Jednoizbový verzus dvojizbový byt

28. júl 2022

Ahojte poradíte mi? Bývam v 1izbovom byte ktorý mi už nestačí lebo uznávam kde dávať veci a bývame v ňom 2 dospelý a 3 deti. Izba má len 31m2. Platím 200 za nájom. Mam však možnosť žiadať aj o väčší 2 izbový byt ktorými cca 55m2 ale nájomný bolmozno 320. Priateľ s tým nesuhlasi vraj ho nepotrebujeme ale na zmluve som ja. Co by ste robili vy

karhu
28. júl 2022

pocuvla zdravy rozum

melanta
28. júl 2022

Toto je príspevok na rozprúdenie vášni však? To nemyslíš vážne? Neverím totiž, že niekto môže mať 3 deti s blbečkom, ktorý si myslí, že 2 izbový byt je pre 5 člennú rodinu zbytočný.

solange7
28. júl 2022

Tak to uz je moc toto. 😀

jaskolka
28. júl 2022

Toto hádam nemyslíš vážne? Jednoizbový byť je malý aj pre rodinu s jedným dieťaťom, a nie s 3.

autor
28. júl 2022

@melanta není ich biologicky otec stará sa one ako o svoje. Ja mam 800 v hrobom a on okolo 1000 hovorí ze netreba nám to v dnešnej dobe

abbey1
28. júl 2022

Hlavne by som riesila vlastne byvanie zodpovedajuce velkosti rodiny, plus by som riesila dlhodobe zvysenie prijmu

autor
28. júl 2022

Dcéra má k tomu ešte celiakiu co nám dosť peňazí uberá. Byt mame od mesta žiadala som väčší ale už nemali volny

autor
28. júl 2022

@abbey1 banka nám neda už sme to skusali

elis248
28. júl 2022

Myslím, že tu nie je čom. 5 ľudí v 1 izbe? Určite do toho dvojizbáku. Priateľ zrejme nemá rozum a asi ani peniaze, aby prispieval na nájom, keďže to platíš ty.

autor
28. júl 2022

@elis248 dáva mi peniaze

liljana
28. júl 2022

jedine asi niekam na dedinu do vacsieho obecneho bytu. Mestske byty su vzdy plne dlhodobo obsadene.

deti95060810
28. júl 2022

poznala som pani čo bývala v garsónke s jednou malou dcérou - svojim dieťaťom... ani len ten stromček na Vianoce si nemali kde dať...
Neviem si predstaviť 3 deti v jednoizbáku...

suzitok
28. júl 2022

Ja sa cudujem aj tej obci/mestu, ze vydaju tak maly byt do najmu toľkým ludom.. neviem si predstaviť tak zit v jednej izbe s tromi detmi + dvaja dospeláci, ved tam nikto nema ziadne sukromie...urcite by som bez vahania isla do väčšieho..

1fifinka1
28. júl 2022

V konecnom dosledku ked prejdete do vacsieho aj priatel bude rad. A za tu stovku navyse cca to stoji. Aj 3 izbovy by sa zisiel. Ale postupne asi.

alenah31
28. júl 2022

@suzitok byt je obecný a je na ňu - bola slobodná s troma deťmi, podľa všetkého on sa tam len prisťahoval k nej - takéto byty sa im prideľujú bežne ak nie sú voľné 2-izbové nakoľko inak by ostala bez strechy nad hlavou. U nás matka s dvoma deťmi - ak nie je voľný byt môže dočasne dostať aj garsonku a ostáva v poradovníku kým sa neuvoľní niečo väčšie a presunú ju. Ale ak by napr. žiadala3-izbový tak ho nedostane - treba byť viac členná rodina resp. viac dospelých členov rodiny alebo veeeeeeľmi dobré známosti.

suzitok
28. júl 2022

@alenah31 ano, toto uplne chapem,ked je sama je to ok....ale v tom pripade tam ten dalsi clovek nema co robit...u nas napriklad takymto ludom tie najmy jednoducho rusia....dvaja dospeláci, zarábajúci s prijmom, nie sú adeptami na sociálny byt....ale zrejme to vsade posudzuju inak

kornelies
28. júl 2022

Neviem si predstavit zit v 1 izbe s detmi, co sa tyka sukromia. To vam nevadi? Radsej obetovat 100E, kupovat veci v second hande, ale zit trosku dostojnejsie.

alenah31
28. júl 2022

@suzitok pokiaľ je dodatočne riadne nahlásený - platí kom. odpad, nie sú hlučný/dodržujú interný poriadok - v byte ostávajú. Aj takáto matka má právo na manžela/druha a spolužitie. To nie je sociálny byt, ale obecný....nejde o výšku príjmu členov domácnosti. V 3-izbáku tam žije 4-členná rodina (všetko už dospelí) s dobre zabehnutou súkromnou firmou.

sense
28. júl 2022

Ja by som šla do 2j izbového bytu ak by bola možnosť. A určite aj deti budú radi. Úprimne si neviem predstaviť 5 ľudu v 30m2

suzitok
28. júl 2022

@alenah31 tak si to pletiem so sociálnymi bytmi, tam naozaj prihliadaju na to, kto tam zije a aky je príjem, ktory treba aj dokladovať v určitých intervaloch
Ja nenarazam na jej súkromný zivot, ano, ma právo mat partnera...skor som narazala na to, ze na byt (myslela som, ze ide o sociálny) caka niekto, kto by ho potreboval viac

autor
28. júl 2022

Byt mame 4 roky priateľ tu býva ale není nahlásený lebo nespĺňa požiadavku. Keďže nebyva 7 dní v byte nemusí byť nahlásený takže reálne na papieri tu bývame len ja a deti..a platím nízky nájom keďže mam jedno dieťa ztp. Len mam obavy ci utiahnem 2 izbovy

jaskolka
28. júl 2022

Nerozumiem jeho uvazovaniu, že netreba vám väčší byt. Veď už len spanie si neviem predstaviť, to ako spíte? Poschodové postele, či ako? Žiadne súkromie,vsetko všade musí byť...
Deti budú len väčšie,aj ony budú chcieť viac priestoru
Nie je to až taká horibilna suma, aby ste sa mali za každú cenu tlačiť a liezt si na nervy na takom malom priestore.

ninusa221
28. júl 2022

My mame v prenajme 1 izbovy sme len 2 dospelý a mne už pride že nam je maly a nemam kde davat veci.. nie to mat tam ešte 3 deti… mne pride aj 2 izbovy maly…

suzitok
28. júl 2022

Ja sa tiež prikláňam k 5omu, ze bez vahania vyuzit moznost ísť do väčšieho..nie je to velky rozdiel, ni3 si doma, mas prijem a nieco prispieva partner, predpokladám, ze mas výživné...
Ja som s mensim príjmom zila v podnajme s 2 deťmi a dalo sa, treba len spravne rozvrhnúť peniaze...a mne teda 1 izbovy bol malo a zili sme tam len traja

autor
28. júl 2022

Skúšala som to riešiť na meste a oni mi povedali ze 2 izbový byt by dali v prípade ze by sme mali zdravotné problémy. Ze to už by bol dôvod žiadať o 2 izbový.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
28. júl 2022

Fiha, my ked ideme traja niekde na poznavacku s mladsou dcerou a mame 1 hotelovu izbu, tak nam je to po 2-3 dnoch strasne malo. Nedokazem si predstavit tak ZIT. Kde su vsetky veci? kde ma kazdy clen rodiny tiche miesto, ked chce byt sam? To sa takto da naozaj zit? Autorka - vacsi byt, urcite!!! Kvalita zivota bude hned lepsia.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
28. júl 2022

my sme 3 v 3i a nezmestime sa 🤔😁

liljana
28. júl 2022

@athom Tak uz im chyba len ten pes a sob.