Koľko času strávite v záhradke?

evica17
25. máj 2022

Baby, chcem sa spytat, tie ktore byvate v bytovke a mate zahradku v zahradkarskej oblasti, taky bezne velku, ako casto tam chodite a kolko casu tam stravite ? Myslim tym pracaoy, neratam ze si tam dakto chodi posediet alevo tak.

viestta
25. máj 2022

@evica17 ja mam záhradu za bytovkou, takže hocikedy vybehnem. Mama zvykne cez víkend na celý deň, cez týždeň ako treba a vyjde, v lete aspoň každý druhý deň po robote poliať a pozbierať úrodu. Na záhradu to ma pol hodinu z domu.

roja01
25. máj 2022

Kazdy vikend od jari do jesene praca, ktora cloveka bavi cca 60% a 40% posedenia s pritelmi.

evica17
autor
25. máj 2022

@viestta tak pri dome alebo za bytovkou to mat je ideal, to vybehnes hockedy, aj na 5 minut ak treba. Ale ani tak ako to ma tvoja mama to neni az tak zle. Cakala som viac casu

evica17
autor
25. máj 2022

@roja01 cize vy cez tyzden nechodite vobec ? A mate aj nasadene zeleninu alebo ako ?

lindusss2016
25. máj 2022

@evica17 my mame pozemok 20 km od bydliska a chodime tam kazdy vikend, ak nrmame iny program a robime vkuse, malokedy sedime, furt je co robit

roja01
25. máj 2022

@evica17 teraz uz chodim aj cez tyzden, opisala som skor dobu, kedy sme boli plne zamestnani. Teraz pestujem vsetko mozne. Mam napriklad zasadenych 50 plant paradajok.

jaja20
25. máj 2022

@evica17 Máme 2 záhrady v záhradkárskej oblasti cca 2-3 km pešou chôdzou od nášho bytu a chodím tam dennodenne,aj v zime,či prší,či sneží,lebo tam máme aj 3 mačky,takže nemám to srdce nechať ich bez jedla 🙂 Každý víkend alebo cez sviatky ( Vianoce,Veľká noc,májové sviatky... ) tam spíme. Manžel postavil celoročne obývateľnú chatu s kúpeľňou,wc,máme tam digi aj wi fi,tak tam máme komfort ako doma.
Záhrady majú po 4 áre,pestujeme všetko možné,zeleninu,rôzne ovocné stromy,80 koreňov hrozna, plus ja kopu kvetov.

roja01
25. máj 2022

@jaja20 chodite peso, autom al na bicykli? Ja to mam vyse 4km a mam problem sa tam len tak na otocku dostat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
25. máj 2022

@roja01 Väčšinou pešo,cez les,tak je to kratšie. Ale keď potrebujeme odviezť nejaké zásoby alebo posteľné prádlo a podobné veľké veci, tak, chodíme aj autom. Ale v zime len po vlastných,lebo sa tam autom nedostaneme...

evica17
autor
25. máj 2022

@zoro9836 to je pravda, ze v tom hra vela premennych a tazko dat jednoznacnu odpoved. Mna to zaujima z toho pohladu, ci sa to da popri zamestnani a dvoch detoch. Ci sa mi oplati investovat do zahradky a pestovat tam nieco

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roja01
26. máj 2022

@evica17 v kazdom pripade je to dobra investicia. Hodnota rastie, peniaze hodnotu stracaju.

viestta
26. máj 2022

@evica17 oplatí sa to ako investícia, ale nepočíta s tým, že z toho bude nejaký závraty zisk a zabezpečí si sebestačnosť. To pri 4 aronej záhrade nebude ani keď bude vysadené od plota po plot, nehovoriac o tom, že toľko zeleniny treba aj o patriť a to je nekonecna robota od jari do jesene. Treba k tomu pristúpiť, že je to miesto na psychohygienu, keď ta záhradkár ceníme baví, tak tam vypnes hlavu a zresetujes. Pestovať môžeš niečo "na spestrenie deja" také co nekúpiš. V konečnom dôsledku to zo záhrady vyjde drahšie ako kúpené, keď zaratas co všetko k tomu treba a koľko času tomu treba venovať. No a na záhrade som pri malom pochopila aká výhoda je oplotený pozemok, kde ho môžeš vypustiť bez obáv. Ďalšia výhoda je, že sa tam socializujeme. Taky guláš, grilovacka to je paráda. Prídu kamaráti, rodina. Keď treba pomôžu s tým co by sme sami robili neviem ako dlho a potom už je len reset hlav v prírode, čo každému dobre padne.

evica17
autor
26. máj 2022

@roja01 tojepravda ze sa to oplati ako investicia. A asi aj bezpecnejsie ako fondy a ine.

luccija
2. jún 2022

@evica17 určite sa oplatí.A tráviť času tam budeš koľko si nasadis🙂Veď nie všetko treba polievať, môžeš tam mať maliny a ríbezle a chodiť len s deťmi dať bazén, posedieť, opaľovať sa...môj otec ma takú záhradku a má nasadený cesnak, cibuľu, kapustu, mrkvu, slivky, marhule, hrozno, ríbezle nič také čo treba často polievať a chodí raz za týždeň aj to by možno nemusel, ale on tam chodí poklebetit so susedom.

micusa2222
5. aug 2023

@evica17 ak máš záhradku na posedenie a oddych, stačí raz do týždňa, aj to cez víkend..ak máš záhradu so zeleninou a ovocím, a druhú časť okrasnú /ruže, ttak ako to máme my/tak by si tam mala byť 2,3x do týždna...