Ako odstrániť zápach v chladničke?

kiwi3
26. feb 2019

dievcata, neviete mi poradit? v podnajme mame chladnicku, ktora od predoslych najomnikov zapacha. uz som ju umyla octovou vodou, nastriekala octom, umyla sodou bikarbonou, polozila misku so sodou do zavretej chladnicky, vetrala... ale stale to citit. najnovsie som kupila pohlcovac pachov z dm, este neviem vysledok, ale obavam sa, ze to nebude zazrak. neviete este nejak poradit? zabralo vam nieco? dik

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvi70
26. feb 2019

@kiwi3, tiež som chcela napísať mletú kávu alebo otvorenú fľašu s octom - možno niečo pomôže

sissy27
26. feb 2019

vyčistila si tú dierku, kade odteká voda? s najväčšou pravdepodobnosťou tam niečo spadlo a hnije a preto to smrdí...

silvusias
26. feb 2019

@sissy27 presne to som chcela napísať. Pokiaľ ste vydrhli celú chladničku aj gumičky, tak to bude to miesto, odkiaľ smrad vychádza

ikonica
26. feb 2019

Skus pozriet na chladnicku zozadu.. Mala by tam byt nadobka do ktorej kvapka voda, ktora sa kondenzuje v chladnicke... Opatrne ju vyber, vycisti a vrat spat....

pieces
27. feb 2019

Mohlo by pomôcť vložiť do chladničky zázvor

aleshka_supermama
27. feb 2019

@kiwi3 naša tiež smrdela ale že úplne, dala som do nej polku citronu 😉🍋

slavik2012
27. feb 2019

najprv všetko umyť z octovou vodou a potom vyutierať do sucha - nakrájať plátky citróna alebo je vhodná aj vňať z petržlene nechať to tam aspoň 24 hodín - takto to robím ak po dlhej dobe máme vo firme zatvorenú a vypnutú chladničku - často aj keď je vyčistená začne mať nechutný zápach takže takto ju musím ošetriť a zatiaľ to bolo stále ok

lienka0078
27. feb 2019

Dajte vedieť čo vám pomohlo.mam rovnaký problém ale v mrazaku.tak neviem čo tam môžem nechať...

jumama
27. feb 2019

A nie je pokazena, chladi/mrazi dobre? Nam takto zacala smrdiet chladnicka a to preto, ze sa pokazila, chladila menej. Prvy den som si to ani velmi nevsimla, lebo sme mali dvojkompresorovu a mraznickova cas sla normalne. No potom som si vsimla, ze maslo je makke a uz som si to odsledovala ze vsetko je vlastne menej chladne ako obycajne...

kiwi3
autor
27. feb 2019

@jumama to vobec neviem 🙂 lebo kedze smrdi, tak som do nej este nic nedavala. ale dik, moze to tak byt nakoniec

handika
27. feb 2019

@kiwi3 ja som tiez skusala hocico len ta mleta kava mi pomohla 🙂

bubinkaaa
27. feb 2019

@kiwi3 podnájom,nepodnajom.....majiteľovi by som navrhla chladničku z bytu vypratať,ze je nepoužiteľná,pretože smrdi.........kúpila by som si novú,ktorú by som si po skončení zmluvy samozrejme vzala so sebou.....

fedka333
27. feb 2019

Prekrojeny citrón dávam bežne aj keď nesmrdi

julinkaz
27. feb 2019

nasypte pomletú kávu na tanierik a nechajte v chladničke 🙂

bykaterina
28. feb 2019

Octovy cistis od dmky. Súper na chladničku aj okna a jasné poriadne zistiť odkiaľ smrad ide či nie je zaneseny ten odkvap.a ak bola dlhšie zavretá není sa čo čudovať riadne vyumyvat a vyvetrať

ufatess
28. feb 2019

Káva je super, tá dokáže aj extrémne pachy odstrániť, ale inak ja mám v chladničke pohlcovač pachov, tiež som ho kupovala v dm a je v pohode, len asi záleží aj od toho aké sú to pachy, ako intenzívne 😉

adelakom12
5. jún 2019

@kiwi3 tak ti poviem, že aj my s tym mame velky problem, mame chladnicku uz asi 10rokov, ale vytiekla dost velakrat, stale je s nou nejaky problem, nemrazi ani nechladi ako by mala, tym padol je v nej aj dost smrad. Musim to stale cistit a uz ma ide porazit totalne !!! Prosim vas, aku mate vy chladnicku ? https://www.okay.sk/chladnicky/ ked si tu kliknem tak mi vyhodi kombinovane, americke a neviem ani ake, chcem si seriozne vybrat ale neviem ci mam ist podla znacky alebo podla typu. Prosim, uz existuje taka chladnicka, ktoru nemusim odtapat ? Lebo akoze toto ma uz fakt prestava bavit, nutne musim novu kupit, ale neviem si absolutne vybrat. Kebyze mi poviete aspon kategoriu, tak ja si ju uz potom sama naklikam a vyberiem si, len vravim, ze potrebujem nejaky ten zaciatocny bod, nejaku recenziu od vas.

cina1
5. jún 2019

@adelakom12 funkcia no frost, je ze nenamrza.a pozor na klimaticku triedu chladnicky a prostredia,kde je umiestnena

adelakom12
5. jún 2019

@cina1 mam ho dat skor k stene zozadu aleboaj zboka, teda mam na mysli kut ? Dakujem ti za pomoc s tym no frost!

cina1
5. jún 2019

@adelakom12 klimaticka trieda hovori o rozpati teplot.cize zalezi, ci j ev kuchyni, pivnici a nie ako je otocena 🙂 , precitaj si https://zena.sme.sk/c/4250703/pozor-na-klimatic...

adelakom12
5. jún 2019

@cina1 WOW! tak toto by mi ani na um neprišlo, ešteže si ma upozornila! 👏👍