Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

trojcata
30. dec 2010

aj ja mam trojicky...v januari 2011 budu mat jeden rok

dianka12
1. jan 2011

ahojte dievčatá, takže od stredy som už hospitalizovaná, nie je to také hrozné, len dúfam, že mi nebudú dávať infuzky každý deň až do pôrodu, dávajú mi magnezium, výsledky mám zatiaľ v poriadku a detičky pekne rastú, dokonca ma už 2x zneistili lekári, ked mi povedali, ze jedno bábo sa tvári ako dievčatko. 🙂 .
trojcata - odkiaľ si?
mojmacik a ostatné baby nenapíšete mi len tak pre zaujimavosť, v akom týždni a s akými váhami sa narodili vaše detičky a či boli v inkubatore. dakujem za každú odpoved.

trojcata
1. jan 2011

ahoj...ja som zo sp. vlach a rodila somv kosiciach...a co robis v nemocnici...ja som rodila v 38 tyzdni a v nemocnici som bola tyzden pred porodom a 5 dni po porode...deti vazili,2900,2700 A 2500...moje neboli ani v inkubatore,poslali nas domov ako ostatne mamicky co mali jedno babo...ale ako mi povedli my sme boli skor raritky...som rada ze je to uz za mnou,lebo tych 13 dni ci som tam lezala bolo o drzku...asi preto,ze som zdarvotnicka a rozumiem vsetkym tym termonim,tak som asi to tak vnoimala...ale inak vydrzis...ale viem ze sa rodili aj s mensimi vahami a boli aj v inkubatoroch,ale sak to ti baby napisu....ja som len podla seba...tak sa drz a oddychuj

mrkvicka28
2. jan 2011

@trojcata ted se preventivně hospitalizuje od 28tt i když nemáš žádné problémy

mrkvicka28
2. jan 2011

@dianka12 my rodili v 35tt a kluci měli přes 2 Kg,ale my měli jednovaječné dvojčata a trojče a už je nechtěli dýl nechávat 🙂 v inkubátoru byli týden a po 14 dnech když měli váhu 2,4Kg nás propustili domů. záleží jakou máte u vás propouštěcí váhu. Já byla v nemoci 8týdnů a nakonec to uběhlo rychle. Nejhorších je těch první 14 dní pak už to utíká 🙂

trojcata
2. jan 2011

vsade je prepustacia vaha 2400g...ide o to,aby dieta bolo donosene...ja pracujem v zdrav. 15 rokov a za ten cas sa to nezmenilo...a ja som rodila minuly rok a preventivne ma vobec nebrali....ked je vsetko ok lekar povedal ze zbytocne...a kedze sa narodili v 35 tt takze boli este nedonosene preto isli do inkubatora,,,,sa nejedna o vahu,ale o donosenost..mozes porodit v 35 tyzdni aj 2600g a daju ho do inkubatora,kvoli nezrelosti plodu...takze asi tak v skratke...ja som sa inkubatora bala najviac,lebo viem ake zvyknu byt v neskorsom veku dosledky....ale chvala bohu na sto obislo...

mrkvicka28
2. jan 2011

@trojcata tak tě vyvedu z omylu znám i porodnice kde propouštějí mimča i s váhou 2100g. Naši kluci byli v inkůbátoru jen na dohřáti a kvůli žloutence jak mile překonali žloutenku udrželi teplotu tak šli na postýlky. Nedonošené dítě je které se narodí před 38tt a přesto spoustu miminek i když se narodí v 36 tt ale mají váhu okolo3 Kg a zvládají se samy nakrmit a udrží teplotu tak jdou z porodnice po 3 dnech domů.
a navíc je zajímavé že tě nechali do 38tt u nás nechávají do 38tt dvojčata a trojčata nejdele do ukončeného 36tt pak už nečekají je už pak velké riziko že se dětem něco stane.
A máš trojčátka trojvaječené jednovaječne nebo jednovajčné a trojče?

trojcata
2. jan 2011

ked si pod dohladom nemoze sa nic stat,a dnes su take vymozenosti na porodniciach,ze som otvarala oci...fyziolog. gravidita trva 38_40 tyzdnov,nakolko som otehotnela sponntane,tak aj cele moje tehotenstvo bolo spontanne nekomplikovane...u nas na dohriatie sa dava dieta na vyhrevne lozko a nie do inkubatora...a nepoznam na slovensku porodnicu,kde by pustili dieta s vahou 2100g domov...to klobuk dole...a ked ma dieta zltacku tak ho davaju pod fotonovu lampu a nie do inkubatora...aj to zavisi podla konjugovaneho bilirubinu.podla jeho koncentracie sa aj urcuje liecba...ale asi iny kraj iny mrav...ja mam jednovajecne a trojciatko...pre vysvetlenie mala som dve placenty....a ako dojcis ??? ja som dojcila do 10 meiacov...sme zdravi ako ryby mame jedenast mesiacov a uz Tadeasko chodi a Teo a Sarlotka urobia 2-3 krocky...vela zdravia vam prajeme

anjelicek26
2. jan 2011

@trojcata - toto znie zasa raz ako niekto, kto si na toto forum prisiel strasne vymyslat, taku kopu nezmyslov pokope som uz dlho necitala 😠 Nacitane mas dost, len to spolu vobec nesedi 🙄

trojcata
2. jan 2011

nemam nacitane nic....ja neviem co Ti nesedi,ved kludne napis....mozne dat diskusiu....radasi poklebetim s Tebou

trojcata
2. jan 2011

nemam nacitane nic....ja neviem co Ti nesedi,ved kludne napis....mozne dat diskusiu....radasi poklebetim s Tebou...myslis ze aj tie deti som si vymyslela??? tak sorry....asi nemas svoj den

katy2
2. jan 2011

@trojcata mne sa tiez vobec nepozdava realne to, co pises.... 😕 a okrem ineho v pase mas ze si zo spisskych vlach okres trebisov a pokial viem, je to spisska nova ves

trojcata
2. jan 2011

omyl...nemam uvedene bydlisko

anjelicek26
2. jan 2011

@trojcata - ale mala si, ja som to tiez videla, tvoju profilovu fotku - to je fotka z netu - aspon tu, co si mala vcera, bola mi dost znama, uz som ju videla davnejsie. Udaje, ktore si udala 38 tyzden, vaha deti, kedy vas pustili domov, ake robia motoricke pokroky, vsetko je to prilis "dokonale". Nekomplikovane tehotenstvo s trojcatami. Aha (?)

Inak sa ostatnym babam ospravedlnujem, ze vam leziem do trojciat, ale taketo "poziciavanie" pribehov, fotiek, a vsetkeho okolo toho mi dviha adrenalin.

anjelicek26
2. jan 2011

Aha, takze tak, zmazane fotky, zmazane detaily k osobe, dalsia podvodnicka.

trojcata
2. jan 2011

dobre ste postrehli...je to vsetko vymysel a chceli sme len poukazat na to,ako sa tu da vsetko pokombinovat a aby ste to neprehnali so svojimi sukromnymi fotkami a informaciami...snad vam to pomoze a upozornite kazdeho,kto si nieco take vymysli....vdaka anjelicek26 a katy2...ospravedlnujeme sa...

katy2
2. jan 2011

@trojcata nerob zo mna blazna.... zmazala si to.... klames... preco?????????? 😕 😕 😕 😕 😕
neverim ti ani slovo..... 😠 😠 😠 😠
a preco som zabludila do tejto temy? citam si vase pribehy... obdivujem vas, trojickovske maminy.... 😵

warholette
2. jan 2011

@trojcata tak sorry, ale opisat udaje niekoho zivota z noveho casu a potom ich vydavat za vlastne vobec nie je ziadne umenie.

trojcata
2. jan 2011

vidite ako sa to da vsetko pokombinovat....zabudnite na to,zly zart...vsetko mazeme

andika10
2. jan 2011

@trojcata sorry že sa vmiešam ja mam len dvojčata ale pri prepúšťeni z nemocky sme mali váhy 2100 a 2200g, a nie sme ani prvý ani posledný, ktorých prepustia s takýmito váhami. a pri trojčatách nenechajú donosiť do 38tt

katy2
2. jan 2011

@warholette precitala som si ten clanok... neverim, ze dotycna je matka tych troch deti.... uz len tym, ze v pase mala ze je zo spisskych vlach z okresu trebisov... nevyslo jej to... oni pochadzaju zo spisskych vlach a byvaju v trebisove a to je rozdiel... akurat pouzila informacie z netu... som o tom presvedcena 😖

katy2
2. jan 2011

@trojcata beriem ale je to hlupy vtip.... nehodi sa to... 😕

warholette
2. jan 2011

@trojcata no to je teda vazne zly zart. a stale nechapem, co si pokombinovala. niekomu sa narodili trojicky a novy cas o nich napisal clanok. mena, vahy, detaily o porode. co je na tom tazke? prepisat udaje z noveho casu na modry konik? nejako si fandis...

anjelicek26
2. jan 2011

No ja neviem, teraz kazda zienka, co si tu vymysli pribeh - a je ich tu bohuzial dost - bude poukazovat na to, ze nas chcela upozornit, ake jednoduche je ukradnut niekomu fotky a "zivot". A my im asi aj mame byt za to vdacne ci co 🙄

trojcata
2. jan 2011

ano katy2 spravne...to vsetko je montaz a ty ako jedina si si vsimla ten rozdiel s bydliskom....ved normalna zena co ma trojcata by svoje volne chvile urcite netravila kvakanim tuto...pri tych niekolkostranovych a neuveritelne trapnych temach....

latvia
2. jan 2011

trojcata zablokovana.

mrkvicka28
3. jan 2011

@trojcata jsi opravdu velmi hloupá pokud nemáš trojčata a jen se tak přetvařuješ nedovedeš si ani představit o čem vlastně mluvíš.,ale vlastně je mě tě docela líto tahle diskuze není o tom koho napálit,ale jak si navzájem pomoct a poradit a maminky s trojčátama to ocení zvláště 🙂 .

kablika
3. jan 2011

@trojcata ach bože, ženo zlatá.....keby si zažívala skutočne to, čo napr @mrkvicka28 tak si takéto veci nedovoľuješ!!! Moji boli tiež predčasne, šli sme domov, a malý mal 2120g.......a máš môj obdiv, toľko detíííííí.....Nerob si z tej baby (ak teda bola) nič. Ľudia sú sv... a my ženy zvlášť 😀

berenika39
3. jan 2011

ahoj trojmaminky, čtu vás, protože máte můj obdiv, fakt, neumím si představit ten kolotoč🙂, přeji v novém roce - i v těch dalších samozřejmě - zdraví celým rodinkám a at vám dělají děti jen radost🙂.
nedá mi to - podvod s nickem trojčata je něco tak primitivního, co nepochopím, vymyšlených nicků a příběhů je tu ted plno, je mi těch lidí líto, ubožáci....tak si s tím nedělejte zbytečně hlavu - ty osoby za to nestojí.
užívejte si prcků🙂