Aký plot si vybrať?

gabka109
16. okt 2018

Ahojte maminy a ocinovia 🙂 Táto moja otázka asi nepatrí úplne do sekcie eko, ale nemám veľa skúseností s diskusiami a tak som nevedela ako a kde začať, takže sa vopred ospravedlňujem 🙂 😀

Takže k veci: kúpili sme domček, má veľký pozemok a potrebujeme ho oplotiť. Chceme taký plot, cez ktorý nám do dvora nebude vidlo, bude pekný, cenovo dostupný a hlavne dostatočne vysoký, lebo susedia majú poschodové domy a chceme trochu súkromia. Nechcem žiadne pletivo. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Úplne super by bolo, keby to niekto v poslednej dobe tiež tiešil, alebo s tým pracuje a vedel mi dať aj nejaké porovanie viacerých variant. 🙂

zafir01
16. okt 2018

@gabka109 my sme ohradzalipozemok 40 x 50 metrov,a le nie takym plotom ako pises, kedze my sme v podstate v neobyvanej casti a plot si chcem enchat obrast popinavkami + predsadit kriky.

podla mna mas moznosti ako : betonovy plot bud z dielcov alebo dt tvarnic ci salovany doka doskami ( pomerne pracne a nakladne podla mna ) a pre mna vzhladovo nepekne,
ak si naklonena drevu aj drevene cele ploty, teda plne byvaju no treba riesit udrzbu, a este som videla moznost plechove plne ploty. su to ploty z celych dielcov casto 2.5 m vysokych acca 2.5 m sirokych dielcov, bud perforovanych alebo vlnkovanych, s rozmyi povrchovymi upravami . hod so do google " ploty z profilovaneho plechu " . tento plech si mozes nechat tiez obrast brectanom, pavinicom a pod . alebo aj nemusis, to uz podla vkusu.

gabka109
autor
16. okt 2018

@zafir01 ďakujem ti ... áno, všetky tieto tri verzie som už pozerala.... ten plech sa mi ale tiež nepáčil, som strašná 😀.... V podstate sa zatiaľ rozhodujem medzi betónovým a dreveným... možno ešte čakám, že objavím 4. možnosť aj keď neviem aká by mala byť.... 😀 Podľa teba je cenovo výhodnejší ten drevený?

laska201
16. okt 2018

Ked budeme robit oplotenie rozhodne z tych dlhych betonovych dielcov pekne na seba.a ked ma to casom omrzi co ma isto omrzi ked si clovek zvykne da sa to pekne na sietku lepidlo a farbu ako bude mat dom.

zafir01
16. okt 2018

@gabka109 neviem ake mate moznosti. napr ci chcete cez firmu alebo sami a tak.. ono ak oficialne cez formu, ceny su mylsim ze aj vyrovnane, navyse betonovy nema dalsie udrzby, takze mozno beton aj lacnejsi. , men sa drvevo velmi paci, ale zijem v horach, sadne to tu, beton dat sem by bol hriech. a ked dreveny tak trvacnejsie drevo napr cerveny smrek alebo termoborovica a pod, ale to ide ide cenovo vyssie. este som videla dielce z lieskoveho prutia, len tiez nie vsade pristane. ide aj o to, aky dom mate a aky vkus . no a v neposlednom rade, aku hrubu penazenku

uglybetty1234
16. okt 2018

Cenovo dostupny znamena co?
My sme dali na jar robit betonovy plot z dielcov 20m a stali to aj s robotou 1800€. A to som nasla fakt lacnych a zda sa ze aj kvalitnych. Plot co este mysime urobit z dvoch stran pocitam 7-9000€ ale to chcem aj automaticku branu a branicku. Kukni este gabiony, v kombinacii s drevom su krasne a kamen si vyberies ty sama.

uglybetty1234
16. okt 2018
timilv
16. okt 2018

My sme chceli betónový plot z betónových platní, ale dva domy od nás dali susedia robiť firmou, ktorá mala fakt dobré recenzie a po roku s ním majú samé problémy... Nesedia diely, praskajú,... Tak my robíme nakoniec s dt tvárnic. Určite to nebude lacnejšie, ale už teraz sa mi to páči viac a ešte ho nemáme dokončený 🙂

kathhii
16. okt 2018

Videla som plot robený z toho "plastodreva" - neviem, ako sa to presne volá, Výplne sú proste z dielcov čo sa použivajú na terasy a vyzera to ako drevo,ale je to plast, údržba tým pádom minimálna.

gabka109
autor
16. okt 2018

@kathhii našla som to http://www.dumazahrada.cz/fotogalerie/ke-clanku... ....dakujem ....tiež to vyzerá zaujímavo....

kathhii
16. okt 2018

@gabka109
Určite drevo je len drevo, ale tá údržba...Inak tie ploty sú riadne pálky.. My máme pozemok 20*80 cca v kopci a ploty nás budú stáť asi 3500 eur- bez predného plota ten chceme murovaný. Dávame si len pletivový plot a na spodok debniace tvárnice s betónom, aby sa stabilizoval svah....Len my máme priesvitný plot, bo zvrchu máme les- aby nám nechodili srnky do záhrady a zo spodu máme super suseda, takže nám to nevadí, že si vidíme do záhrady...

alenka551
16. okt 2018

@kathhii to je podla mna vyriesene celkom fajn, mne sa tiez nepaci, taka ta betonova dzungla. este ked sa spravi z prednej strany pekny plto, to je vsetko ok, no kol dokola by som beton tiez nedavala

draik
16. okt 2018

Kombinácia nepriehľadného plota a cenovej dostupnosti nejde veľmi dokopy. Najlacnejšie (ale pri veľkých dĺžkach tiež nie lacné) budú tvarovky DT a podobné systémy, ktoré prakticky tvoria betónový monolit. Na pohľad to však nie je pekné (čiže navrch buď lepidlo a omietka=ďalšie náklady, alebo ťahavé rastliny). Drevo tiež nie je lacné+jeho údržba, bezúdržbové wpc dosky rovnako niečo stoja.

kathhii
17. okt 2018

No podľa mňa tie DT tvarovky sú ešte horšie ako tie ploty s betónových dielcov. Kopec roboty pri ukladaní, potom do toho železo, kopec betónu a potom na to ešte dávať omietku, no nie je to bohvie čo...A dlho to trvá, ten betónový je aspoň rýchlejšie...

jance333
17. okt 2018

uf, sorry, vec vkusu, ale nie je nič škaredšie ako domy zabetónované za vysokým múrom... osobne by som radšej niečo prírodné, drevo alebo predsa to pletivo a popri ňom nejaký živý plot zo stromčekov-kríkov.
nad tie betónové by som už potiahla len ostnatý drôt a zbohom...

6mia6
17. okt 2018

Aby sme necumeli jeden druhému do obývačky. Sused sa rozhodol postaviť druhý dom na záhrade. Skombinoval sme betónový s drevom. 3 diely betónové a hore drevo. Ale ma bungalov. Známy vysadil popri plechovom plote tuje. Ma ich cca 7 metrove. Za plotom je bytovka 2 poschodová. A ma úplne súkromie.

82tatiana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milacik3
24. jún 2019

@uglybetty1234 cez akú formu ste si dali robiť betónovy plot? Ďakujem

emma_932
24. jún 2019

my mame takyto:

emma_932
24. jún 2019

je cca 2m vysoky /moze byt aj vyssi/, ale na vrchu su tiez vysadene ratliny, tak sa vyska da prisposobit. je to vlastne vertikalna zahrada, takze ak mate maly pozemok, dalsie rastliny uz nepotrebujete. na m2 je cca 20 rastlin, mozes sadit aj bylinky. akurat ta cena nie je az taka priatelska 🙈

uglybetty1234
24. jún 2019

@milacik3 na fb si najdite betonove ploty snota

malinajahoda
24. jún 2019

@emma_932 koľko vás to vyšlo? Ďakujem.

emma_932
25. jún 2019

@malinajahoda neviem... manzel ma zahradnicku firmu, robil to on, to co je na obrazku by vyslo klienta cca 1800 e za meter pri 2m vyske. jednostranny cca polovicu.

simca06022011
25. jún 2019

@emma_932 bozeee to je krasne, akurat nam dovezu 40 paliet tufy na pivnicu, polovica ostane.. A JA CHCEM TAKYTO PLOT :DDDDD

simca06022011
25. jún 2019

@emma_932 ked dobre pozeram, tam su nejake betonove stlpy a medzi tym je naukaldany kamen, ci to sa mi iba zda? 🙂

simca06022011
25. jún 2019

@jance333 byvas v dome, ak sa mozem opytat? 🙂

simca06022011
25. jún 2019

@gabka109 no my mame plot z tvarnic a vybetonovany, do vysky akej je potrebne, kedze sme v svahu, susedia nad nami maju vyssi cize nam z jednej strany robia 3,5metrovy mur. Potom uz je to na nas.. nie je to rovny mur, je tam priestor na... my mame normalne kovacom urobeny plot a branu a vsetko, susedia budu mat taku palstvou napodobeninu dreva, neveim ako sa to vola. Viac menej spokojnost. Drevo je ostara.. ja mam drevodom, balkony, okna, kopec veci v zahrade, altanok... vsetko drevene, vsetko to treba opravovat, natierat, vymienat... nastasie sme si nedali drevenny plot :D z ulice nam vidno, kedze sme to nepotiahli az tak ako susedia a mame tam normalny plot.Ale do zadu k susedom nevidime aplot nam pekne obrastie vinicom za par rokov... cize ziadny problem s betonom 🙂

simca06022011
25. jún 2019

K cene.. ludia.. vsetko nieco stoji.. treba pozerat aj na trvacnost a udrziavanie takeho plota. V neposlednom rade na nejaku estetickost.

bibyke
25. jún 2019

@kathhii vpc drevoplast😏

bibyke
25. jún 2019

@uglybetty1234 gabiony su strasne drahè

emma_932
25. jún 2019

@simca06022011 ano, betonove stlpy, travertin, vnutri je hlina, zavlaha a rastliny. Mame inac aj balkonovu verziu, tam je kostra z plastu a kamene su lavove, tie su lahucke. A je to lacnejsie, ako tento plot, tu aj tie stlpy sa vyrabaju na mieru, len dovoz kamena z liptova do ba stoji kdesi 1000ku plus kopec rastlin a prace. na modrej streche mam album, su tam krasne fotky.