Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

tomaslavka3
autor
17. mar 2009

jakubliasofi-ved vsetko zalezi od okolnosti,kojit sa da,no uvidis,ake budu deti kolko im bude trvat kym sa nakoji nasim trvalo aj 20-30minut,potom prebalit,nieco porobit,hodit do pracky,vyvarit plienky,vyvarit flsky,ist na ockovani,na poradnu.Zalezi,ci budes sama,ci chces opatrovatelku,ci len niekto pride obcas pomoct,ci mate auto,aky,mate byt......vsetko je prepletene jedno cez druhe...Uvidis,ci mali budu papavat naraz,spinkavat naraz ci po jednom no je toho vela,vela,vela,neviem,ci budes odstriekavat,ked ta vycecaju
v porodnici som s nimi bola 12 dni,male sa narodili uplne zdrave,mohli sme by sme odist aj skor,no najmensia schudla pod 2kg a to nas brzdilo.
postielky som mala pripravene tri,kazda tam mala svoje miestecko,macikov,perinku,vecicky a velela som do ktorej som ktoru dala.Stalo sa,ze som dve niekedy nespoznala potom som musela rozbalit a poprozmyslat,ci je to Slavka,ci Selynka-tretia sa nam nemylila,lebo mala dlhsie tmave vlasky.Ale davala som ich aj do jednej postielky spinkat,ci hrat sa..No na spinkanie bolo lepsie davat extra,kvoli budeniu sa,niekedy sa napobudili ani na plac,no niekedy stacilo len mrnknutie,ci drgnutie a pobudili sa.To uvidis az v praxi,co ti bude viac vyhovovat-Niekedy sa 1 postielka vyuzila vies na co?Na perinky,deky,fusaky,oblecenie...Ked sa islo,alebo doslo od dr,ci z prechadzky.Nemas sancu ukladat hned do skrin 😀 😀 😀

tomaslavka3
autor
17. mar 2009

ja+li+so-amniocentezu nie
north-dakujem,tebe tiez vela sil s babatkom 🙂
kvietky-na chrbte som nemohla vydrzat hlavne na ultrazvuku,vudy mi tam prislo zle ,tak si sa rozhodla pre spinalku?som za,bol to najkrajsi zazitok v mojom zivote
Myslim na teba,ved sa ti to uz blizi.. 🙂 🙂 🙂

jakubliasofi
17. mar 2009

dakujem kvietky, tak to uz budes mat o chvilocku za sebou, drzim palce, aby ste boli vsetci ok a isli cim skor domov, smilers mrzi ma, ze si bola tak dlho v nemocnici aj ten hematom ☹ , no hlavne je, ze ste vsetky zdrave,tomaslavka , tak Ty si to mala super, len 12 dni v nemocnici, parada, vdaka za rady a vobec priebeh ako to u Vas doma funguje, asi budem kvoli radam castejsie otravovat....ja idem pomalicky na predporodne cvicenie, tak sa aj tesim, lebo dnes cely den len vylihujem, bola som na kardiologii a mam si zapisovat kazdy den tlak a pulz a dojst o mesiac na kontrolu, Vy ste mali tiez zvyseny pulz v tehotenstve?

gabii83
17. mar 2009

ahojte ja tiez len na skok a pozeram fotocky uzasneeee deturence 😵 😵 😵
ja som sice z dvojiciek a ja mam jednu dcerku ale tiez vravim naraz staci a neviem si predstavit tri 😀
a moja mama este aj daleko byva 150 km, takze dufam, ze vy mate pomoc prajem Vam vela sil a zdravicko pre mimcov

tomaslavka3
autor
17. mar 2009

jakub+lia+sofi-kludne mi napis aj,ked sa ti to budezdat banalne,ci otravne kazda rada nadzlato 😅 ,na ake cvicenie ved budes rodit cisarskym,nie?Ja som nemala moczdravotnych problemov,ked som bola tehotna a tlak idealny.V 9tyzdni som zacala krvacat,no a vtedy sa na pohotovosti zistilo,ze to preto,lebo cakam trojicky.Skor s tlakom som zacala mat problemy minuly rok v tych horucavach.

jakubliasofi
17. mar 2009

Tomaslavka, velka vdaka. Ja som vedela od 6tt, ze budu tri. Lekar mi oznamil, ze vidi 3 gestacne vaky, najprv som si fakt myslela, ze si robi srandu, kym som si to neprecitala na papieri. Bol pri mne vtedy aj manzel, obidvaja
sme onemeli a zacali sa rozpravat az po 10 minut cesty autom od lekara. Manzel sa zacal smiat, ze budeme potrebovat vsetko 3X atd. a ja som ho len nechapavo pocuvala. Nemohla som tomu uverit. Nam sa ujali dve vajicka a potom sa este jedno rozdelilo, tie rozdelene to budu teda jednovajecne dievcatka a treti
je chlapec z druheho vajicka. Ja som nemala ziadne problemy , len v 8 tt som zacala trosku spinit,co trvalo 1 den a nemala som ani ziadne bolesti tak odvtedy som doma PN. Vobec mi nebolo zle, nevracala som, len som bola strasne unavena, no to v 4. mesiaci pominulo, no a min. tyzden mi bolo nejak strasne teplo, ked som si lahla, tak som sa az zlakla ako mi bije srdce, tak som si pomerala tlak a prekvapil ma ten pulz 130. Inak mam tlak stale cca 100/70. Tak som sa na to opytala mojej gynekologicky a ona ma hned poslala na interne, ze vraj pre istotu. Inak mi moja gynekologicka povedala, ze mam chodit na tie cvicenia, tak teraz neviem, aj ked pravdu povediac dnes som uz vsetky cvicenia nerobila, tazko sa mio prevaluje z boka na boka. Doktorky som sa pytala, ze ci budem rodit na 100% cisarskym rezom , tak ma odbila, ze tato tema ma este cas. Pribrala som 11 kil, no vsetci sa ma pytaju, ci uz neidem rodit, mam vraj velmi velke brucho. Tak sa len v kutiku duse smejem a hovorim si , ze to bude potom pre Vas prekvapko, ked sa dozviete, ze v brusku boli 3 zlaticka 🙂 Ja som amniocentezu odmietla a to som si este musela vypocut rec o tom, ze sa mam spravat rozumne a porozmyslat o redukcii plodov-s touto temou ma privitala hned na zaciatku lekarka v rizikovej poradni. ☹

jakubliasofi
17. mar 2009

Tomaslavka a v ktorom tyzdni sa narodili Tvoje princeznicky? Kolko si pribrala? Ja mam pocit, ze moja koza na bruchu sa uz asi ani nemoze natiahnut, je taka napnuta...hlavne v okoli pupku.

tomaslavka3
autor
18. mar 2009

jakubliasofi-moje trojcatka sa narodili na prelome35-36tyzdna.Ja by som vydrzala dlhsie,no uz dr.sa bali,ze moze odtiest poldova voda,tak sa bali nechat ma este dalsi vikend,pretoze sekcia trojiciek musi byt planovana,lebo treba zabezpecit lekarov k matke,lekarov ku kazdemu babatku a sestricky.Potom mi brali pupocnikovu krv,to bolo tiez treba nahlasit.Neboj brusko jak sa natiahne,tak sa aj stiahne.Ja som nemala vobec popraskane ani striove brusko a to este mam a mala som piercing.Budes si aj ty davat odber pupocnikovej krvi?Vies to vybavit? 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
19. mar 2009

jakubliasofi-ja ked som zacala krvacat tak som volala mojmu gynekologovi,ze co sa stalo,ze idem k nemu,nech ma caka,on nezistil nic.Poslal ma na prijem a do hodiny po jeho vysetreni mi cudzi dr. dal otazku,ci viem,ze cakam dvojicky,no ja,ze nie,ale to somnou nic neurobilo,lebo ta sa stava.No a kuka a kuka,volal sestricku usmievali sa a on mi povedal,ze tam vidi tri.Myslela som si,ze si robi srandu,no povedal,ze nesranduje.Tak som zostala velmi zarazena,prekvapena,ze preco ked uz mam2 deti?Velmi som zacala plakat,a nemohla som sa utisit.Nieze by som ich nechcela,ale ze to je vela a neuveritelne,preco prave ja,ci to mam za odmenu,ci za trest od P.Boha?No na umele prerusenie,alebo redukciu plodov som ani nepomyslela,a ani nikto z lekarov,ci sestriciek,alebo rodina znami mi to nikdy nikto nenavrhol,a ani nespytal,ci som neuvazovala.Moj muz mi potom priniesol veci do nemocnice,nevedela som zo seba dostat slovo,len na mne videl,ze som cudna.Myslel si,ze som potratila a ja som mu povedala,ze my necakame jedno a ja gucu v hrdle,no tak sa zmieril na chvilu a hovori uz mame po radosti.A ja po chvili ukazovala na ruke tri prsty.Nechapal,povedal,cooo? cuvol odo mna,lepsie sa pozrel a ja slzy v ociach.Doma este nikto nevedel,ze som tehotna,chceli sme to povedat az,ked by mi dali tehotensku knizku,ale v tento den tu musel MM povedat jeho a mojim detom,co je vo veci.Moja najstarsie dcera ,zevraj velmi plakala a bola nasrana.No o to viac ich teraz doslova miluje.Najstarsiu z trojciat si tak oblubila,ze jej hovori,ze ona je jej decko a mala uz teraz za nou chodi a rozprava jej Pepe je moja laska,caka ju zo skoly,mojkaju sa pusinkuju,vsde ju zo sebou brava.je jej milacik.A Scarlettka ziarli,ked niektora z tych dvoch sa chcu tiez s nou mojkat,vyhana ich a krici,ze ja som Pepe laska... 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
19. mar 2009

jakubliasofi-ja neviem naco su dobre tie cvicenia,som myslela,ze cvici sa len pred normalnym porodom.Na ten cisarsky sa pytaj,aj na spinalku,aby si mala rozmyslene,co chces.Aky cas,ved aj tak sa narodia skor,nez mas termin.Pri trojickach je to tak,ze vzdy niektore je otocene hore hlavou,alebo je priecne.Takze ja by som urcite neriskovala spontannym porodom.
Takze ludia a rodina este nevie,ze cakas trojicky?Ja som musela prezradit kvoli robote,lebo stale cakali,ze z nemocnice pridem po tom po PN,no musela som oznamit,ze nech hladaju niekoho namiesto mna.Ked som pisala sms mojmu bratovi,ze cakam 3 odpisal mi"rob si srandu z niekoho druheho"potom,ked mu hovorili sestra a mama sa natom smial,co mi odpisal.
Amniocentezu,no ale uz natom nic nezmenis,ake sa maju narodit sa narodia.Moja kamoska na tom bola povedali jej,ze aby si dala dieta zobrat,ze bude mat nejaku zensku poruchu,neviem uz presne co.Jej mama nedopustila a povzbudila ju,ze vychovaju ju a pomozu s chorobou.Takze Barborka ma okolo15rokov a zatial ziadne problemy nema,este moze byt,ze nebude most mat deti,no aj to sa da nejako riesit. 🙂

jakubliasofi
19. mar 2009

Tomaslavka, ja som to povedala len mame, sestram (otec zatial nic nevie, aj ked uz hovori, ze budem mat urcite dvojcata, lebo mam velke brucho 🙂 ) , vedia o tom svokrovci a par dobrych kamaratov, v praci som len povedala, ze som na rizikovom a nikto sa nepytal preco, tak som to dalej neriesila. Povedala som si, ze to nebudem nikomu hovorit, pretoze reakcie niektorych znamych co som im to povedala, ze cakame tri babätka, boli take divne...hadzali na nas lutostne pohlady a my sme sa pritom tesili, len ma to deptalo, tak sme si s manzelom povedali, ze to nebudeme viac nikomu vesat na nos...my sa tesime a nenechame si tu radost nikym kazit, viem, ze to nebude lahke, ale....

jakubliasofi
19. mar 2009

U Vas doma to musi byt teda vesele 😀 . 6 bab, ako to s Vami manzel vydrzi? 🙂 Len zartujem. My sme boli doma tri baby a niekedy som otca aj lutovala. Furt sme ho buzerovali, oco, daj tichsie telku, nehovor tak nahlas, chod fajcit von atd. furt sa nastval, tresol dverami do pivnice a krical, ze ho privedieme do hrobu 😀 . Ale aj tak nas ma vsetky velmi rad.
Este mi prosim povedz ako si zvladla tu spinalku. Niekde som citala, ze je lepsia celkova narkoza, no teraz si nespominam preco. V pondelok idem do poradne , tak sa na to opytam lekarky, dufam, ze bude mat cas. Chceme si dat odobrat pupocnikovu krv, prave teraz jedname s Eurocordom o cene. Zmluvy uz mame doma. U Tvojich dievcat sa podarilo odobrat dost pupcnikovej krvi?

tomaslavka3
autor
20. mar 2009

jakubliasofi-mozem ti povedat podla vlastnej skusenosti,ze niektori ludia su hnusny.Clovek sa tesi,ze caka trojicky a niekto vie tak podpichnut,ze clovek az strati naladu.Ja som tiez pocula od kamosky,ze na nas niekto rozpraval,ze nam deti neboli treba.A ten dotycny clovek nas vobec osobne ani z videnia nepozna.Sudil len na zaklade toho,ze sa mi narodili trojicky.Vies ja mam dve deti z manzelstva,moj partner ma tri deti z jeho manzelstva a teraz sa nam narodili trojicky.Takze nas je dom 10 ludi.Kto nezazije nepochopi,jednoducho sme chceli jedno spolocne dieta,takze od toho dotycneho bola reakcia na trojicky preto taka,ze naco ved deti mame obaja,no nasa tuzba bola mat aj spolocne a nahoda bola ze az trojcatka.
Lutostne pohlady?Mozno aj falosne a zavidiace.Pretoze my sme boli vela krata v novinach,casopisoch,na Markize,bola som V BA na nahravani v Skutocnych pribehoch na Joj-ke.Ludia mysleli,ze zarabame,co nam vsetko talevizia a novinari daju,kolko penazi.....No my sme nedostali nikdy nic,ani male ani hotovost ani vecne dary ani ziadnu malickost,jednoducho absolutne nic.Bola to len moja tuzba byt raz v telke,ci v casopise,dokonca na titulnej strane sme boli.Tak a teraz,ked sa mi narodili male som neodmietla ziadnu ponuku televizie a novinarov.Mali sme okolt toho len starost a vydaje.No jediny honorar som dostala zo skutocnych pribehov/2000sk/,ale tie som minula skor,ako som ich dostala,lebo som si kupila nove oblecenie na nahravanie 😀.

jakubliasofi
20. mar 2009

Tak Ty si hviezdila v telke a na titulke casopisu? Gratulujem. Takze Vy mate este +3 deticky. U Vas teda urcite nevladne ticho. Ale co koho do toho. Kazdy tuzi po niecom inom. A to kto ma kolko deti je kazdeho osobna vec. Mam kolegu , ktory ma 10 deti a on aj jeho manzelka su uzasni pohodovi ludia z ktorych citit uzasnu pozitivnu energiu. Velmi ich obdivujem. A mam zase kamosku, ktora velmi tuzi po druhom dietatku, no jej manzel o tom nechce ani pocut, ak by nahodou otehotnela, tak ju je scho
pny poslat na potrat, pretoze vraj si druhe dieta nemozu dovolit. Ludia su vselijaki. My s manzelom sme stale tuzili po velkej rodine a boli sme velmi nestastni ked sa tak dlho nedarilo. No bola to dobra skuska pre nas vztah, dokonca nas to este viac zblizilo. Teraz sme velmi stastni a uz sa drobcekov nevieme dockat. 🙂 .

nana77
20. mar 2009

ahojte trojickarky!!! 🙂
ja k vam sice nepatrim, ale vas citam pravidelne!!! tehulkam drzim palce a trojmaminkam blahozelam!!!
jakubliasofi, zo zlych ludi si nic nerob!!! ja verim,ze tesis na babatka, moc, moc ti to prajem!!! a tiez ti prajem pekne tehulkovanie, lahky porod (aj ked to bude sekcia) a zdrave, krasne babatka!!!

tomaslavka3
autor
20. mar 2009

nana-dakujem velmi pekne i za to ,ze ta zaujima tato tema.Aj tebe vela lasky a stastnych dni s tvojimi dvojickami 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
20. mar 2009

jakubliasofi-diky,no hviezdili trochu.Asi pred mesiacom som dostala ponuku to telky,no boli sme naposledy na Vianoce,tak som odmietla.
Mozno aj ty budes,ak budes mat zaujem 🙂,staci dat o sebe vediet,mat zaujem a novinari pridu aj do porodnice.
Ze 😀 ticho 😀 a to je co? 😀 😀 😀 ?Nehrozi,len,ked spinkaju 🙂 🙂 🙂.
Ja som nikdy netuzila po velkej rodine,no osud to zahral so mnou inak,ako som si predstavovala.No ale este,ked som mala len najstarsiu dceru a bola do 7r.jedinacik sa kazdy vypytoval,kedy bude druhe a ja so srandovala,ze chcem bud 1 dieta,alebo 10. 🙂 .No mam 1+1+3 a ak tomu cudzie3 +my2 ,tak ta desina tam nejaku ulohu splna. 😀

jakubliasofi
21. mar 2009

Ahoj nana, veeeelmi pekne dakujem, dufam, ze budeme vsetci v poriadku , Ty mas dvojicky?
Tomaslavka, ja netuzim po ziadnej popularite, skor naopak. Nesla by som do telky ani za svet, ja som strasne hanblivy clovek.

tomaslavka3
autor
21. mar 2009

jakubliasofi-tuzila som potom asi od detstva,no prekonat tremu bolo hrozne nieco,hlavne v Skutocnych pribehoch a ja som tiez velmi hanbliva a este sa aj zacervanam,no akosi som nabrala odvahu a zvladla.
Ked sa rozhodnes pre spinalku potom ti o tom napisem viac.
Pupocnikovu krv ti bude brat Ceptra?Eurocordon je co,to ise,ci nieco podobne?Mne odobrali dost krvicky pre v
vsetky tri. 🙂 🙂 🙂
A ako to vydrzi moj muz s nami?A my s nim 😀 ?Ved my sme okolo neho ,ako ruzicky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

bibka333
22. mar 2009

babenky sklanam sa nad vami ma velky obdiv ja mam 3 deticky ale maju vekovy rozdiel .prajem vsetkym maminkam a ich detickam vela zdravicka a stasticka 🙂

jakubliasofi
22. mar 2009

Ceptra sa sustreduje na Stred. a Vychod. Slovensko a Eurocord na Zapad. Slovensko. Dufam, ze ste neplatili za 1 odber 25000,- SK, teda dokopy este x3. My sme sa dohodli na nizsej sume, no zmluvy , ktore poslali, tak tam bola uvedena uplne ina suma. Lekarka s ktorou sme hovorili po telefone tvrdila, ze zaplatit staci 30 dni po narodeni deti a teraz je v zmluve uvedene, ze treba zaplatit zalohu . V pondelok im bude manzel volat, tak som zvedava, co dohodne. Dufala som, ze z tych prispevkov pri narodeni dietata nam ostane aj na kociky a tie monitory dychu, nie ze vsetko minieme na Eurocord. No uvidime zajtra.
Ak mas cas, tak mi prosim napis o tej spinalke. Bol pri porode aj otrecko?
Tak peknu nedelu Vy ruzicky. 😉
Bibka 333, dakujeme za prianie. Pekny den 🙂

tomaslavka3
autor
22. mar 2009

bibka-chodis si nas citat?tesim sa a pozdravujem kvietky 🙂 🙂 🙂

tomaslavka3
autor
22. mar 2009

jakubliasofi-nic zatial neplat nam odobrali zadarmo teda za korunu krat tri t.j.3sk,platim len riadne rocny poplatok .Ak chces tak cez IP ti dam informaciu.
Tatina sme nemali pri porode aj,ked to bola moja velka tuzba.Prave robil v zahranici a nedalo sa odist z turnusu.Bolo by to prijemne ho tam mat. 🙂 🙂 🙂
dik za prianie peknj nedele aj sme ju mali ,boli sme s trojickami na Strbskom Plese.
kociky chces ake?

jakubliasofi
23. mar 2009

Mne dnes doktorka povedala, ze otecko pri porode byt nemoze, teda ked budem rodit cisarakom a je to jedno, ze budem mat len epiduralku.
Inajk sme zatial v poriadku. Fesi ma 1070 g a dievcatka do 900 g. No mame dojst do poradne opät buduci pondelok. Kociky nemame stale vybrane, no dievcatam chceme kupit dvojickovsky a pre chlapceka zvlast. No chceme este pockat s kupou do porodu, neverim moc tym odhadom pohlavia. Dnes nebolo vidiet vobec nic na ultrazvuku, myslim medzi nozky 😀 Ja za zatial ani nemam nikoho kto mi s drobcami pomoze. Manzel si moze vziat mesiac dovcu a robit aj z domu, on ma inak pracu do 10 km, no rodicov mame 500 km od nas. Tak neviem, co potom. Svokra sa na mesiac slubila , no a ak nebudem stihat, tak sa budeme musiet poobzerat po opatrovatelke aspon na dve hodky denne, aby sla s nami na prechadzku a tak. 🙂

smilers
23. mar 2009

Nzadarek, jak se vede? 😉 ja taky uvazovala o dvojkocarku a jednom a potom jsem to zavrhla, mame jeden kocar pro trojky vedle sebe, aspon jsou spolu a ne dve spolu a jedno bokem, je to i sportak z Polska a pak mam do rezervy starsi kocarek pro trojky zasebou peg pergo

jakubliasofi
23. mar 2009

Ahoj smilers. Existuje kocik pre trojicky aj vedla seba? Nevedela som. Mozes mi poslat nejaky link? Ja spm videla len za sebou a to sa mi nepacilo, zdalo sa mi to strasne robustne a tazke na manipulaciu. Ako sa inak mate ? Ako Ti deticky v noci spinkaju? Hovorim si, ze ked zvladas starostlivost o trojicky Ty sama , tak skusim aj ja. Ak to nepojde, tak sa popozeram po nejakej posile. Prosim Ta a aku znacku monitorov dychu mas? Tiez ste si dali odobrat pupocnikovu krv? 🙂

smilers
23. mar 2009

tady je nas kocarek http://picasaweb.google.com/cz.djax/TrojcataNaP... je na zakazku z Polska, tzn. ze musis pocitat i s tim, ze neni uplne dokonalej 😉

mame se celkem fajn, rostou nam zoubky a trapi nas prdiky 😒 tak ja bydlim v RD s nasima, takze jak prijdou z prace, tak me nechaj chvilku odpocinout a pomahaj me, manzel taky, sama jsem na ne od 8 do 14:30 🙂 pres so a ne jsme na ne cca 5 lidi🙂

lucy81
24. mar 2009

ahojte kočky,
práve mi písala kvietky, že je už šťastnou mamičkou 3 krásnych kvetiniek, narodili sa dnes 10 min. po polnoci.. 😵 😵 😵

tomaslavka3
autor
24. mar 2009

Prave mi pisala KVIETKY,ze dnes po polnoci porodila 3 krasne dcery -drobce vazili 🙂 1810g 🙂 1770g 🙂 790g. 😉 😉 😉

tomaslavka3
autor
24. mar 2009

1790g