Problém s majiteľkou bytu

22. júl 2022

Dobrý večer , dnes mi majiteľka napisala že neprišli peniaze za nájom , platím mesiac vopred snáď asi ako všade na svete sa platí. Najprv začala že neprišla platba za júl keď som jej poslala výpis z účtu že som poslala tak začala že vlastne v apríli neprišla platba , tak som jej to všetko poposielala z pohybov na učte všetky platby.
Do bytu som nastúpila 28.11 , v hotovosti som jej zaplatila nájom za december+ depozit.
V zmluve mame napísané platbu k 30. Dnu v mesiaci.
K majú som menila zamestnanie a meškala som s platbou asi týždeň o com som ju vopred oboznámila a povedala že to je v poriadku , v júni som meškala tiež týždeň tiež povedala že je to v poriadku. Neviem už je neskoro možno to mne nepáli a fakt mi chyba platba ale keď rátam že som v byte od decembra to znamená že teraz v auguste budem začínať 9 mesiac v byte , tým pádom teraz o týždeň mám platiť deviatu platbu. Už ma celu zosomarila z toho. Píše mi že jej chyba aprílová platba podľa tých screenshotov ale ja som april platila v marci a v a maj som jej posielala v máji s tým omeškaním!! Stále vymýšľa niečo , niesom neplatič , dávam si pozor aby som mala všetko zaplatené tak ako mám mať.

bajka16
22. júl 2022

To akože si jej poposielala všetky platby a ona ti stale neverí?

syslik81
22. júl 2022

ale ved vo vypise nemas april ... a v juny si preco platila 2x?

patka06
22. júl 2022

platila si aj v decembri 2021, podľa toho čo píšeš a čo si pridala platby chýba január 2022
ak áno tak by to malo byť ok, a nič tam nechýba

michaelam2
22. júl 2022

@syslik81 april platila v maji ako spomina v prispevku a v juni musela dvakrat za jun aj jul

autor
22. júl 2022

@syslik81 píšem že som meškala s platbou za maj aj za jun , preto chyba vo vYpise april lebo tie peniaze boli poslane až v máji za ten maj , a v júni som platila jun a júl

michaelam2
22. júl 2022

Ak bol december plateny v hotovosti tak ti to sedi

autor
22. júl 2022

@bajka16 nie ja som jej napisala že keď je presvedcena o tom že jej to chyba tak nech sa páči ja jej to pošlem , napisala mi že ona nechce predsa viac ze ona nieje zdierač. A začala ze sa platí za daný mesiac v tom istom mesiaci. Čo neviem síce odkedy ale v pohode

autor
22. júl 2022

@michaelam2 áno bol to mám aj v zmluve tak napísané že pri podpise zmluvy koľko som jej dala do rúk peňazí

syslik81
22. júl 2022

@michaelam2 tak potom ti to sedi a teraz nakonci kula by si mala zaplatit zas .. si to daj na directdebit a plat nacas aby nevznikli nedorozumenia ... mozno sa doplietla rovnako ako ja ..

nelca84
22. júl 2022

V maji si platila za april, a kedy si platila za maj? Ked dalsie dve platby su podla teba jun a jul?

michaelam2
22. júl 2022

Ako to mas presne uvedene v zmluve tie podmienky platenia?

autor
22. júl 2022

@michaelam2 mesiac vopred k 30.

nikaeli
22. júl 2022

podľa mna to máš v poriadku, ak platíš mesiac vopred, tak to sedí, hoc aj s omeškaním
1) 29.12. za január
2) 20.1. za február
3) 25.2. za marec
4) 21.3. za apríl
5) 6.5. za máj
6) 8.6. za jún
7) 29.6. za júl
nasleduje platba za august

michaelam2
22. júl 2022

Tak jej povedz nech si precita vlastnu zmluvu a porata platby

michaelam2
22. júl 2022

@nelca84 za april predsa platila v marci

patka06
22. júl 2022

29.12 som si nevšimla ... je to ok, nič ti nechýba
do 30,07, máš zaplatiť za august

autor
22. júl 2022

@nikaeli ďakujem ! Ja som vedela že mi nešibe.. celu ma domotala, neviem ako jej to mám vysvetlit , nerada prichádzam do konfliktu s takýmito ľudmi ako sú majitelia bytov alebo zamestnávateľ fakt to nenávidim, no ona je presvedcena že jej chyba platba…

syslik81
22. júl 2022

posli jej jej spravu ako ti to vypisala nikalei ... a snad to pochopi lebo si tu doplietla viacerych ...

bajka16
22. júl 2022

Nech ti ona pošle všetky prijaté platby od teba inak jej neuveríš.

michaelam2
22. júl 2022

Posli jej presne ten rozpis co ti tu dala
@nikaeli …to uz musi pochopit

autor
22. júl 2022

@michaelam2 ja som jej to poslala už 3 krát a ona stále píše že tam nemá ten april , je to staršia pani okolo 60 takže ťažko sňou niekedy

michaelam2
22. júl 2022

Vysvetli ze v marci si platila za april a v maji potom za maj a v juni za jun aj jul

ildiko36
22. júl 2022

Ja by som na tvojom mieste hladala vlastny byt, z tolkych peniazi môžeš platiť aj hypoteku.
Ja som som dom kupila na 30r mam hypoteku a mne hypoteka a inkasso vyjde do 300euro

autor
22. júl 2022
autor
22. júl 2022

@ildiko36 v dnešnej dobe si hypotéku môžem zobrať akurat tak na 15m2 garzonku. A to s dieťaťom určite nechcem.

michaelam2
22. júl 2022

Napis jej to co najjednoduchsie …kedze sa plati vzdy mesiac dopredu (podla zmluvy), april sa platil v marci

nikaeli
22. júl 2022

napíš jej to tak, ako som ti to rozpísala.. a nabudúce si radšej zadaj trvalý príkaz napr. na 28. v mesiaci 😉 držím prsty, potom daj echo, či pani pochopila..

ildiko36
22. júl 2022

Ja mam 3deti a sama žijem s detmi ,dcera chodí na vysoku školu a mam hypoteku, aj ked niekdy biedne ale žijeme a sme šťastný a mame svoj domov

bajka16
22. júl 2022

A nemôžeš sa snou stretnúť osobne na kave a vysvetliť jej to, ukázať? Takto cez správy so 60 ročnou páni to je prúser.

ildiko36
22. júl 2022

Zalezi na tom kde bývaš! Na strednom slovensku nie su take drahe domy ako v Ba, ked maš dobrú profesiu aj tu sa da dobre zamestnať