Čím vyčistím kameninový drez?

lilianka28
15. dec 2020

Poraďte čím vyčistiť svetlý kameninovy drez. Už má pár rokov, a spodok (dno) mi nejde úplne vyčistiť. Už som skúšala aj v minulosti rôzne čističe, aj prírodné (citrón...) ale stále nie je pekne vyčistený ako boky a vrch. Ak máte nejaký tip, budem rada.

zutera
15. dec 2020

@lilianka28 zelený domestos😉 vyskoušej.Neboj mám vlastní skušenost.Ale jen zelený

janka_266
15. dec 2020

@lilianka28 Ja len nasypem na hrubo sódu bikarbonu, napustim teplu vodu, nechám na noc odstáť, a k tomu najlepšie fungujú tie speci špongie z Aliexpresu 😃

vikusjk
15. dec 2020

@lilianka28 ja mam granitovy svetly a pouzivam len savo (to proti plesni, je s rozprasovacom). Smrdi to, lebo ved chlor, ale vsak vyvetram. O par min. je vidiet, ako krasne vsetko vytaha, dobre oplachnem, omyjem a je to. Raz dva a bez namahy. Mam taky svetlobezovy.

marvin1234
15. dec 2020

@lilianka28 za mňa topka je bieliaci tekuty prasok Cif. Maju v tescu.

luciannka83
15. dec 2020

@zutera presne s tym som cistila minule. Bol sive modry.

janedoe
15. dec 2020

@vikusjk nekazi sa? Ja teda cistim rovnako 😊, len obcas ma chytia obavy, ci ho neznicim tym. Len teda nic ine uz nezabera.

alexk12
15. dec 2020

@lilianka28 tým pripravkom na hroby

danielahamar
15. dec 2020

Tabletu z mycky nechaj rozpustiť v horúcej vode, nechaj pôsobiť a potom vydrhni

vikusjk
15. dec 2020

@janedoe hmm neviem, ja ho zas necistim takto casto, lebo bezne ho umyjem cifom ci jarom, t.j. klasika udrziavam ho cisty, a mozno raz za 4 mesiace davam to savo, ked uz vidim, ze su tam od niecoho flaky. Zatial ho mam sest rokov a klopem, ze je ok. Dufam, ze tak aj vydrzi 😅

miriam11
15. dec 2020

@lilianka28 ja mam kameninovy drez biely. Vieš si to predstaviť... Používam bielidlo z amway, nasypem na dno a zalejem horúcou vodou po vrch. Nechám pôsobiť 20 minút a opláchnem. Žiadny problém, ako nové, krásne biele a bez chémie.

simca06022011
15. dec 2020

Mne odprucili prach na pranie v Blanco (s modrymi gulockami,vraj ariel):D Mam vecer nasypat do umyvadla, napustit vodu a vraj to pomoze. Ale ja pouzivam florasept na svetle veci, tj nieco ako nas domestos/savo, maju to v HU, ked nemam normalne domestos... Pouziva sa na vsetky odolne povrchy. V podstate bielidlo. rpedavaju sa aj original prasky na cistenie tohto drezu, ale neskusala som este.
Treba ale pokyny v umyvadlu pozriet, nie na vsetky odporucaju bielidla... ale mal by byt odolny voci "beznym kyselinam", ci tym myslia citron, alebo savo enviem :DD
(ja mam blanco silgranitovy drez kávovy)

asia83
15. dec 2020

@lilianka28 SAVO original, dezinfekcia vody a povrchov. Tak sa to volá. Naliať do drezu s vodou, nechať postáť. Drez mám ako nový. Už som to tu spomínala.

janedoe
15. dec 2020

@vikusjk ja mam biely, 7my rok a praveze tento rok uz zacinam nejako prehravat so spinou (tiez cistin pravidelne 😁 len uz mam co robit udrzat ho biely)