Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

smilers
30. mar 2009

u nas v nemocnici k cisari manzele nebo pritele nepousti, duvodem je sterilita ahlavne to, ze pokud by s eneco stalo, tak by se tam jen motal a personal nema cas se jeste venovat pak tomu druhemu, coz chapu a popravde receno, vetsina trojek je v celkove anestezii ,a tam by me byl manzel absolutne nanic

co se tyce tv v nemocnicich, pokud je to operace, ktera neni bezne delana v nemocnici, tak je jasny, ze nekdo ji musi natocit a pak jde i sterility pryc, i kdyz co jsem videla, tak i stab ma na sobe sterilni navleky

jakubliasofi
30. mar 2009

ahoj dievcata, dnes som bola zase na poradni, sme zatial v poriadku, CS O, PH vraj velmi dobre a robila tak narychlo ultrazvuk, tak su obidve princeznicky otocene dole hlavickou a fesacik sa hore trosku posunul , tak ma konecne neboli chrbat 🙂 , no mam brat uz tri magnezia denne a mam mat pripravene veci aj do nemocnice, pretoze sa to rychlo moze zmenit, dalsi pondelok ideme zase na poradnu a aj na test tehotenskej cukrovky, skusim ich este nejak ukecat, aby ku mne pustili manzela, veeelmi by som chcela, aby bol pri mne 🙂 Tomaslavka ako si sa citila pri tej spinalke?

kvietky
30. mar 2009

Ahojte babenky, vsetkym vam velmi pekne dakujem za priania a gratulacie, uz mi vela casu na net neostava, ale chviku som si nasla medzi odsavanim mliecka a navstevou babuliek mojich.
Tak kvetinky moje sa maju dobre, len ich este nemam pri sebe, lebo im este davaju vyzivu aj formou infuzii, ale pekne papkaju aj moje mliecko, takze si myslim, ze kedy ich dostanem k sebe na izbu je otazkou tohto tyzdna. Samoyrejme, ze mi ich zacnu davat po jednej. Uz teraz mi ten cas leti neskutocne rychlo a ked ich uz budem mat vsetky tri tak si to neviem predstavit.
Maminky - trojickovky uz viem co zazivate a ake perne dni mate. Moj velky obdiv dodatocne, dufam, ze to budem zvladat aj ja.
Ja osobne som so spinalom velmi spokojna aj zotavovanie je uz uplne o.k. Tu v BB boli ustretovi aj voci manzelovi, samozrejme pri sekcii nemohol byt, ale deticky hned po prijme na JIS mohol ist pozriet, takze pol hodku po narodeni bol pri nich a mame ich krasne na kamere. Aj ho hned informovali o ich stave. Ja som s BB velmi spokojna aj o babulky sa staraju super.
Babenky majte sa krasne, prajem vam vsetkym vsetko dobre a celym vasim rodinam. Neviem kedy sa tu najblizsie objavim, tak vam prajem aj krasne a pokojne prezitie velkonocnych sviatkov. Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
30. mar 2009

kvietky-srdecne ta pozdravujem a kvietocky bozkavam 😅 😉 🙂

tomaslavka3
autor
31. mar 2009

jakubliasofi-pri spinalke super aj cely porod a ked som uvidela a pocula deti no uzasne nieco 🙂 .Potom,ked odniesli deti a zasili ma mi nieco pichli na stiahnutie maternice,lebo bole dost velka,no neto moje telo zareagovalo zle,ale nic sa nedialo take,len mne bolo strasne zle,akoby na odpadnutie.Tak mi nechali kyslik a odviezli na izbu,po ceste mi to preslo.Potom mi bolo strasne ale strasne zima.Vies co mas robit po spinalke?Ako lezat,co pit...?ak nie napis mi do IP.
myslim na teba,ake bolo krasne byt tehotne s trojickami 🙂 .Tie nase uz tak vymyslaju 😀 😀 😀

mojmacik
31. mar 2009

no tak ta zima bola strasnaaaaaa.Mne tak skakali zuby,no je to neovladatelne

tomaslavka3
autor
31. mar 2009

mojmacik-sestricky ma dali tie pichlave deky,ako na vojne,ale oni dobre hriali 😀 😅 🙂

tomaslavka3
autor
31. mar 2009

mojmacik-neviem ,ci mas opatrovatelku,ci si sama.Napis nieco z prvych dni z domu.Nasla si si uz nejaky sposob na kupanie,papanie...

jakubliasofi
31. mar 2009

Kvietky, tesim sa s Tebou, uz sa neviem dockat, kedy zacnem odsavat mliecko aj ja 😀 . Mas odsavacku svoju z domu alebo nemocnicnu? Ako sa inak citis? Co brusko, moc boli, ci ani nie? Drzim veeeelmi palce, aby si sla s detickami cim skor domov. 🙂 🙂 🙂
Tomaslavka, ja by som bola najradsej, keby sa uz deticky narodili a vydychli by sme si, ze su vsetky zdravucke, uz mi je nejak tazko, zadycham sa uz len pri tom 🙂 , ked rozpravam, no inak sa citim celkom fajn. Ked si sadnem a zacnem si hladkat brusko , tak sa mi zacne hned do ruky tlacit niektora prdelka alebo hlavicka, perfektne reaguju na dotyk, je to uzasne 🙂 🙂 🙂 brusko alebo upresnim brusisko mam samu vypuklinku 🙂
Budem rada, ak mi napises do IP nieco blizsie k tej spinalke. A este by som uvitala radu, co sa tyka dostavania maternice do povodneho stavu. Treba si brusko nejak stlacat alebo nie? Urobi sa to samo? 😉

mojmacik
31. mar 2009

tomaslavka3-no mne dali paplon a este na to na hrudnik vankus no drkotala som zubami 🙂
Domov nas pustili na 12-ty den a vlastne sme nesli domov ale k svokre,pretoze mi mame,vlastne uz nemame len jednoizbovy byt. Svokra ma novu drevostavbu a byva tam sam,lebo svagrina je mimo uzemia SR,tak nas docasne prichylili.Opatrovatelku mam,cez den cca 5 hodin a vecer mi chodi dalsia kupat. hanbim sa ale ja som ich este nekupala,lebo som sa bala,no a teraz aj ked by som chcela,tak je to "jej"napln.No zrejme pojde ku Kvietky,tak sa potom tejto cinnosti ujmem ja,lebo uz su predsa velke,ved dnes maju 2 mesiace 😉 Takze vcelku to zvladam,bohuzial nekojim.Varit nemusim,lebo vari babka, cez den sme na ne teda tri,manzel chodi do prace kazdy treti den,takze aj on pomoze. No su dobrucke,sem tam sice trochu vyvadzaju no je to v norme. v noci manzel pripravuje papu,ja prebalim a krmime spolu.Dnes som zacala pozerat tvoje albumy,su zlatunke ako jednovajecne. 🙂 Ja nemam rovnake vecicky,ak aj mam tak odlisne farby a mam vela veci uz po inych babetkach. Teraz kupujem vacsi byt ale predavajuci tam potrebuju este byvat.Takze zadlzeni po usi ale nejako to zvladame.Sponzori sa nehrnu ☹
jakubliasofi-ja som mala brucho tatra matra fatra,kym sa rozlezali. Na vizite sa doktori chytali za hlavu ked to videli 🙂

tomaslavka3
autor
31. mar 2009

jakubliasofi-male maju 2,5roka,ked som otehotnela mala som 62kg a dnes mam 63,80kg/ja sa vazim jak babo hola takze aj na deka 😀 /rekord.tak mam este na sebe 2kg.Tesim sa velmi a jasne,ze bez akejkolvek diety.

jakubliasofi
1. apr 2009

mojmacik, stale sa smejem z tej tatry matry a fatry, moje brucho vyzera podobne 😀
tomaslavka, ja sa vazim presne tak ako ty 😀 , ja ked som otehotnela, tak som mala 55 a teraz uz 68 kg, tak som zvedava, kolko este naberiem 😉

mojmacik
2. apr 2009

Jakubliasofi-k trojcatkam ste prisli prirodzene alebo ....mozes aj cez IP.Nam sa zadarilo po3.IVF. Uspesne boli aj prve dva pokusy co sa tyka otehotnenia ale skoncilo to v 1.trimestri.. pokus bol len-tak tak ze sme ho stihli,lebo poistovna preplaca len 3 a do veku 39 rokov a mi sme boli na ET 10.6 a 18.6 som mala 39.Stihla som to hoc aj s odretymi usami a vysledok je na svete.Ty mas tusim tiez jednovajecne dievcence ako ja.Dokoca aj oni boli dole a jakubko si tronil hore nad nimi.Aj na svet teda prisiel ako treti.Co sa tyka priberania,ja som isla rychlo hore s vahou asi tak do 20.tt a potom to islo na moje prekvapenie dost pomaly.Nakoniec to bolo 16 kg. Porodom islo prec 11,5 kg. 🙂

jakubliasofi
6. apr 2009

Tak dnes som absolvovala test tehotenskej cukrovky a vysiel 7,97, takze mam dietu. To asi preto, ze som si posledny tyzden zvykla mat kazdy den zmrzlinu a este nejaku sladkost. Pred tehotenstvom a prve tri mesiace tehotenstva som na sladke ani nepomyslel, skor mam rada slane, no teraz 😀 . Co uz. Inak maju dievcence po cca 1100 g a chlapcek 1200 g. Prietoky v poriadku. No mam sa pripravit po Velkej Noci na hospitalizaciu. Dost mi zacalo tvrdnut brusko, aj pri ultrazvuku, museli sme si dat prestavku. Mali ste aj Vy tehotensku cukrovku ? 😉

jakubliasofi
6. apr 2009

Vsetky tri slniecka su dole hlavou 🙂

mojmacik
6. apr 2009

ano mala som aj ja tehu cukrovku,no kedze som lezala v nemocke,tak mi nasadili dietu c.9 a tot vsjo. este mi kontrolovali 2x do tyzdna hladinu cukru 1.5 hod po jedle. Lekari to vsak predpokladali,tri baba je velka zataz. No ako vravim,ja som sa citila OK,no moj krvny obraz bol pod obraz bozi,no na ja som sa citila fajn.No ja vlastne ani neviem v tomto tehu,co je tvrdnutie brucha 🙂 .Aj moj lekar aj s primarom vravia,ze v mojom veku aj vobec patrim medzi rekorderky v dlzke trvania tehu.Zeby som si to zopakovala 😲
Sem-tam si kliknite aj na www.trojicky.sk trva nam to trochu dlhsie ale doplname info.

Tomaslavka-tie tvoje babule su nadherne a tiez boli pekne pucky ked sa narodili.Vahy skoro ako moje,len trochu kratsie.

mojmacik
6. apr 2009

jakubliasofi-mi sme nase volali sviste alebo maciky a teraz je Adelka vlasana,hanka okana a kzubko fesacik 😉

jakubliasofi
7. apr 2009

ja som nevedela, ze mam tvrdnutie bruska, robila mi vcera doktorka ultrazvuk a jedna nasa bambulka urobila taky kopec na bruchu, ze som si musela lahnut na bok a doktorka mi povedala, ze musime pockat, kym brusko neprestane tvrdnut, potom ultrazvuk dorobi, ja som si myslela, ze to sa len drobci tak hybu, nie ze je to tvrdnutie brucha, ale nevadi....ja mam krvny obraz zatial ovkej
pozerala som www.trojicky.sk, drobci su prekraaaaasni, ja sa uz tak tesim na nasich, uz nech je jun 🙂

tomaslavka3
autor
7. apr 2009

JAKUBLIASOFI-nemala som tehotensku cukrovku,no raz vecer pred poradnou som zozrala 0,500 keksov,tak to vyskocilo,no to bolo len z tych keksov.
ak pojdes na hospitalizaciu daj vediet,no je uz april v maji sa ti narodia,neboj prejde to.Davaj si na seba pozor.

tomaslavka3
autor
7. apr 2009

momack-diky.Drzte sa ,na stranku sa chodim pozerat,no len kebyze mal clovek viac casu. 🙂 stravit pri pocitaci.Uz som castejsie s trojickami na dvore a potom nechcu ist dovnutra na obed spinkat.Rano rychlo poupratovat,aby sme mohli byt v klude vonku,cez obed ked spinkaju si robim v kuchyni a potom taky mix.... 🙂

evaviki
7. apr 2009

Babyy, klobuk dole, zvladat tri deti je urcite narocne.. Tak vam prajem, nech krasne rastu a je s nimi co najmenej starosti a co najviac radosti..

tomaslavka3
autor
7. apr 2009

evaviki-dakujem,aj tebe vela sil a stastia s drobcekom 🙂 🙂 🙂

jakubliasofi
14. apr 2009

ahoojte, dufam, ze ste mali vsetky pekne sviatky a uzili ste si poriadne slniecka
ja som pre istotu len polihovala, dnes som mala poradnu a lekarka vobec nemocnicu nespomenula,
tak do dalsieho pondelka som este urcite doma, super 🙂 inak je vraj vsetko v poriadku, tak sa
tesime, vo stvrtok ma caka kontrola u kardiologa
mamicky trojiciek, mam jednu otazku, citili ste pohyby vsetkych babätiek rovnako, pretoze ja mam pocit, ze
jedno babo sa velmi malicko hybe, aj ked dnes mi doktorka povedala, ze je vsetko oky, mam trosku strach ☹ ☹

tomaslavka3
autor
14. apr 2009

jakubliasofi-preco si sa neopytala na hospitalizaciu,ved je uz april v maji porodis,aj ja som mala vsetko v poriadku aj Martinka-kvietky.
s pohybmi som to mala tak,ze ja som asi nikdy nevedela,ktore dietatko to je,spoliehala som sa vzdy na vizitu,po povie dr.,ked popocuval

jakubliasofi
15. apr 2009

ahoj tomaslavka, myslim, ze buduci tyzden budem tak ci tak putovat do nemocnice, chcela som byt doma aspon
do toho 30 tyzdna, kedze nemam ziaden problem a myslim si, ze doma som viac v pohode, ze v nemocnici to tak nebude
Ty si rodila v 34, ci v 35 tyzdni a na zaklade coho sa rozhodli, ze uz je cas na cisarsky?

mojmacik
15. apr 2009

jakubliasofi-ja som bola tiez ok a lekar jednoducho povedal ze u trojiciek sa preventivne hospitalizuje od serklaze resp.23-24tt,je to standartny postup.Mne sice serklaz nerobili,lebo som mala nizko placentu.A co sa tyka pohybov,ja som tiez mala mindraky,lebo adelku som citila slabo a Kubko a hanka mali nozky spolu,takze som tiez nevedela,kto ma vlstne kopka.No ja som vseobecne nemala nejake prudke pohy .Oni sa len tak vlnili. pri trojickach sa v35tt povazuju deti ako zrele,takze vtedy sa zycajne asi planuje ajsekcia,no mne povedali ci sa citim dobre ..ja ze ano,tak ideme dalej a nakoniec to bol 1.den 37 tt a prislo to samo..zacala som krvacat

jakubliasofi
15. apr 2009

mojmacik, tak to som si vydychla, Jakubka citim, ale tie dve neviem rozlisit, tiez by mali mat spolocne nozicky, kedze su vsetci dole hlavou
doktorka mi povedala, ze po Velkej Noci ma uz bude chciet mat v nemocnice, tak si myslim, ze som doma uz len
tento posledny tyzden, takze tridsiaty tyzden dokrutime v nemocnici, dam potom vediet
a ked si zacala krvacat mala si aj bolesti?
😲 😎

mojmacik
15. apr 2009

jakubliasof-isla som v noci na wc a mala som pocit,ze nieco so mna tecie..a bola to krv.No isla asi aj voda,lebo doki povedal,ze je to riedke a svetle.Vobec ziadne bolesti.urobili mi ctg,hned aj sono ,vsetko bolo ok,este uvazovali,ci ma nenechaju do rana,no detska lekarka im povedala,ze pre deti je lepsie hned,ze kto si to zoberie na zodpovednost ak sa nieco detom stane.Vahy mali ok,tyzden uz bol tiez pokrocily,tak na co cakat. Rodila som v sobotu a naplanovana som bola na pondelok.

mojmacik
15. apr 2009

Ozi minuly tyzden som pisala Kvietky.Este su v nemocke (teda vtedy boli),Pavlinka ma uz 2kg ostatne pomalsie priberaju

bibka333
16. apr 2009

ahoj babenky bola som včera v bb tak som bola pozriet aj Kvietky a idu domou už v utorok 21.4 mae su ok stači im jej mliečko 🙂 pekne odsava