Ako správne prať s eko práškami?

kikkuska161
19. nov 2019

ahojte,

uz nejaky cas si vyrabam praci prasok z jadroveho mydla a pracej sody a predtym som pouzivala eko prasky Sonett a Ecover. Mam problem s bielym pradlom. Aj nove biele tielka su po par praniach uplne zozltnute. Ine tricko, starsie, je stale biele. Periem to spolu rovnako na 60. A moje bieke uteraky tiez zltnu a su tvrde ako smirgel... co s tym? Muz mi uz dnes kazsl kupit normalny neeko prasok... prosim, pomozte mi!
PS: v pracke periem aj plienky s mydlomvymi orechami. Moze to mat vplyv?

Dakujem

dazdovka
19. nov 2019

Moze to byt z nanosov vodneho kamena, treba davat ocot namiesto avivaze a par kvapiek esencialneho oleja do posledneho plakania. Ja na biele pradlo davam perkarbonat sodny za take dve-tri polievkove lyzice, ma bieliaci ucinok a neposkodzuje latku, akurat jeho ucinnost je najvacsia pri teplotach nad 50°C. Moj perkarbonat je uz s TAEDom, je to aktivator ucinnosti pri nizsich teplotach prania.

babi81
19. nov 2019

tuez pouzivam eco prasky a k bielemu
pradlu pridam sodua to periem max ba 40 a ostanu mi biele, tiez myslim ze to moze but vodnym kamenom, skus kupit pripravok na odvapnenie q vycistenie pracky a potom uvidis

bobko71
6. apr 2020

odporúčam výrobky Eurony aj zažlknuté veci sú opäť pekné biele a navyše ide o eko výrobky vhodné aj pre alergikov, astmatikov, ekzematikov a malé deti, výrobky neobsahujú chlor, formaldehyd, perboráty, fosfáty, plnidlá a viete si ich objednať z domu cez eshop aj s min 20% maržou
rada poradím 🙂

ekoaddict
Odpoveď bola odstránená
Zobraz