Plynový gril

lambertha
3. jún 2021

S ktorym plynovym grilom mate dobre skusenosti, resp. ktory plynovy gril odporucate? Resp.co treba brat do uvahy pri vybere?

filory
21. júl 2021

pukavica tak to veru nie je, v tomto je super plynový gril, my tiež taký máme a super, sme s ním spokojní

pukavica
22. júl 2021

@filory dakujem ti za reakciu, uz sme aj my na 90% rozhodnuty, ze kupime plynovy gril. teraz este vybrat, ktory bude najlepsi. vy mate aky? aku znacku a kolko vas vysiel? (ak si to teda este vobec pamatas).

filory
26. júl 2021

@pukavica my máme značku Fieldmann a konkrétne je to ten s označením FZG 3003, kupovali sme ho za 179€. čo som pozerala, tak stále tak stojí, cena nešla hore ani dole.

tabakmirka
4. aug 2021

@pukavica To je fakt, že nemusíš ani neporiadok riešiť, ani nejaké špeci čistenie alebo čakať kým proste sa rozhorí a podobne, to je veľká výhoda u nás, lebo teda my sme jedáci a keď sa griluje tak chceme jesť čo najskôr 😀

pukavica
5. aug 2021

@filory to je super cena, my sme si dali budget tak do tych max 300 EUR, takze toto vychadza v pohode. a na zaklade coho alebo akych kriterii ste si vybrali prave tento gril?

pukavica
5. aug 2021

@tabakmirka na cistenie pouzivate len nejake jednorazove vlhcene utierky? ked chceme aj my casto grilovat tiez sa mi nebude chciet ho casto pucovat aby sa ligotal.

pukavica
6. aug 2021

este by ma zaujimalo co sa tyka grilovacieho naradia-nacinia, je nejake specialne alebo mi stacia klasicke grilovacie klieste a lopatka?

ewiculik
9. aug 2021

pukavica Vies co to asi kazdy podla preferencii s cim sa komu najlepsie robi. V mojej rodine to je uplna klasika len nejake klieste a nic viac. Tatko ma azbestove ruky jeho nic nepali takze on ked sa griluje vsetko otaca holymi prstami. To ale neodporucam, takze si myslim ze celkom stacia tie klieste.

filory
10. aug 2021

@pukavica vieš čo naši známi ho už mali a tak sme po ňom pokukávali. Aj keď sme boli u nich grilovať, že ako sa správa, ako funguje a tak, a keďže mäsko aj zelenina chutila zakaždým parádne tak po zvážení sme sa nakoniec preň rozhodli. Gril je taká vec, že v tom vieš spraviť hocičo podľa predstavivosti. Či už máš väčší balkón, terasu alebo záhradu vieš ho všade umiestniť.

tabakmirka
11. aug 2021

@pukavica Nie osobne takýmto jednorázovým vôbec neholdujem, nie je to moja parketa. Klasicky čistím, poviem ti, že plynový sa čistí oveľa lepšie ako klasický, aspoň teda čo mám ja skúsenosť, čiže toho sa vôbec nemusíš obávať.
@filory V lete grilované jedlá to je základ, aspoň teda pre nás už dozaista, veľmi sme tomu prišli na chuť.

ewiculik
11. aug 2021

@tabakmirka Aj mate nejake overene triky a typy ako robite masko? Pouzivate specialne gurmanske koreninky? Ako tak citam tie prispevky, kde je spomenuty gril a jedlo, by som ho isla kupit a nasackovala ho do obyvacky pred telku 🙂

pukavica
12. aug 2021

@tabakmirka neskusala si povedat chlapovi aby ho vycistil? vies ako, on sice robi jedlo ale aj neporiadok, a kedze v detstve nas ucili, ze kto si narobi neporiadok nech si aj uprace, ty si by zatial chutnala ako dobre nakuchtil.

filory
13. aug 2021

nám teda jeden gril akosi nestačí. Je pekne, príjemne teplúčko a čo robíme? Grilujeme. To keď zacítia susedia už máme všetky hladné oči u nás. Uvažujem, že by sme dokúpili ešte nejaký menší gril, k tomu, čo máme. Čo myslíte?

tabakmirka
23. aug 2021

@ewiculik Jój čo chladnička a korenička dá, teda ja robím zakaždým inak, proste čo mám po ruke to dám a ako sa hovorí všetko proste od oka a to je najlepšie, ešte ani raz sa nik nesťažoval 😀 Tak ono my sme radi za gril, lebo ono to je aj zdravšie ako keď sa vysmáža alebo tak a najmä vonku jeme a to proste viacej chutí, je to také lepšie 🙂

tabakmirka
23. aug 2021

@pukavica Haha no toto aj mňa učili, ale toho môjho to svokruša nenaučila, síce ja na tom pracujem, ale teda asi mi to bude ešte nejaký ten čas trvať kým budem úspešná 😀
@filory A to by si chcela aký? Akože kontaktný gril? Taký aby si ho potom aj dnu mohla mať či len záhradný taký?

filory
23. aug 2021

tam je presne to super, že robíš mäso podľa toho čo ti príde pod ruku. To aj môj tatko, keď niečo varí, a sa ho spýtam čo tam dal, že je to také chutné zakaždým odpovedal, že on nevie. Čo našiel medzi koreninami to tam vysypal a bolo 🙂 Takže od neho nejaký chutný recept asi ťažko dostanem.
Vieš čo, keďže my už máme väčší záhradný gril, ktorý odpraceme do garáže, keď sa ochladí a pokazí počasie, chceli by sme niečo menšie. Niečo čo by sme prípadne mohli mať napríklad aj na balkóne. Vôbec neviem, či existujú grily, ktoré môžu ísť aj do vnútra. To už zase nie som taký odborník 🙂

tabakmirka
23. aug 2021

@filory U nás proste podobne, ale tak už aj známi sa naučili, že je zbytočné si recept pýtať, nejako proste na to nie som a riadim sa intuíciou alebo akoby som to povedala. Čo si myslím, že ide k sebe a že by to bolo fajn tak to dám a vybavené. Sú tie kontaktné, skús pozrieť, to môžeš mať normálne v kuchyni v zime.

filory
25. aug 2021

A ty máš s takými grilmi skúsenosť? Nie je to hádam jednorazová záležitosť, že párkrát to použijem a doslúži to. No vezmem chlapa pobehať obchody nech sa aj on na to pozrie, i keď predpokladám, že na takom menšom budem jedlá pripravovať hlavne ja. Takže budem potrebovať asi aj s jednoduchším ovládaním. Len zatiaľ, čo som tak zbežne pozrela, dizajnovo ma veru neohúrili.

pukavica
27. aug 2021

@filory ty si sa ako rozbehla s tymi grilmi, jeden vam nestaci? sak aj ked ho date v zime niekde do garaze ho na tu chvilku mozes vybrat, kedy si budete chciet nieco ugrilovat 🙂

filory
31. aug 2021

Akože áno, ono by sa to mohlo zdať zbytočné, ale to je taká mašina, že to využijem. Jasné, že teda sa to asi nepoužíva každý deň, ale keď by si chcela a mala chuť na niečo grilované a nemala by si taký malý šikovný gril, by ti chýbal 🙂

tabakmirka
5. sep 2021

@filory Už ste aj boli niečo vybrať? Lebo už po lete, tak možno teraz ešte aj nejaké akcie vychytáš 🙂

filory
6. sep 2021

@tabakmirka vieš čo pozerala som aj nejaké na nete, aj podľa letákov, len sa neviem rozhodnúť ešte. Asi predsa len vybehnem aj do obchodov pozrieť. Chlap sa rozhodol, že takýto malý si môžem vybrať aj sama. A nechcem to nejako prepísknuť či už s cenou alebo s nie dobrou kvalitou. Tak zatiaľ hľadám a pozerám 🙂

pukavica
10. sep 2021

@filory a uz sa ti aj podarilo na nejaky natrafit?

filory
14. sep 2021

Veruže nie, asi pozerám na zlých stránkach alebo neviem hľadať 🙂 Ale ešte som v kľude, lebo mám čas kým sa úplne nepokazí počasie, a zatiaľ môžeme využívať ten náš veľký 🙂

tabakmirka
15. sep 2021

@filory Ono netreba veľa otáľať, lebo potom sa v tom stratíš viac ako si teraz, to viem o čom hovorím, veď skús napríklad Planeu kuknúť, tí majú dnes 10% dolu na eshope, tak to myslím, že by ťa mohlo potešiť pri takomto nákupe 😀 Teda mne by to vedelo radosť urobiť 🙂

filory
16. sep 2021

Fúha, tak to aby som sa nejako rýchlo rozhýbala 🙂 Ale zase aj keby som tú zľavu nestihla, tak sa nič nedeje, jednak mám pocit, že oni každú chvíľu vymýšľajú niečo takéto a zase tie ceny sú fajn, takže skúsim popozerať, že aký by sa mi tak odtiaľ pozdával 🙂

miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
26. okt 2021

aký máš na to rozpočet? ja odporúčam značku dellinger

nina_tot
9. nov 2021

Dellinger máme nože, tie sú super, grily majú tiež dobré? Ak máte od nich gril, prosím, ktorý?

henriettak
3. máj 2023

Ahojte, už ste niekto grilovali tento rok?🙂 Aký gril sa vám osvedčil? Váhame s manželom medzi dvomi, ale vôbec sa nevieme rozhodnúť, každý chce úplne iný typ a už som z toho zúfalá dosť popravde :D