Pracie prášky pre batoľatá

polodrahokam
6. máj 2014

Ktorý prací prášok podľa vášho názoru najlepšie perie a ktorý používate pre batoľatá? Mne sa zdá, že Persil dobre perie, ale poškodzuje bielizaň. Teraz najviac používam Bonux a Lanzu,

barbara088
6. máj 2014

ja pouzivam ariel alebo bonux som spokojna...volakedz som davala aj avivaz ale deticky mali podrazdenu pokozku tak som prestala

25daniela
6. máj 2014

Ja nedam dopustit na persil sensitiv, ked su uz deti troska vecsie, tak ak color, neviem ci poskodzuje bielizen, nemam taky pocit, ja mam doma ineho poskodzovaca bielizne 😀 😀 😀 a pouzivam aj avivaz a to silan sensitiv, ale biela mi viac vonia. Deticky nikdy nemali problem s tymto praskom, ale ja som mala problem s inymi praskami, take batole, alebo uz nepametam ake, ale pradlo po pouziti dvoch troch baleni nikdy nebolo biele a pekne farebne, ale take zasednute a to dost davam pozor na triedenie, som schopna oprat aj dve tricka samostatne, ak sa mi nikde nehodia farbou ci kvalitou...

klincek
6. máj 2014

@polodrahokam tie tzv. "premiove" prasky su podla mna hrozne, kazdy jeden, ozaj bielizen nicia, a to aj pri nizsom davkovani, ako je odporucane.
ja mam rada Lanzu, pouzivame od narodenia deti a uz pri nej ostaneme. avivaz len vynimocne, na detske veci vobec..octovy roztok funguje podobne a nedrazdi pokozku, odporucaju ho aj kozni lekari.

25daniela
6. máj 2014

Inak, myslim ze bielizen poskodzuje nekvalitna pracka viac, ako akykolvek prasok na pranie.

danielita18
6. máj 2014

ja používam gélový Rex alebo Tide na biele a na farebné woolita červený alebo dreft a periem v nich aj malého veci aj naše ,malý sa nikdy nevyhádzal ani nám nikdy nič nebolo, ja nemam rada vobec pracie prášky Ariel, persil sú to podla mna hrozne silné prášky a to je jedno ci je to gel alebo prášok

lulu369
6. máj 2014

@polodrahokam ja používam kapsule ariel alebo persil...keď boli deti malinké tak som používala persil sensitive a mne sa nezdá, že by persil ničil bielizeň...

cenculinka
6. máj 2014

Ja pouzivam Lanzu no nejak sa mi zda ze flaky nevyperie vobec,ani take bezne. No je mozne ze to bude aj prackou. Nemali sme s lanzou problemy no pradlo som uz aj cistejsie videla.

tilly
6. máj 2014

ecover

jamelia
6. máj 2014

Cim je prasok na pranie drahsi, tym ma viac chemie v sebe a jasne, ze cim viac chemie a "cistiacej sily", tym viac prasok "vyziera" nielen spinu, ale aj latku - oblecenie. Ariel a Persil su agresivnejsie prasky na pranie. Ja pouzivam vacsiou lanzu, palmex, ale vela aj woolite, perwoll a najnovsie pre mladsieho syna lovelu. Ale to je vec nazoru 🙂

klincek
6. máj 2014

@cenculinka u nas Lanza zvladne bezne flaky v pohode-okrem travy a mastnych skvrn od jedla. pracku mam whirlpool so 6 zmyslom, asi 5 rocnu, asi tiez nic extra🙂. no problemove flaky pre istotu predpieram zlcovym mydlom, je to chvilka a zidu vzdy.
a prasok (bez ohladu na znacku) je silnejsi ako gel, tak ak nechces menit znacku, skus pripadne ten.

stanislavao
6. máj 2014

@polodrahokam preco si myslite, ze poskodzuje bielizen? ja pouzivam Persil Sensitiv (na biele, ale pouzivam ho na vsetko) a podla mna je to najlepsi prasok u nas. nikdy som nemusela predpierat, namacat, vzdy mi vsetky flaky vypral. pradlo aj po roku pouzivania a velmi casteho prania je krasne, biele je snehobiele. pracku mam taku horsiu aspon podla mna Fagor 5 rocnu, ale teda pradlo vazne krasne. a pouzivala som ho aj pre novodenca ten prasok. ziadne problemy. teraz som kupila v lidli prasok, tak uvidim. kapsule a tablety a ely su horzne. podla mna nevyperu ani polovicu toho, co prasok. biele je od kapsul zasle, aj ked su kapsule urcene na biele. a prasky typu bonux a tide a aj lanza a pod - nemam s nimi dobre skusenosti, nevyperu poriadne. a ariel je velmi drazdivy k pokozke.

lorela
6. máj 2014

@polodrahokam Prášok, ktorý najlepšie perie a prášok pre batoľatá sú dve rozdielne veci, ktoré sú nezlučiteľné 😉 .
Totiž, detské prášky sú šetrné a neagresívne voči jemnej detskej pleti, čiže neobsahujú (alebo nie v takej miere) agresívne chemikálie, ktoré vyžerú aj ten najzažratejší fľak.
Ja som používala a používam pre dcérku Lovelu a Bupi. Na domácom oblečení mi nejaký ten ostatok z fľaku nevadil ani po opraní, navyše dcérka jedla tak, že málokedy bolo oblečenie od jedla špinavé.

stanislavao
6. máj 2014

@lorela nesuhlasil. persil sensitiv je aj pre miminka a aj krasne perie.

lorela
6. máj 2014

@stanislavao Ale ten je už agresívnejší.

ivet1371
6. máj 2014

persil sensitive gel u mna jednotka.uplne male babetka nemusia mat davku ako pišu.ja som davala ani nie maly štamprlik gelu a malemu periem v nom od narodenia a stale.vonia a dobre perie.

polodrahokam
autor
6. máj 2014

@stanislavao Vyskúšam ten Persil znovu. Možno tie utierky , čo sa mi zničili, už boli zopraté.

417781
6. máj 2014

ja periem v persile sensitive z rakuska a som max spokojna...

cenculinka
7. máj 2014

@klincek musim skusit to rucne "predpranie".a mam este podozrenie ci mi pracka zohrieva vodu alebo perie v studenej :-/ ale hadam neperies na 90º?:O😉

romanettka
7. máj 2014

Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

klincek
7. máj 2014

@cenculinka ani nahodou, ten program vobec nepouzivam. max na 60, a aj to len uteraky 😅

yvett78
3. feb 2023

@polodrahokam ja by som doporucila 100% prirodne pracie platky, tie neposkodzuju ani oblecenie, ani zdravie