Nadštandardná dĺžka štúdia

kristy2727
25. jan 2021

Ahojte, chcela by som sa opýtať. Študoval niekto v nadštandardnej dĺžke studia ? Mala by som pár otázok. Hlavne to, že keď si podám opäť prihlášku, príjmu ma, budem pokračovať v štúdiu, dajú mi vedieť písomne, že som povinná školného uhradiť alebo som povinná im to nejakým spôsobom oznámiť ?

majah212
25. jan 2021

@kristy2727 aký máš status ? Si študentka školy ? Ak áno, akú prihlášku chceš podávať? Prihláška na štúdium sa podáva keď nie si študentom, ak si študent školy tak v prípade že si nesplnila študijné povinnosti a ideš na nadštandardnú dĺžku studia tak sa musíš riadiť internými predpismi školy.

tatiana1329
25. jan 2021

Asi by to chcelo trochu viac rozvinut situaciu. Ja som studovala Bc. 5 rokov namiesto 3, ale nepoznam tvoju situaciu

kristy2727
autor
25. jan 2021

@tatiana1329 neurobila som jeden z povinných predmetov, ak sa tak stane nasleduje vylúčenie zo studia. Potom som si podala prihlášku nanovo, dala uznať predmety a teraz študujem len ten, ktorý som neurobila a ktoré mi neuznali. Nasledujúci akademicky rok by som mala mat nadštandardnú dĺžku studia. Teda 4. rok. Preto by ma zaujimalo či mi dajú vedieť či je povinnosť platiť skolne alebo je mojou povinnosťou si to zistiť.

majah212
25. jan 2021

@kristy2727 neviem na akej škole študuješ, ale je to zvláštne čo píšeš. Ak si bola vylúčená, tak začínaš ako nový študent (predchádzajúce štúdium sa neráta) , čiže si nastúpila rovno do 3rocnika? Ak si si podala prihlášku a bola si prijatá, tak si nový študent a neriešiš predchádzajúce štúdium z ktorého si bola vylúčená (ale je to divne). Ak máš niečo platiť tak si nájdeš faktúru napr. V informačnom systéme a pod. To ti povedali na študijnom, že budeš mat nadštandardnú dĺžku studia? Je to verejná či súkromná škola ?

babovka2321
25. jan 2021

@kristy2727 ja chapem uplne tvoju situaciu. ale par rokov do zadu sa menilo, ze mas 4 bezplatne roky bc studia, ak si dobre spominam (ja som mala nadstandardnu dlzku studia ale z inyh dovodov, no mna to este obislo, cize ja som platila uz za 4ty rok)

mogaa
25. jan 2021

@kristy2727 študuješ interne? externe?externé štúdium je väčšinou spoplatnené, v každom prípade sa riadiš svojou VŠ.....ak máš nejaké otázky treba sa pýtať na študijnom.....teda predpokladám že ide o VŠ

babovka2321
25. jan 2021

@kristy2727 neviem k tomu, co som napisala aktualne najst ziaden zdroj, ale pohladam este, mozno to nakoniec ani nebude pravda. Ale mne prislo normalne domov postou vyrubenie skolneho.

bebemonika
25. jan 2021

Ahoj, ja som to riešila tento rok a normálne mi poslali poštu domov o tom koľko a akým spôsobom to mám zaplatiť.

kristy2727
autor
25. jan 2021

@bebemonika ahoj ďakujem pekne za info 🙂

bebemonika
25. jan 2021

@kristy2727 Ale ja som si nedávala znova prihlášku, ja som len písala tuším dekanke. Poprípade skús napísať na študijne oddelenie.

zuzanka.zuzu
25. jan 2021

@majah212 nie je to zvláštne, bežne sa to takto rieši 😉
@kristy2727 dajú ti vedieť, keby aj nie, tak nestresuj, dajú ti vedieť pred prevzatím diplomu (lebo bez zaplatenia ti ho proste nedajú a kludne môžeš mať aj po štátniciach, to sa navzájom nerieši 😀 )

nell9
25. jan 2021

Ahoj, škola by ti mala automaticky poslať vyrozumenie o povinnosti platiť školné, nakoľko sa v prihláške udáva či už si v minulosti na VŠ študovala, na akej VŠ, ako dlho, najvyšší dosiahnutý titul, či bolo štúdium dokončené a podobne.

kristy2727
autor
25. jan 2021

@majah212 je to klasicky postup. Nesplníš podmienky studia, vylúčia ta. Následne si podáš prihlášku nanovo, avšak s tým, že ti dekan uzná predmety a študuješ už len to, čo si nesplnil/a. Nazýva sa to medzirocnik.

tatiana1329
25. jan 2021

@kristy2727 v takom pripade by ti oni mali poslat (postou, emailom) kolko, kam a ako budes platit. 🙂

majah212
25. jan 2021

@kristy2727 ale to si nenapísala že ide o medziročnik, ty stále píšeš že si bola vylúčená-vylúčením zo studia nie je študent študentom vysokej školy a je mu ukončené štúdium . preto som písala že je to zvláštne (opis tvojej situácie). Medzirocnik alebo opakovanie ročníka je iné ako vylúčenie zo studia, ak opakuješ ročník tak áno prekročuje dĺžku studia (pozri si poplatky svojej školy za akých podmienok študent plati sklone a zároveň za škola musí vyzvať na zaplatenie, prip, poslať rozhodnutie o vystavení poplatku ta štúdium).

@zuzanka.zuzu nie tak ako to opisuje autorka, vzhľadom na to že hovorí o vylúčení a následne prihláške a nastúpení na štúdium

emica1233
29. feb 2024

@babovka2321 Ahojky. mam taku situaciu teraz. Ide o to, že už som v 3. ročníku v letnom semestri, no z rôznych osobných dôvodov (psychikcke zdravie a pod.) premýšľam nad medziročníkom (dobrovolne). Mám asi 5 predmetov, z toho také 2-3 by som bola schopná spraviť ešte v tomto semestri, no ostatné spolu s bakalárkou by som si chcela preniesť do medziročníka (alebo do nadštandardnej dĺžky štúdia, každý to volá inak). Viem, že to bude spoplatnené aj všetko okolo toho, len som sa chcela spýtať, či s tým máte niekto takto podobne skúsenosť, či to je možné, aký je postup a tak. Či ma vyhodia na základe toho že prestanem chodiť na niektoré predmety a tak..