Poraďte matrac, ktorý nie je pružinový

hettinka
13. mar 2021

Ahojte, prišiel čas na výmenu matracov, teda nie je to také urgentné a chcem sa poradiť. Muž má nad 110kg a čo isto vieme, že nechceme pružinové. Mali sme také párkrát v hoteli a nevyhovujú nám, neviem na to spať.
Takže chceme penové, ale strácam sa v tom - lebo je tam v popisoch studená pena, pamäťová pena, latex... čo je dobré? Nechcem volať do tých e-shopov, mam skúsen osť, že sa snažia človeku natlačiť nepredajné predražené ležiaky.
A tiež, chceme vyššie, určite nad 25cm, ideálne 27-30cm hrubé, kde také kúpiť kvalitné? Máte overeného predajcu/výrobcu? Nechceme za to zasa minút majland, isto nie také, že 1 matrac 1000eur.

nika82
13. mar 2021

ja mam 110kg a mam tento pisu ze je do 130kg
je vysoky, spi sa mi nanom dobre len tazko zohnat na take vysoke plachtu
https://www.xxlnabytok.sk/e-1023304-matrac-ivan...

lenuska9999
13. mar 2021

My sme si dali robit matrace na mieru. Jedna pani od nas to robi, prisli sme k nej do obchodu a marrace sme si vyskladali. Mame penove , nwjake dva druhy peny a hore este pametovu. Ona nam presne povedala, ktorý material je vhodny na nasu vahu, potom.ci sa napr v noci potime (kvoli tomu mame na matraci specialny obal ) atd. Jeden nas vysiel tusim 350 eur a su vysoke. Neviem odkial si , ale mozno take nieco je aj vo vasom meste..

luccija
13. mar 2021

@hettinka riešim podobnú dilemu pre nás aj dieťa a je to pre mňa Španielska dedina.ono je najlepšie chodiť a vyskúšať čo sa teraz nedá.My sme mali zo Segumu neviem či ešte fungujú a bola to pamatova pena a kokos medzi tým.mate pevný rošt či lamelový?

hettinka
autor
13. mar 2021

@luccija lamelovy rošt mame. Segum som pozerala, penové nemajú take vysoké.

stanulienkat
13. mar 2021

Za poslednych 8 rokov sme vyskusali 3 penove matrace. Nikdy viac. Vyhodene peniaze. Po 1,5 roku su vsetky vylezane ako spongia. Bolela ma neskutocne chrbtica. Teraz mame pruzinove 3 rok a su stale dobre. Aj chrbat je lepsi.

nika82
13. mar 2021

@stanulienkat ale pruzinovy na vysoku vahu neni idealny

hettinka
autor
13. mar 2021

@stanulienkat pisala som, pruzinove nechcrme. Odskúšané na viacerych dovolenkách, proste nie.

stanulienkat
13. mar 2021

@nika82 ved su aj odstupnovane podla vahy. Ja mam nizku vahu a penovy som mala po roku ako handru a nebol lacny.

hettinka
autor
13. mar 2021

@stanulienkat my mame penové a sme spokojní. Len už majú svoje roky a chcem aj hrubšie, ako boli tieto.
No vtedy sme kupovali bez premýšľania, v akcii 1+1 vyšli lacno. A teraz pozerám tie materiály, že čo kúpiť..,

stanulienkat
13. mar 2021

@hettinka ok,ved ja som len hodila svoj nazor. Zmazem.

hettinka
autor
13. mar 2021

@stanulienkat nemusíš mazať 😉

nika82
13. mar 2021

@stanulienkat aj keby bol na vahu 200kg tak rozhodne pruzinovy nie

hettinka
autor
13. mar 2021

Ked ono to nie je o tom, že by nás ten matrac neuniesol. Len o ten pocit môj, že som ako na trampolíne 😂

luciad7
13. mar 2021

@hettinka ahoj, skús vera nábytok. My mame odtiaľ penové, druh hard. Sú perfektne. Muž váži 120 kíl, ani po troch rokov nie sú vylezane. Svokra má od nich už 10-ty rok matrace a sú ako nové, vôbec nevylezane. Aj ceny majú dobre.

hettinka
autor
13. mar 2021

@gbgb ďakujem za tip, ten ale má len 14cm.

My chceme riadne hrubé parádne pohodlne matrace. Len neviem, či len studenú penu, alebo aj tu pamäťovú, alebo latex... asi budem musieť počkať na otvorenie prevádzok a ist si poležať.

pepek11
13. mar 2021

My sme pred rokom a pol kupovali matrace Materasso. V nábytkarstve v našom meste bol zastupca firmy a robil nám merania dekou X- Senzor. Na základe výsledkov merania sme kupovali matrace. Materasso má aj vlastnú stránku, kde je široká škála matracov. S matracmi sme veľmi spokojní.

zarrinka
13. mar 2021

@hettinka Ahoj, ja mám teraz nový matrac. Je aspoň teda pre nás parádny a konečne dobre spím. Český výrobca Tropico, matrac Spirit superior cloud. Má výšku 30 cm. U nás bola podmienka aby bola jedna strana mäkká a jedna tvrdšia, keďže máme s manželom rôzne nároky na tvrdosť matraca.
https://www.matracetropico.sk/spirit-superior-c...

hettinka
autor
13. mar 2021

@zarrinka áno, takéto niečo si predstavujem. Kde ste kupovali? Z akej stránky?

gbgb
14. mar 2021

@hettinka polezat je najlepsie. No ja som skor myslela vyrobcu matracov. 😉 Mozno maju nieco aj pre vas.

staronova
14. mar 2021

@gbgb
My mame z materasooo, mne vadi ta vyska matraca. Po prevliekani som normalne unavena. Predtym sme mali tiez od nich vysku iba 16 cm , roky vydrzal spalo sa super, obracanie lahke. Neviem preco sa tie matrace tak zvysuju

hettinka
autor
14. mar 2021

@staronova zo nie je problém. U nás plachtu naťahuje a periny oblieka manžel. Nech si zacvičí😂