Čím umývate okná?

ssandyy
27. nov 2021

Ahojte
Prosím s čím cistite okna? Máme dosť veľké okna, tak by som si to chcela uľahčiť. Viete mi odporučiť s čím ste spokojne a po umyti nemáte smuhy? Karcher? Alebo je niečo lepšie?
Ďakujem za rady z vlastnej skúsenosti 🙂

dskjhfdlkdjhl
27. nov 2021

@ssandyy Ja mam po detoch klasicke latkove plienky, ktore vyuzivam ako upratovacie handry. Do vody si dam trochu samponu, umyjem okno s tym, prejdem suchou plienkou a okna mam krasne a hlavne to mam vzdy velmi rychlo, co je pri pocte nasich okien hodne dolezite😉

nell77
27. nov 2021

Ahoj existuju super handricky z mygreenway kde ju namocis dobre vyzmykas a pretries okno a ziadne cmuhy,vyborna aj na zrkadla,skla v byte TV..uplne super

cimage
27. nov 2021

Ja pouzivam voda+jar+ocot. Umyjem, pretriem do sucha a super.

simca06022011
27. nov 2021

Stierka, aj s tyčou teleskopickou mam, plus ten nastavec na "mop" na okno. A potom uz len dobry cistic (napr hg) . Mne napr karcher robi hrozne fľaky (take pásy) , leštenie to potom este zhorsi.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
27. nov 2021

Voda ocot plus aviváž, raz to bolo v dámskom klube 👍👍👍

duratlicka
27. nov 2021

@ssandyy Špeciálnou utierkou na sklo Tupperware a len vodou s octom. Rámy Leifheit prostriedkom na umývanie okien. Umývam profi niekolko stoviek okien ročne. Umyjem obyčajnou lacnou utierkou a utriem suchou tupperware. A su krasne.

denka97
27. nov 2021

S Kärcherom je to super pomocník 🙂

sense
27. nov 2021

Alkoholom na cistenie

lenuska9999
27. nov 2021

Súhlasím s @nell77 . Tiež mám tieto handricky

lujzi812
27. nov 2021

@vanda323 aviváž?

ssandyy
autor
27. nov 2021

Ďakujem vám krásne zienky milé
Pomohli ste mi v rozhodnutí
Dnes som dokonca čítala že keď sa umývajú okna nemá svietiť slnko a ja dnes umyvala kde bolo slnko. Jedno okno na 3x a vždy smuhy. Preto som zbadala túto otázku. A vidím že klasické alebo niečo špeci handricky úplne stačia. Dakujeeeeem 🙂

vanda323
27. nov 2021

@lujzi812 Anoooo Dáš si do vedierka vodu, ocot a aviváž

adkoalauri
27. nov 2021

Je mám Viledu,za mňa top, veľa okien máme do hodiny som hotová.

marianna_peskova
28. nov 2021

Okná umývam s vysávačom na okná značky Leifheit aj s tyčou, ktorá sa umiestni na vysávač a dosiahneš tak vyššie. Mám veľké okná a vysávač je skvelý pomocník, po ktorom nemusím sklo leštiť.

krisbar
29. nov 2021

Jednoznacne karcher. Ja mam tiez velke platne a odkedy ho mam tak to je bez smuch a drhnutia

akinom0077
1. jan 2022

@ssandyy karcher a co sa tyka pripravku W5 z lidla

akinom0077
1. jan 2022

@akinom0077 plus umyvam ked nesvieti slnko a umyvam cca 3-4 x do roka cize to zaspinenie nie je az take extremne

esmera50
7. júl 2022

@ssandyy ahoooj, z netu mám super recept - do teplej vody dať troška jari a potom aj ocot, ten ej výborný, a prejsť to stierkou na okná, je to super a bez šmúh! dobre utrieť suchou handrou! prípadne aj servítkou doutierať ale stačí to takto, ten ocot ej skvelý na šmuhy na oknách

esmera50
7. júl 2022

@krisbar čo je to karcher? a na sklo mi niečo viete proadiť a na zrkadlá aby to nebolo so šmuhami?

bessie12
7. júl 2022

@esmera50 naposledy sme si kupili rowenta clean and steam a je to vsetko v jednom. Zatial som umyvala len podlahu a som spokojna. Priatel chce s tym umyt kachlicky v kupelni a ja sa chystam na okna.

akinom0077
7. júl 2022

@ssandyy Umyvam okna kazde 3 mesiace cele, myslim obojstranne a raz mesacne len zvnutra. Cize nikdy nie su tak zaspinene aby z toho bol zdlhavy namahavy proces. Tym ze to umyvam casto staci mi 10-15 min na okno- ziadna veda. Pripravok pouzivam sprej z Lidla W5 k tomu handru a karcher na okna.
Parapetu a zaluzie pretriem tyzdenne.

akinom0077
7. júl 2022

@akinom0077 Okna umyvam ked nesvieti slnko, to je dolezite pre pripadne cmuhy. Kedze mam dom aj byt na vychod/zapad tak sa tym riadim. Dalsia vec Nikdy nerobim vsetky okna na dome naraz. Taktiez izby upratujem po jednej. Cize ked prichadza na rad umyvanie okna ze prejdu 3 m. tak si vtedy dam na danu izbu + 10-15 min. naraz by ma to jednak nebavilo a po dalsie aj tak ked umyvam okna zaspinim podlahu… radiatory… takze umyvanie okna je pre mna sucast upratovania danej izby

yvett78
3. feb 2023

@ssandyy Ziadne pripravky nepouzivam, iba teplu vodu a dve specialne utierky.Jedna je na hrube necistoty a druha lesti a okna su velmi rychlo umyte.naozaj doporucujem

Na velke okna zase mop s teleskopickou ruckou, nan sa daju nacvaknut tieto utierky

nelinka2011
22. feb 2024

@yvett78 Prosím vás aké utierky používate? Ďakujem