Chováte doma sliepky?

lusiisul
11. apr 2020

Nenajde sa tu niekto kto ma skusenosti s chovom sliepok? Doma mame s nimi taky problem. V zime su volne pustene no od jari do jesene ich zatvatame a zvykneme pustat tak na hodinku nech si pozobkaju. Tak je tomu aj tento rok ale ako byvaju zatvorene prestanu znasat vajicka (iba minimum). A v lete niekedy uplne prestanu na par tyzdnov. Min.rok asi dve uhynuli.
Neviete niekto cim to moze byt? Chcela by som tomu predist.

ja197
11. apr 2020

@lusiisul prečo práve v lete ich nechávate zatvorené? Práve vtedy majú čo zobať vonku, trávu a pod....či bojíte sa že ich zoberie líška alebo nejaké zviera? Treba ich na noc zatvoriť, ale podľa mňa cez deň by mali byť vonku

nusyk
11. apr 2020

My máme kury pustene celý rok, zatvára mé ich iba na noc. Nosia sa už tretí rok bez prestavky

sissy27
11. apr 2020

@lusiisul nechápem, prečo práve od jari do jesene sú zatvorené? Susedia aj každý koho poznám majú pustené celoročne, zatvárajú len na noc.

lusiisul
autor
11. apr 2020

@sissy27 lebo nemame oddelene zahradu kde pestujeme zeleninu. Tak ich nechceme nechat cely den volne behat. Su v oplotenom vybehu.

sissy27
11. apr 2020

@lusiisul tak oddeľte zeleninu od zvyšku. Jasné, že prestanú znášať keď im zhoršíš životné podmienky.

lenuliatko84
11. apr 2020

Nase sliepky su ilod rana do vecera cely rok otvorene. Ked chcú su v kurine a kazdy den od jedne sliepky jedno vajce

nelca84
11. apr 2020

@lusiisul mna napadlo, nebudu uz stare? Svokra chova sliepky na vajicka snad cely zivot, ale kazde 3 roky ich obmiena... tiez ich ma v oplotenom vybehu a na noc zatvara do rurina

lusiisul
autor
11. apr 2020

@nelca84 tak to mame aj u nas. Su vo vybehu a na noc zalezu do kurina. Tiez ma napadlo ci nebudu uz stare maju 3 roky.

lusiisul
autor
11. apr 2020

@sissy27 tak to budeme asi musiet urobit. Len co sme sa bali s par ludmi tak nase mali este oproti inym luxus. Vsetci ich maju pozatvarane v ohradach a nebehaju po zahrade. Tak sme isli na to aj my. No velmi sa mi to nepozdava....tak preto ich aspon trochu pustame. Najblizsie uz preorganizujeme zahradu aby mohli byt volne. 😊

jachin
11. apr 2020

Sliepky z času na čas prestanú znášať vajíčka, potrebujú si oddýchnuť.naše sú pustené stále, len na noc zatvarame, aj my máme úžitkovú záhradu, už ako je nasadená zelenina, sú v inom výbehu.odporucam ešte kvalitné krmivo pre sliepky, my kupujeme u veterinára.

deti95060810
11. apr 2020

chováme sliepky stále. Roky rokúce. Sliepky treba obmieňať lebo 3 r. sliepka je už pomerne stará. Doporučujem sliepkam aj kohúta - nech majú o zábavu postarané. Mali sme jedného ktorý sa správal presne ako v rozprávke. Prvý išiel z kurína a posledný večer do kurína. Ak niekto naháňal sliepku okamžite utekal jej na pomoc. aj s bojovým pokrikom. otec kupuje sliepkam aj vitamíny - dostať v niektorých kvetinárstvach, alebo v záhr, potrebách. Nemusia mať stále, ale sem tam ak slabšie znášajú, alebo cez zimu keď nemajú nič zelené. V lete im skúste dať aj pokosenú trávu, žihľavu , púpavu. - proste niečo zelené. Naše majú radi aj pšenicu. Ak sliepka troška ochorie dávame jej do zobáčika trolilinku antibiot. a osobitne sadnúť do košíka. Zopár sliepok sme už takto poliečili...

lusiisul
autor
11. apr 2020

@deti95060810 dakujem. Zelene dostavaju kazdy den. Skusime obmenit a nejako domysliet aj volny pohyb.

eliska13
11. apr 2020

@lusiisul to už môžu byť staré a hlavne v zime menej dávajú vajíčok.podla mňa to nesúvisí s tym ci chodia von

manee
11. apr 2020

My máme kurky tak ako vy. Cez zimu von, v lete zavreté vo výbehu. Presne koli záhradke. V lete dostávajú kosenu trávu, alebo ich púšťame pod dozorom podvečer popast. Ako bolo spomenuté, sliepky mávajú obdobia zníženej znasky, keď potrebujú oddýchnuť. Je to normalne

23121974
11. apr 2020

Sa čudujem,keď ich zatvárate od jari do jesene,že sa nezačali šklbať navzájom...Však majú byť práveže pustené na volno...

cacianka
11. apr 2020

Sliepky je dobre obmieňať cca jazde 2 roky, pr.3.nemusíte vsetky.mame cca 15 a menime 5-6.
V kurniku sme zatvarali na noc iba v zime, ale teraz stale. Lisky sa rozmnozili, nam tri a susedom tiez pokradli.inak su cely den vonku vo výbehu cca 50m2, strava pestrá a viac x denne po troche zeleneho.obcas pustíme na kraj záhrady.
A všetky sliepky maju kratsie/dlhsie obdobie kedy obmedzia/prestanu znasku.potrebuju oddych

lusiisul
autor
11. apr 2020

@cacianka dakujem za odpoved

jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz