Nový trávnik- ktorý z dvoch možností?

gattttina
7. jún 2019

Ahojte. Neviem ci som vspravnej skupine, som zvedava na skusenosti. Ktory odporucate a preco? Koberec ci sadzbu?

eliska13
7. jún 2019

@gattttina záleží koľko chces investovat😂my máme sadeny a je krásny nemohla som dať toľko peňazí za koberec.Ak kúpiš dobre ihriskove semeno zatazovu trávu bude pekná.V teple Ti vylezie do týždňa, musíš polievať....záleží či máš čas chuť, či peniaze a nevieš čo s nimi😋

ellaafi
7. jún 2019

@gattttina pred rokom sme dali koberec, cca 2 týždne ho nezaťažovať - nechodiť po ňom, nebehat, ani deti- lepšie sa zakoreni. To bolo jediné "obmedzenie" ..... pravidelne zalievať ráno a večer (pokiaľ neprší) a výhoda je hneď urobiť aj zavlahu. Počas roka pravidelne kosiť, hnojit, jar a jeseň vertikulovat..... S vysadzanym skúsenosť nemám ale s kobercom sme spokojný zvlášť deti 😉

patro1
7. jún 2019

Hlavne su dve veci. Prva: financie. Siaty je lacnejsi. Druha: pri koberci mozes travnik pouzivat plnohodnotne uz po tych cca 2 tyzdnoch. Pri siatom je to podstatne dlhsie... Urcite pri oboch treba mat vyriesenu zavlahu a nezabudnut na siet proti krtkom....

llucciaa
7. jún 2019

@eliska13 koberec je dosť drahý, podľa mňa stačí sadzba 🙂

gattttina
autor
7. jún 2019

Dakujem dievcata. No akurat sme si vypytali cenovu ponuku na koberec. Som zvedava. Chlapik tvrdi, ze s vysadzbou su spojene dalsie vydavky a kym "vylezie" trava, sme skoro tam, ako keby sme dali koberec. Je sice drahsi ten koberec, ale vraj nie ovela. Tak ja neviem. Uvidim akucenu nam da. Mozno budem sokovana :D

deti95060810
7. jún 2019

som zvedavá na cenu...daj vedieť...My sme si siali sami - financie u nás nepustia...trávnik v lete vybehne veľmi rýchlo...

draik
7. jún 2019

@gattttina
Tými dodatočnými nákladmi myslel vreco štartovacieho hnojiva? 😉 To je asi tak všetko k tým dodatočným nákladom (ak je pozemok pripravený) . Vrece kvalitnej 15 kg zmesi stojí okolo 100 eur. Netreba zabúdať na to, že pri koberci cena práce môže vyjsť toľko, koľko cena koberca. Položený musí byť rýchlo, hlavne v teplých dňoch. Ak máte čas, úplne stačí výsev. V každom prípade prakticky nevyhnutnosťou je už závlaha.

gattttina
autor
9. jún 2019

@draik sama neviem co tym myslel :D no chceli by sme kvalitny, pekny travnik co najlacnejsie, mam vsak doma dve male deti a coho sa obavam ja, ze pri sadzbe tam nebudu moct vstupovat vobec a ako ich zastavim 🙈😄

eliska13
9. jún 2019

@gattttina na ako veľkú plochu to potrebuješ?
Ako viem, že každý si chváli svoje, ale na vysiatie trávnika potrebuješ dobre semeno možno do 70 eur sme minuli a to máme veľkú plochu, drevenú dosku a hnojivo.Vysadeny ho máš za pol dňa, deň, keď sa s tým piples s doskou, polejes....koberec nám nacenili na 1300 eur pre mňa nebolo nad čím rozmýšľať.a to nemáme ani sieťku proti krtkom a nikdy sme ho nemali

eliska13
9. jún 2019

@gattttina tak s deťmi budeš chodiť týždeň von mimo domu po dedine, meste.mne sa panenky pretáčali sieťka, koberec, nakládka, doprava, práca, valcovanie ...a to som cca vedela koľko stojí meter štvorcový, ale ten zvyšok k tomu sú veci, ktoré tiež stoja veľa a treba platit