Robotický vysávač - skúsenosti

alvaluka
3. sep 2021

Ahojte, videla som tu par tem na odporucenie konkretneho typu robotickeho vysavaca, no rada by som pocula prakticke skusenosti.

1. Ako si poradia tieto vysavace s kutmi v miestnosti a s kutmi vytvorenymi nabytkom?

2. Zvladnu povysavat aj male kamienky pripadne opadane kusky hliny z topanok zo zahrady napriklad?

3. Ake mate skusenosti s umyvanim podlahy takymto vysavacom?

4. Zo skusenosti ich hodnotite ako vhodne do mensieho priestoru a do priestoru “zaprataneho” nabytkom?

Dakujem za kazdy komentar.

simona1998
3. sep 2021

@alvaluka 1. Na bokoch majú štetinky ktoré zasahujú do bokov (kútov) izieb
2. Ano , u nás povysaval aj ponožku 🤷🏼‍♀️😂
3.pekne umyté podlahy bez šmuh👍🏻Na plavácku zas nie až tak ale dlažba určite Ano 🙂 ide len o to aká si náročná ale keď sa mi nechce pustím ho aj na plávačku , umyje pekne ale tam trolinku vidno šmuhy na nejakých miestach
4. To je na tebe , on ti povysava časť ktorá nebude zaprataná , či si to budeš aj odsuvat je na tebe no pre mna je dobrý aj ked mame všade nábytok

chadkroeger
3. sep 2021

@simona1998 aký typ máš? a ked má niekto "huňatý" koberec... s tým si ako poradí? "nezasekne" sa tam? 😂

dajda_01
3. sep 2021

@alvaluka máme Rombu i7 tuším 🤔 a celkovo som spokojná ale aj tak mám potrebu dôkladne raz za týždeň povysavat klasickým vysávačom a cez týždeň uz len udržiavam poriadok robotickým...zvláda aj nízke "nechlpate" koberce, s mopom skúsenosti nemam

simona1998
3. sep 2021

@chadkroeger v doslova vlasatom sa zasekne 😅

httpsusanne
3. sep 2021

1. Ako už bolo spomenuté vyššie má štetinku v rohu a tou vysáva aj rohy.
2. áno zvláda, aj väčšie veci (ale úplne vysatie len väčšinou z podlahy, ak sú nejaké veci v koberci - žmolky, alebo niečo čo sa na ten koberec prilepí je s tým väčší problém)
3. umýva to super, hlavne tým že umýva podstate čistú podlahu, keďže ja ho zapínam na mopovanie a vysávanie súčasne
4. Skôr do priestorov kde je menej nábytku (stále záleží na tom aký, lebo pod gauč a tak sa vojde čiže povysáva aj pod ním)
A k huňatým kobercom by som ho veľmi neodporúčala, ak majú veľmi vysoký vlas tak sa podľa mňa bude zasekávať
My máme Xiaomi, ale ktorý typ teraz neviem

panelacikova
3. sep 2021

@alvaluka v prvom rade sa ťa opýtam, aký veľký máš byt?

alvaluka
autor
3. sep 2021

Dakujem vam moc za komentare. Mozno som bola naivna, ale dufala som, ze to bude schopne nahradit moje upratovanie 😂

alvaluka
autor
3. sep 2021

@panelacikova mame dom, prizemie ma 80 m2 a poschodie bude mat po dokonceni kusok viac o jednu izbu, co je nad garazou.

Spodok mam upratany behom chvilky, skor je to o tom, ze ma to nebavi, ako asi viacere, ze upratujeme lebo treba a som si povedala, ze ak to ma byt sikovne, preco neinvestovat a nevyuzit cas nejako lepsie.

Takze zvazujem a premyslam, ci to ma vyznam 🤷‍♀️

fleur1111
3. sep 2021

@alvaluka určite odporúčam roboticky, kúty zvláda v pohode, všetko pekne povysava aj najmenšiu špinu. Mne to teraz oveľa uľahčuje robotu, keďže som tehotná. Mam roombu 976, mop nemá, ale čo sa týka vysavania je super.

panelacikova
3. sep 2021

@alvaluka v tom prípade by som šla do značky xiaomi. už som o nich veľa čítala. alebo potom irobot, ale kvalitný, radšej viac zainvestovať...

simona92101
3. sep 2021

@alvaluka mame Xiaomi,aj s funkciou mopovania,a som velmi spokojna.zapnem v appke a mozem ist prec,v mobile sledujem kde v dome je.na vysoke koberce niesu tieto vysavace vhodne.je to fajn na denne upratovanie avsak aspon raz za tyzden urcite povysavam aj s normalnym vysavacom.

alvaluka
autor
3. sep 2021

@simona92101 premyslam nad Xiaomi presne aj s mopom, koberec mame iba jeden aj to s kratkym vlasom.
Ide mi o to aby par krat tyzdenne aspon povysaval prach, mensi bordel typu omrvinky a aby zvladol vstupnu chodbu, kde sa zvyknu nanosit mensie kamienky a blato obcas. Tiez aby to umytie bolo akceptovatelne a ze ja raz za dva tyzdne prebehnem dom klasickym mopom.

domkad
3. sep 2021

@alvaluka mne tie robotické prídu že keď spravíš veľké upratovanie, on to bude len udržovať, veľkú slávu nečakaj z neho. Áno je to super pomocník ale idem aj tak radšej dokúpiť tyčový😆

simca06022011
3. sep 2021

Skor si ho naprogramuj, ked ste v praci, nech si vysava, kludne kazdy den, je to aj lepsie, lebo nadobu vysypes, nepreplni sa ti pocas vysavania. Mne osobne roboticky vysavac prekazal, ked som bola doma, ako nahle som skoncila dlhodobo na homeoffice, tak roboticky vysavac isiel do kancelarie. Mne to hucalo, proste nemam to rada.. plus ked vysaval byt 2hodiny, tak na to som nervy nemala hlavne ked v malom byte som chytila vysavac aj mop a mala za 15minut hotovo :D
Co sa tyka umyvania. Doma som mala iba irobot, este bez mopu, ale otec ma teda v dome mopovaci, ale to je o nicom.. ja som to videla a mna to teda neoslovilo na umyvanie a jeho tiez nie. Tiez idem kupovat roborock, kvoli vysavaniu prizemia, tam sa nam z vonku denne nosi neporiadok... A mam skusenot, ze to pravidelne vysavanie uplne staci, a ak si to poutiera, tak ok.. ale necakam zazrak ( prizemie mam 80m2 ani voda mu asi nebude stacit a aj tak to neumyje vsetko). Takze mopom si to prebehnem rychlejsie a kvalitnejsie sama, plus vela podlah si zasluzi aj specialny prostriedok na cistenie, co tu nehrozi:D

simca06022011
3. sep 2021

inak vysava robot lepsie ako obycajny vysavac (a to ja mam teda riadny vysavac:D), na 100%. Jasne skrine neodsunie, ale na vsetko ostatne je super (teda aspon co ja som mala irobot ), skusali sme to pustit po vysavani a on take drobne veci pozbieral, ze som nechapala, plus tym ze je riadeny aby pokryl celu plochu nestane sa mu ze cokolvek vynecha.

jannka89
3. sep 2021

My máme xiaomi, a na prízemí mi úplne vyhovuje, ale tak je to pomerne otvoreny priestor, nábytok na stene, gauč na nožičkách ... Tam ho používam denne, a presne do predsiene kde deti nanosia skalky, piesok, a tiež v jedálni púšťam aj viac krát denne 🙂 v spacej časti to az taká sláva nie, je tam veľa uzkych priestorov, kde proste nevojde.... Ale tak určite to bola super kupa, keďže vysáva systematicky a nic nevynechá... A hlavne ten ušetrený čas, to je najviac :D ja som už tak nenávidela klasické vysávanie :O

dejna_
3. sep 2021

@alvaluka ja mám xiaomi roborock 5 s Max a je super 👌 mám lesklé podlahy a sú bez smuh krásne čisté ..odporúčam všetkými desiatimi ..apka super 🙏 môžeš hocikedy a hocikde ho pustiť a povysava presne to čo potrebuješ ...a máš čisto bez práce

alvaluka
autor
4. sep 2021

@simca06022011 velmi dobre postrehy, zatial som na homeoffice a teda dufam, ze aspon do jari aj ostanem a ked mi to tu ma hucat dve hodky a dve hodky davat “pozor” kade prave chodi…
My mame tiez spodok 80 m2, s dlazbou vsade, vrch bude zhruba 100m2 s laminatovou podlahou, co niektore pisali, ze zanechava cmuhy trocha, ale s mojim astigmatizmom mi to mozno bude jedno.

Zvazujem ho hlavne ako nahradu za umyvanie. Mala 2 r hviezda, ked mi asistuje pri umyvani tak mi kazdy tyzden skratuje niekolko nervovych zakonceni. Bez jej asistencie viem ze mam spodok umyty za 35 minut aj rychlejsie ak nemenim vodu a a nechytim sa este niecoho pomedzi umyvanie.

Mam dilemu neustale hlavne kvoli organizacii priestoru, vacsina izieb je “zapratanych” cize toho priestrou manevrovacieho pre robot by bolo asi pomenej a neviem ako zvladaju taketo priestory, alebo ako napriklad zvlada poumyvat/povysavat pod stolom so stolickami.

simona92101
4. sep 2021

@alvaluka na denne upratovanie je super.my mame psa,kralika a male dieta,cize omrvinky a chlpy vsade a super povysava

simca06022011
4. sep 2021

@alvaluka medzi stoličky sa mi zmestil ale bucha. Ale odide a povysava dalej izbu. Ja som to robila tak, ze odchadzala som, uoratala stop po ranajkach a stolicky vylozila (aj veci po zemi treba pozbierat, napr kable nemala tahat a nam sa par krat zamotala do niecoho). Ale to bola najvyssia rada irobota pred 10r, cize teraz uz maju ine vychytavky😁 mozno treba vyskúšať aj naor iba trochu odsunut stolicky aby pomedzi bol priestor a povysava. Inak ked sa vprace a su ulicky pre nu dost siroke, ak vie podliezt postel gauc, nema problem. Ja som mala aj roh taky ze o par cm vacsi ako roomba a ona tam vbehka, pokrutila sa a povysavala. Uz len to vysavanie je pomoc velka. No len ja to mam rýchlejšie teraz, ale po poslednom 1,5r balim homeoffice a idem het 😂 robot príde.

monane
5. sep 2021

ja by som nemenila, robotický vysávač mať doma, to je veľká pomoc aspoň pre mňa, nemusím každý deň behať s vysávačom, s metlou alebo s čím 🙂 keď idem niekam z domu pustím robota a keď sa vrátim pekne povysávané, niekedy dám aj poumývať, ale to nie zakaždým, kupovala som si vysávač v Planeu, môžem kuk aj presný typ, ak by ti to pomohlo, kúty povysáva, aj blato napadané, aj všetko, dokonca aj čo máme také koberčeky pri posteli, tak aj tie bez problémov, že ich nemusím zmotávať 🙂

ifava
6. sep 2021

Pokial nie je nejaky hunaty koberec alebo co tak vysavac nema problem, aspon teda nie ten co mame my doma. Myslela som, ze proste odolam, ze my takehoto pomocnika potrebovat nebudeme, ale opak sa stal pravdou a teda som rada, ze sme po tom siahli 😀

alvaluka
autor
6. sep 2021

@monane ak mas cas kludne daj typ aky mas. Zatial zvazujem nejaky xiaomi, vzhladom na cenu. Len este premyslam, ci investovat poriadne, aby fakt plnil svoju funkciu alebo volit strednu cestu.

ifava
6. sep 2021

@alvaluka do akej sumy mas predstavu, ze by si chcela ist? 🙂

alvaluka
autor
6. sep 2021

@ifava podla predbezneho co som pozerala nejake roboty 400-500 je moj rozpocet

ifava
6. sep 2021

@alvaluka to podla mna kvalitny do tej sumy kupis dozaista. Nas stal okolo 300 eciek a teda postacuje. Povysava vsetko, aj sam zaparkuje, nabije sa, da sa ovladat cez aplikaciu, umyva a vela ineho, ak ti mozem poradit tak pozeraj aj hlucnost, aby mohol vysavat aj ked budete doma kukat telku alebo co, aby nerusil 😉

monane
7. sep 2021

@alvaluka skús kuk XIAOMI mi robot vacuum mop pro white, ten je podľa mňa aj za dobrú cenu, aj kvalitný 🙂 a v tom obchode, čo som ti písala, teraz je fajn ponuka, čo sa týka predĺženej záruky, čo sa pri takýchto veciach podľa mňa oplatí

ailiba
7. sep 2021

@alvaluka ja nie som s tým našim veľmi spokojná. Určite sa nehodí do zaprataneho bytu. Dosť dlho to vysáva a po dovysavani ešte musím povysavat. A hučí jedna radosť. Za mňa nič moc.

alvaluka
autor
7. sep 2021

@ailiba aj napises aku znacku?

alvaluka
autor
7. sep 2021

@monane dakujem za radu, pozeram recenzie a su dost dobre.