Plynový gril

lambertha
3. jún 2021

S ktorym plynovym grilom mate dobre skusenosti, resp. ktory plynovy gril odporucate? Resp.co treba brat do uvahy pri vybere?

jaga18
3. jún 2021

My máme manhattan, 7 horákov. V podstate som spokojná, nestál až tak veľa a svoj účel splní. Ako sme ho sťahovali, tak sa srobiky pouvolnovali a skoro sa rozpadol (sťahovali sme ho po kolieskach cez pol ulice k susedom a ešte zopár schodov🤦‍♀️) ale všetko sa utiahlo a funguje super ďalej. Na jednu sezónu potrebujeme 2 plynové bomby, ale to závisí od toho, koľko sa používa. Má uložnu skrinku, čo je dosť dôležité a zvlášť horák na boku, kde v pohode aj navarím. Susedia majú z mountfieldu, o cca 150 € drahší a má 4 ci 5 horákov a je hodne robustnejsi.
Dôležité je mať murovanú zástenu okolo, aby sa dalo grilovať aj keď fúka. Ú nás na dolniakoch fúka stále...

jaga18
3. jún 2021

Je to tento, my ho mame z alzy, či mall a stal cca 330-350 €. kupovali sme ho vlani.

ifava
3. jún 2021

My mame Fieldmann, ten sme v Planeu minuly rok na leto kupovali, nieco cez 200 euro stal a dobry je. Tiez ma teplomer, ze ukazuje teplotu na grile, je na nom dost miesta, ze mozeme grilovat viacej toho, takze paradicka 🙂

tabakmirka
8. jún 2021

Takýto typ grilu je dobrý? Lebo tiež vyberáme, čo by sme kúpili, čo by bolo najlepšie ale neviem sa v tom nejako zorientovať 😀

wetsel
9. jún 2021

@tabakmirka Myslím, že je to dobré, pretože nemusíš čakať na to, či sa ti pahreba urobí, aká bude, či nebude treba ešte viacej brikiet alebo čoho a proste toto všetko ti pri plynovom odpadá a tiež nemusíš skladovať tie brikety. Takže ja toto kvitujem.

ifava
9. jún 2021

@tabakmirka je to vec nazoru, nam to vyhovuje, lebo mas stale rovnake teplo, takze sa ti vsetko prepecie rovnomerne, co je dobre 🙂 Ale niekto ma radsej ked sa robi na dreve alebo na uhli masko, ale tak to je o preferenciach, ako som pisala ja nedam dopustit, my sme dobre kupili a minule leto sme na nom robili kolko sa len dalo a teraz uz tiez 🙂 Ci obed, ci vecera, kedykolvek, lebo je to rychlo a chutne 🙂

ewiculik
1. júl 2021

Plynovy gril??? Neviem, to mi nejako nejde k sebe. Nie je potom maso take, ako ked si ho doma v kuchyni na plyne spravim? Ja osobne milujem tu vonu, ked maso vonia po ohni a uhli, to ma svoje caro!

pukavica
2. júl 2021

caute dievcence, aj my by sme chceli kupit nejaky uz lepsi gril, kludne aj vacsi a sme ochotni aj viac do neho investovat. co som pozerala na internete, tak je ich strasne vela a preto by som bola rada, keby ste mi aspon trosku pri vybere pomohli🙂 s akymi mate dobre skusenosti?

ifava
2. júl 2021

@ewiculik ako som pisala kazdemu sedi nieco ine, nam toto vyhovuje, lebo mas stale rovnaku teplotu tym padom sa vsetko rovnomerne pecie, nemusis cakat dlho kym bude dobra pahreba a neviem co, ale tak to preferujeme my 🙂
@pukavica ale aky typ by si chcela?

tabakmirka
5. júl 2021

@ifava Jój super ďakujem za názor, chceme ísť tento týždeň niečo vybrať s drahým, lebo už som aj rebierka kúpila žeby sme si ugrilovali, tak už to veru budem naháňať 😀

dnld
5. júl 2021

Najlepsie grily su WEBER

tabakmirka
5. júl 2021

@dnld Len to sú už iné ceny, čo sa týka plynových grilov, aspoň čo som pozerala, my čo sme sa rozprávali, tak tak hádam do 300 euro by sme chceli dať, to je asi také maximum 🙂

dnld
5. júl 2021

@tabakmirka ja chapem, zalezi kolko sa to bude pouzivat ak raz za sezonu tak staci aj 200€ gril. Ak trikrat do tyzdna tak ten 200€ gril mozte po dvoch rokoch vyhodit a zase treba kupovat novy. To uz kazdy si musi vybrat

ifava
6. júl 2021

@tabakmirka tie mam rada aj ja a v takom medovom paci to duplom, ale si mi narobila teraz chute. Neviem ci neskocim poobede do obchodu a si aj my nieco take na veceru zrobime. Ale teda napriklad ja mam rada aj peceneho pstruha, ale to musim jej ked nie som ze extremne hladna, lebo to kym zjem to je na dlhsie 😀 😀
@dnld je to vec nazoru, ako som pisala my sme kupovali gril v Planeu a nieco cez 200 eciek stal a teda sluzi nam dobre 🙂

pukavica
6. júl 2021

@ifava vies co, no najradsej by sme asi klasicky na drevene uhlie, ci ty mas skusenosti s nejakym inym? necham si poradit ale klasika je klasika, nerada experimentujem

ifava
6. júl 2021

@pukavica vyssie som pisala, my sme kupovali plynovy a teda je to dobra vec aspon nam to vyhovuje, ze ta teplota je stale rovnaka, ze vsetko sa rovnomerne pecie. Ale je to vsetko o tom, co mate radi 🙂 Do akej sumy mas v plane?

tabakmirka
7. júl 2021

@ifava Zajtra má drahý voľno konečne tak pôjdeme pár obchodov pobehať, už aj švagrovcom som volala a chceli by sme v sobotu večer posedieť, tak ja dúfam, že niečo vyberieme, lebo už teraz mi tečú slinky 😀 😀

enoula
7. júl 2021

Campingaz attitude, sikovny je 🙂

tabakmirka
7. júl 2021

@enoula O tejto značke som osobne ešte nepočula, máš ho dlho? Je to vhodné aj tak, že na záhradu? Lebo osobne mám skôr predstavu rovno takého veľkého 🙂

janka273
7. júl 2021

@lambertha my máme tento ,postupne sme si dokupili rošt na kura,pizza kameň ,liatinový hrniec ,všetko super aj vyuzivame

enoula
7. júl 2021

@tabakmirka mame na zahrade, je ich viac veľkosti, mame taky stredny a je fakt super, lebo tu samotnu grilovaciu plochu ma velku, skoro taku ako je on sam velky.. kupovali sme v hornbachu tusim, tak si mozte ho aj obzrieť nazivo v obchode. A mne sa paci, ze je skladnejsi nez tie klasické velke plynove grilly s nohami. Tie vacsinou maju po boku aj tak len horak alebo odkladaciu plochu. Ale tak zalezi ako clovek vari, co mu viac sedi

tabakmirka
8. júl 2021

@enoula No po pravde začala som včera aj nad takýmto niečom uvažovať, ale keď sme doobeda šli po obchodoch popozerať, tak sme sa zhodli, že bude lepšie normálne klasiku veľký. Posielam ti obrázok napokon aký sme kúpili 🙂 Už sa neviem dočkať víkendu 😀 Vybrali sme v Planeu a aj za prijateľnú cenu bol 🙂

enoula
8. júl 2021

@tabakmirka vyzerá super 🙂 určite bude dobre sluzit

pukavica
8. júl 2021

@ifava a masko chuti ako keby si ho na uhli grilovala alebo klasicky ako ked ho na plynovom sporaku robis? lebo mna to trochu odradza, bojim sa, ze ta chut bude rovnaka a to by potom boli zbytocne vyhodene peniaze, kedze my mame plynovy sporak v kuchyni. cenovo by sme sa chceli zmastit do nejakych tych 100 - 150€. chceme uz nieco kvalitnejsie a hlavne vacsie, aby som nemusela po par kuskoch grilovat ale aby som naraz viac masa mohla dat robit. mavame velke grilovacky, tak aby jeden clovek nemusel pri tom niekolko hodin stravit.

tabakmirka
8. júl 2021

@enoula Ďakujem, po pravde mám z toho radosť jak deti z hračiek 😀
@pukavica No ja hlavne dúfam, že aj na takomto grile bude veľmi chutné! 😀

ifava
12. júl 2021

@tabakmirka skvele, ze ste to uz vyriesili, aj ste si nieco upiekli? Stihli ste? Lebo ved vcera na vacsine Slovenska trma vrma, dazd, tak hadam aspon v sobotu coto ste porobili 🙂 Daj vediet, zaujima ma tvoj nazor 🙂
@pukavica podla mna chuti normalne ako zakazdym, je to proste grilovane masko a nevidim v tom nejaky rozdiel. Ako som uz pisala, mne vyhovuje to, ze sa vsetko prepeka rovnako, ze mi nezhori masko z jednej strany alebo zemla na hamburger alebo cosi. Najlepsie je ist sa podla mna aj pozriet, vidiet, co chces, co je ake velke 😉

pukavica
13. júl 2021

@tabakmirka ked vyskusate, tak daj vediet ako chutilo.
@ifava mas pravdu, na jednej strane to ma svoje vyhody s tym rovnomernym opekanim. budem asi musiet vybehnut do nejakych tych obchodov a popozerat ake maju v ponuke. mozno aj tento tyzden si na to najdem cas.

tabakmirka
13. júl 2021

@ifava Perfektné, všetci si chválili, sme aj našich aj svokrovcov zavolali, že si trošku posedíme, večeru urobíme tak dobré to bolo. A hlavne môj grill majster si chválil, že sme dobre vybrali, takže pohodička.

tabakmirka
13. júl 2021

@pukavica Môžem ti povedať, že sa nemusíš obávať toho ako chuťovo bude mäsko a všetko. Úplne úžasne všetko chutilo, prsia kuracie som dala do takej bylinkovej omáčky, mali sme aj pečené rebierka, kukuricu, cuketu no kadečo, všetko super krásne prepečené, chutné, za mňa perfiš, už sa teším že sa budeme takto ako rodina stretávať teraz aj častejšie skrz grilovačky 🙂

pukavica
16. júl 2021

@tabakmirka och, tak to mam teraz riadneho chrobaka nasadeneho v hlave, vobec neviem, co spravit🙄 ked si ho teraz tak vychvalila, tak normalne zacinam nad nim uvazovat. a aj som si uvedomila, ze po takomto grilovani na plynovom grile aspon nie je neporiadok z uhlia, ze jooo?