Orchidea- POMOC - nechcem aby zahynula

anulka1944
26. jún 2018

Ahojte .... manzel mi kupil orchideu... a ked som si ju obzerala 😍 nasla som na nej toto 😩 neviete mi poradit ako sa toho da zbavyt? Listy akoby zvraskaveli .... uz som ju aj pohnojila ale nevidim zlepsenie .... este som to na orchidei nemala ....nechcem aby mi zahynula 😔
Dakujem za akukolvek radu

romci22
26. jún 2018

Neviem či sú to vošky..ale ak ano tak pomože spraviť si jarový roztok a s rozprašovačom to aplikovať tak raz za týždeň..treba to nechať pôsobiť a potom rastlinku osprchovať..

anulka1944
autor
26. jún 2018

Dakujem .... vosky to nie su .... skor mi to pride akoby pliesen

anulka1944
autor
26. jún 2018
saska.t
26. jún 2018

@anulka1944 zostala stat voda v strede listov (v srdiecku) a bohuzial moze vyhnit, zalezi ako moc to bolo, voda nikdy nesmie ostat stat v strede listov

livka_b
26. jún 2018

Je to pleseň z toho, že má veľa vody.ako často ju polievaš? Aspoň 2 ju rozhodne nepolievaj. PPrípadne si môžeš aj zobrať tampon navlhčený čistou vodou a skús to vytreiť a potom to servítkou dosucha vyutieraj.

katka2602
26. jún 2018

Nemáš po nej také červene bodky, akoby sa poprasena skoricou? Inak pod do skupiny Milujeme orchidey, baby tam ochotne poradia.

williamska1
26. jún 2018

@anulka1944 krásna orchidea. podobnú mám aj ja doma ale toto sa mi našťastie nikdy ešte nestalo. takže bohužiaľ neviem nič účinné poradiť :-/

anulka1944
autor
26. jún 2018

Ja som ju poliala(pohnojila) iba 1x od kedy ju mam a uz taku som ju dostala .... a moze prezit? Inak dakujem vam ste zlate ☺️

anulka1944
autor
26. jún 2018

@katka2602 nie nic iba toto ....

anulka1944
autor
26. jún 2018

A nie je to v strede v srdci ale na spodnej casti ....

anulka1944
autor
26. jún 2018
katka2602
26. jún 2018

@anulka1944 pytam sa len preto, že takéto čierne spodky som mala, ked ram boli parazity :( ale sk nič nrvidno tak potom ok. A inak aj hnojivo mi raz akoby spálilo koreň s urobilo taky biely povlak na substráte.

anulka1944
autor
26. jún 2018

@katka2602 😱 snad som to neprehnala

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anulka1944
autor
6. júl 2018

@lenkakravcova
Dakujem.... ja som uz ju taku dostala .... zatial zije no uvidime 😉

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anna_orchid
8. júl 2018

@katka2602 ako sa dostanem do skupiny milujeme orchidey? neviem ju nájsť v zozname skupín.

nikayla
9. júl 2018

Ahoj, nečítala som všetky komenty, ale ak je to biele, akokeby pleseň, a lepkavé, tak sú to puklice. Škodca, ktorého sa ťažko zbaviť, ja ho mám tiež.... Umyť jarovou vodou, potrieť olejom, nech sa udusia. Ale vyčistiť nielen listy, ale aj substrát musíš premyť a popozerať. Inak, keď sa na to lepšie pozrieš, uvidíš, že je to "zvieratko" s tykadlami a nohami.

anulka1944
autor
9. júl 2018

@nikayla je to plesen ale dakjem 🙂

l_e_n_o_c_k_a
1. mar 2019

@livka_b
@saska.t ahojte žienky... Prosím poraďte mi..
Už druhá orchidea mi takto posla... Odpadli všetky listy, v srdiečku akoby vyhnila..
Nepolievam ju na listy, vždy na korene. Korene sú zelené. Myslíte že sa pozviechaju?

katka2602
1. mar 2019

@l_e_n_o_c_k_a podla mňa to už nerozchodia :( Ale skus ich vybrať, skontrolovať korene, ak je všetko ok tak môžu ešte niekde "vytlačiť" novú rastlinku, res listky. Ale osobne by som velmi nato nespoliehala. Šli by do koša a kupila by som nové.

l_e_n_o_c_k_a
1. mar 2019

@katka2602 diky

elzika
31. okt 2019

Ahojte. Ja potrebujem s mojimi orchideami tiez pomoct. Mam 3 a maju 3-4 roky. Doteraz som s nimi nemala ziadny problem a teraz zrazu vsetky 3 maju taketo nove listy. Neviem co sa stalo, kedze sa o ne staramm ako doteraz :( Dopredu dakujem za kazdu radu
PS: Stare listy su ok, nie su ani vraskave a makke. Na niektorych som ale nasla take lepkave kvapky. Co vidim korene v kvetinaci, tak su tam aj zdrave a aj von sa tlacia nove a zdrave korene :/

katka2602
31. okt 2019

@elzika ahoj, nemajú na sebe niečo také, akoby boli posypané škoricou?

elzika
31. okt 2019

@katka2602 kde by to malo byt? Pochytala som zdrave aj tie cudne listy, ale nic mi neostalo na prstoch

katka2602
31. okt 2019

@elzika na listoch. Ale ak to tam nevidíš voľným okom tak to nie je to čo som myslela.