Poraďte detektor dymu do detskej izby

evinka3007
6. sep 2020

Ahojte, chcem sa opytat ci niekto mate v detskej izbe detektor dymu a ak ano, aky? Ide o to ze bola v izbe vyhoreta zastrcka ktoru elektrikar opravil, no potrebujem tam mat na noc zapnutu vysielacku kedze maly spi v svojej izbe...no ked mi povedal ze zastrcka bola uz cierna tak hoci ju opravili mam stale obavy a bola by som asi kludnejsia keby tam pre kazdy pripad nejaky detektor bol...prosim poradte 🙏

kittykat22
6. sep 2020

je jedno aky. Staci ti obycajny baterkovy ktory zacne hucat, alebo ak chces nieco super moderne tak si mozes zadovazit Nest. Je to na dym aj C02. Ten ma wifi, a keby sa nieco dialo tak ti pride info na mobil. Mame ho doma a uz 2x chytil CO2 a zacal nas upozornovat ze mame opustit byt 😀

evinka3007
autor
6. sep 2020

@kittykat22 jeeemine to naozaj? Znie to super len asi aj cena takeho hyper moderneho bude asi zavratna 😂 a stalo sa ti ze to spravilo aj falosny poplach? Lebo ja kolapsujem pri kazdom falosnom poplachu monitora dychu 😂...aj ked chvala Bohu ze doteraz boli len falosne...🙏

kittykat22
6. sep 2020

@evinka3007 to nebol falosny poplach 🙂 my byvame v starom prazskom dome a mame plynovy kotol. A ked su vysoke teploty v lete, tak komin ako je v nom horuco, tak netaha a CO2 sa vracia do bytu. Tak sa nam spustil alarm. Volali sme na servis a pan povedal, ze sme asi 30. Ale prisiel, skontroloval, povedal ze to je skutocne ten dovod. Mame vyvetrat. Stava sa to kazde leto. Tento rok nie, pretoze nebolo priserne teplo. Nest nerobi falosne poplachy - je to prepracovany system. Prebieha v nom napriklad neustale kontrola ci funguje - system to robi sam, my to vobec neriesime.

beronsche
7. sep 2020

@kittykat22 CO2? to ma zaujalo... Pri akej hodnote CO2 vam alarm spusti poplach? Mate platnu reviziu na komin?

kittykat22
7. sep 2020

@beronsche to vies ze mame. 2x rocne dokonca. 1x autorizovany servis vailant co si platime sukromne, a 2x chodi do domu kontrolovat kominik od majitela domu, kazdy byt samostatne - je to zo zakona. Ak ta zaujima, tak ti mozem vyjst report aka ta hodnota bola. Ale toto je v Prahe problem. Ked je vonku 35C, v centre mesta je na slnku aj 40+, a tie kominy su rozpalene a vobec netahaju. Ze je to tu bezne ... a je pravda, ze to bolo 2 roky po sebe ked bolo extremne teplo. Ja to pocujem 1x - pretoze som z bytu kde bolo centralne kurenie a nemali sme doma senzor 🙈😀 Som rada, ze mame kotol v samostatnej miestnosti a nie na wc alebo kupelke