Osvedčená alternatíva ku klasickému mopu

maybe888
13. mar 2021

žienky, poradte prosím čo ste si obľúbili/čo sa osvedčilo ako alternatíva ku klasickému mopu, čo šetrí čas a nervy??
ja zatiaľ upratujem metla+zmeták, na mokro zmyť (obyčajný obdlžnikový mop so žmýkacím vedrom od viledy) ale nebaví ma to a stojí ma to kopec energie a času, zvažovala som niečo ako vysávač a mop v jednom napr. rowenta, concept, sencor, resp. robotický mop a vysávač, napr. xiaomi?
len nechcem kúpiť blbosť, čo mi bude doma stáť, navyše stoja dosť peňazí
bývame v dome, dvojpodlažnom, vascinu povrchu tvoria pláv. podlahy + dlažba, koberce minimálne.
o chvílu ma čaká narodenie druhého potomka a tak potrebujem takého dobrého pomocníka, akým je pre mna napr. sušička, či umývačka
poradte, na čo Vy nedáte dopustiť. za každú dobrú radu veľká vdaka 🙂

juliet86
13. mar 2021

pripnem sa

karolinka1991
13. mar 2021

Aj ja 🙂 tiež som to tu minule riešila, budem rada, ak sa niekto ozve

denka259
13. mar 2021

📌
Ja poskulujem po karcher FC7 cordless, ale tá cena 😭🙈
Máte niektorá z vás skúsenosť?

ajsha123
13. mar 2021

Ja som sa uz viackrát pytala, resp.citala kopec recenzii a velmi si chvalia robot vysavac s mopom, niekto xiaomi roborock s5, iny zas s6, niekto iRobot brava... Ďalší rowenta (ta je najnižšia, myslím 6 cm, zmesti sa pod gauč)... Pytala som sa minule, ze ked deti vyzuju v chodbe topánky a plno blata z toho padá, či ma robot zmysel... Väčšinou je robot s mopom na také bežné utretie, nie vyslovene špinavú, od špiny "zažratu" podlahu... Tolko som sa dozvedela, vlastnu skúsenosť nemám. Dúfam, ze aj to raz bude

marika6
17. mar 2021

@ajsha123 skuste pozriet bissell crosswave cordless alebo karcher fc7.
Umyva to stale cistou vodou. Spinava je odvadzana do inej nadoby. Stroj umyva rotacnymi kotucmi.

karolinka1991
17. mar 2021

@marika6 dakujem velmi pekne za tip a prosim, mas aj osobnu skusenost?

karolinka1991
17. mar 2021

@marika6 a z toho bissellu nejaky konkretny model?

qwerty81
17. mar 2021

@maybe888 mam xiaomi roborock s5 max. je to dobra vec, ale na to umyvanie sa moc nespoliehaj. len to zotrie prach "na mokro", ak mas nahodou niekde skvrnu (deti nieco rozleju a zaschne to), tak to neumyje. my mame velky dom a ked som nechala tu handricku nevyplachnutu na cely dom, ostavaju smuhy, co je logicke, lebo len tu spinu v podstate roztiera po celom dome. ked umyvas klasickym mopom, tak ten mop vyplachujes niekolkokrat... dalej by sa tam nemali davat ziadne saponaty, len cista voda. pre mna je to dalsie minus a napriek tomu davam do nadrzky "par kvapiek" sava, alebo ajax. a po kazdej izbe, ked doumyva, dam mu pauzu, zlozim handricku a vyplachnem ju. ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj.

adriannasvk
17. mar 2021

@denka259 ten karcher uz viac x chvalili veru....ja som postrehla aj nejaku rowentu myslim,ze spominali ale neulozila som si typ 😅

Myslim,ze to bol tento

https://www.okay.sk/parny-mop-rowenta-clean-ste...

simca06022011
17. mar 2021

žiadny roboticky vysavac ti riadne podlahu neumyje - a to mam odtestovane, vyskusane a videne. Povysavanie je super, treba ratat s tym, ze kym vysypes bordel z toho, vycistis ho (napr. u nas chlpy, vlasy, sem tam zamotane nitky a co ja viem co), za tu dobu chytis normalny vysavac a povysavas a deto umyvanie hocijakym strojom, kazdy treba vycistit, umyt, handru vyprat, vysusit, naplniť, vypustiť.. atď. Ale aj tak roboticky vysavac je super vec, vezmes deti von s kocikom a zatial mas povysavane. Vsade. Robila som to tak a potom som si podlahu umyla ak bolo treba raz dva.
Co sa tyka umyvania, ja pouzivam riadny profi mop, sice zmykam rucne, ale to mi na jeden raz umyje aj 20-30m2, cize v klude si to operiem tych 5x kym umyjem cele poschodie a vyzmykam. Zaberiem mi umyvanie tam 10 minut... A je to riadne umyte.
CO sa tyka parnych cisticov tak tam fanusik nie som :D ja som si cistic objednala a aj vratila, všetko mokré ble :D (len podotykam ja na to nemam povrchy vhodne doma, na podlahe vobec, ja som to kupvoala kvolu kupelniam a kuchyni, oknam... )

denka259
17. mar 2021

@simca06022011 aký máš, prosím, mop?

marika6
17. mar 2021

@karolinka1991 ved ten cordless. Co vysava umyva aj susi

marika6
17. mar 2021

@karolinka1991 bissell mam doma na skusku od svagra.
Mala som sok, aku spinavu vodu som vylievala

adriannasvk
17. mar 2021

@simca06022011 to aj mna zaujima aky mas mop,nejak sa tiez nevidim v tychto elektrickych,jedine ten karcher chvalia aj znami ale 400€ je ozaj vela 😒

simca06022011
17. mar 2021

@denka259
@adriannasvk no ja to mam z predajne profi, co davaju mopy aj do nemocnic s vozikmi atd. Inak ten moj dedus uz ma 14rokov :D aj z balkona padol a prezil to. Meiko masterclip sa vola. Navleky/handry na to kupujem z mikrovlakna, rozne druhy podla toho ci kamen alebo drevo umyvam. A vydrzia dlho, myslm ze sme to mali v papieroch ze 200x vyvaranie vydrzia tie handry.

Zase ani ten roboticky vysavac nemas lacnejsi ako karcher.. ak je dobry. len ja by som sa bala, ci to naozaj funguje ako ma a budem spokojna za tu cenu. Ja som uz aj dva cistice na okna karcher smarila do kosa (resp. jeden uz letel do kosa, druhy som vylozila na povalu a caka ho asi rovnaky osud) a to ho ludia chvalia do nebies...

adriannasvk
17. mar 2021

@simca06022011 vysavac roboticky je super ale predsa len na poriadne umytie to urcite nie je a hladam aj ja nieco dobre lebo ja som stara skola,plienka,voda s nejakym prostriedkom na podlahy, a na kolenach zmyvam 🤣suseda ked ma videla dala mi svoj stary mop 🤣ale neumyla som s tym tak dobre,preto neviem vybrat. A dat len za el.mop 400 je dost no. A ak to nema splnit svoj ucel k mojej 100% spokojnosti...tak tie somariny na okna to je aka kravina 🤣ja som na chate olna umyvala lebo otec ma poprosil a tych okien je tam ako nasratych toto mi doniesol tak po 2 oknach som to smarila do tasky nech si to berie lebo som to rychlejsie rucne umyla ako s tymto 🤣

simca06022011
17. mar 2021

@adriannasvk no ja mam 30 okien na dome (z toho 9 francuzkych a jedno take 4x1m) a chcela som si to ulahcit, lebo to je brutus, kupila som aj robota na okna... no inak to bola taka humorna vec, ono sa to pricuclo na okno a umyvalo, lenze ked si robotik zmyslel, zrazu zacal pipat a ty si mala par sekund dobehnut a chytit ho, lebo on sa "odcucol" a odpadol! :D tiez som ho vratila... sice mal snuru, ktorou sa mal akoze priviazat o nieco (no o co na 4m okne??? ), no ale aj tak, aby mi nieco take treslo do okna.. ziadna sranda. Karcher mne neskutocne flaky robi, kraje neumyva, pasy robi, aj tak som to musela lestit po nom, neviem co robim zle :D
Roboticky vysavac vyborne vysava, to uz ked umyvas tak ani smietka tam nie je, fakt sa to len na mokro zmyje :D inak tento moj mop, ja nemusim predtym vobec vysavat, rovno sa umyva, len treba ratat s tym, ze ta spina skonci vo vedre, alebo bude nazametana niekde na kope a potom to tou handrou alebo uteirkami vyhodim.. cize ja fungujem dvojfazovo, cistiacim prostriedkom umyjem rychlo vsetko, vymenim vodu s osetrujucim prostreidkom (ja musim takto, lebo material mi ine nedovoluje ak to chcem mat pekne) a prebehnem znovu a mam to vybavene.

adriannasvk
17. mar 2021

@simca06022011 vazne toto robi ten robot na okna??? 🤣a ja som ho chcela ocovi kupit,ze aka paradna vec mu okna umyje lebo ich ma vysoke asi 5m 😅tak to keby mu drblo z hora dole tak by to hodil po mne 🤣tak nic no🤣ja vzdy pracne vsetko povysavam kazdu skarocku a potom pracne zmyvam po kolenach 🤨handru stale vyprasim a umyjem pod vodou a az potom do vedra s cistiacim

simca06022011
17. mar 2021

@adriannasvk ano, HOBOT - taky biely štvorcovy bol, cca pred 3rokmi som ho mala :D neviem ci od vtedy vylepsili daco 🙂)

alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexk12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika6
19. mar 2021

@maybe888 riesim to teraz na okej je akcia pozicat bissell ktory vysava umyva susi. Na 40 dni.
Mam ho oozicany id svagra. Je super. ALE EXIstuje nieco leosie ale sa nevyraba alena bazosi je. Dnes miorisiel z bazosa a je to jedna basen. Philips agua trio