Čo na biely povlak na orchidey?

lea236
2. okt 2019

Prosim pomožte mi .
Moja orchidea odkvita a v crepniku som zbadala biely povlak ,myslite ze je to plesen ??
Co mam urobit alebo kupit aby som ju zachranila.
Mam ju kratko asi 2 tyzdne.
Dakujem za rady

aviska
2. okt 2019

v prvom rade nechaj substrat preschnut, tvori sa ti plesen z vlhkosti,nikdy nepolievaj tak ze v crepniku je voda, vzdy len zalej do plna, nechaj cca 52- hodky a potom celu vodu vylej a nechaj stiect. Maj ju vzdy na okne. Kup aj hnojivo na orchidee.

petkasaurus
2. okt 2019

Ahoj, moje to maju bezne, nemyslím, ze je to nebezpecne a ja mam orchideí fakt vela.. Raz za tyzden ju polej ako je uvedené vyssie a preferuj v rannom case.. Davaj si pozor, aby jej voda nezostala stat v tom srdiecku vnútri.. Hnojit staci raz za mesiac a obycajne hnojivo, ale zried ho este na polovicu.. Hnojivo na orchidey v obchodoch je to iste- klasicke hnojivo, ale zriedene na polovicu, lebo orchidey si ziskavaju dusik vzdusnymi koreňmi. Ked ti uplne odkvitne, tak zastrihni tak v dolnej tretine nad pucikom, ale môže byt, ze vyschne cela stonka.. Zachvilu sa bude tlacit zdola nová a postupne ju ved na palicke 🙂

vondolina
3. okt 2019

toto aj moja mala, netreba ju zbytočne prelievať, zalievať často, nechaj ju tak chvíľku a kúp hnojivo a vybavené 🙂

simca06022011
3. okt 2019

Nooo ak nehnije a prispieva môže to byť z vody... Ja keď dám vidubz vodovodu takto mi ju zabieli

petkasaurus
3. okt 2019

Inak dobra poznamka, ja davam len dažďovú alebo prevarenu.. Na hodinku..