Ako dosiahnuť voňavé prádlo bez aviváže?

dannkah
21. aug 2019

Poraďte mi prosím čo pridávať do prania aby mi prádlo voňalo. Aviváž nechcem používať kvôli uterákom. Parfémované guličky sú fajn, ale ten odpad.... Skúšala som aj vonné oleje, ale tie vyprchajú kým prádlo uschne.. Máte niečo osvedčené?

latia
21. aug 2019

@dannkah ja sa obávam, že tento eko oplach nebude veľmi fungovať, keď si pozrieš zloženie, je to podľa mňa detto, ako keď použiješ vonné oleje priamo do práčky, čiže to po praní rýchlo vyprchá..

dannkah
autor
21. aug 2019

@latia to si ma nepotešila :(

latia
21. aug 2019

@dannkah to si len myslím, ale vyskúšať môžeš a dáš vedieť 😊

naloxon
21. aug 2019

@dannkah Alebo si vyrob domácu avivaž: šálka sódy bikarbóny, 750 ml prevarenej horúcej vody,
800ml octu alebo jablkového octu, môžeš ale nemusíš 20 kvapiek esenciálneho voňavého oleja, podľa vášho vlastného výberu.
Najprv nalej vodu do väčšiej nádoby cca 4l, do ktorej dáš sódu a ocot, strašne to bude peniť a prskať, musí sa to miešať a keď to prestane peniť pridáš olej a dáš do fľaše. Ja používam toto, ale niekto používa kyselinu citrónovú...na stránke To je nápad nájdeš aj iné domáce avivaže a čistiace prostriedky.

pralinka86
21. aug 2019

Eko pripravky budu podľa mna vzdy menej intenzívne vonat. Mozes skúsiť zmeniť druh/vonu.. precisti pracku. Ak mate tvrdu vodu, tak aj to moze ovplyvnit. Ja pridávam ocot do prania. Mne to zase vyhovuje, že nie je oblečenie ako chodiaca avivaz. Tak ci inak dosť chemie na seba patlame denno denne

majulino
21. aug 2019

Pouzivam persil kapsule a fajne vonia pradlo, popripade este v dedre su parfumaze a avivaze vhodne aj na osusky, inak ak sa smiem opytat preco sa nema pouzivat avivaz na osusky? Normalne som pouzivala modry lenor a nebol problem s osuskou.

dannkah
autor
21. aug 2019

@majulino vlákno uteráka sa nasaje avivážou a uterák bude tvrdý a nenasiakavý.

79viktoria79
21. aug 2019

@dannkah pradlo elektrizuje ked aviváž nedáš

bubinovci
21. aug 2019

Ja uz roky nepouzivam avivaz, tento rok som zacala pouzivat capovanu drogeriu, tie pracie gely nadherne vonaju a vydrzia dlhsie ako avivaz. Pozrite capovana drogeria delizia

majulino
21. aug 2019

@dannkah teda mne sa to este nestalo

oslo1
22. aug 2019

Ja tiez nepouzivam avivaz niekolko rokov. Sem tam pridam do prania ocot.
Medzi bielizen, do skrine, vkladam levandulove vrecuska, foto priklaldam.

oslo1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nela4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavender273
22. aug 2019

@dannkah
Ja pouzivam esencialne oleje (kupila som tie lacnejsie), niekedy davam citron, niekedy lemon grass, pomaranc, levandula, muskat atd atd podla toho co mam.
Nehovorim ze je z toho taka silna vona ako z avivaze ale pomoze prevonat.
Avivaze a tie prevonane prasky z duse neznasam.

latia
22. aug 2019

@lavender273 a kolko kvapiek a kam a kedy ich kvapkas? Lebo mne toto až tak velmi nefunguje. Používam ocot a do neho pár kvapiek oleja. Tesne po vyprati to cítiť, ale po uschnuti už vôbec. Nemám rada silnú vôňu aviváže, po rokoch, čo ju nepoužívam, by mi to už vadilo, ale stačila by mi aspoň nejaká jemná vônička 😊

dannkah
autor
22. aug 2019

@latia presne o tom som hovorila. Esenciálne oleje by mi vyhovovali, ale po uschnutí ich necítiť. Mala som kedysi olej z francúzskej firmy Lothantique. Ten voňal fakt dlho. Vraj ho už do Európy nedovážajú ☹

simca06022011
22. aug 2019

Tak keď chcete aby prádlo voňalo v skrini, tak to netreba avivazou riešiť... Na to sú spreje na prádlo, sú to v podstate vody s esenciálnymi olejmi, k tomu bývajú aj vrecká a visacky do skrine.... Ja to používam do žehličky 😂 ale samozrejme malo by sa to nastriekat rovno na prádlo. Kupujem na https://www.svetbytovychvuni.cz/ a je tam časť vône do prádla 😁

simca06022011
22. aug 2019

* dá sa to určite si doma rozriediť z olejov ale on vyprchá , keď sa podarí, je aj mastný, čiže môže zanechať fľaky na prádle nezriedeny atď...

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavender273
22. aug 2019

@latia

Ja davam 15 az 20 kvapiek do prasku na pranie. Po uschnuti to bolo jemne citit. Dobre tipy su v tejto diskusii, urcite skusim zopar rad 🙂

baskarepkova
22. aug 2019

@dannkah ja pouzivam kapsule do prania, potom uz nepridam viac avivaz a uplne v pohode

dannkah
autor
23. aug 2019

@simca06022011 to je zaujímavé! Máte skúsenosť s týmito kartami. Alebo vôňa na prádlo. - Ako dlho vydržia?

andrea23111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz