Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

nana77
13. júl 2009

slavka, bozinku, ake uz mas velke tie princeznicky!!!! a ake peknucke, ako babiky 😵 😵 😵 !

simka9122008
13. júl 2009

Tomaslavka3, krásne máš babuľky, rozkošné

bibka333
13. júl 2009

slavka ja ked vidim kvietky ako sa malym prihovara ako kazdu stiska to je nadherny pohlad a ten jej usmev 🙂jej babulky su take krasne dropčeky 🙂

pumpicka
14. júl 2009

TOMASLAVKA3 promin že se ptam ale jak je sama voziš když maji každa svuj kočarek???

jinak všechny vas fakt obdivuju ja mět 3 deti tak si hodim mašlu fakt ja skoro nezvladnu jedno ne tak 3 fakt vas obdivuju a mooooc hodně štěsti a zdravi všem

mojmacik
14. júl 2009

Tomaslavka-jaaaaj ake su uz babiky velke a ozi dakujeme za prispevok do diskusie na www.trojicky.sk ...dnes sa nam po dlhej dobe snad podari dat nejake nove fotky
pumpicka-ja mam tiez kazdy kocik solo. Na dva mam spojky,takze na vychadzku musia ist minimalne dvaja ludia. Ja som vsak zatial nie odkazana len na prechadzky,lebo momentalne sme v dome,takze terasa to isti.

Dnes nam akurat dorucili hracky,ktore sme vyhrali na minibazare ako "dieta mesiaca jun",tak sa vytesujem.

bibka333
15. júl 2009

Kvetinky krasnučke https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 🙂 🙂 🙂

simka9122008
16. júl 2009

Nádherné sú bábiky malé, prajeme im veľa zdravíčka, nech rastú rodičom do krásy a pre radosť

kvietky
17. júl 2009

Ahojte babenky, vsetky vas krasne pozdravujem, dlho som tu uz nebola,ale uz casto na vas myslim, tak mi dnes nedalo a precitala som si co mate nove.
Ja momentalne vela casu na net nemam, lebo z mojich kociek srsi tolko energie, ze ja by som k nim potrebovala 3krat viac energie ako mam, ale hlavne, ze nam to funguje.
Jakubliasofia zo srdiecka ti gratulujem k tvojim krasnym pokladikom a prajem hlavne velmi vela zdravicka a lasky a to ostatne uz pride samo, toto je to najdolezitejsie.
Trosku z nasho zivota, takze babulky uz maju skoro 4 mes. tak je to uz o nieco lahsie ako na zaciatku, mam od mesta Brezna aj opatrovatelku Danku, ktora je mi naozaj velkou pomocou a poobede k nam chodievaju starki a ostatna rodina, takze mame stale plny byt, co nas tesi. Babulky su vdakabohu zdrave, nemali sme ziaden vaznejsi problem az na Paulinku - bola nam zachripnuta. Absolvovali sme prepichovanie usiek, aj prve ockovanie v klude, tak sa z toho vytesujem.
14.7. sme mali poradnu a Danielka, ktoru nam nechceli pusit z nemocnice domov, ze nechce papkat je teraz najvacsia ma 4,9 kg, Julianocka ma 4,53 kg a Paulinocka 4,46kg. Babulky su kazda samostatna osobnost, kazda ma ine prejavovanie sa, ine vnimanie.
Danielka je taky maly usmievavy zivel, Julianka je velmi vnimava a vsetko ju zaujima, Paulinocka je skor placha, citlivo reaguje na zmenu prostredia a nezname hlasy. Ale su to moje krasne sikovnice, ktore mi obcas daju zabrat, ked sa stane, ze ostanem s nimi na urcity cas sama a rozhodnu sa spolocne plakat, alebo by chceli byt vsetky tri na rukach. Ale mam uz na ne finty.
V noci spavame velmi dobre, dufam, ze to neporieknem. Od 20.00 kedy je posledne krmenie vydrzia do tej 2,30 az 3 hod. rano a vacsinou si ich chovam sama, budia sa mi postupne a potom si este pospinkaju do tej 6. 6,30 hod. Maju rady vodu, rady sa kupkaju ale velmi nerady sa uz potom obliekaju. Rady sa maznuskaju a tulia, velmi rada si beravam aj niektoru k sebe do postele a spolu zaspavame. Ja spim s nimi v izbe. To v skratke, pridala som uz aj nejake fotecky do albumikov.
Mne sa podarilo im davat moje materske mliecko do 2 mes.,potom som uz presla na umele - bola to uz velka spotreba.
Babenky vsetkym vam aj vasim detickam prajem krasne leto a vsetko dobre, opatrujte sa pa 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
27. júl 2009

vsetkym diky
pumpicka-spajala som kociky s kovovymi spojkami
🙂 🙂 🙂
kvietky,dufam,ze sa stretneme,som na telefone,na net moc momentelne nechodim
pa drzte sa a myslim na vsetky trojicky,co poznam cez net 🙂 🙂 🙂

mojmacik
29. júl 2009

Tak sme sa rozrastli o dalsie drobceky.Prajeme vela zdravia.

matelko1
31. júl 2009

ahojte.ja sa pridam ku vam.tiez cakam trojcata,ale lekar mi odporucil redukciu a neviem co mam robit.vraj je to riziko donosit deticky a rodia sa s velmi malou hmotnostou a predcasne.

mounty
31. júl 2009

matelko, neblazni!!! Opytaj sa ktorejkolvek co uz ma trojcatka, NIKDY by ani jedno nedala prec ked uz vidi ake su krasne. Deti su uzasny dar a my zeny mame uzasny dar sa o ne s laskou starat, neboj sa zvladnes to!!!Drzime palcoky 😉 Aj moja kamoska caka trojky a to uz ma dalsie tri deticky......a vies co? Pozri si albumy malych 😉

matelko1
31. júl 2009

ked ja neviem.vsetci mi odporucaju lekari,s ktorymi som sa rozpravala a vsetci su za redukciu,ze zo zdravotnych dovodov je to lepsie.
musim si vas precitat a pozriet si albumy.
to ste vsetky bez problemov vynosili?co ste cakali trojky?ja sa toho bojim,ze budem cele tehu v nemocke.

kvietky
31. júl 2009

ahoj Matelko, ja som dna 24.3.2009 priviedla na svet trojicky dievcatka Paulinku, Julianku a Danielku. Ja som otehotnela prirodzene, takze o ziednej redukcii nebolo reci, ale ani by som s nou nikdy nesuhlasila. Mne povedali tiez , ze to bude fuska babatka donosit a hned ako sa zistilo, ze su tri som bola na rizikovom tehotenstve a hospitalizovana v nemocnici dlhych sedem mesiacov, aj ked som nemala ziadne vaznejsie problemy, ale lekari takuto rodicku intenzivnejsie sleduju aj plody ako sa vyvijaju. Moje dievky su trojvajecne a narodili sa mi v 33 t.t.. Paulinka vazila 1810g, Julianka 1770 g a Danielka 1790 g. Boli to male drobatka ale velikanske bojovnicky, dnes maju 4 mesiaciky a Danielka ma 5kg ,a Paulinka s Juliankou o par gramov menej.
Matelko nelutujem jediny den, ktory som stravila v nemocnici - stalo to vsetko za tieto nase pokladiky a moje cele tehotenstvo stravene v nemocnici bolo naplnene neskutocnou laskou k mojim este nenarodenym detickam a myslienka,ze to musis ty za kazdu cenu vydrzat prechadza na tvoje deticky a dava to silu aj energiu vydrzat ten pobyt v nemocnici. Ked si budes vidiet svoje vlastne deticky aj ked budu mensie, zabudnes hned co bolo predtym.
Pobyt v nemocnici ma svoje plus, lebo si pod neustalym lekarskym dozorom, ak by k niecomu nepredvidanemu doslo alebo sa nieco skomplikovalo okamzite ti vedia pomoct.
Ja som lezala u nas v Brezne a potom v Banskej Bystrici, vsade bol dobry zdravotny personal.
Matelko tu sa nema podla mna o com rozhodovat, pokial tvoj zdravotny stav ti umoznuje toto tehotenstvo zvladnut. Drzim ti velmi silno vsetky palceky aj s mojimi troma nadhernymi kvetinkami - trojickymi, pozri album.
Takze vela sily a energie a ten neskutocne uzasny pocit, ked si uvidis svoje babatka ti bude odmenou za tvoju trpezlivost a spravne rozhodnutie. Paa 🙂 🙂 🙂

mounty
31. júl 2009

hm, aky lekar, taky nazor........mam troch kamaratov gynekologov a ti by Ti veru take nieco ako redukcia neodporucali, mozes prist aj o dalsie dve. Podumaj, ci to chces........Ti odkazuju oni, pa

mojmacik
31. júl 2009

Aaaaaaahojte,tak mi dnes slavime polrocik a vcera sme objavili Hanke zubok...je to nasa selma zubata a sme 7 kilovi obrici 😲
Matelko-redukcia sa robi tusim len do 12 tt a je to riziko a myslim,ze preto si urcite nepodstupila IVF aby si potom o babiky prisla.., Ja som absolvovala trikrat IVF ,dvakrat missed abort a este predtym prirodzene tehu a abort v 19tt po amniocenteze!!!! 3. IVF vlozene dve a jedno embryjko sa este rozdelilo a vysledok vidis v albume. Rodila som po ukoncenom 36 tt,hmotnosti podla lekarov uzasne (2100,2250,2350g) a okrem toho ,ze som mala malo zeleza,tak tehu bolo OK,v nemocnici som lezala cca od 24 tt,v BB sme lezali s Kvietky spolu a tiez suhlasim,ze sa to da v pohode vydrzat.Dokonca kvoli veku som mala absolvovat amnio,co som odmietla. V juni som mala 40 a deticky by som nedala za nic Su to moje pokladiky.Verim,ze to zvladnes ved ked to tak sledujem tak tohto roku sa narodilo uz asi 7-8 trojciat o ktorych viem. 🙂

smilers
31. júl 2009

Matelko, ja jsem maminkou trojcatek taky, me davali 3 tydny na rozmyslenou, jestli podstoupit redukci nebo si nechat vsechny plody, kazde vicecetne tehotenstvi ma sve pro a proti, a vzdycky je tam riziko, ale to je i u jednoho ditete, ty sama musis vedet, jestli na to s druhou polovickou mate, jestli jste na to vse pripraveni, ja osobne jsem redukci zavrhla i diky manzelovi, ktery defakto rozhodl, protoze jsem nad tim ty 3 tydny horecne premyslela, coz znamena, otazky tipu: Utahneme to vubec, defakto musis premyslet 3x, budeme na to mit psychicky, vzdycky me vychazelo pro i proti, nakonec rozhodlo i to, ze jsme se o dite snazili skoro 4 roky, a proste jsem tu sanci nechtela propast, holky nam vysly na 1.IVF, po tech 3 tydnech jsem rekla dr. ze se ohledne redukce rozhodneme az jak dopadne 1.screening kolem toho 12tt, kdy se i dela redukce, screening nastesti vykazoval dobre hodnoty, timpadem se redukce hned zavrhla. Jinak ja do nemocnice nastoupila kolem toho 24tt, kvuli zkraceni cipku ( ktery nakonec zase porostl), a pak si me tam uz nechali na sledovani, rodila jsem ve 33tt+3, holky meli 2020g,1860g a 2100g, s tim, ze jsem v nemocnici nakonec stravila 3 mesice( u nas se teda vicecetna tehotenstvi tak nesleduji, pokud neni vylozene velky problem), na JIP jsme zacala krvacet a pak se me pod jizvou udelal hematom a sla jsem na resekci po cisari, pak jsem se dovedela, diky tomu, ze moje mamka znala dr, ze muj porod nebyl nejlepsi, radsi nevedet:-/

Jen ti chci rict, sama musis vedet, co je pro tebe nejlepsi, jak po zdravotni strance , protoze je to zatez pro organismus, to me nikdo nevyvrati, tak i pro Vas, jako rodice, doporucuji ti se rozhodnout opravdu po 1.screeningu, a jeste jednu otazku jsem si dost dlouho omyvala a to, jsme schopni se postarat o postizene deti? Na rovinu, stat se to muze, at uz pri jednom, tak i pri vicecetnem tehu, to je taky dost zasadni otazka. Lekari nekdy prehaneji, to znam a sem tam hraji na city, ale je jen na tobe se rozhodnout, pokud jsi po zdravotni strance v poradku a jses si jista, ze to zvladnes, tak do toho, moc ti to preji, ale pokud na tom nejsi zdravotne nejlip, tak bych asi hodne premyslela.

Jinak co se tyce redukce, je tam nejakych cca 7% se me zda, kdy se do tela diky lekarskemu zasahu muze rozkladem vybraneho embria dostat infekce a muzes prijit i o ty zbyle mrnousky, ale neni to pravidlo. Jen ti rikam fakt, aby jsi vedela, jaka je i druha strana mince.

Preji ti hodne sil v rozhodovani co se tyce redukce, protoze to opravdu neni lehke rozhodnuti a kdo to nezazil, tomu se lehko radi, musis zvazit tolik okolnosti, byt by jsi strasne chtela, aby se to vyresilo za tebe ( ze zacatku jsem si i rikala, kez by se to za nas vyresilo samo a jedno proste odeslo jako syndrom mizejiciho dvojcete), ja toho nelituju, ze jsem se rozhodla, tak jak jsem se rozhodla, a hlavne jsem rada, ze jsou deti zdrave.

A jinak, ted se jedne mamince tady v CR narodily trojky ve 37tt s vahama: 2650 g, 2650g, 2450g, coz je perfektni 😉 takze nekdy i tvrzeni dr. se muze v nekterych pripadech minout ucinkem 😀

Pridavam ti jeden odkaz, samo jen si to precti aby jsi vedela, ale to uz mas stejnak asi nastudovane

http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/redukce...

Drzim palce jeste jednou, a pokud by si presne chtela vedet neco o redukci, napis me do IP, znam tu jednu holcinu, co taky cekala tri a sla na ni, aspon se ji muzes zeptat na jeji pocity, pokud bude mit cas, z te redukce ma ted maleho caparta🙂

matelko1
3. aug 2009

baby dakujem vam za vase nazory.
inac aky ste mali vy zdravotny stav.bolo vsetko ok?
ja sama pochadzam z jednovajecnych dvojciat a od narodenia mam maternicu zdeformovanu tym,ze sme boli dve a bolo malo miesta v brusku a mam aj myom na maternici,tak asi preto mi odporucili redukciu,lebo na maternicu je to riadna zataz a neviem,neviem,ci by to ta moja vydrzala.
pozrela som si albumiky vasich ratolesti-su krasne 🙂

tomaslavka3
autor
7. aug 2009

matelko-nech sa ten lekar pozrie na moje krasne,zdrave trojcatka aj to by mohol davat za priklad mamickam,nie redukciu.Vsetkytri mali nad dve kilecka a nardili sa uplne zdravucke. 🙂 🙂 🙂

vranka4
7. aug 2009

Ahojte 🙂 ,nakukla som do tejto témy,obdivujem vás všetky trojičkové maminy a trojtehuľky 🙂 ,máte krásne drobce,musí byť u vás poriadne veselo,prajem vám všetkým hlavne zdravíčko,pohodu,trpezlivosť 🙂 a tehuľkám bezproblémové tehotenstvo-nebojte,hovorí sa,že Pánboh nám dá toľko detí,o koľko sa dokážeme postarať 🙂

smilers
7. aug 2009

tomaslavka pokud ma matelka zdravotni problem, ktery by ji mohl ohrozit i plody, tak lekar vzdycky musi navrhnout redukci chca nechca, ano jde o deti, ale take o zdravi budouci matky, a matelka sama musi vedet jak na tom je a jestli na to ma jak po zdravotni strance, coz je hodne dulezite, tak i po financni strance atd.

Ono je hezke rikat ze par procent trojcat se narodila v poradku a s krasnejma vahama, ale vzdycky clovek musi pocitat i s tim horsim, zje to stejnak jen na matelko, jak ona to citi, radit ji tu muzeme do aleluja, ale do jeji zdravotni karty nevidime

a jak rikam, kdo si neprosel rozhodovanim o redukci a redukci samotnou, tezko se dovede vcitit do cloveka, co tim projit musi

Treba ten dr. ma prave zkusenosti s trojcatama, ktera nebyla tak uplne v poradku a proto ji radi, to co radi

matelko v tehu me zjistili ze mam snizenou funkci stitne zlazy, prave i diky te zatezi, leky budu brat dokonce zivota, podotykam, nikdy jsem nemela problem se stitkou, doted se potykam se zvysenym tlakem, beru na nej leky ale tohle vse muze a nemusi byt pri vicectnem tehu

smilers
8. aug 2009

Byt tebou pockam s rozhodnutim do toho 1.screeningu na vysledky a pak uvidis

mojmacik
8. aug 2009

Mne redukciu v CAR vobec nenavrhli a som po IVF.Pokial viem,tak redukcia je legalna len pri otehotneni po IVF resp. po IUI. nie prirodzene ..aspon mne to moj lekar povedal a tiez mi povedal,ze mi mozu v CAR to to navrhnut ..no nic take sa neudialo. No aj tak by som nesla. Bola to moja posledna sanca aj co sa tyka vek versus poistovna a vlastne aj 3. pokus...takze tak. A som rada,ze su tu,hoci niekdy je to veeeelmi tazke .
Zdravim vsetkych 🙂

smilers
9. aug 2009

Mojmacik redukce je legalni i kdyz pocnes prirozene a u nas v cr, pokud nekdo ceka trojky a vice tak to s nim dr probere, vsechny pro a proti i klady a negativa tohoto tehotenstvi, pokud bych mela zdrav. Problem vazny a nebo se na to necitila, tak bych na to sla i bohuzel za cenu, ze je muzu ztratit. Jenze toto je uz troaku jina stranka a vse proste zavisi na pisatelce

tomaslavka3
autor
23. aug 2009

vranka-dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
26. aug 2009

trojmamicky-ako sa mate? 🙂 🙂 🙂

bibka333
8. sep 2009

smilers kukla som foto ake ste uz velike ale ten čas letí 🙂

smilers
8. sep 2009

bibka jj leti to pekne,clovek ani nemrkne🙂 gabca namuz skoro chodi, sedi, kika taky uz sedia nelcase vehemetne plazi😀 aq vsechny zvatlaji ostosest, ted uz gabca zaclarikata mama 😵

jakubliasofi
15. sep 2009

ahojte, dlho som sa neozvala, lebo som nevedela co skor pri tych nasich 3 pokladikoch
som momentalne s detmi druhy tyzden cez den uplne sama a uz som 2x skoro stratila nervy,
baby su v pohode, no ten nas Jakub ked zacne plakat, tak to je taky rev, ze dovidenia, je taky citlivy,
chce byt stale na rukach a len aby som sa s nim rozpravala a vsetci sa tak nadherne usmievaju, su roztomili 😀
Jakub ma teraz zvysenu tvorbu slin, tak stale bublinkuje a baby tie si tak perfektne obzeraju rucicky , ze sa
na tom stale smejem, akokeby si kontrolovali manikuru, ruku uplne vystru a obracaju dlan, no su supis 🙂
vecer si uz pospia v kuse aj 5-6 hodin, teraz 🙂 k nim vstava v noci manzel, aby som ja mala sil cez den a o 10 dni idem k nasim, co je 500 km a manzel bude dochadzat na vikendy, co nas velmi netesi, ale je to takto lepsie, inak Jakubko vazi 5,5 kg, Lianka 4,7 kg a Sofia 4,6 🙂 kg a nas caka v piatok ockovanie, tak uvidime ako sa budu deticky spravat
vsetkych srdecne pozdravujem