Izbové kvety

majca1995
14. jún 2022

Ahojte svokra odišla za prácou a nechala mi na starosti jej kvety. Už pred 3 mesiac a moje zúfalstvo narastá, keď každý kvet zlkne alebo mu hnednu listy. Dve papradia skoro umreli snažím sa ich zachraňovať vyzerá že majú nové výhonky. Monstera úplne zhnedla. A dva začali mať žlté listy. Snažím sa im venovať nezalievat ich zbytočne ale netuším kde robím chybu 😞😞 papradie na fotkách nemám

nika_val
14. jún 2022

Treba si načítat niečo o kvetoch konkretnych, niektore potrebuju zalievat aj každý druhy deň iné zase raz do mesiaca..
Máš ich na spravnom mieste? Pozrieť si aka svetova strana ktorym kvetom vyhovuje, či maju radi stale slnko alebo iba polotien atd atd ...
Na každy kvet plati niečo ine treba si to ale pozrieť 🙂

lenka_pekarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
14. jún 2022

Umierajú na priveľa vody. Aspoň tie na fotkách. Uber zo starostlivosti, nechaj ich preschnut, a potom polievaj až keď je substrát suchý.

grankosko
15. jún 2022

A ako často ich teda zalievaš? Keď si napísala, že nie príliš často ale toto vyzerá práve na veľa vody.

andreatytler
15. jún 2022

@majca1995 Ja polievam raz do tyzdna a tak vela az kym voda nezacne pretekat do spodnej misticky. Ale ak je poda prilis preschnuta, tak si potom kvet natiahne vodu spat z misticky a vtedy polejem este trochu vac aby zacala voda presakovat druhy krat.
Ina dobra rada je si predstavit si 1/3 objemu kvetinaca a tolko vody naliat raz za 5-6 dni.
Ak nepreziju, nestresuj. Svokre vysvetlis co sa stalo a kupis nove kvety.

majca1995
autor
15. jún 2022

@nika_val to nie sú moje kvety sú svokrine ktorá odišla na pol roka do zahraničia.
Práveže substrát je úplne suchý tak ja neviem čo im chýba či skôr tá voda zvyknem poliať raz za 2 týždne. Svokra kázala každé tri týždne

majca1995
autor
15. jún 2022

@andreatytler no to jej budem musieť všetky kúpiť nové 🤣🤣 dosť ma to mrzí lebo moje takto nezvyknú umierať. Ja mám niekoľko ročne aj orchideii aj iné kvietky a darí sa im a tieto proste nie nie sa postarať 😕

tanalyn
15. jún 2022

Jej povedz že aspoň sa netreba o nič starať :D :D Si jej pomohla vlastne

majca1995
autor
15. jún 2022

@tanalyn hahahahah neviem či bude rada ale aspoň mačka žije a má sa až veľmi dobre 🤣

majca1995
autor
15. jún 2022

@tanalyn len keby tak na tom boli aj kvety tak by som sa z toho tešila ☺️

andreatytler
15. jún 2022

@majca1995 Tak to je cudne. Ja som myslela ze nemas s kvetmi ziadne skusenosti. Aj ste ich prenielsi z jej domu do vasho? Moja mama sa s kvetmi rozpravala. Mozno tie kvety smutia za svokrou.
Aspon ze ta macka zije. To uz by veru neslo kupit len tak novu macku.🙂

majca1995
autor
16. jún 2022

@andreatytler práveže mám veľa kvietkov aj vonku plný altánok🙂 ja som milovník kvietkov takže nechápem čo sa týmto deje :( nie nie práveže ostali v jej dome len keď odišla bolo ešte obdobie chladu prestalo sa kúriť a v dome mala +7 stupňov na tom základe aj umrela monstera taká maličká a aj papradie ostalo vtedy také divné.. a tieto začali až teraz. Keď bola taká zima tak som ich ani nepolievala lebo svokra si ich poliala keď odišla a vravela že ich mám až o 3 týždne tak tak som aj spravila..

andreatytler
16. jún 2022

@majca1995
7 stupnov je uz poriadna zima... to bude skor tym chladom ako nadmernym polievanim. A ako sa im dari odkedy si zalozila tuto temu? Ide to k horsiemu?

majca1995
autor
17. jún 2022

@andreatytler ešte sú to len dva dni ako som ju vytvorila. Uvidíme za týžden. Napíšem ako sa im darí

sarfor
29. jan 2023

Dobrý deň prosím vás chcela by som sa spýtať mám dva kvety ten istý druh v jednom črepníku je to izbová rastlina jedna vedne druhá kvitne pripomínam je to ten istý druh

sarfor
29. jan 2023

Je to ten istý druh jedna kvitne ako hovorím druhá vedne čo s tým

nika_val
30. jan 2023

@sarfor to vyzerá iba akoby jeden kvet iba odkvital a druhu ešte nie..to nevyzera na nič zlé 🙂