Aký plot si vybrať?

gabka109
16. okt 2018

Ahojte maminy a ocinovia 🙂 Táto moja otázka asi nepatrí úplne do sekcie eko, ale nemám veľa skúseností s diskusiami a tak som nevedela ako a kde začať, takže sa vopred ospravedlňujem 🙂 😀

Takže k veci: kúpili sme domček, má veľký pozemok a potrebujeme ho oplotiť. Chceme taký plot, cez ktorý nám do dvora nebude vidlo, bude pekný, cenovo dostupný a hlavne dostatočne vysoký, lebo susedia majú poschodové domy a chceme trochu súkromia. Nechcem žiadne pletivo. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Úplne super by bolo, keby to niekto v poslednej dobe tiež tiešil, alebo s tým pracuje a vedel mi dať aj nejaké porovanie viacerých variant. 🙂

henrikir
9. máj 2022

@landsmanka a pozerala si si celu ponuku tych farieb? aj medzi fotkami co su ako ukazky tohto plotu? aku by si chcela teda vlastne? u nich sa da aj tak spravit, ze si povies, aku farbu by si chcela a taku ti specialne vedia spravit. akoze mimo tej palety, co maju. takou sluzbou navyse by som to nazvala 🙂

nina19833
2. jún 2022

@landsmanka to len plot chces davat robit ci aj nejaku branicku a branu alebo aj nejake doplnky?

landsmanka
20. jún 2022

@henrikir pozerala som si, co tam boli fotky, tipujem teda, ze to je z realizacii, co robili uz. vsetko pekne, to akoze hej, len akurat ta farba tam nebola ani pri jednom taka, ako by som chcela. my sme im zatial este nepisali, aj ked uz mame teda vybrate. myslis, ze rovno im mam napisat, ze aku farbu by som chcela? alebo poslat nejaku fotku, ako by som si to predstavovala? je to super, ze sa to takto da, len neviem, ako postupovat.
@nina19833 vies co, asi len ten plotik by sme. lebo to bude taky nizky iba, a taka brana by asi stratila vyznam.

nina19833
1. júl 2022

@landsmanka jaj no tak to potom ano, som nevedela, ze to len taky nizky, som si az potom precitala j zvysok, ze co by si vlastne chcela davat. aj si teda uz nieco zajednavala? alebo mate aspon vybrate?

landsmanka
7. júl 2022

@nina19833 no hej, lebo vysoky by tam bol podla mna zbytocny a asi teda aj drahsi a naco, ked to nejak nepotrebujeme vyslovene. mne sa dost pozdava ten, co mi tuto nedavno poslala link slecna pani. tak ten asi budeme davat aj. len musim zistit teda, ze ako je to s tou farbou.

henrikir
13. júl 2022

@landsmanka uz si to nejak doriesila s tou farbou? ma teraz mrzi, ze som sa sem nedostala prv, aby som ti dala vediet. da sa dohodnut aj na inej farbe, akoze budes to mat za nejaky doplatok, ale to nie je zase taka polozka. za to, ze budes mat ten plot podla svojich predstav si myslim, ze to stoji, lebo tak na tej odolnosti a takto to nemeni nic.

nina19833
3. aug 2022

@landsmanka hej hej, ked to chces len takto, tak to vysoky plot by tam bol asi dost odveci a nemalo by to nejake realne vyuzitie ani. ten je inak velmi pekny, taky fakt ako do zahradky. a mal by aj nieco vydrzat, kedze by to nebolo drevene, ze by sa nejak znicil a znehodnotil po case. lebo predsa len tam budes aj polievat, ze aj ten plotik to isto zasiahne a to by drevenemu nerobilo dobre.

landsmanka
17. aug 2022

tak dievcata, uz sme to asi nejak doriesili a vybrali. aj co sa tyka tej farby, tak sme nakoniec dali bielu. ze to bude take mile a nebude treba riesit nejake doladovacky k domu a tak dalej. zaroven je to aj take neutralne a moderne si myslim, aj ked plot bude taky iny styl. cenova ponuka, co sme si dali spravit, tak vysla fajn, aj sme tak cca mali stanovene, ze keby sme sa vosli, tak by bolo fajn.

nicollette332
2. sep 2022

@landsmanka som zvedava, ako to bude cele potom vyzerat 🙂 mam taku prestavu, ze ako to asi bude, ale rada by som si pozrela potom aj skutocne, ako to vyzera. kedy by ste mali mat hotovo? uz mate nejaky termin dodania?

lanelly
5. sep 2022

@landsmanka môžem sa opýtať, na koľko vyšla cenová ponuka? Tiež uvažujeme o novom oplotení

jeltica
9. sep 2022

@lanelly najlepsie mas, ked si das rovno spravit sama cenovu ponuku na taky typ plotu, aky by si chcela. lebo tie ceny sa mozu lisit, vies ako ty mozes chciet ine rozmery, vysku, viacej tych dielov alebo menej atd. my sme najskor cez toto zistovali cenu https://ploty-elmar.sk/konfigurator/ to nam prislo take sikovne, ze nemusime rovno behat niekam za predajcami alebo obvolavat a vypisovat maily.

lanelly
10. sep 2022

@jeltica Ďakujem, máš pravdu, každý má iné rozmery, skúsim aj ja cez konfigurátor. Chcela by som len približne vedieť, ako sa to teraz pohybuje, keď ceny išli tak veľmi hore...

landsmanka
28. sep 2022

@lanelly ono aj zalezi, ze kolko chcete do toho investovat. ale moj drahy si robil prieskum aj minuly rok napriklad a hovoril, ze nie je v tej cene nejaky rozdiel. ono hej, vsetko islo hore, ale ze ozaj je to porovnatelne.

henrikir
3. okt 2022

@jeltica to aj nas sa stale pytali na cenu, ze kolko nas bude stat novy plo a brana, ked sme vyberali a mali objednane a potom ked prisla navsteva alebo aj susedia, ked sa pristavili, ked uz sme mali vsetko osadene, tak tiez, ze a kolko nas to vyslo. vsak ked mam o nieco take zaujem, tak si dam spravit cenovu ponuku predsa, to by muselo byt na chlp vsetko rovnake, aby sa dalo spolahnut na nasu cenu a orientovat sa nou.

nina19833
21. okt 2022

@henrikir ono k tej cenovej ponuke ti vedia spravit aj vizualizaciu, co je podla mna super, lebo tak vies si aj realne pozriet, ako to bude u teba potom vyzerat. To je asi aj jeden z dovodov, preco chodia na to zameranie, ze aj toto ti potom vedia vypracovat, aj 2D aj 3D dokonca.

nicollette332
3. nov 2022

@henrikir to je normalne, teda asi ani nie tak normalne ako bezne. to ludia su proste zvedavi, tak sa budu vypytovat na kadeco. neviem, ci preto aby mohli zavidiet alebo ohovarat alebo co. ale tak ja som si na to uz zvykla, normalne poviem, kolko co stalo, ked sa niekto pyta. ale rozumiem, co tym chces povedat.

jeltica
10. nov 2022

@henrikir vies co, toto som tiez uz prestala nejak riesit. zo zaciatku som bola kolkokrat aj taka zahanbena alebo aka, ked sa ma nieco opytal na cenu, lebo tak nechcela som priamo povedat a nechcela som zase ani robit nejak tajnosti. ale teraz ked sa niekto opyta, tak poviem, nech si da spravit cenovu ponuku, ze to ma hotove hned alebo nech si proste zapne ten konfigurator a sam si zisti 🙂

henrikir
22. nov 2022

jeeeezis baby vy ste sa zblaznili, tolko sprav na moju adresu :D tak takto hromadne sa pokusim o nejaku odpoved. ano, my sme mali tiez robenu 2D vizualizaciu k cenovej ponuke, po zamerani. zameranie sme dohodli asi tri dni od takej tej prvej cenovej ponuky, kde sme vlastne prejavili zaujem. to vypytovanie... to som tiez uz prestala riesit, reagujem podla toho, o koho ide a ked hovorim cenu, tak hovorim velmi orientacne.

landsmanka
2. dec 2022

@henrikir nam tiez bola firma takto rychlo na zamerani. mne sa pacilo, ze doniesli aj vzorkovnik, ze ake kadejake farby sa daju vybrat. my sme akoze mali vybratu bielu, tak ale nepozriem si, ked to uz doniesli? :D inak to ukaze na tych vzorkach ako na monitore.

nina19833
9. dec 2022

@landsmanka ak to vyzera tak ako si ten tvoj plotik predstavujem, tak to musi byt fakt krasne. Taky ten vidiecky ale zaroven moderny styl 🙂 No inak ten vzorkovnik, to ti vie byt zapeklita situacia, to isto viacej ludi zacalo vahat nad vyberom, ked ho zbadali takto.

nicollette332
16. dec 2022

@landsmanka co sme si my davali robit taketo veci, tak ohladne tej farby to bolo tak, ze sa dalo dohodnut, ze aj vlastnu farbu nam vedia namiesat. ako zase nie nejaku sialenu, ale tak myslim, ze aj nieco, co nemaju bezne v ponuke vo vzorkovniku. podla mna super, ze sa to vedia zabezpecit takto.

jeltica
3. jan 2023

@nicollette332 tak co je pre teba sialena farba, moze byt pre niekoho uplne normalna. proste by som sa opytala na hocijaku farbu, ci vedia taku vybavit. ono sa daju aj kadejake dekory uz spravit aj na hlinikove ploty, mi to mm ukazoval minule na mobile, ze to objavil.

henrikir
20. jan 2023

@jeltica tak ked uz spominate, ze sa daju rozne farby, tak spomeniem, ze aj kadejake doplnky sa daju vybrat, ked si davate robit plot. teda neviem ako je to inde, ale v Elmare to tak maju. ze da sa spravit napriklad zabudovana schranka alebo popisne cislo ci inzinierske siete si takto zladit s plotom. akoze aj ine veci su tam este, ale toto je asi taky zaklad.

landsmanka
7. feb 2023

@henrikir toto je inak super, lebo rovno to mas vsetko zladene s plotom a nemusis hladat a zhanat niekde inde, co by sa ti hodilo. a to je uz taka drobnost, ze to ani nebudes vediet, ze sa nieco k tej objednavke este prihodilo 🙂

nina19833
20. feb 2023

@landsmanka ma to veru svoje vyhody. Aj vsetky tie sluzby okolo toho, co vlastne mas. Aj ten konfigurator, co maju. Akoze je to super podla mna. Uz take nove proste vsetko, ze vidno, ze idu s dobou. Mne muz aj hovoril, ze oni si sami robia, ze nejak ani nemusia s niekym spolupracovat, ze v podstate to vo vlastnej rezii vsetko zvladnu.

nicollette332
3. mar 2023

@nina19833 vsak to je super vec by som povedala. to ta vyroba je potom aj rychlejsia, ked to vedia vsetko spravit na jednom miest. ze nemusia niekam na lakovanie alebo na tie nejake povrchove upravy posielat tie plotove diely alebo nebodaj celu branu. to by bolo asi aj dost komplikovane.