Cena sedlovej strechy

norikabila
3. sep 2020

Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom cien striech. Ideme prerábať strechu, teraz ma cca 250m2 valbová strecha, a chceme z nej spravit sedlovu, mozno by mala tolko isto m2. Pptrebujeme ju vymenit komplet aj s krovmi, latovanim a so vsetkym co k streche patri, myslite ze nam bude stacit 15000€? Mate vlastne skusenosti? Ale poznate niekoho kto ma? Dakujem za odpoved

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
79viktoria79
3. sep 2020

15tis? to sa my zdá strašne veľa,7 tis max

luulinkaa
3. sep 2020

No tak viki ty musíš byť z lacného kraja :D za toľko neviem kto by ti urobil strechu, jedine ak svojpomocne a ak máš lacné drevo. Naš stalo len drevo vyše 5000-6000 eur. Minulý rok nám robili sedlovú strechu na dom s obytnou plochou 120m (neviem koľko m strechy to bolo..) a stalo nás to 15 500eur bez papiera (západ SR). Ty musíš ešte pripocitat cenu za zhodenie strechy. Na tvojom mieste by som si dala vypracovať pár nezáväzných cenových ponúk ak si chceš urobiť reálny obraz o cene.

stefi_k
4. sep 2020

Trochu to zavisi aj od toho aku tam más strechu, z akeho materialu u nas bol eternit a odvoz bola riadna palka a aku strešnu kritinu budeš davať.

deti95060810
4. sep 2020

sused menil strechu. Komplet ....Cena - 30 000 e
verím mu, pretože veľmi podobnú sumu mi povedal aj brat - tak isto menil strechu....
Takže 15 tis. sa mi zdá málo.... možno svojpomocne

vikusjk
4. sep 2020

@norikabila prv, než začnete robiť, si daj spraviť cenové ponuky a to určite od viacerých, aby si zistila, ako sa ceny pohybujú. My sme menili na jar strechu s tým, že sme likvidovali starú azbestovú cca 164 m2 a dávali sme Bramac 204 m2 (aj na časť, kde predtým nebol eternit). Likvidácia azbestu nás stála 1250 €, nové laty 550 € (dosť sa zvýšilo), Bramac stál 3450 € (cena so zľavou, ale už aj so žľabmi, fóliami a doplnkami), práca 2200 € len latovanie a uloženie škridle, čiže krov sme nemenili. Ešte sme opravovali komíny, nakoľko boli staré, rozobrali sme pod úroveň strechy a vymurovali nanovo, robili sme to až po výmene strechy, lebo skôr nebol žiaden murár voľný a kvôli autu s rukou, ktoré ho tam zdvihlo nás to stálo cca 800 € za oba. Chalupu máme v okrese DS, čiže si vieš spraviť cca obraz o cene práce. Pri práci ako sme kecali sa vyjadrili, že keby chceme meniť krov, cena strechy by bola dvojnásobná. Podľa mňa sa do 15tis len tak tak zmenstíte, ak si dáte záležať na cenách, zjednáte, vybavíte zľavu na materiál atď. My sme nekupovali všetko na jednom mieste, zisťovali sme a laty sme kúpili zvlášť, Bramac zvlášť, majstri prišli len na prácu, keď bol azbest zlikvidovaný firmou, atď.