Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

mil7
24. sep 2010

tomaslavka3 -Nedá mi to nenapsat.Hluboce před tebou smekám.Já sice nemám trojčátka,ale mám dvojčátka 19 měsíců a puberťačku 12 let.A jsou dny kdy mi připadá,že nic nestíhám a už nikdy nebude líp. Na druhou stranu jsou to zlatíčka a je s nima veliká legrace,nevyměnila bych je za nic na světě,ale opravdu si nedovedu představit mít ty malé sviště tři.Tak ti přeji moc a moc pevné nervíky a hlavně hodně sil 😵 Ale na fotečkách jsou princezničky nádherné.

dianka12
15. okt 2010

Čo tak oživiť túto tému, to nikto nečaká trojičky, len ja? Prečítala som si všetky Vaše príspevky, sú to cenné informácie. Dúfam, že sa tu niekto nájde, kto mi odpovie na všetky moje otázky, čo sa mi hlavou preháňajú. napr. momentálne ma zaujma, či ste všetky absolvovali serkláž, a od ktorého týždňa ste boli hospitalizované pre istotu až do pôrodu.
To, že čakáme trojičky, sme sa dozvedeli len nedávno. 🙂

kaktusik007
15. okt 2010

@dianka12 no paradicka, gratulujem 😉 ja teda necakam ani dvojicky, ale hladam akuratne surodenecky kociarik a tak pomimo som zistila, ze minimalne tri rozne znacky robia kociky aj pre trojicky 😉 tak ak nahodou nevies najst, viem v tomto poradit 😉
a este otazka... ako ze az nedavno si sa dozvedela ze cakas trojicky??? to doteraz si bola v tom ze budu dve?? alebo??? 🙂

dianka12
15. okt 2010

presne tak, v knižke som mala napísané dvojičky, až ultrazvuk na pohotovosti ukázal tretieho drobca, takže to bol riadne šok. o kočik pre trojičky nemám záujem, budeme to riešiť 2+1. dvojičkovské sú oveľa praktickejšie, aj tak sa sama nikam nepohnem, aspoň zo začiatku. 🙂

smilers
15. okt 2010

@dianka12 gratuluju k tehu s trojkama, ja cerklaz nemela a v nemocnic jsem byla od 25tt a holky s enarodily ve 33tt+3 😉

dianka12
15. okt 2010

smilers a v nemocnici si bola preventívne, alebo bol nejaký problém ? takže serkláž nie je preventívne povinná v našich prípadoch? 😉 vieš, čítala som o danom zákroku, a sú tu isté riziká, a kedže nemám žiaden problém - zatiaľ, neviem, či mám alebo nemám riskovať.

smilers
15. okt 2010

tak nekde to doporucuji, a nekde od toho upousteji, v tomto moc neporadim, pokud se naplno rozjede porod, tak uz to je stejnak jedno, ale je to asi na lekari, jak moc si mysli, ze by to pacientka mohla mit tezsi, nevim jak u Vas v SR, byla jsme prijata z duvodu, ze se me snizil trosku cipek, pak uz si me tam nechali preventivne, cipek se me po tydnu zase hezky vyvysil, cele tehu jsme byla brana jako normalni rodicka a ne jako rizikovka, to az od toho 25tt🙂 tehu bylo v pohode, jedine, co jsme ke konci mela, byla zacinajici preeklampsie

dianka12
15. okt 2010

smilers tak to si mala super, myslím to, že tehu bolo v pohode. dúfam, že aj my to dotiahneme úspešne do konca bez problémov. len mám pocit, že lekári sú až príliš vyľakaní zo skutočnosti - že trojičky a najradšej by ma mali v nemocnici od začiatku do konca ☹ a ja musím ešte kopec vecí vybaviť tak, aby som si potom poslušne odležala do porodu. začala som trošku s prieskumom kočíkov, aký sa tebe ako už zabehnutej mamičke osvedčil?

smilers
15. okt 2010

@dianka12 hlavne bud v pohode 😉

tak ja mela delany na zakazku z PL jeden kocarek vedle sebe, ale ja osobne bych sla asi bud do Peg perega a nebo do Liberty ( doted si rikam, ze jsme do ni mela prece jenom jit), do toho Pl uz ne, ted mam golface z Anglie a jsem s nema opravdu moc spokojena

mela jsem i 3 kocarky Tako single, ale to potrebujes vic ruk, taky jsme premyslela nad dvojkovym a singl, ale tak nejak jsme to zavrhla

dianka12
15. okt 2010

zatiaľ sa mi pozdáva tá verzia 2+1, dokonca aj pri dvojičkovskom kočiari je problém a to hlavne čo sa týka samotnej šírky, chceme sa zmestiť do dverí 🙂 zatiaľ u mna vyhráva model hauck roadster duo sl 2000, no uvidíme.........zatiaľ na to nie sú žiadne recenzie, ani diskusie, ani som ho nevidela na živo, len ma tak zaujal. 😉

smilers
15. okt 2010

@dianka12 no, ja kdybych mela penize, tak si koupim kocar pro trojky ze zahranici, maji tam vetsi vyber ohodne, ale je to zase risk, co se tyce zaruky, lae nase golfky slapou a plni svuj ucel v pohode🙂 nic , jdu do hajan, tak drzim pesti, at je to vse ok, tady uz moc nechodim, ale sem tam kouknu, jak pokracujes🙂

kaktusik007
16. okt 2010

@dianka12 presne ten dvojickovsky pozeram aj ja ako surodenecky... maly sa mi narodil v aprili 2010 a teraz mam tiez termin v aprili 2011 😉 budem ti drzat paste, nech je vsetko v poriadku, fandim ti 😉 - inak, v ktorom meste zijes? kde si ta chcu nechat hned v nemocnici, aj ked nie su problemy??? 😖

juliagregor
16. okt 2010

@dianka12 ahoj, gratulka k trojčatkám skús sa opýtať aj tu http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=121
stratila sa tam celá diskusia, ale je tam viac maminiek s trojičkami...
budeš mať nárok na opatrovateľku, tak asi by som šla do duo a monokočíka...prajem vám veľa zdravíčka 😉
kamoška má štvoričky a mala dva duokočíky...
http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/9/category... špecializovaný obchod pre dvojičky, p. Siládiová je veľmi ochotná

mojmacik
16. okt 2010

@dianka12 ...tak mi sme o dvojkach vedeli hned,aj srdiecka boli najprv len dve a v 11.tt baaac uz bolo o jedno viac.Mam jednovajecne dievcatka plus solo chlapcek. Serklaz mi nerobili,vkladali mi len pesar,nakolko mi jedna placenta prekryvala branku a vtedy je to riskantne,lezala som od 20tt cisto len z preventiv.dovodov(no nepustili ma domov ani na vianoce,ani len na jeden den),vydrzala som to presne plnych 36 tyzdnov..deticky mali vyse 2kil a v inkubatore bola aj to len jeden den Adelka.Domov sme sli po 12-tich dnoch. No ja som mala solo kociky a mala som spojky,takze von sme chodili s dvoma spojenymi +1solo. Tiez som to riasila takto,lebo byvam na 11.posch. a kociky mam hore,lebo kocikaren neexistuje a do vytahu by sme sa s dvojickovym nezmestili..s takym vedla seb..tie za sebou sa mi jednoducho nepacia.Buginy sme kupovali len kvoli kontrolam v nemocnici,ked uz nam boli vajicky tazke vlacit z parkoviska dvojbugina plus solo... My vyuzivame opatrovatelku,zaobstarat ju si myslim nie je tak zlozite ako v Cechach. Poziadat musis mestsky urad,kde ma jeden z rodicov trv. pobyt a MU MOZE opatrovatelku poskytnut...nemusi to byt zdravotna sestra...no na to mas este cas a mozno ju ani nechces.Asi v skratke vsjo...jaja a do nemocky som sal,nemala som kupene absolutne nic pre dietky,pretoze som nevedela ako to dopadne.Teraz ked idem k lekarovi,tak sa smeje,ze som stvorena na vynosenie viactorciat,lebo ze co sa u nas zatial narodili,tak moje boli najadaptilnejsie,hoci sa narodili aj hmotnostne vacsie ako nase.

tutifruti
16. okt 2010

@dianka12 ja síce trojičky nečakám... ale nazrela som tu... a.... vééééľka gratulka..... držím palce... moc moc..., aby všetko dobre dopadlo 🙂

kaktusik007
18. okt 2010

@mojmacik gratulko, ono to je brutal uspech ze 36tt 😉 to aj pre niektore maminky co maju jedno je scifi, tento tyzden... 😉

dianka12
20. okt 2010

dakujem za odpovede, inak mojmacik - u nás to bolo taktiež. v 11 týždni sme sa dozvedeli, že čakáme nie dvojičky ale trojičky. bolol to presne 11.9., tak sme sa smiali, že nam padli dvojičky 😉 a bolo to presne v deň bratovej svadby, kam som už nešla, kedže som krvácala, tak som skončila v nemocke ☹ mám ešte pár otázok, počas tehu ste nemali bolesti krížov ( myslím, ešte v mojom štádiu), nekrvácali ste? a koľko ste pribrali?
kaktusik 007- ak by si počula nejaké negatívne recenzie na ten kočiar, daj vedieť, vraj ide na odbyt, zatiaľ nemali žiadne reklamácie - trošku som posondovala obchodíky. jedná vec, ktorá mi vadí, že je viac menej čierny a že som ho nevidela naživo. ale tá cena je úžasná, kedže nás čakajú zvýšené výdavky a kúpa nového auta - no musím 3x rozmýšľať, čo sa nám zíde a čo je zbytočné napr. dnes som objavila ohrievačku pre dve fľaše a myslím, že v mojom prípade to budem potrebovať....
inak v čechách majú aj burzy pre viacerčatá, existuje niečo také aj u nás? zatiaľ som našla len stránku www.prenasedeti.sk , ako špecializovanú predajnu pre viacerčatá. 🙂

kaktusik007
21. okt 2010

@dianka12 ta stranka je to najlepsie, co sa mi zatial tiez podarilo vygooglit.... my ked pojdeme na 3D do hlohovca tak to chcem spravit jednym vrzom a dohodnut si s tou pani stretko a hodit kuk na ten kociarik, zatial jednoznacne vitazi, ale je ho treba vidiet nazivo, to rozhodne.... s tou ciernou sa bude dat nieco robit, napr. farebne fusaky, ci ine doplnky...
k tomu ohrievacu flias, myslim si, ze je to zbytocny vydavok, my sme davali zohriat vodu do kanvice, dali ju do hrnca takeho nizkeho, a do neho flasku - a behom ani nie 30s bolo materske mliecko z chladnicky ohriate tak akurat 😉
a teraz, ako sme potom boli na umelom, tak to sme si kupili novu termosku (lebo tie co sme mali boli uz od caju) a ked prevarime drobcovi vodu, tak hned dame do termosky.... a vydrzi tam dlho tepla, zriedujeme studenou prevarenou vodou.... takze teraz uz mliecko neohrievame....
podla mna toto je lacnejsi a lepsi tip, ako kupovat ohrievac na flasky.... co ty na to??? 😀

kaktusik007
21. okt 2010

@dianka12 a mne na tom kociku vadi jedna vec, ze sa neda prehodit rucka a tak vozis male od seba.... 😒 lenze... nemozem mat vsetko, ze ano 😀 zvlast, ked tie, kde sa to da, zacinaju na 550€ 😖 ... a aj to len sportove verzie...

dianka12
21. okt 2010

kaktusik, tá ohrievačka pri trojičkách nebude zbytočná vec, ak budem v istých chviľach na tie deti sama..........., ak máš jedno, tak ti to netreba, ale pri troch................. 🙂 , daj potom vedieť, aký máš pocit z kočiara, ked si ho obzrieš naživo. 😉

kaktusik007
22. okt 2010

@dianka12 co ja viem... no ved ako myslis, ale skus si urco poziadat potom na tu opatrovatelku, lebo tri deti a sama na ne... no amen tma 😉

mojmacik
24. okt 2010

@kaktusik007 .....opatrovatelka je len cez den ale faktom je ,ze mi sme mali tiez ohrievacku,no nakoniec sme to riesili ako ty tou temoskou a prevarenou vychlad.vodou,je to daleko rychlejsi sposob ako cakat kym sa mi to ohreje v ohrievacke..
@dianka12 ....nazor na ohrievacku..keby som ju mala kupovat dnes,tak nekupujem,zbytocna investicia.Cez den si myslim,ze nie je problem "kaktusikov a aj moj postup" a v noci mi mliecko isiel urobit manzel,kym som ja prebalovala. Pribrala som 16 kg a trosku som spinila,vzdy len tak jednorazovo,na urgente som si potom pripadala ako simulantka 😀 ,no no bolo to vlastne sposobovane tym,ze su to viactorcata.Nestresuj.krize ma neboleli,len mi trpla prava noha,nemohla som dlho stat na jednomj mieste..napr .ked som bola este doma a zehlila som.

kaktusik007
25. okt 2010

@dianka12 k tomu kociku, nasla som jeden inzerat, kde ho pani predavala, tak som jej napisala ze preco ho predava... tu je odpoved: Dobry vecer jednoducho mi nereze su tam male nakupne kosiky do ktorych je problem sa dostat ,striesky su onicom tento kocik urcite navrhoval chlap ktory nema pojem ako ma kocik sluzit a nie dobre vypadat asi tak ja na vasom mieste by som si kupila kocik Bumbleride indie twin ten ma jednu vyhodu da sa na nom otocit vanicka aby ste videla babetko a Ondrejko bude otoceni chrbtom kvam je pevnejsi a aj latka je lepsia a este taka malickost esprit je vhodny pre deti cca 1,5roku ma kratke sedenie a Bumb. ma dl. sedenie ked sa rozhodnete pre esprit podla mna nebudete spokojna ale to uz ostava na vas.

no a som to premerala, tak nas sportovy kocik ma fakt dlzku sedenia o takmer 13cm viac ako ten espirit - tych 17cm je uplne smiesnych... 😖 😖 😖 - takze to asi spravim ako som to spravila pri malom, pojdem do kvalitneho jazdeneho kocika, kde ta povodna cena zacina niekde pri 700€.... bude to lepsia investicia

dianka12
25. okt 2010

@mojmacik a nepredávaš náhodou tu ohrievačku ? ja si cením každý názor, keďže ako vidím, momentálne som asi jediná tu na modrom koníkovi, ktorá čaká trojičky a vy mamičky už nemáte pri troch drobcoch toľko času písať ☹

dianka12
25. okt 2010

@kaktusik007 takže fakt je problém vybrať dobrý kočiar za rozumnú cenu, skúsim aj ja niečo presondovať, no nebude to také ľahké, asi to urobíme ako ostatní, kúpime kočiar hoc aj z bazáru a následne, ked budú deti väčšie - kúpime nejakú ľahkú buginu, ešte máme čas 🙂 pošpekulovať

kaktusik007
25. okt 2010

@dianka12 ja som prvy tiez kupovala jazdeny, ono ti poviem tak, radsej som dala 300€ za kvalitny aj ked rok a pol pouzivany kocik, ako za tie peniaze kupit novy... vidim to na kamoske, ta kupila za 340€ novucicky, a uz teraz mu nevie prist na meno 😠 desna manipulacia, nie je taky konfortny ako tento moj.... a jazdeny som kupila aj preto, ze viac ako 300€ dat za kocik mi proste prislo ako sialenstvo, 650€ a viac stoja.... to je des 😠
teraz akurat citam recenzie na ten bumbleride indie twin, zatial to vyzera fine.... a nasla som inzerat v komplet vybave za 400€, tak... uvidime 😉

mounty
29. okt 2010

Ahojte trojky mamky...........ak by ste vedeli o trojickovskej bugine za sebou na predaj do 300e, dajte mi prosim vediet, vdaka 😉

mounty
29. okt 2010

samozrejme pouzitej........hladam cez ebay ale dako nenachadzam, ............ako sa povedia trojicky po nemecky? Nechce mi to nic najst pod dreillingekinderwagen 😠 ..........pisem to zle?

smilers
29. okt 2010

@mounty pouzitej kocar ti nikdo z ebay neposle postou, leda by sis pro nej dojela, tod ma zkusenost, a ze jsme na ebay prosla kazdou zemi, jedine, co se me povedlo , bylo tenkrat koupit nove golface pro trojky, coz jsme byla rada, co se tyce kocarku a nemecky jsou trojcata drillingkinderwagen, staci si na googlo do prekladace napsat, co pozadujes prelozit 😉
@dianka12 ja ohrivacky mela, jednu pro jednu sklenicku a druhou byla duo pro dve sklenice, ze zacatku me to usnadnilo, pak uz jsme najela na konvici varnou, kdybych byla na zacatku, tak prevaruju uz v konvici, tot muj nazor 😉

jsem fakt rad,a ze uz kocarek resit nemusim, takze Vam preji hodne sil, a jen chci podotknout, kdo nebydli na vesnici a nema dost velky prostor pro kocarek, tak tam bych doporucovala peg perego triplette a jinak, pro toho, kdo ma velky kvartyr urcite libertu a nebo inglesinu 😉
golfky pro trojky se prodavaji i u nas v CR, jsou dovezene z Anglie, tusim, ze ty golfky jsem tady mela prvni, prodavat je budu az na konci pristiho roku a uz mam 2 zajemce, snad jim to vydrzi ten zajem 😉

jinak vsem preji zdrave deticky, pohodu tehulkam, sem tam se na Vas kouknu 😎

kaktusik007
30. okt 2010

@dianka12 tak nakoniec ten blumberide indie twin uz mam doma 😀 sice nie ten v plnej vybave, ale iny - len sportovy, dokupujem si k nemu jednu vanicku - zhoda nahod dovozca ma stale na sklade jeden ks modelu roku 2008 co som prave kupila na inzerat, tak sa z toho hrozne tesim 😀 a vyzera ten kocik fakt ze uzasne, jedine negativum je ze sa neda otocit sportova cast proti smeru jazdy, ale inak.... myslim, ze fakt budeme spokojni s nim 😵