Aké máte skúsenosti s presťahovaním sa z bytu do domu?

24. apr 2020

Ahojte, je tu prosim niekto, kto sa stahoval z bytu v meste do domu mimo mesta (satelitu)? Napr. z BA do mesteciek a dedin v okoli. Aku mate skusenost? Hodnotite to ako dobre rozhodnutie? Alebo je tu aj niekto, kto to spatne lutuje a vravi si, ze to mesto (a byt) predsa len malo svoje vyhody a mohol tam radsej zostat? Pripadne, ake su dovody (spokojnosti/nespokojnosti)? Dakujem 🙂

jasminet
24. apr 2020

kolegyna mojej svokry - predali byt v BA, odstahovali sa do domu pri bratislave a o 2 roky sa stahovala naspat - hlavne kvoli dochadzani do prace.
znama to iste, nastastie ten byt v bratislave nepredali, chceli prenajat, ale nezohnali podnajomnika (naststie), dochadzat do skoly s detmi (kruzky atd) im vydrzalo 2 mesiace.

ejmylia
24. apr 2020

ako hej tam len to dochádzanie môže byť tak ako tak mínus, no ak to nie je ďaleko a zvykneš si, tak by som na tom nejaké tie negatíva nevidela. My tiež nebývame priamo v meste a môžem ti povedať, že som moc rada

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leelu
24. apr 2020

Z BA do Stupavy pred 12 rokmi, ale z bytu do bytu, teraz staviame dom. Asi jediny bratislavsky "satelit" s dobrou, resp. stale prijatelnou dopravou (aj ked sa to uz so situaciou spred 10 rokov zial neda porovnavat).
Nemenili by sme po ziadnej stranke.
Do prace ja cca 20min a muz cca 15min.

nienna
24. apr 2020

My sme opacny pripad - predali sme dom s velkou zahradou na dedine a sli do bytu do mesta. Najvacsia chyba v nasom zivote 🤔 to sa neda ani porovnat zivot v dome a v byte...tie obchody a blizkost vsetkeho ma bavili asi prvý polrok, teraz idem do mesta a do obchodu mozno dva krát za tyzden a to mozem chodit aj z dediny. Dieta do škôlky ajtak vozime autom na druhy koniec mesta, takze to mam jedno.

ckatka
24. apr 2020

Záleží odkiaľ z mesta, kam, a kde máte prácu.
My sme sa presťahovali z bytu v BA v Petržalke do domu vo vedľajšom mestečku od BA. Stojí tu vlak, autobusy každých 10 minút a je tu krásne. Všetky služby, škôlky, základná škola....lekári.. Všetko tu mám.
Manžel.dochadza na siedmu takže ešte kolóny úplne nechytá, poobede je to horšie...ale väčšinu roka jazdíme do prace na motorkách takže je to.uplne OK. Dieťa chodí do škôlky tu a aj do školy bude, odpadá akékoľvek vozenie kamkoľvek.
Ja kombinujem dopravu podľa.toho.ci je počasie na motorku, ci stíham, ci mam home offis alebo idem do Bratislavy reálne.
Okolo domu je stále čo robiť, priprav sa. Robím len 4 dní v týždni aby som to stihla s domacnostou a malým. Full time s dochadzanim bez motorky si neviem úplne predstaviť.
Ideálne je presťahovať sa tým smerom ako máš prácu, nech nestravis pol života v aute. Je to naozaj ubijajuce, keď v práci skončíš o tretej a domov prídeš o pol 5 a si rada ze stihas škôlku....

ckatka
24. apr 2020

Do satelitu ako niekoľko našich kamošov - by som.nesla. Developersky projekt na okraji dediny okolo Senca...žiadne služby škôlka škola mhd lekári nic...rad rovnakých domov s.betonovym plotom...400 m štvorcových pozemku kde na 300 ti tieni dom, sused alebo ten dvijmetrovy plot...vacsina dnes už banuje...
My sme vychytali lebo sme kúpili starší dom v centre "dediny" a je tu aj kľud aj obytná zóna aj blízko do lesa.aj všetko poruke peši.
Aha...A ešte bacha na mokrade/mociare.

marcellka32
24. apr 2020

Som z Petržalky a vydala som sa do mesta (pre mňa dedina) 45 km od Ba, denne dochadzame spolu do práce autom aj z práce, deti chodia tu do školy, zvykla som si, máme dom a pre deti je záhrada bonus

marcellka32
24. apr 2020

Možno odporúčam niekde kde chodí vlak, nám sen ide každú hodinu vlak, za pol hodinu som v ba vlakom

zuzana_ilkova
24. apr 2020

Ahoj ja som z vychodu a pred cca 2 rokmi sme sa s priatelom prestahovali sice z mensieho mesta na dedinu... kupili sme si rodinny dom a neviem si to vynachvalit, myslela som si ze si nebudem vediet zvyknut ale je to super pocit ked mozes rano vyjst na dvor vypit kavu, vypustit psa a neriesit jeho vencenie, nehovoriac o tom ze teraz ked sa nam narodil maly vyriahnem kociar vylozim nohy a nemusim chodit po meste s kociarom...byvame na dedine ktora je uplne obciansky vybavena (okrem lidl alebo kaufland no to riesim jednym velkym tyzdennym nakupom) ten pokoj a pocit ze si na vlastnom by som nemenila ani za 100 bytov v meste...

bibkapipka
24. apr 2020

My sme byvali vzdy len v byte v meste, priatel v dome v meste. rozhodli sme sa stavat dom v malej dedinke 15 km od mendieho mesta. Teraz tu byvame 4 mesiace. Zatial sme len dvaja. Za mna he yo zatial najlepsie rozhodnutie v mojom zivote a nemenila by som. Ten komfort domu stoji zato.

janka2501
24. apr 2020

Ja som predala byt a uz 4 roky byvame kusok od Senca, rok som dochadzala do BA do prace, malu nosila do skolky. Potom ju vzali tu v dedine a bolo lahsie, a aj mne sa podarilo najst pracu inde. Cize do Ba chodi uz starsia dcera do skoly, vlakom a nema problem. Vlak ide do petrzalky, a odtial ma kusok do skoly. My sme riesili byvanie hlavne koli maldsej dcerke, mala dost zly zdravotny stav. Plno liekov kazdy den, potom ak sme sa prestahovali , tak je ovela lepsie, je stale na dvore, a lieky neberie uz. Cize za mna nelutujem, ze som predala v BA byt a odisla

yellow28
24. apr 2020

Do 40-tky som zila v byte...ale vekom na mna dolahla tuzba ist do domu a hlavne sme zhanali predtym 4 izbovy byt v BA a zistili sme, ze za cenu bytu mame dom v Rovinke s obytnou plochou 124 m2 plus samozrejme zahrada... Aj ked som po 5 rokoch nasho spoluzitia v dome zostala sama s dcerou, aj tak nelutujem. Mam skvelych susedov, ktori vzdy pomozu a sice robim v BA, ale v Rovinke som spokojna... Ked idem k rodicom do Petrzalky, chyta ma skoro panika a som ako Otik v Prahe vo filme Vesnicko ma strediskova 🙂

brna1989
24. apr 2020

My sme sa presťahovali z mesta na dedinu, ale len 7km vzdialenej.dostupnost je dobrá, mestská doprava každú pol hodinu a taktiež vlakové spojenie.stahovali sme sa v októbri 2018, ja som to znášala horšie.dom bol manželov sen, viac menej som sa prispôsobila .už som si zvykla a som rada, že sme tu.perfektni susedia , bývame v slepej ulici , ďalej od hlavnej cesty.na uličke rodiny v našom veku a deti tiež rovesníci našich detí.velmi si so susedovcami pomáhame s deťmi , aj s prácami okolo domov.teraz cez koronu si aj pomahame s nákupmi, chlapi , keď im chýbajú cigarety alebo 🍺 😁 tiež odbehne len jeden automa a kúpi aj ostatným.so susedkami sme teraz sadili kvietky a len jeden sused nakúpil, čo sme mu zadali a priniesol všetkým naokolo.nemozem si vynachváliť susedkovcov 👍
Dochádzanie úplne v pohode, auto som vyše roka nemala a každé ráno a poobede som šla do mesta do škôlky.syna sme neodhlasovali z mesta, nechceli sme mu robiť veľké zmeny , stačilo to sťahovanie.teraz už auto mám.
Do obchodu behnem po škôlke a ideme domov.ziadne zápchy , za 7min som v centre mesta.autobusom to trvá 25min.
Vlakom 7min.
Je tu kľud, tichučko , no a teraz cez koronu je to veľká výhra.v byte by sme sa zožrali.
Ale!pri dome je viacej roboty, čo sa týka vonku porobiť.dom nemáme veľký.bungalov menší.a plus vydavky sú pri dome vždy vyššie.
Ja by som to zhodnotila tak, že ak je človek zážitkový typ, že radi chodíte každý víkend po výletoch, stále niečo podnikáte, tak to sa asi pri dome moc neda.je tu stále , čo robiť a potom by robota stala, keby sme stále niekam chodili.sme takí domasedkovia 😁

jvasenka
24. apr 2020

Ked som chodila na strednu nasi prave kupili dom 30km od mesta.. Pre mna hruza lebo som chcela zit.. Tak ja som sla po asi po 5r naspat do mesta... Ale stale mi chybal dom hlavne to ticho - co sa tyka okolia a susedov, klud, taka ista forma slobody, vlastne vypestovana zelenina, ovocie.. teraz mam vlastnu rodinu, male babo a hladame si domcek🙂

katrin1394
Autor odpoveď zmazal
Zobraz