Čistenie teplovzdušnej rúry prírodnými prostriedkami

panelacikova
14. okt 2021

Čo sa vám najlepšie osvedčilo? Uvítam nejaké rady pomocou octu, citróna alebo neviem čoho, proste nechcem dávať do rúry chémiu, jednoducho mi to je proti srsti. Čistená nebola roky, ale zas.... Používam ju asi raz za 3-4 mesiace, nepečiem často. Prosím o naozaj overené a dobré tipy 🙂 Ďakujem!

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
autor
14. okt 2021

@viestta hm, tak to mi veľmi nepomôže, keďže niektoré špinky sú tam už dosť zažraté 😀

zalka
14. okt 2021

@panelacikova soda bikarbona a ocot, nechať pôsobiť a potom to vyčistíš ....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
14. okt 2021

@panelacikova lombonacia octu, sódy a citrona

panelacikova
autor
14. okt 2021

@zalka a čo s nimi? len ich "naniesť"?

panelacikova
autor
14. okt 2021

@domiklik čo je to lombonacia? kombinácia? 😀

panelacikova
autor
14. okt 2021

@viestta keby šlo len o rok 🙄😂

zalka
14. okt 2021

@panelacikova nastriekaj ocot na steny, na hubku si daj sodu bikarbonu a trošku rozotri po tom octe po stenách ... nechaj pôsobiť zo 2 hodinky .. ešte potom striekni ocot a môžeš čistiť
Ja túto kombináciu používam skoro všade. I na škvrny na prádle.

luna89
15. okt 2021
Používateľ luna89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od luna89.

Ako píšu žienky vyššie, ocot a kys. citrónová by mali pomócť. Celkovo sú fajn prípravky, ktoré sú kyslé. Ak by trebalo niečo silnejšie a stále prírodné možno by bolo fajn niečo takéto. Je to pomorančový odmastňovač, ale eko a prírodný. Nie ako keď sa predáva nejaký priemyselný citrus cleaner. https://bezobalis.sk/eko-drogeria/eko-umyvanie-riadu/eko-umyvanie-riadu-rucne/pomarancovy-odmastovac-koncentrat/