Máme psa a presťahovali sme sa

mimi97
10. okt 2018

Dobrý deň. Kupili sme byt a presťahovali sa do 6 bytovky .Sme tu druhý deň no uz dva krát dve susedy namna vybehli za psa.Ano je veľký je to stafford ma 2 roky ale neublíži ani muche a nesteka ani nic podobné. Zatial sam doma nebol. Nevencim ho na dvore bytovky ale na lúke ktorá je neďaleko. Vypočula som si ze pes sem nepatrí, že bude všetko obstievat a podobne. Ze sem chodia aj malé deti ich asi pravnuuucata lebo tu žijú starí ľudia poväčšine. Prosím vás co mam robiť? Ako im vysvetliť túto situáciu?Mali ste uz niekto takúto skúsenosť???psa nedám stadialto preč aj kebyže sa na hlavu postavia

margaretka_
10. okt 2018

@mimi97 fuha, nezavidim. Podla mna jedine nehadat sa s nimi, dat pozor nech fajt neocurava nic, nesteka na nikoho, nech sami vidia, ze je to slusny pes a nikoho neriesi

petulda333
10. okt 2018

My sme sa pred 4r prestahovali tiez do bytovky,kde mimochodom bolo asi 10psov. Hned prvy tyzden sme dostali vyhrazny list,potom po par dnoch zase same nadavky. Ale kaslem nato,po psovi zbierame a vencime ho za bytovkou na vencovisku. Kasli nato,su to ludia s kt sa normalne nedohodnes. Rob tak aby ti nemali co vycitat a hotovo.

bianka532
10. okt 2018

@mimi97 ja si myslim, ze im nic nevysvetluj, nemas co, nicim si sa neprevinila. Akurat to chce cas. Mozno ked pojdes z bytu daj si psa na voditko, mozno mu daj nahubok, aby babky z okna videli, ze mas psa pod kontrolou. Potom mozes psa oslobodit.

Ja tie babky chapem. V poslednom case je dost casto v spravach ako psy dohryzli deti a ludia maju strach z velkych psov. Aj ked ten tvoj je urcite domaci milacik a ani muche by neublizil. Cudzim ludom to nikdy nevysvetlis. Oni si casom zvyknu.. A ked majitel bytu suhlasil so psom nemas co riesit.

bianka532
10. okt 2018

a ked sa vykaka pred bytovkov pekne pozbieraj nech babky vidia. vsak oni su stale na okne..

wewika1
10. okt 2018

@mimi97 a co im chces vysvetlovat? Pes je spolocenske zviera a pokial je vychovany a nerobi zle, tak ich do toho nic nie je aj keby si mala zrovna doma 10takych😏pekne tetuskam povedz, ze ked bude vsetko to, co opisuju ako potencialnu hrozbu aktualna, rada sa na temu pes s nimi pobavis, ale zatial sa s nimi nemas o com bavit😉

mimi97
autor
10. okt 2018

Vždy ho mam na voditku, je to strašne neprijemne ako namna vystupili som silná žena mozem povedať ale toto ma zlomilo a doma som začala plakať a báť sa čo ďalej bude .... Dúfam že to čas zmení a este sa mi vyhrážali, že kebyže toto vedia ,že sem pôjde pes tak budú protestovať majiteľke bytu a podobne no majú smolu uz sme tu už len nejako ten silný tlak tu vydržať och...mimochodom som zdravotná sestra začo sa tešili no ked videli psa koniec nikto sa somnou uz nebaví a pritom sa tešili, že ak náhodou niečo tak budem k dispozícii ale vyseriem sa nanich tu ako sú doradu nemam síl snimi nic riešiť uz mam toho pokrk tu a to sme sa len predvcerom presťahovali

bianka532
10. okt 2018

@mimi97 netrap sa, aj tak to neovplivnis, nezmenis.
sice neviem ake su zakony keby cela bytovka hlasovala proti psovi ci maju nejake prava. ale zatial sa nic nedeje, tak kasli na to. potom to budes riesit keby nieco bolo.

doroteja
10. okt 2018

Nech sa stare babky staraju o seba. Len aby nakoniec vas pes nerobil mensi bordel ako ich vnucata... Pokial ich nebude pes nijako obmedzovat a budes po ňom zbierat, tak co este chcu? Viem, ze je tazko, ked nevychadzas so susedkami, ale hadam sa to utrasie. Moja babka ma 84 rokov a susedina fenka neobide jej dvere bez toho, aby nieco nedostala. Vzdy caka aspon sunku 🙂 takze to je nieje iba o tom, ze babky sa boja, ale o tom, ze su to stare rypacky, ktorym vadia vsetci a vsetko. Vela sil prajem 🙂

22patricia22
10. okt 2018

pokial sa pes chova slusne a nic zleho nerobi, nemas im preboha co vysvetlovat. mozno sa ich vnucatam zapacia a budu chodit skor za tym psikom.viem, ze to asi nie je nic prijemne, no nerobila by som si z toho tazku hlavu

titla
10. okt 2018

Nepripúšťaj si to. S tým nič neurobíš. Keď na teba zase niekto podobne vybehne, tak buď slušná, odpovedz len, že o psa sa staráš a dávaš pozor, aby v bytovke a v okolí bytovky nerobil žiaden neporiadok. Časom, keď so psom nebude oštara si nájdu iný „problém.“ Len chvíľku vydržať.
Pokiaľ vyslovene nemáte v domovom poriadku schválenú klauzulu, že v bytovom dome sa nesmú chovať žiadne zvieratá, tak susedia nič nezmôžu a nemajú žiadne právo psa Ti zakazovať.
Viem o čom hovorím, tiež sme nedávno kúpili byt, ešte tam ani nebývame a už majú niektorí susedia problémy... Vo všeobecnosti máme milých susedov ale vždy sa môže nájsť človek, ktorému vadí aj to že dýchaš.

tncka
10. okt 2018

@mimi97 vykasli sa na ne. Nemaju pravo ti zakazat chovat psa. Aj 2 aj 3 ked budes chciet. Nijakym sposobom neobtazuje cize neporusujes ani domovy poriadok ani zakon. V takomto zmysle by som im to vysvetlila. A asi uz raznejsie kedze za 2dni ta otravovali uz 2x!!

tncka
10. okt 2018

@mimi97 a dohliadni si vsetky povinne ockovania a zaplatenie dane,ci mas naporiadku,aby uz ozaj nemali do coho pichnut. Ja uz som taka vytocena na starych ludi lebo len frflu. Aj u nas je to tak ale na mna si nepridu

conspi
10. okt 2018

@mimi97 bývame v bytovke. Najmladší sme tu my. Potom susedia pod nami 55 a už to ide vekom iba hore. Tiež máme stafforda. Pani susedy každý deň na okne čakajú kedy pôjdem so psom von a hneď sa do mňa navážajú. Naposledy som sa iba usmiala a povedala som im, že nech ho prídu naučiť chodiť na wc a potom ho už neuvidia. Od vtedy mám pokoj 🙂

0silvia0
10. okt 2018

@mimi97 ale prosim ta... ked budu nabuduce frflat, spytaj sa ich, ci nepotrebuju zmerat tlak, ze v ich veku by sa kvoli hlupostiam nemali rozculovat a ty ich tu nemienis kriesit😰

doty1
10. okt 2018

Nič ti nemôžu, pokiaľ tvoj pes nikoho neobťažuje, máš ho na vodítku, udržuješ po ňom čistotu a všeobecne v bytovom dome nie je zákaz chovať psov.
Skús to tak neprežívať, v každom meste, dedine, bytovke sa nájdu "dobré duše", ktorých poslaním je spestrovať život ostatným
So staršími ľuďmi je to už ťažšie, ale možno budeme takí istí 😉😉

bmuller
10. okt 2018

Tetam susedkam normalne povedz, nech sa dopredu neboja, ze vas pes nie je problemovy, ze nanho dozerate pri kontakte s ludmi-susedmi, ze budete dbat o cistotu pri venceni a vseobecne po nom (blato, sneh), a ak by bol problem, nech to riesia potom. .. No a potom uz len trpezlivost a musia sa presvedcit kazdodennym spravanim vasim aj psika, ze nic neocurava, ze po nom neostanu "zvysky" na travniku ci chodniku pri bytovke, ze nebude prechadzajucich susedov obtazovat skakanim, a tak.
Ak je vas pes nazaj v pohode, tak sa tym teraz netrap, tety susedky mozno "uvitali", ze maju co riesit...

lula313
10. okt 2018

@mimi97 prosím tá, čo si robis niečo zo starých ropúch🙈 my mame 50 kilového psa v byte a nikto nám nikdy nenadaval a to sme niekoľko rokov docaskovali aj iné veľké plemena. My chodime vencit v noci a už sme takto zachránili susedom bicykle, keď ich došiel zlodej kradnut a páčil zámku a z inej ulice sme zabránili vykradnutiu auta. Takze psickari sú taká pravidelná občianska hliadka, čo nikto nevidi🙈keď Ti nabuduce vynadaju, vynadaj im aj ty, nedaj sa, oni potom sklapnu. Keby mi niekto urážal psa, tak sa za neho postavím ako za dieťa, či rodicov a určite nebudem plakat doma do vankúša. Keby si nemala psa, tak si nájdu niečo iné. A to s tou bývalou majiteľkou bol super vtip😀 keby predávam byt a rómska 10 členna rodina mi za neho ponúkne najviac, tak im ho predam aj keby mi mali susedia robit každý deň sviečkové pochody pred domom🙄🙈

jana_eyre
10. okt 2018

je to tvoj byt? je.. je to tvoj pes? je.. upratujes po nom? verim ze hej.. ked susedam sa nieco nepaci, nech sa nepaci, ale nie je to ich vec a nemusis nic vysvetlovat..

su ludia, co im vadi cokolvek, keby si nemala psa, mozno si najdu nieco ine..

fefe123
10. okt 2018

vždy maj psa pod kontrolou, vždy pozdrav a usmej sa ( mysli si, čo chceš) a uvidíš, že o chvíľu si zvyknú a bude to OK,

janulka2811
10. okt 2018

Povedz dochodcom,nech sa staraju o vnucence a ked sa nudia nech idu do parku krmit holuby.
Vobec na nich nereaguj,naloz im a neries .. su to puce stare zakomplexovane.

janulka2811
10. okt 2018

@bianka532 ludia mozno maju strach z velkych psov,no ver tomu,ze co civava ustekana nervozna krpata s tenkyma nohama ta dokuse viac bez staford ci labrador a vacsie plemena.
Mojho labika vzdy ide kusat na usi co nanho vyskakuje,kazda jedna su to hlupy psy

simca06022011
10. okt 2018

Pozri si domový poriadok ak tam nie je pes zakázany a nikoho neobťažuje, tak sa netráp. Čo by z toho bolo? No nič... Zazeranie je týchto bytovkách normálne,my sme boli prvá mladá.rodina čo sa do takej bytovky nastahovala a.zazerali tiež. Dokonca raz kvôli výťahujedna suseda dost neprimerane o 21 navrieskala do partnera a ten ju poslala slušne dva vetami niekam s tým nech nás neobťažuje a tresol jej dvere pred nosom .cirkus ešte robila na chodbe chvíľu ale nikdy viac nám nik nezaklopal. Poctivo som ten špinavý vchod čistila,dodržiavala sluzby a aj tak som si nie raz vypočula že neriadime a bordel robíme ( neviem čím asi tým že s e väčšinou neboli doma ).... Čize vydržať 🙂 ono už len to že to je stafford niektorých ľudí dráždi, pritom psa nepoznajú.

bianka532
10. okt 2018

@janulka2811 labrador je priatelske plemeno ktore este aj zlodeja privita s laskou

simca06022011
10. okt 2018

@janulka2811 hryzanec od stafforda by bola iná vec ako čivava.... S labradorom neporovnateľne. Čiže ak by tento pes nebol vychovaný, tak by obavy boli na mieste. ale viditeľne je. My tu teda máme na ulici stafforda a veru nik by sa s ním stretnúť nechcel.

kittykat22
10. okt 2018

@mimi97 to vieš, pes kam sa pozrieš a deti potom zbierajú kvety na ocikanej tráve. Druhá vec je, že veľa majiteľov si na psa pozor nedáva, a tie veselo pobehujú okolo a ľudom to príjemné nie je - pretože 99% majiteľov, si svojho pletie psa pletie kanárikom. Tretí problém je plemeno ktoré máš ľudí desí pretože bez rozdielu, že by ani muche neublížil je to plemeno ktoré je medzi prvou 5 kou čo sa týka útoku na ľudí. O tom, že toto je pes pôvodne trnénovaný za zabíjanie iných psov, a je generačne cvičení zahryznúť a nepustiť, alebo zahryznúť tak aby sa protivník už nikdy nepostavil, tak div sa svete, že susedia sú naježený. Zober si to aj z ich strany. Skús nosiť vodítko, náhubok, zbierať po ňom bobky a malo by to byť ok. Ale inak si potom aj preber život vášho psa. Športový pes zatvorený v byte večne s náhubkom, na vodítku, bez výbehu. Nabudúce keď si budete vyberať psa, tak si treba vyberať také plemeno ktorému budete schopní zabezpečiť plnohodnotný život. Pretože toto, čo ste mu pripravili je z môjho pohľadu utrpenie.

lienka_snehulienka
10. okt 2018

@mimi97 Daj tomu čas, tetušky sa snáď ukľudnia, keď uvidia, že pes nerobí problémy. Ako ti tu už radili, prihlás ho a poctivo plať dane, nevynechaj očkovania, nechoď s ním bez vodítka, zbieraj po ňom hovienka a nenechaj ho ocikávať len tak hocičo... skrátka správaj sa tak, aby sa nemali na čo sťažovať. Keď na teba najbližšie vybehnú, tak im toto všetko vysvetli a ak to nepomôže, nauč sa brať to jedným uchom dnu, druhým von. Niektorí ľudia majú konflikty ako hobby, s tým nič nenarobíš. Na mňa kedysi dávno takto vybehla jedna babka, že pes sa mi vyserie a ja to určite nepozbieram. Nepomohlo, ani keď som jej ukázala sáčik, ktorý som mala nachystaný a ešte aj po tom, čo som priamo pred ňou hovienko pozbierala, pokračovala vo svojom monológu 🙂 S tým sa bohužiaľ treba iba zmieriť, nemá zmysel ísť do konfliktu, pretože nemáš šancu dokázať svoju pravdu a iba ich viac naštartuješ.
Inak, ak si zdravotná sestra a babky od teba budú potrebovať nejakú pomoc alebo radu, nevykašli sa na ne. Keď ťa spoznajú a uvidia, že si ochotná a nápomocná, podľa mňa sa zmieria aj so psom. (Ak teda nejde práve o tie vyššie spomínané konfliktné typy) Samozrejme, nenechaj sa zneužívať, ale práve vďaka tomuto by ste si mohli k sebe nájsť cestu. Teraz si “tá nová s tým hrozným psom”, časom môžeš byť “tá milá sestrička, čo mi minule tak ochotne pomohla” 🙂

monismie
10. okt 2018

ono je to asi pre nich len taky pociatocny sok. na psika si isto zvyknu, ak je teda taky ako pises. niekto sa proste takychto púsov boji aj bez toho, aby sa ich snazil jednotlivo spoznavat. nechaj to tak, nejak sa o tom s nimi ani nebav, pridu podla mna na to same, ze sa nemaju coho bat

janulka2811
10. okt 2018

@bianka532 tomu ty moc never,ze pusti zlodeja z laskou takeho som este nevidela 😂😂😂
Priatelsky je stym s kym sa priateli psovod 😉

janulka2811
10. okt 2018

@simca06022011 zalezi ako ho psovod vychova,ja poznam vela staffordou a agresivny niesu 😊
Hryzanec od staforda vs.labradora je na ten istej urovni,no kazdy si mysli,ze labik je mierumilovny a staff.bojovy ... no velky to omyl ...

bianka532
10. okt 2018

@janulka2811 ja hej suseda mala. a dali ho utratit lebo utekal a stale spaval pri susedovych dverach a aj pri nasich kazdu noc pri inom susedovi. zlata bola riadne...