Pavúky v dome

gabriela1692
21. máj 2022

Ahojte,
Nemá niekto osvedčený recept na pavúky v dome? resp. ako ich odplasit?
Bývame v novostavbe už asi polroka a mame aj povalu ale na povale som si nevšimla veľa pavukov.. Povala je pochopiteľné stále zavretá.
Včera ako bola burka tak som mala pri terasovych dverách a objavil sa ďalší za hodinku a vôbec neviem kde..
Skúsila som teda obývačku a tam ma prenasledoval ďalší :DDoteraz neviem kde je..
A nie nechcem sa s tým zmieriť, mam problémy so srdcom a pohľad na pavúka mi spôsobí hodinové arytmie.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabriela1692
autor
21. máj 2022

@fairyprincess preboha ach.. len to nie :( Ja by som zavolala aj odborníkov ale neviem ci by to pomohlo

blanblan
21. máj 2022

@gabriela1692 neviem či ti toto pomôze ale tiež bývam teraz pri lesiku a to tam je celkom divočina. Priznám sa na pavúkov som kúpila sprej ktorý ich akože okrem zabíjania má odplašiť ako prevencia, no ale to asi nechceš. Ja sa inak snažim kupovať minimum chemických prostriedkov, ale toto je taká výnimka. Musím povedať že celú zimu som pavúka nemala. Ďalej mám sieťky na oknách a vraj ich odpudzujú gaštany tak tých som tiež nakládka k oknám a dverám. A taktiež žijem dosť minimalistický, nemám moc zákutí kde by sa im dalo schovať, všetok nábytok veľmi ľahko posuniem a vyčistim každý týždeň.

gabriela1692
autor
21. máj 2022

@blanblan pokiaľ myslíte biolit ano ten pomáha tiež sme nastriekali a mesiac sme mali pokoj ale teraz zas.. Neviem ci sa nechceli skryť pred búrkou no fuj.. Ešte tie blesky k tomu a pavúky na stene ako z hororu :D Navyše z biolitu je strašný smrad a boli ma uz z toho hlava ale musím ešte s nim počkať keď pôjdeme na víkend k našim ze vystriwkame celý dom.. Sieťky máme taktiež ale keď sa na to pozerám oni asi priliezaju z elektriny keďže nie všade mame napojené svetlá a trčí kábel v izbe a tam je taka strbina

cyberk
21. máj 2022

nam na toto pomohla macka :DDD od vtedy som u nas pavuka nevidela, lebo co sa hybe to nasa macka skratka zozere hhh ja mam tiez strach z pavukov 🙈

macikovaiveta
21. máj 2022

@gabriela1692 Nebojte sa a nedajte sa vystresovať, bývame v dome a tiež sa objaví pavúk.Skúste biolit nastriekať k vonkajším dverám. Pavúk je plachý ujde.✊

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
merlinja
21. máj 2022

aj ja som mávala, ale ja stále rozdrapené okná, tak to liezlo dnu. Minulý rok som kúpila taký zelený sprej z DM, všetko som vystriekala a od vtedy som našla jedného malého v kúpeľni - hneď som ho strekla a je pokoj.

simca06022011
21. máj 2022

Bohuzial k zivotu v dome to patri, nie jeden hysak som zažila, rovno do domu sa vsetko tlaci... a nie jeden dvaja ale kopy. A žiadne hniezdo. A tie sesternice ciernych vdov co mi tu lozia.. Aj dcera, kt. Kútniky v pohári nosila dostala hysak. Treba si proste zvyknut, mne to parvrokov trvalo, blizky kontakt nedám ale uz mi nejak nevadia. Pes mi zlikviduje co chyti, ale su stále, lebo samozrejme iba po zemi nechodia . Dnes som ich v dome napočítala 5tich, ani som neriesila.
Ja mam na ne vysavac 😂 vždy v pohotovosti, roky.

betkaulicna
21. máj 2022

Pomáha vám ten sprej aj na tie veľké tučné hrubonohé pavúky? 😅 Je to hnus. Bývame blízko lesa a áno, je to divoké.

simca06022011
21. máj 2022

A inak pavuk sa prepcha hocikde, mne kutniky 5+cm sa pretlscili popod vchodové dvere. Som stála vnutri na schodoch a neverila vlastným očiam 🤦🏻‍♀️ noc/nenoc, vysávač to istil 😂

betkaulicna
21. máj 2022

@simca06022011 niekde som čítala, že niektoré vysávače dokážu prežiť a vyliezť 😱💀 takže u nás platí "majzni to"

simca06022011
21. máj 2022

@betkaulicna urcite nie 😉

angel993
21. máj 2022

@betkaulicna áno aj ja som sa s tým stretla a preto hneď ide sáčok z vysávača von. A je jedno či budem meniť každý deň.

liusa82
21. máj 2022

my tu máme tiež hlavne tie hajzlové.Také tie hnusné čierne som vnútri zatial nevidela.Volakedy som myslela že to je len tam kde sa neupratuje.Ale dom je čistý tak asi ozaj je to v domoch tak.V byte sme toto nemali málo.Tiež bývame pod lesom ale nie je to take strašné s tým hmyzom.Minule som videla na dvore jašteričku často sem chodi🙂

simca06022011
21. máj 2022

@angel993 ako si sa s tym stretla? Kde?
Neprežije cestu do sacka pavúk, duplom z neho nedokaze vyliezt a prejst hadicou von 😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eviku777
22. máj 2022

@gabriela1692 Dost pomozu sietky a nastriekat okenne ramy pripravkom proti pavukom. Okno bez sietky absolutne neotvorim nikdy v zivote. Sietky dost pomohli nakolko ked sme ich nemali mavali sme casto pavuky ale nie hajzlove ale obrovske cierne

angel993
22. máj 2022

@simca06022011 keby som to nevidela na vlastné oči tak neverím.

simca06022011
22. máj 2022

@angel993 tak to musel byt zazracne jemny vysavac 😂 pavuko-friendly :

angel993
22. máj 2022

@simca06022011 tak to bola iná tarantula, síce vyšla ako opita, ale odvtedy vysávacu v tomto neverím, a to máme jeden z najsilnejších

linda2985
30. sep 2022

@gabriela1692 daj vsade kde mozes na papier lepidlo na mysi a oni sa ti pochytaju. Ja tak fungujem uz dlho, raz za cas vymenim. Pod postel, pod nabytok tam kde ti to nebude prekazat.

speci_rodinka
2. nov 2022

@merlinja nemate foto.?

merlinja
3. nov 2022

@speci_rodinka myslím, že tento. Viac ako rok som mala pokoj.

speci_rodinka
3. nov 2022

@merlinja uz rozmualam kqm vaade to✊strieknrm dakujem