Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

zuzka72
12. apr 2011

@smilers dobrej kauf 😉
@mrkvicka28 aha, tož too jo, já bych snad musela mít ui řidičák na to, jsem kopyto, bych jim vše odřela 😀 😀 😀

juliagregor
14. apr 2011

ahojte...
kočky nehádajte sa...
a pribudla k vám dalšia mamina 😉
http://povazska.sme.sk/c/5852305/mlada-zena-zo-...

mrkvicka28
14. apr 2011

@juliagregor ty jo 6 dětí tak to je fakt mazec to je mamina takové už dneska nevidíš.

tomaslavka3
autor
21. apr 2011

Ahojte.Ja gratulujem rodicom trojiciek-dievcatiek 🙂 🙂 🙂 ,co boli v Modrom z neba a tiez rodicom trojiciek chlapcov 🙂 🙂 🙂 .Hlavne vela zdravia,rodicom energie,trpezlivosti a lásky. 🙂 🙂 🙂

materstvo
26. apr 2011

@tomaslavka3 Prosím Ťa odkiaľ sú chlapci trojičky

smilers
26. apr 2011

@materstvo zo Sverepca, myslim, ze @tomaslavka3 reagovala na tento prispevek http://povazska.sme.sk/c/5852305/mlada-zena-zo-... 😉

a kdepak jste vseci, to jste jeste porad urazene 😅 🙂 , zenske, zenske

smilers
26. apr 2011

a to urazene, prosim berte vseci s nadsazkou 🙂 😎

mrkvicka28
27. apr 2011

taky koukám, že sem jaksi nikdo nechodí.

smilers
27. apr 2011

@mrkvicka28 njn, co uz, asi si tu budeme muset vystacit jen ja a ty 😀

@jakubliasofi
@mojmacik
@kvietky
@dianka12
@lucia00123

a dalsi maminy trojcat, kdepak se toulate 🙂 😉 chtelo by to diskuzi trochu zase ozivit, prece jenom hodne mamin ceka trojky a kde jinde maji najit info, nez tam, kde je diskuze 🙂 dlouho jsme se nepodelily o tom, jak vse zvladame, jak se deti maji atd.

bylo by fajn, kdyby to tu zase zilo, nemyslite? A to co bylo, hodit za hlavu, jsme prece jenom lidi a hlavne, mame svobodu slova a nazor se ma proste rikat, at je jakykoliv 🙂

mrkvicka28
27. apr 2011

@smilers vím o lucii narodili se jí kluci ve 25 týdnu takže ted asi moc náladu na komunikaci mít nebude

smilers
27. apr 2011

@mrkvicka28 tak ji moc pozdravuj, a ze ji drzim moc palce, to sem nevedela, jak rikam, ja tu nejsem porad a tady nikdo nic poradne ani nepise

mrkvicka28
27. apr 2011

@smilers tos ani nemohla psala mi do ip,ale od té doby se neozvala tak nevím 😒

smilers
27. apr 2011

@mrkvicka28 aha, tak snad je vse ok a jen proste ted ten cas nema, hlavne at je ona a mrnata v poradku

zuzka72
27. apr 2011

a ještě já jsem tu, ale jen s dvojčaty.... 😀

mrkvicka28
27. apr 2011

@zuzka72 jojo s tebou se na 100% počítá 🙂

zuzka72
27. apr 2011

@mrkvicka28 😉

lucia00123
27. apr 2011

ahojte dievcata, chlapci ked budu na tom uz lepsie tak vam napisem zatial to je vsetko neiste a potrebujeme este cas. 😕 majte sa dobre zatial

juliagregor
27. apr 2011

@lucia00123 silno držím palce a myslím na Vás ...

kablika
27. apr 2011

@lucia00123 aj ja síce "len" dvojičková ti silno držím palce i celé päste, aby všetko čo najlepšie dopadlo!!!!!

smilers
27. apr 2011

@lucia00123 drzim klukum moc palce a tobe posilam hodne sil.....zvladnou to prtata a ty taky, drz se

jennys
27. apr 2011

@lucia00123 držím chlapcom palce, hlavne ty sa drž, nech to dobre dopadne!!!

dusika11
28. apr 2011

@lucia00123 ahoj ja som len dvojickarka ale pocula som od julky --tak som ti sem prisla vyjadrit podporu..musi to byt na teba vela tak sa drz..ja som bola v nemocnici len s dvojkami..na ARE a mala som dost psychicky i fyzicky clovek neviem koho ma ratovat skor a ktore dieta sa bat viac, viem ze je too vycerpavajuce, budem na teba mysliet

dusika11
28. apr 2011

dievcata neda mi nevstupovat..mate krasne deti zdrave, pred kazdou z vas davam dole klobuk, citala som vasu diskusiu pred tym...to ci mate opatrovatelku alebo nemate je kazdej sukromna vec...su deti zive niektore poslusne ..ja mam zatial dobre deti takze pomoc nepotrebujem iba ak potrebujem nieco vybavit v banke, na uradoch vtedy volam mamu, inac si stacim sama ,ale vsetko sa moze zvrtnut ked zacnu lozit, mozno budem psychicky unavena a budem potrebovat pomoc, alebo chcem zacat cvicit,,ist do posilky..pretoze zaklad je usmiata mamka a zdrave deti..tak sa nehadajte lebo ste aj tak pre mna super zeny..

smilers
28. apr 2011

@dusika11 ja myslim, ze toto tema uz netreba zase vytahovat 😉 holky si to tady rekly, kazda si o tom udelala svuj usudek a tim to hasne 🙂

lucia00123
28. apr 2011

@dusika11 ahoj dakujemti velmi pekne

bibka333
29. apr 2011

@lucia00123 Gratulujem 🙂 🙂 🙂 prajem chlapcom vela zdravička a nech ste rychlo doma a v poriadku

jakublianasofia
19. júl 2011

Ahoj mamicky,dlho som tu nebola, ospravedlnujem sa,no ked som u rodicov na dedine,tak sme stale vonku a potom odpadavam do postele rovno s detmi a ked v meste - deturence nam uz 2X zlikvidovali modem na net a tam chodia spat dost neskoro. Ja uz potom nevladzem zapinat PC. Som dost vycerpana, pretoze boli deturence chore, jedno po druhom,tyzdnove vysoke horucky, mali pusu plnu aft, opuchnute a zahnisane dasna, toto som este nevidela a ani neviem z coho to dostali, pomohli nam injekcie B12 a to nam od januara nic nebolo. Este im vsetkym lezu stolicky tak sa hryzu jak selmy. Boli sme na nich smanzelom tyzden sami,potom sme sa zbalili a odisli k nasim, boli sme uz v deliriu. Inak su uz zdrave, aj ked moc nepriberame,nopapaju
dobre, tak sa vraj nemam trapit. Necitala som vsetky strankyspätne, no ja si myslim, ze sa toto o com sa tu hadate neda vobec nejako ferovo porovnat,pretoze su deti a DETI. Mne moje deti prespali prvu celu noc az po roku a slecny poplakavaju aj teraz, maju zle sny alebo co , niekedy pocujem za noc 6x mami, musim sa ozvat, resp. vziat k sebe na postel autesit a pod., o Jakubkovi ani neviem,ze je -myslim cez noc. A mna toto strasne vycerpava, myslim tym prerusovany spanok. Niekedy si myslim, ze keby som v pohode prespala noc, tak by som deti potom cez den aj v pohode zvladla, no ked som unavena, tak jednoducho nevladzem. Mozem porovnat zivot s detmi na dedine s pomocou mami, sestry , rodiny , no tyzden bez manzela a potom zivot s detmi v meste s manzelom,no inak cez den uplne sama. Je to velky rozdiel. V meste som cca mesiac, potom dojdeme na dva mesiace k nasim a pod. Nie som prave najstastnejsia, ze takto pendlujeme, pretoze je to pre deti nie idealne, ale aj ked ich v meste sama zvladnem, je to s odretymi usami, som total vycerpana a nevenujem sa im tolko akou nasich, pretoze musim varit ,upratovat atd.,s cim mi inak pomaha mamina. No nadruhej strane su denne s ocinom. Vidite , ja sama,neviem,coje pre nas najlepsie, no dali sme si s manzelom ciel , ze do pol roka sa usadime. Manzel uz tiez nevladze soferovat kazdy vikend 500 km k nam a 500 km spät,no snad sa podari najst pracu blizsie na Vychode. Ja som si myslela jak ja vsetko zvladnem, hrala som sa na hrdinku,no uz som to vzdala, nemam na to. Pretoze ja som prave ta, ze ked sa nevyspim a kazde dve hodiny nieco neschrupnem, tak som neprijemna a to dokonca aj k mojim detom. A kedze chcem, aby boli deti v pohode,tak musimbyt aj ja a preto sa nehanbim poprosit o pomoc maminu. No na druhej strane si myslim, ze keby sme ostali byvat na Zapade,no niekde v domceku sozahradou, kde by sa deti mohlivysantit a vybit energiu, tak by som to zvladla mozno aj sama. Toto su vsetko ale len take moje uvahy. No stojim si za tym, ze su rozne deticky, su kludne a naopak velmi aktivne ako moje dve DORKY 😀 a to je asi potom rozdiel v starostlivosti a vychove. Susedka ma trojmesacne dvojcatka a tie jej prespia v noci v kuse od desiatej do piatej rana....nie je o com, ked je ona vyspata ,tak no problem cez den. PS: Inak ja sa s detmi v meste na prechadzku sama neodvazim. Len na kratku a to ich posadim troch do dvojky teutonie -v lete sa tam vmestia-inak na pieskovisko a pod. nehrozi, skusila som, bola som 1,5 hodiny a stacilo. Som rada, ze sme dosli domov bez nehody , resp. urazu, sama ich takto na volno nemam sancu ustrazit. Tod mojeskusenosti. Srdecne pozdravujem a hlavne nech ste zdravi 🙂

mrkvicka28
10. aug 2011

@jakublianasofia teda ti prckové ti dávají zabrat. to já musím říct ,že naši kluci jsou fakt zlatíčka hlavně s tím spaním od tří měsíců spí velou noc a ted zvládnou vnoci spinkat odcca půl osmé do těch 7 ráno,takže se vyspím krásně i když večer třeba vařím nebo uklízím.Máš pravdu jsou děti a děti nám spal vnoci i první syn takže to budou mít v genech, ani o zubech jsem nevěděla. Jen když jsou nemocní tak se občas budí,ale během týdne se to zase zpraví.
Kluce ted uzačínají chodit takže je to docela legrace.
Jak je prosímtě posadíš tři do kočárku pro dva? 🙂

jakublianasofia
10. aug 2011

ahojte, do dvojky teutonie sa mi jednoducho vmestia,ved vazia po jedenast kil,ale to len preto,ze nie su naobliekani a samozrejme po sediacky, inak by tam nevliezli a to riesim takto len v nutnych pripadoch,ked mi z nich uz prisibava, no ked sme teraz u nasich,tak chodime peso, normalne nechapem, jaki su poslusni,pekne sa drzime za rucicky, vedia ako sa maju spravat na priechode pre chodcov, su zlati, kecaju, aj ked L a R nie a sem-tam komolia, Lili povie namiesto pekna peeenka a tvari sa jak miss, su podareni,cez den uz chodime bez plienok, stale ich davam na nocnik a sem-tam sa uz aj vypytaju, tak sa tesim, dufam, ze sa plienok rychlo zbavime...ja keby som sa mrkvicka dobre vyspala, tak to cez den uplne inak vyzera, dievcata zacinaju konecne dobre spat,sem-tam mrncia,no uz asi 4 dni som nemusela brat k sebe ziadnu do postele- Jakub ten spinka v pohode - a zrazu sa citim taka plna energie, ze nechapem, ak su zdravi a v noci relativne dobre spinkaju a este idealnejsie, nech jepo ruke zahrada,resp. dvor, tak je to ok, normalne si to teraz uzivam, dufam, ze sa to bude uz len zlepsovat...no jeden velky minus je,ze nam chyba OCKO ☹ ,no deturence vedia , ze dojde v piatok, tak sa straaasne tesia