Musia dieťa prijať do škôlky, ak som doma s dvojičkami?

vieruna
21. jan 2009

Ahojte. Chcela by som vas poprosit o radu, ak by niekto vedel. Mam dvojrocneho syna a trojmesacne dvojicky. Syna by som chcela dat od septembra do skolky. U nas v dedine je ale taka situacia, ze su skolky preplnene, cize deti selektuju. Prve ktore vyradia su tie, ktorych mama je doma s mladsim surodencom. Pocula som, vraj je nejaky zakon, podla ktoreho mi syna do skolky musia zobrat, ked som doma s dvojickami. Je to pravda? Ak ano, aky to je zakon? Najdem niekde presne znenie? Dakujem

lienocka235
22. jan 2009

to nie jej pravda. syna ti zo zakona musai zobat.. len ak je predskolak.. t.j ak do 31.8.2009 dovrsi 5 rokov...
to ze neberu deti, ktorych obaja rodicia nepracuju.. je v niektorych mestach a dedinach fakt.. a suvisi to s kriteriami na prijatie... a tie si stanovuje obec mesto same...

takze zo zakona ti ho nemusia zobrat.. max. mozes navstivit soc. komisu pri obec. urade.. a poprosit ci by vzhladom na tvoju situaciu neurobili vynimku.. /situaciou myslim tie male dvojcatka/

miriamkac
22. jan 2009

vieruna skus to riesit cestou dohody. V septembri bude mat uz syn 3 roky, nie? Skus sa dohodnut s riaditelkou, pripadne s kompetentnym na obecnom urade. Prave, ze byvas na dedine, by si to mohla vybavit. Viem o com pises 😝 .....ja mam malu v skolke od septembra tohto roku. pri nastupe do skolky mala ledva 2,5 roka. Drzim palce.

lea1
25. jan 2009

Kocky ahojte poradite mi ? ... Aj my sme uz boli dat prihlasku na novy sk. rok 2009/10 do skolky. V maji budeme mat 3 roky - ale chceme ju dat az od januara 2010. Povedali mi ze si mam dat potom normalne v septembri do skolky ziadost ze z dajakych dovodov ju dam az v januari - ze v pohode.

Ale teraz neviem ze ked s nou budem este doma 4 mesiace a ona bude vedena v MŠ na šk. rok. ale nebude ju ešte navštevovat hned od septembra ci budem vedena aj ja na predlzenej neplatenej materskej ako budem vlastne od toho maja alebo sa mam od septembra nahlasit na pracovny urad.
Ja si myslim ze nie v podstate ju nedavame na cely šk. rok - ale neviem a preto sa pytam Vas ci nemate s tym skusenosti. Dakujem Vam za odpovede

lienocka235
25. jan 2009

lea....

prihlasku podaj normalne teraz ako od septembra 2009 a v septembri napises prehlasenie.. ze dieta je na jesen chorlave.. a pod. a ze nastupi vtedy a vtedy... samozrejme si to ustne dohodni s riaditelkou uz na zapise..

co sa tyka neplatenej predlzenej RD.. tak to treba nahlasit na zdravotnu poistovnu. tam napises cestne prehlasenie.. to ze dieta chodi do skolky ich nezaujima..

stat ti vlastne neplati nic viac.. na socialke to mozes ohlasit.. v tom maji.. ze ostavat s malou doma.. bez naroku na RD.. a nahlas.. to ja na tej zdravotke.. a hotovo.. nic sa nedeje.. na urad sa nehlas.. narok na podporu nemas..

lea1
25. jan 2009

dakujem pekne lienocka🙂)))

karcha
12. okt 2012

Ja mam 3,5 rocneho syna a 3 mesacne dvojicky a tak isto mi ho nechceli zobrat lebo som na materskej a nesplnam podmienky

clarita
13. mar 2013

@karcha to je pravda, že ak je mamina na materskej, nevezmú dalšie dieťatko do jaslí,škôlky. Uprenostia také, kde mamina musí pracovať.