Čo môžu byť hnedé chrobáčiky v kuchyni?

liliana87
13. aug 2019

Ahojte..
Prosím poraďte mi, čo toto môže byť za háveď a hlavne ako sa toho zbaviť. Našla som v kuchyni.linke, všetky potraviny otvorené som povyhadzovala, všetko vyumyvala, ale nepomohlo. Skúsila som aj Biolit, ale keďže máme malé dieťa, bojím sa vo veľkom ho používať. Máte nejaké rady alebo typy prosím?

lula313
13. aug 2019

@liliana87 my sme si ich doniesli z obchodu v prezlach. Všetko sme povyhadzovali a keďže sa prerábal byt, nemali sme doma nič, tak si nakladli vajicka v mužových drahých svetroch, čiže ak sa ich chceš zbaviť, tak naozaj všetko vyhodit/vypratať/vyprať.

liliana87
autor
13. aug 2019

@lula313 ďakujem, ale fakt som už všetko povyhadzovala..
Ja tomu nerozumiem :/

carduelis
13. aug 2019

Prezri aj caje a korenie, muku.

mariah0307
13. aug 2019

Tychto hajzloch myslim mam aj ja... A furt vsetko prehadzujem... Naposledy boli v cajoch!

lyci
13. aug 2019

treba vyhodit uplne vsetko a pozriet ci neotvorene obaly nemaju dierky prevrtane. najviac ich bolo v cervenej paprike. aj stiplavej. a v cajoch. aj v plechovych dozach. nedostali sa len do sklenenych doz so srobovacimi vrchnakmi. a do takych tvrdych obalov s foliami. tusim im nechutila ani ryza. ja som vyhodila uplne vsetko. aj ked som chytila do ruky daco, co som myslela, ze nenacali, tak boli dierky a vnutri chorbaky. prisla som na to az pri stahovani z bytu a ze som vsetko chytila do ruky a oontrolovala. dovtedy som nechapala, preco sa ich neviem zbavit

karolin55
13. aug 2019

Pripadá mi to na plostice... Oni vojdú fakt do múky, korenín, atď,.,,, do dreva..
Ale predávajú na to v drogérii také ako tunely... S kartónu... To položíte na linku, zem, do skrine... To je jedno a oni tam sami vojdú... Je tam také lepidlo načo sa prilepia a zdochnu... Viem to podľa seba, lebo sme to mali jeden čas na chate... Nam to pomohlo... Neviem presne ako sa to vola ale skúste si pitat v drogérii na plostice Tunel... Mala krabička ktorú položíte hoc kam...

petkasaurus
13. aug 2019

Ja som to mala tiez.. Hentie su dospele a ich "male" su take milimetrove potvory v mukach, caji.. Priniesla som si to asi z obchodu.. Ked mas muku trebárs dlhsie, oni sa vyliahnu v kazdej.. Takze vsetko vypratat, vyumyvat a nove muky davat do uzavretych nadob plus vsade, aj do linky, daj bobkovy list.. Ked kupis novu muku, môžeš ju dat preventivne na 48hod do mrazaku a vsetko to vykape..

liliana87
autor
13. aug 2019

@petkasaurus vďaka...premýšľam, že nič "nové" som nekúpila..
Ťa úvaha že v dlhšie "stojacej" múke by sa tvorili mi nezišla na um..ale to jediné mi dáva zmysel...lebo ani v časoch nie su..a fakt som všetko povyhadzovala a vyumyvala.
Okrem plastových nádob s múkou :/ vyskúšam...vyhodíme celé a kúpim si sklenené nádoby...

tessina
13. aug 2019

Aj ja som ich mala v muke a ryži v hornej polici kde casto nepozeram.. Och to ich bolo, ryza bola prezrata ako sitko a v muke cez obal čiernava presvitala, vsetko letelo vonku, vydenzifikovat linku... Zatiaľ su preč 🐖

lula313
13. aug 2019

@liliana87 ak sa ich nemozes zbaviť, tak sa ti niekde liahnu, pozri aj to oblecenie, ako píšem, my sme nemali doma žiadne potraviny, tak naliezli do poskladaných svetrov, ktoré muž v lete nenosil. Kamoske sa vraj rozmnožila v psacich granuliach. Ja už mám všetko v dozach a našťastie mám pokoj.

jani321
13. aug 2019

@karolin55 nemyslím, že su to ploštice. My sme ich riešili pred 2 mesiacmi. A určite by boli aj dostipany. A vyzerali inak ako na obrázku. My sme museli volať deratizera na tie potvory ☹️

w123
13. aug 2019

ja som ich mala v caji ten som vyhodila ale nezmizli ihned ak ta to ukludni, este taky tyzden dva som ich zabijala po izbe a potom uz klud, ak si vyhodila zdroj super ale nejake poschovavane mimo niekde za linkou alebo tak este budu vyliezat ale ak ich budes zabijat a nebudu mat co papat tak zmiznu ak do dvoch tyzdnov nie tak asi niekde este maju co papat 🙂

karolin55
13. aug 2019

@jani321 no nemusia byť... Ale... Mi sme. Ich mali n at chate a vyzerali podobne... A tak rýchlo utekali... 😄😄😄 No na šťastie sme sa ich zbavyli... Ties nám liezli po múke, ryzi,... No je to nepríjemné dúfam ze si pani poradí... A ak iná možnosť nepomôže tak fakt ten deratzer...

lindusss2016
13. aug 2019

@karolin55 no toto ma od plostice velmi daleko. Vyzera to ako obycajny zrniar, je neskodny, len nechutny

dismonika
14. aug 2019

Potemník skladový alebo červotoč chlebový

karolin55
14. aug 2019

@lindusss2016 neviem ties presne mi sme to mali pred rokmi možno nemám pravdu ved v pohode aj tak hoc jaka háveď tak je to nepríjemné

olafienko
14. aug 2019

Cervotoc chlebovy.ja sa ich neviem zbavit potvory...pred 2 mesiacmi som vyumyvala kazdy skrinku v kuchyni vsetko pretriedila.bolo mi ale luto vyhodit vsetky caje..tak som ich len pozrela.dnes som nemilosrdne vyhodila asi 20 cajov.vsetky.hadam to bude ok.este som ich nasla v chlebiku kt som susila pre zvieratka-to uz nerobim

mayusik
28. feb 2020

Ja som ich nasla "milión" v starých orechoch. Všetko som vyhodila, avšak sem tam sa ešte stále niekde objavia - v bujone, v čokoláde, na zemi. Poraďte ako sa ich zbaviť.

dismonika
28. feb 2020

@mayusik vyhodiť všetky potraviny, kde sú. Komplet všetko. Skrinky vyčistiť poriadne a vystriekať niečím. Potraviny dať do uzatvárateľných obalov.

mbazar
14. júl 2020

Začínam pozorovať tieto malé špiny po byte. Vedel by mi to niekto identifikovať? Stretli ste sa niekedy s ním doma? Ako na nich?

veve410
7. máj 2022

Prosím čo to môže byť za chrobáčikov? Viete mi niekto poradiť čo je to zač a ako sa toho zbaviť?

mbazar
7. máj 2022

@veve410 pozri čaje, múku, ryžu

veve410
27. máj 2022

Ďakujem za radu už sme našli

cialota
27. máj 2022

@veve410 a kde ste ich nasli nakoniec

veve410
27. máj 2022

v cereáliách

10vanilka10
30. aug 2023

@liliana87 neviem či to je to isté ale aj mna by zaujimalo čo to je mne to beha po obyvacke odtiahli sme sedacku a tam bolo naliahnute na niečom lepkavom zrejme tam vnučka niečo vyliala a nevšimli sme si to vystriekali sme biolitom a uvidime ale prosim ak niekto pozna napište čo to je

niky21
1. sep 2023

@10vanilka10 ahoj , zistilo sa nakoniec,čo to bolo ? Aj u nás sú v jednej izbe ,vždy večer začnú lietať po na stenu ,vždy nájdeme tak 5 ks už asi 4 deň ...