Matná čierna kuchyňa - čistenie

sabinami
22. okt 2020

Ahojte, kto má skrinky/nábytok matnej čiernej farby? Čím to čistíte aby nebolo vidno fľaky a šmuhy ? :D skúšala som klasicky čistič na kuchyne, octovy čistič na sklo (lestiaci) aj sanytol hoc je linka čista, vidno na nej fľaky a šmuhy :( :D ako sa ich zbaviť

liz_lemon
22. okt 2020

máme matnú tmavú šedú, máme špeciálnu bezodtlačkovú úpravu, ale samozrejme fľaky sa objavia, v kuchynskom štúdiu mi radili čistiť s Clinom, ale používam aj univerzálne vlhčené utierky z Lidla + to hneď utriem pap. utierkou

denisa098
22. okt 2020

@sabinami clin alebo jar a potom utrieť papierom

xili99
22. okt 2020

vyskúšaj kúpiť kokosové mydlo klasické v dmke, ja tam kupujem a to je najviac 😉

lavender21
22. okt 2020

Ja sa opýtam či neľutujete výber takejto kuchyne. Práve riešime novú a chcela by som matnu čiernu ale bojím sa práve ten údržby...

simkids
22. okt 2020

@lavender21 lutujem, uz by som sla do bielej lesklej

@sabinami clin alebo aj jemne namocena handricka a utriet uplne do sucha a dufat, ze tam neostane smuha, ked ostane, tak odznova :D

liz_lemon
23. okt 2020

@lavender21 ja nelutujem, vyzera to fakt pekne, elegantne, ako aj biele kuchyne su pekne (ale nie leskle), ale ta tmava je taka ina

sabinami
autor
23. okt 2020

@lavender21 ďakujem všetkým za odpovede vyskúšam teda 😏 a áno ja tento vyber ľutujem, ak by som mala kuchynu na príležitostne varenie, oukej šla by som do nej znova lebo je to fakt krasne pôsobí luxusne ale ja varím denno-denne, v takom prípade mam naozaj behom chvíľky všade fľaky od otvárania skriniek, kvapky vody ak to ofrkam atd, čiže ja keď dovarim, upravená kuchynu a za každým utieram aj všetky skrinky s nervami 😂 čiže ak trávite v kuchyni viac času a naplno ju využívate, čiernu určite nie, ak ju využívate len malo kedy tak kľudne

megyi1711
23. okt 2020

@sabinami do horucej vody tekuty cif a stym umyt a pretriet suchou handrou 👌

karin233452
20. jan 2021

@lavender21 ja neľutujem, varím každý deň a vôbec to neni take náročné proste vždy v sobotu po varení kým dieťa spi ju umyjem s clinom a mám vystarane zas na týždeň 😊 keď sa objaví od dieťaťa nejaká ruka otlacena alebo na chladničke otlačky tak len nastriekam Clin na handričku a pekne to ide dole 😊

lenka1989
5. máj 2021

Nám robil kuchynskú linku ale toto ani neumyjes

sabinami
autor
5. máj 2021

@lenka1989 mam ten istý problém 😅😅 šmuhy som zmiernila tým že si navlhcim svedsku utierku dám na ňu kremovy clin a tak to ide, no keď zasvieti slnko vtedy sa úkazu šmuhy 😅 samozrejme, po použi kuchyne počas varenie je opäť cela opackana takze vydrž žiadna ale aspoň pred návštevou ju viem na rýchlo celu vyčistiť 😂

bramborienka
24. sep 2021

@xili99 prosim ta mydlo kocka ci tekute kokosove?ako to presne cistit?dakujem

lulliky1
24. sep 2021

@lavender21 aj ja lutujem

xili99
5. okt 2021

@bramborienka normálne to také klasické. Akože robí to divy, sama som bola spočiatku prekvapená.

bramborienka
7. okt 2021

@xili99 a prosim ta aky mas postup?viem ze mozno primitivna otazka,ale uz som skusila tolko veci a produktov ze az

raduskale
7. okt 2021

@lavender21 ja neľutujem. Máme takú povrchovú úpravu, že mi stačí pretrieť s teplou vodou a následne so suchou handrou a linka je krásna bez šmúh. Nemusím ani žiadne prostriedky používať.

dori92
7. okt 2021

Ahojte, ja mam síce bielu matnu ale práve proti mastným frkancom mam takú handričku z viledy, namaca sa len do čistej vody a všetko zijde. Ale ja mam len vrchne skrinky biele, spodné sú drevodekor práve kvôli tomuto a ten je bezudrzbovy 😅

lavender21
26. okt 2021

@dori92 toto zháňam už niekoľko týždňov 😀 kde sa to dá kúpiť?

xili99
27. okt 2021

@bramborienka tak si ošúchať oň handričku alebo hubku a potom čistíš. Žiadna veda.

dori92
27. okt 2021

@lavender21 myslím ze v hocijakej drogérii, ja som to kúpila možno v dm.... Alebo v tete? 😂

luciakstv
14. mar 2022

@lenka1989
@sabinami dievcata nech sa páči

lenka1989
14. mar 2022

@luciakstv ahoj jeeej ďakujem krásne ♥️ Treba to dať ba linku a potom ešte nejako leštiť alebo ako ? 🌹

luciakstv
6. júl 2022

@lenka1989 ja dávam na hubku a leštím nič iné

ericca_lol
29. júl 2023

@raduskale Môžem sa opýtať aký typ povrchovej úpravy máte? 🙂 Pretože s manželom sa nám páči čierna kuchynská linka ale svokor nás odhovára kvôli tomu, že na nej všetko bude vidno.. 😅

raduskale
30. júl 2023

@ericca_lol och presný typ neviem povedať, my sme to neriešili takto. Stolár nám dal vzorkovník a sme si vybrali, vôbec sme neriešili, že aký typ. Matná hladká. V podnájme sme mali takú “pórovitú” alebo ako to nazvať. To sa naozaj zle čistilo, ale táto je úplne hladká. Momentálne máme 1,5 ročné dieťa, takže je často zaťapkaná a mastná. Keď už je viac znečistená, tak si spravím jarovú vodu, namočím takú bielu špongiu z dm , pretriem a do sucha utriem s handrou. Ale na také rýchle pretretie sa mi osvedčila handrička na fotke. Krásne zmyje akékoľvek stekance, mastnotu a podobne.

ericca_lol
30. júl 2023

@raduskale Dobre ďakujem Vám 🫶🏻