Čo pomôže na zatuchnuté prádlo?

monka105
12. jún 2021

Baby, či používate na prádlo, aby vám nezatuchlo? Priateľ sa stále sťažuje, že mu tričká smrdia zatuchlinou, ale byt máme nový, práčka je nová, už som ju aj čistila, používam prací gél-persil aj aviváž-lenor. Prádlo nám síce schne vnútri na sušiaku, lebo nemáme balkón, ale sušiak je hneď pod oknami, cez deň ho krásne prefúkne a večer ho už skladám do skríň, ktoré sú tiež nové, čisté, vyumývané. Poraďte mi prosím, ak teda máte nejaký tip. Ďakujem pekne.

nela01
12. jún 2021

@monka105 ahoj moze byt aj to ak sa clovek spoti a to spotene mokre tricko hodi do kosa zatuchne. Potom je to problem len vyprat.Treba to oblecenie neutralizovat.Najlepsie hodit zatuchnute veci do pracky a naliat len ocot ten neutralizuje pach, potom nasledne oprat a dat avivaz.To je podla mojej skusenosti ale baby ti tu mozno poradia aj inak 🙂 Mne sa osvedcilo toto.

zuzanka.zuzu
12. jún 2021

vies co by mozno pomohlo? aby si priatel pral, vesal a skladal sam... ja to mam vyskusane na sebe, sice nie zatuchlinu ale ked som bola nutena tyzden varit (bezne nevarim) hned mi prestalo vadit presolene/nedosolene jedlo 😉

mimi2120
12. jún 2021

My sme mali tiež všetko nové a prádlo aj tak často smrdelo zatuchlinou a jedine čo pomohlo bolo dávať trochu menej veci do pracky. Skúšala som aj nový prášok, aj rôzne avivaze a vone. Aj vesat na dve sušiaky aby prádlo dýchalo. Aj vydenzifikovat pracku. A raz som skúsila dať o pár kusov oblečenia menej a zabralo to.

dollyzv
12. jún 2021

U nás pomohlo toto: sušička,a čo nedávam do sušičky tak na sušiaku vešať prádlo len na každú druhú šnúru aby nebolo blízko pri sebe a vetrať miestnosť..neprepchavat práčku a bude aj vonat...ale zaujímavé je,že moje veci nikdy nezatuchli,len chlapovi hoci boli v jednej várke 🤷😂 a odporúčam Ariel gel a buď modrý Lenor,alebo modré cocolino aviváž..

monka105
autor
12. jún 2021

Ďakujem žienky, vyskúšam 🙂🙌🏻 a @zuzanka.zuzu priateľ si operie aj sám, aj tak mu to smrdí zatuchlinou 😄🤷🏻‍♀️ Túto fintu fň som už skúšala 🙈😅

hipuska
12. jún 2021

Celkom krátko sa mi zdá. Že ráno vyperies a večer dáš do skrine. To ti dokáže preschnut? Zehlis? Keď ozehlis na pare, tiež veci potrebujú doschnut. A ako písala baba vyššie, vesiam na riedko a práčku neprepchavam

lula313
12. jún 2021

1, prestat pouzivat gély a nahradiť ich praskami. Gel sa usádza v pracke a pradlo začne smrdiet. Po čase, keď začneš pouzivat prasok, sa to zlepsi.
2, pouzivat vône do pradla. Ja mám oleje z vonavydomov a teraz sa má dokonca ľudia pýtajú, čo používam za parfem, ale to len krasne rozvoniava pradlo
3, kupila som si sušičku, aj to pomohlo, aby pradlo bolo voňavé(tie oleje prežijú aj sušičku) a rýchlo suche

janka_23
12. jún 2021

@monka105 smrdí zatuchlinou preto, že ho máš zavesené dnu a na husto. Mne sa to tiež stávalo. Odvtedy vždy keď to ide susim vonku a vesiam na riedko. Dajú sa aj na okná primontovať take susiaky tak vyskúšaj

s_a
12. jún 2021

@zuzanka.zuzu to mi je teda rada... U nás periem väčšinou ja, nemá s tým však problém ani muž a tiež mi koľkokrát smrdí oblečenie, keď ho vytiahnem po dlhšej dobe.

domi2425
12. jún 2021

@monka105 ahoj, v dm maju take vonave vankusiky, stoji to asi 2-3 € myslim ze su tam 4 a vydrzia minimalne mesiac.. maju aj do susicky aj do skrine, tie do skrine ju krasne prevonaju, susicku nemam takze tie nemam odskusane😊

acer11
12. jún 2021

A dosť dôležitá je aj kvalita a materiál oblečenia....

monka105
autor
12. jún 2021

@hipuska máme podkrovný byt a obrovské vyklápacie okná. Keď ich nechám otvorené a ráno k nim dám sušiak, do večera je prádlo už suché 🙂 žehlím ako čo, väčšinou iba moje oblečenie, lebo priateľ si hneď vešia oblečenie zo sušiaka na sušiak alebo skladá do skrine. Ale máte pravdu baby, je pravda, že niekedy sa mi podarí prádlo vystrieť nahusto 🙈 ďakujem vám všetkým za rady.

77daniela77
12. jún 2021

Oprat a vyvesit susit na slnko.

maryah
12. jún 2021

Ja dávam do skrine k veciam, do každej poličky tuhé mydlo a prádlo stále vonia 🙂

ssiissiinnkkaa
12. jún 2021

@monka105 určite prestat používať gél ale práci prach, u mňa osvedčené.. Tiež susim pradlo vnutri nakoľko nemame balkón a problem so zatuchnutym pradlom som mala len vtedy ked som používala gel

lenicka777
12. jún 2021

Ja mam zase problém ze ked dam prádlo na balkón vyschnúť tak vôňa úplne vymizne a normálne cítiť ako je presusene slnkom tiež neviem co s tým 🤦‍♀️

oli18
12. jún 2021

To, že nepoužívať gél je riadna blbosť. Ja už x rokov práškom neperiem, len gélom a prádlo nemám zatuchnuté. Suším vonku na slnku, ale mám na to sušiak, kde sú šnúry od seba dosť vzdialené. V zime mám na to vytápané priestory v pivnici. Donesiem do bytu a ešte niektoré kúsky prehodím cez radiátory. Nedávam aviváž, ani žiadne chemické vône. Moje prádlo vonia za čistotou, nie za konvalinkou, levanduľou, či citrónom . 😉

bluka2
12. jún 2021

Nechať dlhšie vysušiť, vonku na slnku. To máš proste moc krátko. Až keď sa cítia suché, na druhý deň ich skladám.

relaxx11
12. jún 2021

prestaň používať avivaz. pridaj do nádobky na avivaz radšej poldeci octu pred praním. a NIE NEBUDE prádlo od toho smrdiet 🙂 ja keď som pár krát čistila zásuvku na avivaz co je v práčke, až som sa zhrozila aky lepkavy povlak na nej bol. a co to potom musí robiť s prádlom. avivaz nepoužívame, a nechýba nám. vyskúšaj to aspoň pár krát. uvidíš sama.

marca12
12. jún 2021

@monka105 ja tiež zvyknem v zime sušiť vnútri a nahusto,ale nikdy nezatuchlo prádlo. Nemôže mu vadiť vôňa pracieho prášku,gélu alebo aviváže? Ja napr používam iba jednu aviváž,lebo ostatné mi smrdia. Neexistuje,aby vo vonavom novom byte v novej práčke prádlo zatuchlo.

monka105
autor
12. jún 2021

@marca12 práveže mu to je naozaj cítiť po takej zatuchline. Ale zas sú to kvalitné tričká. Mne ešte napadlo, ako tu písali baby vyššie, že on keď príde domov, tak aj prepotené tričko hodí do koša a niekedy neviem hneď naložiť práčku, keď nemám toľko tmavého. No a ďalšia vec, ktorú som teraz zbadala v kúpeľni. Veď pánko tými tričkami utiera podlahu, keď našplieha z vane pri sprchovaní 🙈🙈🙈😂 a ja si tu lámem hlavu, prečo smrdia iba jeho tričká, drhnem práčku, už som kúpila aj prach miesto gélu. 🤦🏻‍♀️😂

kleopatra114
12. jún 2021

Mne definitívne pomohlo vymeniť všetky gély , kapsule, avivaze za prášok. Nedavam nič iné / niekedy trochu Sanytolu/ a zatuchlinu už nikdy nebolo citit

tanicka19
12. jún 2021

@monka105 ahoj, ja som skusila snad vsetko. Svetle /biele ok, tmave/cierne zatuchnute, aj detske🙈. Netusim cim to bolo. pomohlo vymenit avivaz za parfem na pranie a po par praniach zatuchnutie uplne zmizlo. Inak tiez davam menej pradla do pracky a uteraky a pod. periem na 90tke a miesto avivaze davam ocot. Vsetko periem v persil geloch. A ten parfem kupujem v DM🙂

laura164
12. jún 2021

@monka105 prať iba v prášku, dávat sanytol do prania na dezinfekciu, po praní ešte raz vypláchat. Skús aj dlhší program, keď som mala na 45 min tak nevypralo dobre, ale keď dávam na hodinu a pol, a potom ešte ďalšie placháchanie a zmykanie na 20 min, tak je to ok

motorkatri
19. okt 2021

Dobrý deň.
Ja mám ten istý problém, zatuchnuté prádlo. Hoci vetráme každé ráno 5 minút .Pred zateplením som ten problém nemala. Ale mám ho odvtedy čo nám zateplili panelák. Spálni je vlhkosť vysoká 68 stup. Keď dám suché prádlo do skrine za mesiac to suché prádlo naberie vlhkosť a potom prádlo smrdí potuchlinou. Poradili mi kúpiť si odvlhčovač vzduchu. Kúpili sme si za 150 EUR odvlhčovač vzduchu, dali sme ho do spálne 12 m2. Zapli sme ho a aké bolo naše zistenie, vlhkomer za 5 hodín nabral 1 l vody v spálni. Neuveriteľné! A čo teraz? To má ísť celé hodiny aby sa tá vlhkosť udržala na 45 až 55 stupňov vlhkosti. Má niekto podobné skúsenosti? Ďakujem

bambi23
13. dec 2021

@lula313 pridávam sa presne k tvojmu názoru 👍
parfémy z voňavý domov mam tiež a sú super

#autorke
radím nechať vyschnúť aj 2 dní, ja nemám sušičku, ale mame balkón, no iba v horúcom lete mi preschli za 1 deň, nikdy v byte za deň mi nevyschli a vždy ich nechám uschnut aj 2 až 3 dní podľa toho co to je napr. Rifle, svetre, tepláky..... A plus kapsule sú hrôza, gély horšie zanášajú pracku, preto je najlepšie používať prášok a poprípade striedať s gélom iba. Ale viac používať prášok ako gél. Plus niektoré gély vôbec nevoňajú a presne akoby tuchne po nich oblečenie. A napr. Prasky používam bud zo zahraničia alebo ešte z DM tie male limitky sú super, ak aviváž tak super je ORNEL, tressori Di oriente, eurona alebo ulbe ze fakt najlepšie vonné oleje z voňavý domov