Prvorodička a dvojičky

matikeks
10. mar 2014

Ahojte. tak vcera som sa dozvedela ze cakam dvojicky .. skoro som tam odkvecla .. mala som obavy o vychove jedneho dietata a naraz ich mam mat 2 ??? Neviem ci to zvladnem .. ak je tu mamicka ktora bola prvorodicka a narodili sa jej dvojicky skuste mi opisat ako ste to zvladali ci to bolo velmi tazke a podobne .. proste skusenosti .. ja koli tomu neviem poriadne ani spat lebo sa toho obavam a to mam do konca tehu. este mooooc daleko.

radkaaa12
25. jún 2018

@dadadalaaa ja mám termín 20.10. ale určite to bude skor aj u teba podľa mňa neviem či chceš rodiť normálne alebo sc ale tu posielajú automaticky na sekciu pri dvojičkách prvého som mala normálne a to sa robí už okolo 37-38tt lebo placenta nie je ani schopná tak dlho plniť svoju funkciu ako pri jednom babatku až do 40tt... a čo čakáte? My párik chlapčeka aj dievčatko doma máme chlapca a 1.12. bude mat 2 roky ☺

radkaaa12
25. jún 2018

@monikaculenova ty máš už dneska príjem do nemocnice si písala na sc?

monikaculenova
25. jún 2018

@radkaaa12 áno. Dneska ma prijali. A zajtra idú deti von. Doktor povedal ze im stačilo. Všetko je oka môžu ísť von.

radkaaa12
25. jún 2018

@monikaculenova tak to je super drzim palce nech všetko dobre dopadne a nech su detičky zdravé a tebe rýchle zotavenie ☺

monikaculenova
25. jún 2018

@radkaaa12 ďakujem krásne však ja sa ozvem

dadadalaaa
25. jún 2018

@radkaaa12 u nas porod zalezi od zdravotneho stavu mamicky, babatiek a ako su otocene. U nas je mozne rodit aj prirodzene. Mne moja dr povedala, ze to je teraz 50:50, takze uvidime. Noo, kedze pohlavie s manzelom viem iba ja a manzel, nevie to ani rodina, tak to nebudem prezradzat ani tu 🙂 ja si tiez myslim, ze nedojdem do 40tt. Ratam, ze zaciatkom oktobra niekedy. Ale tak nech je hlavne vsetko v poriadku 🙂 ja som prvorodicka, takze neviem, do coho idem vobec s 1 babatkom a nieto s dvomi 🙂 ale zvladneme vsetko 🙂

dadadalaaa
25. jún 2018

@monikaculenova tiez mate ziveho psika doma 🙂 nam sa kazdy cuduje, ze ame si borderku do bytu vzali, ale je velmi sikovny. Ale je to uz sucast rodiny a neskor bude deti zahanat ako ovecky chichi 🙂 drzim palce, nech vam to vsetko dobre dopadne 🙂

monikaculenova
27. jún 2018

@dadadalaaa zdravím. Tak ďakujeme. Nakoniec sme aj tak išli nečakane o 1 deň skôr. A takže Vám chcem predstaviť mojich fešákou Olivera a Sebastiana na svet prišli 25.6. Oliver o 22.51 hod s mierou 48 cm a 2880g a Sebastian o 22:52hod. S mierami 46 cm a 2730g.

dadadalaaa
27. jún 2018

@monikaculenova jeej srdecne blahozelam 🙂 skore zotavenie a vela zdravicka prajem 🙂

monikaculenova
27. jún 2018

@dadadalaaa ďakujem krásne. Dnes my už je troska dobre.

lubkajaxx
13. okt 2018

@willino1@monikaculenova

Ahojte baby,

dlho som sa neozvala, už som v 34.týždni, budeme mať chlapcov 🙂 sú vporiadku, ja síce mám tehotenskú cukrovku, rôzna baktérie, na ktoré beriem antibiotiká, trombofíliu, ale inak je všetko fajn. Som ešte doma, čomu sa naozaj teším. Bruško mám teda poriadne, zle sa mi spí a keď dlhšie chodí, tak ma bolia kríže a spodok brucha, ale to k tomu patrí. Trochu začínam mať strach, ako to zvládnem s dvomi bábätkami naraz, hlavne v nemocnici. Doma mi už niekto pomôže, ale tam asi nie. Už by som mala len ležať, aby chlapci vydržali čo najdlhšie, aj keď niekedy keď kopú tak mám pocit, že už chcú ísť von.
Ako sa máte? Dajte o sebe niečo vedieť 🙂

willino1
16. okt 2018

@lubkajaxx
ahoj,
to si už krásne ... už to máš "za pár" 🙂 ešte 3-4 týždne a budú aj oficiálne donosení 🙂 veď uvidíš ako to pôjde, či toľko vydržíte... Ja som mala cisársky 37+0, a keď tak spätne premýšľam asi nebol úplne bezproblémový (chlapci boli v pohode...) lebo ma držali dlho na pooperačke (kolegyňa bola len jeden deň na pooperačke a ja 3 dni) ale inak v pohode... na pooperačku mi síce chlapcov doviezli len 2-3 x za 24 hodín... takže nič moc... potom už na izbe sme boli hneď od začiatku celý deň spolu a prvú noc mi nechali len jedného a druhú noc už oboch ... a v pohode sa to dalo zvládnuť 🙂 ono z izby hlavne doobeda detičky často berú na rôzne vyšetrenia, a detičky hneď po pôrode hodne spinkajú ... a sú zlatučke a dobručke 🙂 takže žiaden stres 🙂 ja som nejak bola nadopovaná hormónmi a tie prvé týždne po pôrode som akosi lietala niekde v eufórii a nič sa mi nezdalo ťažké, a náročné, ani nočné stávanie, ani problémy s kojením, neustále odsávanie, ani zapálená rana po cisárskom, ani zapálené prsníky, ... všetko som akosi očakávala a tak sa mi zdalo to obdobie v pohode... jediné čo ma zaskočilo bola bolesť zlatej žily 🙂 to som akosi neočakávala 🙂 ... inak ako hovorím, nadopovaná hormónmi a doteraz netuším ako to, že som sa necitila unavená a to som vstávala v noci 8-10 krát... teraz vstávam 2-3 krát a idem umrieť 🙂 stále keď na to spomínam, tak ten 1. rok bol najpohodovejší... chlapci boli naozaj dobrí, pekne spinkali, papali, nemali koliky, v pohode sme prežili aj operáciu jedného na pruh v treťom mesiaci... boli naozaj pohodové bábätká 🙂 teraz v troch rokoch sú anjelici len keď sú ďaleko od seba... spolu sú ako živelná pohroma 🙂 ono si to postupne zariadiš, aby si si tú starostlivosť o nich čo najviac zjednodušila ... teraz ma sestra malého syna a je jeden... a strašne naučený na ručičky, a každý mu musí robiť program, a stále na prsníčku... nooo svoje dvojky som nosila len na tú chvíľu, keď sa išli nakojiť, prebaliť, prezliecť 🙂 a dosť 🙂 kolegyňa má tiež dvojčatá a ona povedala takú myšlienku, že dvojky akosi nejak vedia, že sú dve a že sa o pozornosť musia hneď od začiatku deliť, a ten rodič nie je nikdy hneď k dispozícii a nejak sa na to nastavia... už neskôr, keď si začnú uvedomovať svoje "ja" tak začnú tie povestné "boje" o pozornosť ... takže sa toho neboj, v pohode to zvládneš a keď budeš mať pocit, že už máš toho plné zuby požiadaj niekoho o pomoc (rodina, priatelia, susedia...) a ak nik nepríde, tak si spravíš kávu, vyložíš nohy na stôl, vykašleš sa na robotu doma, štuple do uší a spravíš si svoju pol hodinku... žiadnemu dieťaťu sa nič ešte nestalo, ak bolo prebalené neskôr, nakŕmené neskôr, bolo celý deň oblečené v jednom, aj keď to už bolo zakycané, a chodilo oblečené v neožehlenom (priznávam, že ja som detské veci žehlila len raz a to ešte pred pôrodom 🙂 ) postupne budeš vylučovať úlohy s príznakom "to netreba" a "toto tiež netreba" a príde čas keď budeš sedieť na ihrisku a s údivom počúvať "monomaminy" čo za "blbosti" to riešia.... akože či má dieťa mať do týždňa jedno vajce alebo dve vajcia? že čo? 🙂 takže s odvahou a úsmevom do toho ... 🙂

kozicka139
21. okt 2018

@matikeks ja som prvorodicka a mam dvojičky dnes majú 2 roky. Pravdu prvý pol rok bol pre nás najťažšii ale zvládli sme to snažili sme sa zosúladiť jedenie, kúpanie, spanie proste všetko. To ze som veľa vecí doma nestíhala nejdem ani písať. Akurát dnes sme sa s mužom smiali na to aké boli začiatky. Strach keď som zistila ze čakáme dvojičky veľký bála som sa ako to zvládneme ako to všetko bude a dokonca všetko 2x kupovať ale zvládli sme a naše baby sú šikovné. Dokonca od 1 roka chodia do jaslí. Kľudne ak by ste niečo potrebovala ozvite sa

miskamia1
25. feb 2019

Ahojte, mne lekár dnes potvrdil 5tt, a videl dve machulky. Vidíte ich aj vy? Vravel, že majú spoločný vak, takze to odhaduje na jednovaječne. Ďalšiu kontrolu mam až o dva týždne, veľmi sa bojím, jedno ma 2.6mm a druhé 1.6mm, je menšie.. doktor povedal, že sa zvykne jedno kľudne odlúčiť a zaniknúť... už som nastavená tak, žeby som sa aj potešila s budúcim manželom, tak mam take menšie obavy. Nečakali sme dvojičky, ale je to krásna predstava.

mirkakn1
1. jún 2020

Ahojte, môžte mi poradiť? Ako uspavate svoje dvojičky? Ja mám ročných chlapcov a už neviem, čo s nimi. Iba na rukách a ja už nevládzem. Ďakujem za rady.