zvládli bravúrne ...tak vam prajem aby to zostalo aj nadalej aby sa dievčatkám aj nadalej páčilo a hlavne vela vela vela zdravíčka ...lebo ked si spomeniem na naše školkarske začiatky... tak strach a hroza ☹ @mrkvicka28 ak možem -neviem kedy presne mi začali uplne samostatne jest ale pozerala som si fotky a tak okolo 1,5 roka sa už snažili niečo popapat ale neviem to presne 😉 len podla foto ahoj

mrkvicka28
17. jan 2012

@bobinkask díky za odpověd už jsme s klukama začli trenovat papání.

bobinkask
17. jan 2012

@mrkvicka28 tak vela zdaru a málo špinavého oblečenia 😀

smilers
17. jan 2012

@bobinkask diky 😉 no nase holky byly jako male hodne nemocne nastesti jeste nikdy nemely ATB, a od doby, co jim delala pani dr. na alergologii testy, tak vime ze jsou alergici maji sirupky, do toho jim posiluju vzdy od zari cca do brezna, kvetna imunitu Imunoglukanem, tak je ve skolce zatim klid a to uz tam budou mesic zachvilku, kamaradcin kluk tam byl tyden a je nemocny, tak si rikam, ze je fajn ze to zabira🙂 Ale jinak s nemocena samo pocitam...

mrkvicka28
17. jan 2012

@bobinkask máme supr br\ndák\ s rukávkama takže se moc nezašpiní, jen podlaha a ta se vpohodě vytře.
@smilers to je supr že jsou holky zdravé, my bereme na imunitu preventan a musím říct že od té doby taky v pohodě, ale jsem zvědavá jak pak dopadnou ve školce.

smilers
17. jan 2012

@mrkvicka28 no me vsichni zdravotnici doporucili imunoglukan, tak uz ho pouzivame 2 roky a dobry🙂 a jak rikam, zatim klepu, ve skolce ok a to chodi kazdy den ven, no uvidime, jeste mame pred sebouskoro 3 roky😀

mrkvicka28
18. jan 2012

@smilers to jo,ale nejhorší bývá ten první rok,a co ty jak sis zvykla bez holek,chodiš už do práce nebo jsi ještě doma.?

smilers
18. jan 2012

@mrkvicka28 jj, vim ze ten prvni rok byva nejhorsi 😉 to se jim formuje imunitni system, takze s tim pocitam 🙂 ja si zvykla normalne, jsem rada, kdyz jsou ve skolce a je doma aspon pul dne klid 😀 jj, ja chodim do prace an zkr.uvazek , delam jen nocni 12h smeny 2x v tydnu, sice penez nic moc, ale zase mam cas na holky a v dobe nemoci si spon nemusim brat paragraf, vzdycky je doma nekdo pohlida, kdyz ja pujdu do prace🙂

mrkvicka28
18. jan 2012

@smilers Tak to máš dobrý, že ti pomužou když jsou nemocný. My máme ted to užasný období, kdy všecko ničíme a rozebíráme všude vlezemea hlvaně se oi všechno pereme, takže je u nás fakt veselo.

smilers
18. jan 2012

@mrkvicka28 😀 to znam

bobinkask
31. mar 2012

ahojte dievčatá dáááávno som tu nebola ale ako pozerám ani sa tu toho moc nezmenilo 😒 my sme uspešne zvládli prvý polrok v škole 🙂 deti sú velmi šikovné dobre sa učia -musím ich pochválit 🙂 dúfam že to bude tak aj nadalej 😀 @smilers @mrkvicka28 a ako sa vám darí?

mrkvicka28
31. mar 2012

@bobinkask 'Tak to jste šikulky, my se máme fajn ted akorát začínáme chodit na procházky bez kočárku takže je u nás fakt živo. Kluci jsou šikovná,ale pořád v sobě takže když jhe chvilka ticha je to až podezřelý...¨,ale to asi znáš i ty.