Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

jakubliasofi
15. mar 2009

Ahoj dievcata, ja cakam tiez trojicky. Som tu prvy krat. Som v 25 tt. Na babätka sa uz s manzelom velmi tesime. Po piatich rokoch snazenia nam to teda vyslo takto vo velkom style.

verusv
15. mar 2009

Holky, jen vám chci složit hlubokou poklonu!!! Já mám jedno mímo a občas toho fakt mívám plný brejle! A KVIETKY, ještě vydrž, mně se Aný narodila v 33+6 a vše bylo ok! 😉
Maminkám přeju hodně sil a neustálý úsměv na tváři a maminkám čekatelkám pevný čípek a krásně čekáníl! A všem samozřejmě krásné a zdravé dětičky!!!! 🙂

jakubliasofi
15. mar 2009

Pomalicky kupujeme vybavu pre deticky a najprv planujeme dat vsetky tri deticky do jednej postielky. Myslite, ze bude v postielke fungovat monitor dychu babysense II http://www.sewex-babysense.sk/o-monitore-babysense, ak tam dame vsetkych troch drobcov?

smilers
15. mar 2009

Ahojky, jakub predem urcite gratulka, u nas teda holky spali uz od zacatku kazda ve sve postylce a taky mame babysense ale co vim, pokud je v postylce vic deti, tak monitor je na nic, ma slouzit jen pro jedno dite, dve desticky tam jsou proto, kdyz je dite vetsi, to pak jedn adesticka nestaci

jakubliasofi
15. mar 2009

Smilers, diky moc za gratulku aj info. Myslis, ze je ten monitor dychu potrebny? Kolko si celkovo v tehotenstve pribrala? Ja mam uz navyse 11 kil, aj ked tento tyzden som nepribrala asi prvy krat ani gram. Na zaciatku tehotenstva som mala 55 kil.

smilers
15. mar 2009

tak ja pribrala asi cca 16 kilo 😉 a defakto vse slo dolu pak, no jelikoz nase holky se narodili ve 33tt+3, coz jsou nedonosenci, tak jsme monitor urcite chteli, tak mame pujceny z nemocnice a popravde receno bych si hopujcovala i pri jednom normalne narozenem 😉

jakubliasofi
15. mar 2009

Smiler mas krasne dievcatka, maju velmi pekne mena. Tiez gratulujem 🙂

jakubliasofi
15. mar 2009

16 kil? To nie je vela. A princeznicky mali ake vahy? Lezala si pred porodom aj dlhsiu dobu v nemocnici ? Rodila si v celkovej anesteze? Prepac, ze sa tolko vypytujem. Tak my si zrejme zadovazime tiez tie monitory tri, ved ja budem urcite tiez rodit predcasne.

jakubliasofi
15. mar 2009

Je tu nejaka mamicka, ktora trojicky kojila alebo koji?

margaretka11
15. mar 2009

Ahojte mamulienky trojičiek 🙂 . Jakubliasofi, gratulujem ti k trojočakávaniu a držím ti palce, aby ste to vydržali s bábätkami čo najdlhšie a tehotenstvo nech máš podľa možnosti pohodové 😵 . Je to krása a zázrak v jednom, že budeš mať naraz tri bábiky 🙂 . Fakt úžasné 😵 . Ja mám "iba" dvojičky, ale pre mňa je to určite zázrak, za ktorý som vďačná 🙂

smilers
15. mar 2009

jakub holky se narodili ve 33tt+3, Nela měřila 45cm a vážila 2100g, Kristýnka měřila 44cm a vážila 2020g, nu a Gabi měřila 43cm a vážila 1860g, lezela jsem ve fakultce preventivne od 24tt az do porodu cisarem a potom jeste chvilku, tudiz sumasumarum 3 mesice, byla jsem v celkove, spinal nevysel a holky nekojim, ztratila jsem mliko a jsme na UM ale nejak me to nevadi

jakubliasofi
15. mar 2009

Margaretka11, dakujem pekne. Ja sa modlim kazdy den, aby sme vydrzali pokope co najdlhsie. Pre mna je to tiez zazrak, uz som pomaly prestavala dufat, ze sa dockame dietatka a nakoniec take prekvapko. K dvojickam gratulujem. 🙂

jakubliasofi
15. mar 2009

smilers, to su velmi pekne vahy, mrzi ma, ze si prisla o mliecko, no dolezite je , ze ste vsetky zdravucke , preco si lezala uz od 24tt v nemocnici? Robili Ti aj serklaz?

margaretka11
15. mar 2009

Jakubliasofi ďakujem 😵 . Moje deti sú úžasné, samozrejme máme niekedy aj ťažšie dni, ale to je predsa normálne. Ale koľko ráz na nich pozriem a hovorím si, to nie je možné, že mám dvojičky a také úžasné. A mať trojičky, to je podľa mňa ešte úžasnejšie. Len keď si predstavím ten moment, keď malí spali a ja som nazrela do spálne a videla dve krásne spiace detičky s ružovými líčkami ako si spokojne odfukujú. A vidieť takto spinkať tri deti...bude to určite úžasný pocit. Rozhodne ti držím palce, aby sa bábätkám u teba v brušku páčilo čo najdlhšie, nech poriadne narastú 🙂

annag
15. mar 2009

jakubliasofi, držím palce, nech sa Ti detičky v zdraví narodia, pýtala si sa, či je tu nejaká mamička, čo dojčila, asi nie je, je Vás tu málo 😀 , ale v zásade to možné je a ani by to také náročné nebolo,keďže sa detičky narodia predčasne, každá kvapka by im určite pomohla. Bolo by treba, aby si sa ešte pred pôrod spojila s laktačnou poradkyňou, ktorá by Ťa pripravila ešte pred pôrodom a následne pomohla s dojčením

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

pani Veselská sa zaoberá dojčením viacerých detí

- prajem všetko dobré 🙂

smilers
15. mar 2009

jakuzb ja tam byla preventivne a hlavne se me zkratil trochu cipek, tak nechteli nic riskovat 😉 jedine co me delali, tak cisarea nasledne resekci kvuli hematomu pod jizvou, tot vse, ma gyndr me delala stery cipku a vse mam v poradku

jakubliasofi
15. mar 2009

dakujem annag, ja by som velmi chcela dojcit, mala som uz 2x stretko s laktacnou poradkynou, no bavili sme sa viac menej o dojceni dvojciat, ved tri naraz dojcit tak ci tak nemozem 😀 , ale dakujem za kontakt na pani Veselsku, myslim, ze to nebude ziadna sranda, ale budem sa snazit, aby som dojcila aspon nejaky ten mesiac a ak sa nebude dat, tak co uz

jakubliasofi
15. mar 2009

smilers mne moja gynekologicka o krcku zatial nic nehovorila, no naposledy mam udaj z ultrazvuku, ze bol cervix 40 mm, tak neviem, ci je to ok, buduci pondelok sa opytam lekarky ako som na tom, pretoze ona sama nic nepovie ked sa neopytam, stale mi len kontroluje PH v posve, opyta sa na vahu a skontroluje moc a to vsetko, minuly tyzden som jej povedala, ze mam dost vysoky pulz, vyskocil az na 130, tak ma poslala na interne vysetrenie a ku kardiologovi, potvrdili mi sinusovu tachykardiu, ale ze to je v mojom pripade normalne, este sa mam v utorok zastavit na ultrazvuk srdca

smilers
15. mar 2009

tak co se divam, jsme byla hospitalizovana ve 24tt+2 s cipkem 25mm, to bylo 30.9.08, 6.10.08 jsem mela cipek 45 mm a naposledy jsem mela 33mm a ten jsem udrzela az do konce, jinak jsem brala zelezo,listovku,dopegyt na tlak,euthyrox na stitnou zlazu a gynipral na udrzeni a na predcasne stahy, a samo magnesko s tim, ze jsem dostala i injekci na rust plic u mrnat

tomaslavka3
autor
15. mar 2009

jakubliasofi-vitaj v mnou zacatej teme a gratulujem k tehotenstvu 🙂

tomaslavka3
autor
15. mar 2009

smilers-dlho sme sa tu nestretli,chodim pozerat,no as ti moc asi nedovoluje.Zajtra vas precitam tak sa mi drzte vsetky a popiste,pokial sa vam da pa Slavka 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
15. mar 2009

verusv-dakujem a aj tebe vela radosti s jednym 🙂

tomaslavka3
autor
15. mar 2009

jakubliasofi-nemala som nikdy monitor,neviem ti poradit,no pri troch bud to ,ci vysielacky si zabezpec.
trojicky som kojila v porodnici a aj doma.Od narodenia sa vsetky tri po kojeni dokrmovali UM.Doma to pokracovalo tiez,no kojenie trvalo asi 20minut u jednej,medzitym pytala druha,tak som musela babatko polozit a dat flasku,pretoze aj tretia chcela.Niekedy,ked pytali dve naraz tak som ich kojila dve naraz.Ono sa to niekedy nedalo casovo tak potom preto flaska,ides k dr.musis brat flasu,ako budes kojit 3,ked si rada,ze si...
chcem sa spytat,ci si otehornela prirodzene ci si po umelom oplodneni
aj ja som bola pred porodom hospitalizovana skor ale nemala som ziadne problemy a robili mi cerklage tiez,len pre istotu
ak budes mat nejake otazky velmi rada ti poradim a ked nieco osobne kludne mi napis do IP

jakubliasofi
16. mar 2009

smilers, vdaka za info, ja beriem len zelezo-Sorbifer, Captafer- to je na vstrebavanie zeleza a Magnezium 250mg dva krat denne, inak sa zatial citim fajn, az na to , ze ma priserne boli chrbat vzdy na jednom mieste pod lopatkou pri sedeni alebo pri chodzi, dnes som z tej bolesti mala uz aj slzy na kraji, no ked si lahnem na bok , tak ta bolest uplne pominie, tak asi musim lezat
🙂

jakubliasofi
16. mar 2009

Tomaslavka dakujem. Som velmi rada, ze si zalozila tuto temu. Doposial som chodila na nemecke webstranky, hladala som mamicky s trojickami aj mamicky cakatelky,no vela ich nie je. Prirodzene sa nam to bohuzial nepodarilo. Ratam s tym , ze budem musiet aj dokrmovat, no chcela by som aj dojcit, asi som este dost naivna, ved mna ta realita potom prekvapi. Naivne som si myslela , ze budem kojit dvoch drobcov naraz a tretiemu dam z flase , no materske odstriekane mliecko. No bude to asi nemozne, teraz mi to doslo, ked si napisala ako sa to neda poriesit napriklad u lekara.Ved nevadi. Tak prejdeme na UM. A ako dlho po porode ste este boli v nemocnici? Tiez si mala princeznicky od zaciatku zvlast v postielkach? 🙂

jakubliasofi
16. mar 2009

Podstupili ste niektora mamicka trojiciek alebo cakatelka mamicka trojiciek amniocentezu?

north66
16. mar 2009

AHOJTE mamicky trojiciek!!!!!! ja mam len jedno babatko 🙂 tak sa vam tu nebudem montovat do temy.. len som vam vsetkym chcela pogratulovat a drzat palce aby ste to vsetko v pohode zvladli. Ten moj maly sinter mi dava niekedy poriadne zabrat, vobec si neviem predstavit ze by som mala trojicky. Maminky mate moj obdiv a drzim vam palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kvietky
16. mar 2009

ahoj jakubliasofi, aj ja ta vitam a gratulujem k trojickam a velmi velmi drzim palce, aby bolo vsetko ok a vydrzali ste spolu aspon do toho 35tt - takto to odporucaju mne v nemocniciv Banskej Bystrici kde som hospitalizovana tiez uz od 24 tt - pre istotu. Aj ked citim, ze najtazsie obdobie nam zacina len teraz.... Uz je to pre mna dobra zataz, ozyvaju sa aj ostatne organy - ale doktory tvrdia, ze na trojicky je to vsetko este v norme.
So spankom a ulozenim si tela v posteli je to uz riadna bieda, pravy bok to isti. Na chrbte vydrzim len ked je vizita. Ja som do dnesneho dna pribrala 26 kg a to mam vsetko v brusku.
Ja budem rodit v spinalnej anestezii.
Pre deticky mam tiez 3 postielky, ale na zaciatku si ich planujem dat do 1 a budem mat len vysielacky, monitory dychu zatial neplanujem. ale myslim si, ze vsetko sa vykrystalizuje, uz ked budeme doma - realita kazdodenna je uplne ina ako teoria.
Ja si s dojcenim beriem priklad od tomaslavka3 - Slavka pozdravujem ta aj babulky.
Ja mam momentalne cervix 3 cm, ale od 24 tt mam zalozeny Frankeho pesar. mne cerklaz nerobili
Uzivam zelezo, magnezium, salbutamol, isoptin, od dnes aj flavobion - na pecen a vyzivovy doplnok Pregnium, to je asi tak vse co prezivam a uzivam v mojom tehotenstve.
Tak sa drzkaj a dufam, ze sa tu este stretneme, paaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂
Pozdravujem aj smilers aj bebenky dvojickovky aj jednotky a vsetkym gratulujem k uzasnym detickam

smilers
16. mar 2009

jakub no ja sem po porode byla v nmocnici jeste skoro mesic, protoze se me udelal pod jizvou velky hematom a delali me znova resekci, operaci, toz tak, ja teda holky mam kazdou v postylce zvlast od prijezdu z porodky, samo, ze tam spime s nima

kvietky tak vidim, ze uz zachvilku budes finisovat, ja ti muzu rict, ze jsem z monitorem dsechu v klidu, samo jsem porad ve strehu ale u nedonosenych deti to vetsinou doporucuji, a ja si to pujcila v nemocnici, pac nema cenu to kupovat

co se tyce kojeni, ja to nejak nehrotim, ani v porodce me to nejak nestresovala, jedine co me stresovalo, ze se me porad na jipce ptali, proc mam tak malo mleka 😠

smilers
16. mar 2009

slavko no snad se nekdy tady sejdeme 😀 pac se fakt porad jaksi mijime 😅 a jinak mame konecne ode dneska nove auti, tak se nam to hodi, pac zitra mame trimesicni prohlidku, tak pa